Ali se mi splača voziti na drug konec LJ v službo?
Parkinga ob službi nimamo, zato se vozim samo še s kolesom. Mestnim. 20 min za dobrih 5 km. Rabim max 25 min, če naletim na rdeči val semaforjev. Z busom (seveda s prestopom v centru) rabim v najboljšem primeru (kar je redkost) 50 minut. V zgoščenem prometu, gužvi ali slabem vremenu seveda več. Kar je totalno neuporabno. Tudi peš grem in pridem prej.
Anonimno 9398, 08.09.2025 ob 15:20
Imam priložnost dobiti službo na čisto drugem koncu LJ izven obvoznice za malo več kot minimalca, brez plačanih stroškov. Koliko časa prebijete na cesti tisti ki se tako vozite?
Če gre za delo prek pogodbe o zaposlitvi, je delodajalec dolžan povrniti stroške prevoza na delo.
Tudi če to ni zapisano v sami pogodbi, to mora izplačati!
Samo zato tole napisem, ker se danes nikomur vec nic ne splaca. Moja mama se je v davnih casih zjutraj z biciklom peljala v sluzbo iz Bezigrada na Vic. Opoldne je imela 2 uri frej in se je peljala domov, opravila nekaj stvari, in 2 uri kasneje odbiciklirala nazaj na Vic, ob 7h zvecer pa domov spat. 6 dni na teden, v soboto samo dopoldne. Ja so drugi casi danes, predvsem je veliko vec jamravcev, ki se jim nic ne da.
Ne. Razen če ne maraš življenja. Meni je že na drug konec Lj. muka. Iz centra kamorkoli ven je noro. Z veseljem bi hodila peš ali s kolesom, pa ne dobim službe v celem širšem centru. Eni pa hodijo v center, pa bentijo, ker ni za parkirat ali pa je to noro drago.
Vse kar je več kot 30minut je škoda prostega časa in življenja.
1 ura vožnje x2 na dan, x5 dni v tednu x4 v celem mesecu ? 40 ur izgubljenih na cesti. To je cel delavni teden!!!!
Če je placa 5000bruto, potem daš 600 za najem in imaš nekaj od življenja. Malo več kot minimalec pa???
To je tvoj čas! Tvoje življenje za gnetenje po cesti v avtu?
Morda, če si tip za učenje jezikov, se v času vožnje učiš novega jezika to je nekako plus, če gre samo za čas, izpostavljenosti na cesti na takih cestah, pri toliko nesrečah, hm ?
danes se vec nic ne splaca, 08.09.2025 ob 16:16
Samo zato tole napisem, ker se danes nikomur vec nic ne splaca. Moja mama se je v davnih casih zjutraj z biciklom peljala v sluzbo iz Bezigrada na Vic. Opoldne je imela 2 uri frej in se je peljala domov, opravila nekaj stvari, in 2 uri kasneje odbiciklirala nazaj na Vic, ob 7h zvecer pa domov spat. 6 dni na teden, v soboto samo dopoldne. Ja so drugi casi danes, predvsem je veliko vec jamravcev, ki se jim nic ne da.
..haha..jap, se dnevno s kolrsom iz bežigarda vozakam na vič. Super rekreacija. Jebeš pilates in.podobne.meumnosti, ki jih izvajajo…
..veckrat pojasnila: če ne bi imela sluzbe na drugem.koncu lj., se ne bi dnevno rekreirala kot se. Privilegij. Še vedno 🙂
danes se vec nic ne splaca
08.09.2025 ob 16:16
Samo zato tole napisem, ker se danes nikomur vec nic ne splaca. Moja mama se je v davnih casih zjutraj z biciklom peljala v sluzbo iz Bezigrada na Vic. Opoldne je imela 2 uri frej in se je peljala domov, opravila nekaj stvari, in 2 uri kasneje odbiciklirala nazaj na Vic, ob 7h zvecer pa domov spat. 6 dni na teden, v soboto samo dopoldne. Ja so drugi casi danes, predvsem je veliko vec jamravcev, ki se jim nic ne da.
__________
Če se je vozila domov, tam opravila stvari in se čez 2 uri odpravila nazaj na šiht, je bila odsotna več kot 2 uri.
Ena903, 08.09.2025 ob 16:37
Stroške prevoza ti mora vrnit! Sicer pa – moji sodelavci se vozijo z vseh koncev Slovenije, vstajajo ob 4,5 zjutraj, da so do neke normalne ure v Lj. Boš pa ja pogruntala najhitrejšo možno varianto znotraj Lj. Vem, da lahko traja veliko časa, pa vendar si zmotraj LJ, ne pa v koloni na avtocesti.
Kdo je toliko čuknjen, da se vozi od tako daleč? Koliko časa izgubi za vožnjo in kaj ima od življenja?
merx, 08.09.2025 ob 20:02
Kdo je toliko čuknjen, da se vozi od tako daleč? Koliko časa izgubi za vožnjo in kaj ima od življenja?
Hahaha, kje ti živiš da te ne ukradejo.
Ogromno ljudi se vozaka vsak dan ogromne distance, veliko teh v Ljubljano ker pač slovenceljska centralizacija že desetletja službe koncentrira na enem kupu gnoja, namesto da bi šlo po celi njivi.
Prišteješ še poddimenzionirane avtoceste in vrhunsko kulturo vožnje v Slovenistanu, pa se lahko veseliš ure vožnje vsak dan.
Veliko ljudi, na tisoče se jih iz vseh koncev Slovenije vsak delavnik vozi v Ljubljano delat. Na cesti preživijo 4 ure na dan, pa še službe 8,9 ur pa se ne pritožujejo… Za dobro službo v kateri se lahko razvijaš in si v njej cenjen in spoštovan se vedno splača potrudit. Ne bodo večno dobri časi. Zima prihaja in prej ali slej pride…
Splača?, 09.09.2025 ob 06:00
Veliko ljudi, na tisoče se jih iz vseh koncev Slovenije vsak delavnik vozi v Ljubljano delat. Na cesti preživijo 4 ure na dan, pa še službe 8,9 ur pa se ne pritožujejo… Za dobro službo v kateri se lahko razvijaš in si v njej cenjen in spoštovan se vedno splača potrudit. Ne bodo večno dobri časi. Zima prihaja in prej ali slej pride…
Ne čebuli!!! 8, 9 ur dela in 4 ure za vožnjo je 12-13 ur skupaj. Te sploh tvoj otrok vidi? Kdaj imaš čas narediti kaj za svoje zdravje? Ni časa za karkoli. Se splača potrudit in se razvijaš, ja.
Forum je zaprt za komentiranje.