Uvoz večji iz Kitajske, kot iz Nemčije.
razlog, 15.12.2024 ob 11:49
Ja ljudje obožujejo šit. Več šita imajo, bolj so zadovoljni kao. Brezveze imeti tri puloverje kakovostne, katere lahko nosiš desetletja. Brezveze. Kupiš plastičen strupen šit iz kitajske in jih imaš 50. Pa naslednje leto spet. Pa spet. Privarčuješ tako 🙂
Mentaliteta revežev pač. Kopičit šit.
To ni mišljeno kot šit, ampak surovine za zdravila iz Kitajske.
Vse velike evropske firme imajo obrate v finančno degradiranih okoljih, hočejo čim več za čim manj. In pol taki pričakujejo pičlo kupno moč usmerjeno v njihov produkt?? Zaplezalo se je gospodarstvo, zaplezala se je ekonomija in pripeljali so nas do roba. Ta napihnjen evropski mehur bo vsak čas počil. Najbogatejši bodo obstali, no, mi pa nismo med njimi. Titanic nosi s sabo tudi LOVE
Mami233, 15.12.2024 ob 11:57
Evropa je pač predraga. Konec je 10 kratnih profitov. Zelena agenda nas bo uničila To je neumnost, s katero se hrani nevladnike in ostale brezdelneže. Naj živi Kitajska. Vsak ima možnost izbire,….pa kupujte dražje.
Ja kitajci ne delajo za 10x profit. Kristus ste resno lahko še bolj zabiti? Imeli bi plače višje, dobrine pa za isto ceno kot narejene s strani ljudi ki v enem letu ne zaslužijo toliko kot vi v mesecu. Ne dojamete da boste pristali tam kot oni….če ljudje prenehajo stvari ki jih vi delate kupovat in jih nadomestijo s kitajskimi. Na to seveda brihte ne pomislite. Vi mislite da boste delali za jurja + nekaj kar lahko kitajc nardi za par evrov.
WD40, 15.12.2024 ob 13:24
Največ se je povečal uvoz sestavin za zdravila in avtomobili.
Ja. Sam spravili se bodo pa spet najprej na male ljudi, kot pri okolju. Je že rekel švabo Šolc, da bo moral bit konec uvoza iz kitajskih veletrgovin kot sta aliexpress in temu.
A požrešnost velikih je zavozila EU. Ne pizdarijce, ki jih jaz naročim iz kitajske.
razlog, 15.12.2024 ob 12:03
Isti šit. Ful je za zaupat njihovim sestavinam. Se ne držijo niti enega standarda. Bodo ljudje očitno poleg ostalega šita v bajti še vase totaln kitajski šit metal.
Seveda, draži naše sestavine sama zakonodaja in se bolj neumni predpisi…torej, da kmet poseje neko zel, ki ima ucinkovine, ki jih potrebuje farmacija, je toliko birokracije in zahtev, da se mu financno ne izplaca.
da pa se kitajcem tega ni teba drzat…imajo cenejse surovine, pa tudi ce je nekako vestno ( že zaradi samega onesnazenega ozracja) samo da je ceneje, saj lahko farmacija potegne več v svoje žepe.
Ko bodo tudi pri uvozu veljali predpisi, kakšna roba se uvaža, tudi Kitajci ne bodo mogli ponuditi takega blaga v EU.
Čez 10 let, pa bodo vidne posledice, ampak kaj potem…za ljudi s pohlepom, to nikdar ni bil problem
WD40, 15.12.2024 ob 15:20
Že sedaj so predpisi, že želiš v EU uvoziti kemikalijo , moraš zraven priložiti doktorsko disertacijo, pa čeprav gre za sodo bikarbono. Preverjeno? 4 različne inštitucije so preverjale zahtevo za uvoz.
Ja kitajci so znani po svojih predpisih in držanju le teh in ne ponarejajo sploh 🙂
Pol pa folk kupi bio čaje ipd. iz tam in so navdušeni, ker so cenejši, pridelano pa dobesedno brez zemlje in sonca…..ampak ej, uradni papirji pa so ok. Isto kot so ok za delavne razmere, podpisano in dokazano da ne izkoriščajo delovne sile in ne zaposljujejo otrok, dokler ne gre nekdo v resnici preverit in najde ljudi priklenjene na mašine pa petletne otroke ki šivajo vaše gate.
Anonimno 3169, 15.12.2024 ob 15:30
Ja revez ne more kupovati gučija za po kuči kreten pa tudi ta je izdelan na kitajskem butel. Pizda ste eni kreteni na kvadrat.
Gucci je delan v italiji btw. Tako kot veliko stvari ki ne stanejo toliko. Jasno pa majice za 3e izdelane v eu ne boš dobil. Ker nočeš delati za pest riža. Lahko se javiš. Pa proizvajaš take poceni stvari za 100e mesečno plače.
Forum je zaprt za komentiranje.