Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Bobnar

Bobnar

Tale kmetija Bobnar, ki izkorišča indijske delavce … a je to žlahta od bivše ministrice Bobnar? Tele, ki je zdaj pri Musar?

A spet, kaj spet se sramotimo pred svetom, s svojim nemoralnim početjem z odnosom do zaposlenih. Vseeno mi je ali je Indijec ali teta iz Zasavja.

Sram naj bo institucije, da se z migajo, ko zadeva pride v medije. Popolnoma sram.

Ps kaj nismo že zdavnaj mi laiki z moralo in etiko tistim inšpektorjem in zavodu za zaposlovanje apelirali, dajte preverit delodajalce, ki najemajo tujo do no silo, ker se ve zakaj jih najemajo.

Pa u PM, mar vam ni bil dovolj marinblue z ribami, pa sranje z uni gostincem, kaj se za vraga sprenevedate in scitite izkoriščevalskih gamad.

Krivi ste isto kot delodajalec, ki trpinci svoje zaposlene.

Pa da ne bom, da me je skor kap o miljonskih subvencijah tej kmetiji.

Sram vas naj bo parazite, ki izkoriščate ubogo delovno silo, sploh tujo. Riti pokvarjene izkoriščevalske.

Kot drugo, točno se ve, kakšen je zakon, če zaposleni ne prejme regresa, če ni pravilnega  evidentiranja ur, kajne inšpektorji zato imamo novo  evidenco ur??? Točno se ve za takojšnje ukrepe inšpekcije.

Namesto, da globite dedka, ki pomaga slepemu prijatelju barvat ograjo, zmigajte riti in preverjajte kršitve na katere bi morali biti pozorni in takoj v akciji in kontroli vsakih 14 dni.

Zavod za zalovanje pa, če ima delodajalec neurejene delovne pogoje ste vi odgovorni, da ne  pošiljate tujca na takšno delovno mesto. Pika.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Kondorjev let, 10.09.2025 ob 17:38

Kot drugo, točno se ve, kakšen je zakon, če zaposleni ne prejme regresa, če ni pravilnega  evidentiranja ur, kajne inšpektorji zato imamo novo  evidenco ur??? Točno se ve za takojšnje ukrepe inšpekcije.

Namesto, da globite dedka, ki pomaga slepemu prijatelju barvat ograjo, zmigajte riti in preverjajte kršitve na katere bi morali biti pozorni in takoj v akciji in kontroli vsakih 14 dni.

Zavod za zalovanje pa, če ima delodajalec neurejene delovne pogoje ste vi odgovorni, da ne  pošiljate tujca na takšno delovno mesto. Pika.

 

 

???

hahhaha postopki so v teku zato inšpektorat  podrobnosti ne more komentirat/rtv slo

pa kaj si ja nor….junija so imeli na mizi kršitve, neizplačilo lanskega regresa.
Vam jaz povem inšpektorji kakšen je hitri  postopek za take svinjarije, inšpektorat za delo in Furs izdajo odločbo, da se do tega in tega dne največ 14 dni,  odpravijo kršitve in izplačilo regresa v tem roku, ter preostanek do osebnega dohodka kateri ni izplačan.
Kako pa rek obrazci so oddani, zavarovanja tujcev urejeno???
Jasno je, kakšne so sankcije, če kršitve v roku niso opravljene. Kajne?

Pa zakaj se zdaj cela država s predsednico vred ukvarja z nekimi Indijci? Mislim, da je pri nas dovolj naših izkoriščanih delavcev, ki niso primerno plačani in ne dobijo regresa. Zanje pa nihče ne protestira? Nobena nevladna organizacija? In nekdo je komantiral, da je sramota tako izkoriščati delavce, sploh tuje…kaaaj? A tuji so več vredni? Ne razumem, res ne. Poznam primer, ko več let zaporedoma ni bil izplačan regres in inšpekcija ni naredila čisto nič. Pač niso bili Indijci…

Odgovor na objavo uporabnika
vesna296, 10.09.2025 ob 21:37

Pa zakaj se zdaj cela država s predsednico vred ukvarja z nekimi Indijci? Mislim, da je pri nas dovolj naših izkoriščanih delavcev, ki niso primerno plačani in ne dobijo regresa. Zanje pa nihče ne protestira? Nobena nevladna organizacija? In nekdo je komantiral, da je sramota tako izkoriščati delavce, sploh tuje…kaaaj? A tuji so več vredni? Ne razumem, res ne. Poznam primer, ko več let zaporedoma ni bil izplačan regres in inšpekcija ni naredila čisto nič. Pač niso bili Indijci…

Pa so prijavili? Je kdo od zaposlenih dal odpoved?

Odgovor na objavo uporabnika
Stara forumašica (res ta prava), 10.09.2025 ob 21:38

Pa so prijavili? Je kdo od zaposlenih dal odpoved?

Ja, so prijavili. Inšpekcija ni reagirala, odpoved so dali potem tisti boljši, ki so si dobili drugo službo, saj je tu šlo še za druge vrste izkoriščanje. Sindikat jih je tudi pustil na cedilu. POdjetje je šlo v prisilno poravnavo, delavci so ostali brez nekajletnih regresov, saj so bili poplačani večji upniki.

resno ti to? Zakaj nisi poklicala medije kot ti indijci?
Zakaj ste tiho in polni kreditov ne upate pisnit, kaj šele prijaviti.

 

Odgovor na objavo uporabnika
vesna296, 10.09.2025 ob 21:44

Ja, so prijavili. Inšpekcija ni reagirala, odpoved so dali potem tisti boljši, ki so si dobili drugo službo, saj je tu šlo še za druge vrste izkoriščanje. Sindikat jih je tudi pustil na cedilu. POdjetje je šlo v prisilno poravnavo, delavci so ostali brez nekajletnih regresov, saj so bili poplačani večji upniki.

A ok, to so pa te velike svinjarije, ki so možne samo v Sloveniji.
Denar kanalizirajo v davčne oaze, izčrpajo podjetja, pahnejo v stečaj, Iz stečajne mase so poplačani upniki. Menager take firme se poda v osebni stečaj in čez par let odpre nove firme. Kaj takega je možno samo v Sloveniji. Direktor, ki je naredil stečaj in ni poravnav obveznosti do zaposlenih, ne bi nikoli več smel odpirati novih firm. Zakaj ni plombe na take delodajalce???
Novinarji prosim da raziščete.

Odgovor na objavo uporabnika
anonimno903, 10.09.2025 ob 21:47

resno ti to? Zakaj nisi poklicala medije kot ti indijci?
Zakaj ste tiho in polni kreditov ne upate pisnit, kaj šele prijaviti.

 

Bila je ena objava v časopisu v pismih bralcev. Bilo je to kar nekaj let nazaj. Ampak prepričana sem, da se to dogaja tudi dandanes, zakaj se nihče ne zavzame za naše delavce? Samo za Indijce, pa Filipince itd. Kot sem slišala, potem oni, po taki pritožbi, dobijo nek poseben status in določene pravice v Sloveniji. Sumim, da je vse to sproženo s tem namenom.

A veš zakaj, ker se Slovenski delavec tako dolgo ponižuje na šihtu, da je blagajna prazna. Pol pa tud država nima več od kje jemat. Država tem lopovom še dovoli, da, ko vse potihne ti paraziti odprejo nove firme in jovo na novo. Sedaj veš zakaj.

…a se komu zdi da ti shitholarji hudo podobne zgodbice pripovedujejo. Kot bi jih nekdo naučil kaj morajo gobcat

Vedno jih pretepajo, zatirajo, se derejo na njih, so bogi in jokajo po tv in prosijo neke politike za pomoč!? Kako so razočarani da jih imajo za sužnje ipd.   ” Dejavu” ?

Ne rečem da jih ne izkoriščajo da delajo za minimalca.  Ampak to so vedeli.  Da ne bo vsak svojega stanovanja dobil da bodo v skupnem bivališču so tudi vedeli.

Mogoče niso pričakovali da bodo morali dejansko delat za plačo .

Odgovor na objavo uporabnika
viza, 10.09.2025 ob 22:29

…a se komu zdi da ti shitholarji hudo podobne zgodbice pripovedujejo. Kot bi jih nekdo naučil kaj morajo gobcat

Vedno jih pretepajo, zatirajo, se derejo na njih, so bogi in jokajo po tv in prosijo neke politike za pomoč!? Kako so razočarani da jih imajo za sužnje ipd.   ” Dejavu” ?

Ne rečem da jih ne izkoriščajo da delajo za minimalca.  Ampak to so vedeli.  Da ne bo vsak svojega stanovanja dobil da bodo v skupnem bivališču so tudi vedeli.

Mogoče niso pričakovali da bodo morali dejansko delat za plačo .

Ja, bravo! Meni se tudi podobno zdi. Zadnjič so bili eni v gostilni Ribič, ki naj bi jih lastnik izkoriščal za delo na njivi, izkazalo se pa je, da so samo pleli gredice na gostilniškem vrtu v času, ko ni bilo gostov:))

Eni drugi so se pa pritoževali, da jih delodajalec krega, če samo 5 minut zamudijo:))

Odgovor na objavo uporabnika
vesna296, 11.09.2025 ob 08:32

Ja, bravo! Meni se tudi podobno zdi. Zadnjič so bili eni v gostilni Ribič, ki naj bi jih lastnik izkoriščal za delo na njivi, izkazalo se pa je, da so samo pleli gredice na gostilniškem vrtu v času, ko ni bilo gostov:))

Eni drugi so se pa pritoževali, da jih delodajalec krega, če samo 5 minut zamudijo:))

Ne laži. Pri ribiču so delali v kuhinji, pač gostilniška dela od jutra do sutra. Kakšni njivi neki. Vi lopove še zagovarjate. Ne morš verjet.

 

Berem : kmetija Bobnar zaposlila 27 oseb , redno izplacala placo, prispevke, zavarovanje…: Jim nudila stanovane in 3  kvalitetne obroke na dan.  Se kar nekaj “slovencev” je tudi na minimalcih pa brez zastonj strehe in hrane. Po 12 ur in vec na dan?? Halo SEZONSKO DELO, na kmetiji se dela! Je treba pobrat krompir, pa korenje, pa zelje…. Pa treba pospravit, pripravit. Na kmetiji delo ni lahko! Imeti ZAPOSLENIH 27 oseb in skrbeti za Place je ogromen strosek!

Odgovor na objavo uporabnika
Nerablond777, 11.09.2025 ob 13:46

Berem : kmetija Bobnar zaposlila 27 oseb , redno izplacala placo, prispevke, zavarovanje…: Jim nudila stanovane in 3  kvalitetne obroke na dan.  Se kar nekaj “slovencev” je tudi na minimalcih pa brez zastonj strehe in hrane. Po 12 ur in vec na dan?? Halo SEZONSKO DELO, na kmetiji se dela! Je treba pobrat krompir, pa korenje, pa zelje…. Pa treba pospravit, pripravit. Na kmetiji delo ni lahko! Imeti ZAPOSLENIH 27 oseb in skrbeti za Place je ogromen strosek!

vir, kje si to prebrala

 

No dajmo lažnivka vir, kje so te informacije verodostojne.

Vsi vemo, kdaj je na kmetiji dela za cel dan in kdaj ne. Vse je ok, le vprašanje je, ali bodo ostali v delovnem razmerju tudi po sezoni, ko bo dela za urco ali dve. Ali jih bo pa takrat odjavil kot višek.

Če zdaj opravijo dnevno 12 ali 16 ur, dobijo pa osnovno plačo, mora to pomeniti, da v mesecih izven sezone dobijo plačo za nič ur dela.
Če ne, jim pa mora izplačati nadure.
Vse drugo je kaznivo.

Odgovor na objavo uporabnika
Ne moreš verjet, 11.09.2025 ob 13:38

Ne laži. Pri ribiču so delali v kuhinji, pač gostilniška dela od jutra do sutra. Kakšni njivi neki. Vi lopove še zagovarjate. Ne morš verjet.

 

Oni sami so trdili, da jih lastnik sili delat na njivi. Kdo zdaj laze? Zamujat pa nihce ne sme. In ko ni drugega dela, te sef poslje delat kaj drugega. Ne gledas v luft. Tako je pac v sluzbi. Tile so pa res zgledali, kot da niso navajeni sluzb in dela.

 

Vir je javen. Gospod bobnar ima s.p. In d.o.o. .  Ne vem kaj bo izven sezone. Ko dela ne bo veliko? So zaposleni samo za 6-7-8 msecev.? So oa dobili placo! In placane prispevke. Slabih 1300 eur bruto sploh ni slabo. In ja na kmetiji se dela! Gara!

Odgovor na objavo uporabnika
Nerablond777, 11.09.2025 ob 16:34

Vir je javen. Gospod bobnar ima s.p. In d.o.o. .  Ne vem kaj bo izven sezone. Ko dela ne bo veliko? So zaposleni samo za 6-7-8 msecev.? So oa dobili placo! In placane prispevke. Slabih 1300 eur bruto sploh ni slabo. In ja na kmetiji se dela! Gara!

in te informacije ti praviš.  sem prebrala? VIR ni javen, za koga ima on te podatke se tebi niti sanja ne. Za Indije sigurno ne.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Ali je?, 10.09.2025 ob 17:09

Tale kmetija Bobnar, ki izkorišča indijske delavce … a je to žlahta od bivše ministrice Bobnar? Tele, ki je zdaj pri Musar?

možno, kajti inšpekcija ni ukrepala, dokler sedaj tole ni prišlo v javnost

jaz lubica, če jih ne more plačat, jih pa naj ne najema.

SIMPLE MATEMATIKA

Ja Vesnica draga

eno je delati za plačilo, eno je pa suženjsko izkoriščanje.

 

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close