Mravljinci v nogah
Anonimno 1789, 11.09.2025 ob 13:20
Večkrat se mi pojavljajo, sploh med plavanjem.
Kako jih odpraviti?
Je mravljinčenje nevarno?
jaz sem mravljinčenje od rame do palca porihtal v 2 obiskih pri manualnem terapevtu. Vzrok je bil v vratnem delu hrbtenice. Terapija pa je bila malo na tistem delu ampak vse naokoli prej kot mesto vzroka ali bolečin.
Je pa treba še precej več podatkov, da bi vedeli kam te poslat sploh, jaz samo omenjam moj primer, kaj bo pa zate pa rabiš vsaj en pregled.
Elektroliti, mrzla voda, dehidracija, sama tehnika plavanja…
..https://www.vinmec.com/eng/blog/be-very-wary-of-cramps-when-swimming-en
Šnelca_783, 11.09.2025 ob 17:34
Elektroliti, mrzla voda, dehidracija, sama tehnika plavanja…
..https://www.vinmec.com/eng/blog/be-very-wary-of-cramps-when-swimming-en
Jaz vem. Ni se ozemljila, …tako tako, tako ja.☝️
Men se je pa očitno mravlinčenje pojavilo kot posledica impresijsko kompresijske frakture dveh korpusov, kot mi piše v izvidu. Vedel sem lani, da imam ziher nekaj zlomljeno, pa nisem hodil k dohtarju. Ni blo cajta po bolnicah ležat. 4 mesece je bolelo, prve tri hudičevo bolelo, pol je blo pa bolš.?
Če bi se ozemljil bi verjetno izginilo mravlinčenje. ☝️?Tako pa blažim z masiranjem, razgibavanjem, namerno hojo v hrib, da so prsti na stopalih čimbolj obremenjeni. Ker mi mravljinčijo stopala v ležečem položaju, včasih skoraj cele noge.
Bom se pa naročil k ortopedu. Se mi ne mudi. Ko bom na vrsti bom.
Anonimno 8988, 12.09.2025 ob 11:43
Meni se pa mravljinci, tako močni, da noge ne čutim, pojavijo, če sem predolgo na wc ju, ker zelo težko odvajam. Noge dobesedno ne čutim, jakih 5 minut, potem se sprosti. Zakaj, pojma nimam.
Drazis zivec oz ga utesnjujes. Skrajsaj wc sedenje.
Forum je zaprt za komentiranje.