Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Bo letos sezona na Hrvaškem slabša?

Bo letos sezona na Hrvaškem slabša?

Na Facebook strani Apartmani Hrvatska se na  povpraševanje  javi veliko ponudnikov, turisti iščejo za znesek  70 EUR  apartma čist ob  morju ali tik ob plaži. Za tak smešno nizek  denar iščejo super destinacijo. Se je zgodil prelom, da je preveč ponudnikov in ne oddajo vsi? Lani ni bilo tako kot letos .

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimna616, 26.04.2025 ob 19:04

Na Facebook strani Apartmani Hrvatska se na  povpraševanje  javi veliko ponudnikov, turisti iščejo za znesek  70 EUR  apartma čist ob  morju ali tik ob plaži. Za tak smešno nizek  denar iščejo super destinacijo. Se je zgodil prelom, da je preveč ponudnikov in ne oddajo vsi? Lani ni bilo tako kot letos .

trenutno je bolj slabo vreme, mogoče to vpliva

Ja ja, zdaj se spet vsi napihujete, 70 evrov je  zdaj smešno majhen denar, prej ste pa pol leta cvilili zaradi podražitve elektrike, milka čokolade in žemelj v Lidlu. Na dopustu se kurčite, kot da ste milionarji, ko boste prišli nazaj, bo spet cviljenje in jamranje pol leta skupaj, kako je vse drago v štacunah in komaj preživite.

Mogoče res. Letos za veliko noč ni bilo nemških turistov . Po navadi jih je polno, letos so bile ceste prazne. Hrvaški očitajo predrage cene v restavracijah, apartmaji in nastanitve so primerljive s Španijo .ni pa Hrvaška več top 5 destinacija za poletne počitnice za Nemce.

Pa saj je tako vsa leta.  Se najdejo tepci, ki želijo direkt s terase z mizo in ležalniki skočiti v morje, po možnosti nastanitev na zagrajeni parceli, kjer k morju ne morejo dostopati drugi.  Pa da je mesto oddaljeno nekaj kilometrov z vsemi mogočimi trgovinami, top ponudbo lokalov in gostiln, ni da ni.  Ampak takšni apartmaji niso 50 ali 70 eurov na noč, je treba pred to cifro postaviti še kakšno trojko.  Takšne namestitve so vedno zasedene, ne glede na ceno.  Eni pač imajo denar in si to lahko privoščijo.

Po drugi strani pa tisti brez denarja rentajo apartmaje za 70 ali 100 eur na noč, tisti apartmaji pa so precej oddaljeni od plaže.  In kot je videti, je zadnji dve leti problem pri tem segmentu turistov.

Če greš gledati ponudbo, za letos skorajda ne najdeš več apartmaja tik ob plaži za velike denarje, je vse zabukirano.  Luksuz ne bo nikoli izgubil strank, vedno bodo ljudje, ki imajo denar.

Nemci so ugotovili, da se ne splača jajcat po cesti do Jadrana.

Nemcev bo manj. Tudi Avstrijci bodo manj dopustovanje v njihovi lipi.

Vikendasi se ne bodo odpovedali morju na hrvaskem, kdor si bo lahko privoščil najem ali hotel…

 

Hrvaški turizem je vsako leto zelo donosen. Ko bodo Hrvatje zaznali manj turistov, bodo pa zvišali cene, kolikor bo potrebno. Za manj dela bodo kasirali isto. Na Hrvaškem je vsako leto rekordno. Simpl.

Slovenskemu srednjemu sloju, ki izginja v revščini, je vsaka cena na Hrvaškem ugodna. Edino milka čokolada mu je predraga. Zaradi predrage milke bo ta sloj še hitreje izginil.

Ja, slovenčki, Hrvati propadajo, njihov turizem že 20 let propada, samo slovenski turizem v Portorožu cveti hahahahaa…

Cene bodo padle do konca poletja, lani je bilo enako, najin aranzma je bil februarja 2024 prodajan za 4.200, aprila za 3.600, potem 3.200, midva sva ga okoli 1. septembra placala za 2.500€.

Hrvaška nikoli ni bila top destinacija in tudi ne bo. Premalo nudijo za oderuške cene, morje pa je vsako leto bolj onesnaženo, prodajati skale za plažo pa tudi ne gre. Ampak, kot vsako leto bodo tudi letos imeli najboljšo sezono.

Nemci so se v zadnjem letu na veliko obrnili raje v Grčijo in njene otoke. Je bilo opaziti že lani. Dobijo več za svoj denar. Bodo morali Hrvati nekaj spremeniti če bodo hoteli tako furati naprej.

Za Nemce so restavracije in trgovine na Hrvaškem postale predrage.

Začeli so odkrivati tudi Slovenijo. Prej so se le peljali mimo.

 

Nemci, ki imajo denar niso nikoli hodili na Hrvaško. Obstajajo druge destinacije. V Jugovino je vedno hodil nemški delavski razred in gospodinje in podoben kader.

A vi res mislite, d aje za Nemca višjega srednjega sloja karkoli na Hrvaškem predrago? dajte ljudje svojo glavo iz riti in se zavejte, da obstaja na svetu ogromno ljudi, ki imajo bistveno višjo kupno moč, kot povprečen slovenec.

 

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close