Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Bi vzeli tako službo

Bi vzeli tako službo

Ker v našem podjetju odpuščajo, iščem drugje. Imam 6/2 izobrazbo ekonomske fakultete , imam iskano znanje , sem proaktivna zanesljiva delovna oseba. Dobila sem eno ponudbo za 1900 bruto, s tem da je še za določen čas trajanja evropskega projekta (lahko podaljšajo, lahko se najde kje drugje znotraj organizacije ali pa izvisim).Meni se zdi slaba plača . Naj iščem naprej?

Koliko ste stari?

Odgovor na objavo uporabnika
Direktorica, 07.09.2025 ob 08:35

Koliko ste stari?

Nekaj nad 40 let.

To je res preslabo plačano , išči dalje. Če se bojiš da boš brez službe prej (odpuščanje), pa vzami to službo in išči dalje.c

Ne daj se izkoriščat, ene samo ožamejo in odrvžejo, ni ti treba takega stresa. Jaz sem v zadnji službi se držala nazaj in prav sem naredila, me v nobenem primeru ne bi obdržali, ker sem samo nadomeščala. Brezveze je 200% sebe nekje pustit se sam še norca delajo na koncu s takih ljudi. Žal.

1900 € bruto je 1200 € neto. To je praktično minimalec.

Če nimaš izbire, vzemi. Vedi pa, da ko boš iskala delo, bo večinoma ista plača. Dandanes je večina del za minimalca. Razen za tista iskana dela, kjer moraš res kaj znat in se stalno učit (programiranje npr.). Poglej delovne pogoje, delovnik, odnosi s sodelavci (če lahko kje izveš), obremenjenost, ali se delo konča, ko se odštempljaš ali moraš še dodatno delati doma ipd.

Preslabo plačano.

Brez veze jemati tako službo, ker imaš v vsakem trenutku boljšo izbiro – socialo! Tudi zadnji SDS butelj na monu ve, da je socialna podpora v Sloveniji tako velika, da ti delat ni treba, če nočeš.

Torej, denar leži v kanalih, samo pobrati ga je treba!

Vse je odvisno od ozadja. Ali živiš pri starših ali ne. Bi rada bila samostojna ali ne. Imeti službo pomeni samostojnost. Da si sama plačaš osnovne stvari in imaš kaj za zraven ali šparaš. Če živiš pri starših, lahko od teh 1200 € daš na stran 400 €, 400 € daš staršema za hrano, 400 € imaš zase za kakšna razvajanja, fitness, obleke, čevlje.

Imate moža, otroke?

Odgovor na objavo uporabnika
Minimalec, 07.09.2025 ob 09:48

1900 € bruto je 1200 € neto. To je praktično minimalec.

Če nimaš izbire, vzemi. Vedi pa, da ko boš iskala delo, bo večinoma ista plača. Dandanes je večina del za minimalca. Razen za tista iskana dela, kjer moraš res kaj znat in se stalno učit (programiranje npr.). Poglej delovne pogoje, delovnik, odnosi s sodelavci (če lahko kje izveš), obremenjenost, ali se delo konča, ko se odštempljaš ali moraš še dodatno delati doma ipd.

Minimalec je  300 eur manj.

Večji problem kot plača je to, da je za določen čas, kar pomeni, da boš kmalu spet morala iskati, pri tem pa ne boš vsak dan mlajša.

Odgovor na objavo uporabnika
haha707, 07.09.2025 ob 11:33

Minimalec je  300 eur manj.

Minimalec je 930 EUR . Ampak jaz za tak denar cca 1200 neto ne bi vzela+določen čas. Delo na evropskem projektu ni enostavno. Sicer ponavadi najdejo kakšno drugo mesto znotraj organizacije, domnevam da gre za kakšno državno službo, ker omenjaš evropska sredstva

Počakaj, da te odpustijo. Čez kakšen mesec, dva se začnejo še masovna odpuščanja v gospodarstvu. Nato pa se nakači na socialno. In nas vsak dan živciraj z objavami kako super je nič ne delat in živet kot bog.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimna578, 07.09.2025 ob 08:31

Ker v našem podjetju odpuščajo, iščem drugje. Imam 6/2 izobrazbo ekonomske fakultete , imam iskano znanje , sem proaktivna zanesljiva delovna oseba. Dobila sem eno ponudbo za 1900 bruto, s tem da je še za določen čas trajanja evropskega projekta (lahko podaljšajo, lahko se najde kje drugje znotraj organizacije ali pa izvisim).Meni se zdi slaba plača . Naj iščem naprej?

Tej projekti….vedi, da si bodo razdelili lepe lepe denarce za delo, ki ga boš ti opravila in to delo ne bo lahko. Na koncu boš tudi podpisana pod vsak korak, ki ga bodo pristojne službe kontrolirale, ekipa pa bo nabijala ure v tabelo in si izplačevala večkratnike tvoje plače. In boš uboga, delala kot konj za plačo, ki jo dobi trajnica za dvigati telefon. Vem, ker sem na tem.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Takojeto, 07.09.2025 ob 14:05

Počakaj, da te odpustijo. Čez kakšen mesec, dva se začnejo še masovna odpuščanja v gospodarstvu. Nato pa se nakači na socialno. In nas vsak dan živciraj z objavami kako super je nič ne delat in živet kot bog.

Ti želim da ostaneš brez službe! Da sam samski živiš na socialni pomoči.

Zato pa opravljaj samo delo, ki te veseli oz te zanima, četudi ni takoj dobro plačano. Kjer je interes, ovire zlahka premaguješ. S časoma napreduješ v tej službi ali v drugi, do katere si morda prišel preko poznanstev trenutne službe.

Če dela ne maraš, delaj toliko za kolikor si plačan. Napredoval ne boš, ker se ti že na faci vidi nezainteresiranost. Zato se ne svaljkaj na tem delovnem mestu predolgo. Niti ne jamraj, zapravljaš svoj čas in čas drugih.

Največ časa preživimo v službah, zato se prekleto potrudite, da boste delali tisto, kar vas veseli, sicer bo vaše življenje neizponjeno. Btw,noben ne bo namesto vas iskal boljše službe.

Ja, tudi jaz podobno.

1800bruto, VII. Stopnjo. Za zjokat.

Za izobraževanja je škoda denarja firmi, moramo same zakone študirat. Tako je v gospodarstvu. Če nimaš izbire, vzames, da plačaš položnice, pa iščeš dalje.

Je pa tako, da v oglasu ni navedene plače, vzames dopust, greš na razgovor. V prvem krogu ne povedo višine plače, pa vzames se en dan dopusta in ti v drugem krogu povejo podobno cifro.. samo ob dva dneva dopusta si. Res packarija, do konca.

Najbolje je ko te oni povprašajo po višini plače, pa rečeš povprečna plača v Slo, pa začnejo globoko dihat. Za 7.stopnjo, se mi zdi primerna povprečna plača z 20let delovnih izkušenj!

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 8684, 07.09.2025 ob 16:28

Ja, tudi jaz podobno.

1800bruto, VII. Stopnjo. Za zjokat.

Za izobraževanja je škoda denarja firmi, moramo same zakone študirat. Tako je v gospodarstvu. Če nimaš izbire, vzames, da plačaš položnice, pa iščeš dalje.

Je pa tako, da v oglasu ni navedene plače, vzames dopust, greš na razgovor. V prvem krogu ne povedo višine plače, pa vzames se en dan dopusta in ti v drugem krogu povejo podobno cifro.. samo ob dva dneva dopusta si. Res packarija, do konca.

Najbolje je ko te oni povprašajo po višini plače, pa rečeš povprečna plača v Slo, pa začnejo globoko dihat. Za 7.stopnjo, se mi zdi primerna povprečna plača z 20let delovnih izkušenj!

Z dvigom minimalne plače se je vse zbilo. Moj kolega je prodajalec v trgovini,  ni noben oddelkovodja, pa ima 1100 neto, 1600 bruto. Plus dodatek na delovno dobo. Kje je tu logika, da nekdo ki zna računalnik, email, Word, excell, tuj jezik, je pismen, dobi skoraj isto. Meni je to čist nelogično. Pa ti moraš hoditi na razgovore, moraš biti pripravljena na tematiko, se pozanimati s čim se podjetje ukvarja. Trgovec pa niti CV ne rabi imeti spisan.

Odgovor na objavo uporabnika
Valentincek, 07.09.2025 ob 15:59

Ti želim da ostaneš brez službe! Da sam samski živiš na socialni pomoči.

SVoje lepe želje zadrži zase, sprevrženka.

Točno tako

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimna291, 07.09.2025 ob 12:35

Minimalec je 930 EUR . Ampak jaz za tak denar cca 1200 neto ne bi vzela+določen čas. Delo na evropskem projektu ni enostavno. Sicer ponavadi najdejo kakšno drugo mesto znotraj organizacije, domnevam da gre za kakšno državno službo, ker omenjaš evropska sredstva

Ne. Minimalac je 847 če nimaš otrok. Z 2 otroci pa 950. Olajšave pač.

Odgovor na objavo uporabnika
Dama527, 12.09.2025 ob 19:25

Ne. Minimalac je 847 če nimaš otrok. Z 2 otroci pa 950. Olajšave pač.

Otroci nimajo veze z minimalno plačo. Ta je zagarantirana za vsakega ki dela

Na otroke so potem dodatki.

Minimalna plača

Vraga najdejo drugo delovno mesto. Za drugo delovno mesto bo spet nov razpis, kjer lahko izberejo njo ali koga drugega. Tudi če izberejo njo, bo to spet kakšen projekt za določen čas.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimna102, 12.09.2025 ob 20:11

Otroci nimajo veze z minimalno plačo. Ta je zagarantirana za vsakega ki dela

Na otroke so potem dodatki.

Minimalna plača

Zagarantiran je samo bruto.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close