Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Vas je česa strah oziroma imate celo fobijo? :)

Vas je česa strah oziroma imate celo fobijo? :)

Hitro odpiram eno temo, da ne bo tekla razprava samo o Robiju in moderiranju. :))

Razpišite se o tem, kakšne strahove oziroma celo fobije imate oziroma ste jih mogoče nekoč imeli (npr. ko ste bili še otrok). Da ne bo pomote, to temo nisem odprla zato, da bi delali neko psihoanalizo posameznikov, ampak da bi se morda na račun kakšnega strahu nasmejali ali morda nekomu tudi pomagali. Naj uvodoma sama opišem prvi primer, ki že sodi v rubriko vraževerje, lahko pa je tudi fobija pred številom 13. Ko sem enkrat v preteklosti organizirala sestanek, so mi člani odsvetovali organiziranje sestanka, ki bi bil ravno na petek, 13. Mene ta kombinacija ne moti, niti ne verjamem, da se takrat lahko zgodi kaj posebnega, so pa posamezniki, ki imajo fobijo pred petkom 13. Nekateri celo ta dan vzamejo dopust. :)) Zelo znane fobije so npr.: strah pred odprtimi/zaprtimi prostori, strah pred pajki, strah pred letenjem, strah pred višino….Potem so tu nekateri bolj strahovi kot fobije – strah pred zobozdravnikom, strah pred določenimi specialističnimi pregledi – npr. gastroskopijo, kolonoskopijo ali operacijami nasploh, strah pogoltniti večjo, trdo tableto in jo uporabnik raje prej zdrobi….

Sama sem kot otrok imela v določenem obdobju nekaj težav z dihali, pa sem se zelo bala zdravnikov. Spomnim se, da tudi v trgovino nisem upala, ker so imele trgovke bele halje. :)) No, bila sem res še zelo majhna. :))

Torej, razpišite se o tem, ali vas je česa strah oziroma ste nekaj časa imeli strah pred nečim. Če je šel kdo na hipnozo, naj se razpiše malo o tem (če je kaj pomagalo).

Nimam neke fobije….
Mogoče me je le malo strah tega, kako preživeti in se soočiti z vsemi temi ovirami in problemi, ki jih s sabo prinaša sesuvanje sistema in s tem varnosti zaradi človeškega pohlepa.

Zdaj sem se spomnila še dveh “strahov” – poznam kar nekaj primerov posameznikov, ki se bojijo po telefonu pogovarjati o določenih temah, ker mislijo, da jim prisluškujejo. Drugi strah, ki je tudi pogost, pa je strah pred jemanjem krvi (mnogi se pred odvzemom krvi onesvestijo).

Mene je strah letenja z letalom. S športnim ne, tudi z jedralnim padalom ne… Sem bila že pri pilotu na odvajanju strahu a ne pomaga najbolje. Letim sicer vseeno, ker se preprosto ne želim/morem odpovedati destinaciji. Menda je pod vprašanjem občutek kontrole. ;))))

Aja, pa vešč in pajkov ne prenesem. Me je prav groza!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pri letenju gre za občutek nemoči. Podoben občutek je verjetno tudi pri potovanju z ladjo, ko si nekje sredi oceana. :))

Pajki tudi meni niso všeč, veliko raje vidim kačo kot pajka. 🙂

Strah pred množico. Mislim, da je s tem povezan tudi strah pred tem, da mi bo zmanjkalo zraka. No, ali pa obratno.
V stanovanju imam tudi pozimi skoraj ves čas kje odprto okno na kip. Če pridem v zatohel prostor, se ali čim prej spokam ven ali pa prosim, če lahko prezračijo oz. v lokalu predlagam, da pustimo odprta vrata (recimo kakšni majhni lokali in trgovinice znajo imeti obupno slab zrak). Tudi v stanovanju zapiram samo vhodna vrata, sploh ne bi mogla spati, če bi zaprla vrata spalnice. Tako da so mi sodobna stanovanja z odprtimi prostori zelo pisana na kožo.

pravo preganjavico imam pred tem, da nebi mogel skrbeti sam za sebe (bolezen, poškodbe po nesreči, ostarelost … )

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Mene je strah majhnih zaprtih prostorov, zato se skoraj nikoli ne peljem z liftom, raje grem peš tudi v 20. nadstropje. Groza me je misli, da bi bil lahko v krsti živ zakopan. Lani sem moral na magnetno resonanco, ker sem si pri košarki poškodoval ramo. Ko so me zapeljali v tisto tesno komoro sem notri zdržal točno tri sekunde! Zagrabila me je panika, dobil sem potno čelo in ne boste verjeli, moral sem ven, junjo, takoj!..V kakšen mesecu ni bilo sledu več o bolečini v rami..od samega strahu se je rama pozdravila sama od sebe..:)

Imam enega znanca – dec in pol, ampak odlaša z gastroskopijo. Sumim, da se boji gastroskopije in ne njenega rezultata. 🙂

Kaj pa vem. Velikokrat se bojimo prav rezultata. Ampak eni moramo to takoj obaviti, drugi spet odlašajo do skoraj neskončnosti. Nekateri naredimo zoprne stvari takoj, lepe pustimo za na kocnu, drugi ravno obratno.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


MKOW … tebe bi pa jaz “posvojil” ♥

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


MKOW … tebe bi pa jaz “posvojil” ♥[/quote]

Woody Allen pa to, a? 😉

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


MKOW … tebe bi pa jaz “posvojil” ♥[/quote]

Woody Allen pa to, a? ;)[/quote]
preje “Fritzl” ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Woody Allen pa to, a? ;)[/quote]
preje “Fritzl” ☺[/quote]

Fritizi, smetiva!

Sori antilopa. No, nekateri se tudi Fritzlov bojijo/mo. 🙂

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jaz imam strah pred višino, ki ga rešujem z izpostavljanjem, ter strah pred globino oziroma globoko vodo, zato najraje plavam v tako visoki vodi, da se še lahko dotaknem tal oziroma lahko tudi več, a le če ni previsokih valov in če grem sama ali pa je z mano kdo, za katerega vem, da me ne bo drezal, tunkal… Tudi na raznih čolnih, ladjah, kanujih se ne počutim dobro.

Drugače pa vem za primer ženske, ki ima grozno fobijo pred kačami in sicer tako hudo, da je niti na fotografiji, sliki, tv-ju ne sme videti.

------------------------ "And forget not that the earth delights to feel your bare feet and the winds long to play with your hair." (Khalil Gibran)

Ne maram pajkov, kač, žab, močeradov, polžev…

Pri letenju z letalom imam tudi sam strah oziroma nelagodje, ker nimam nobenega vpliva na dogajanje .
Saj tudi v avtomobilu se človek bolje počuti če sam vozi …

Imam tudi problem s kačami, tako da bi bilo zame “idealno sranje” prevrnjena košara polna kač na avionu, ki se mu kadi iz motorja …

Strah pred javnim nastopanjem. Mene je dejansko strah folka. Grup in posameznih ljudi. Ne vem, je strah ali je odpor. Nisem ljudomrznež, samo ne maram, da nekdo rine in dreza in sprašuje in kvasari. Zamrznem. Ker nimam moči se dr*ati z ljudmi.

In kako se ga lotiš? Strahu mislim, na avionu.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pilota prosim da pospravi kače nazaj v košaro, medtem pa se usedem na njegovo mesto in peljemo se naprej … potem se zbudim …

V resnici pa … z avionom grem, ko drugače ne gre… V gozdu, na travnikih, v hribih … pa imam zaenkrat srečo, kar se bližnjih srečanj s kačami tiče …

Pilota prosim da pospravi kače nazaj v košaro, medtem pa se usedem na njegovo mesto in peljemo se naprej … potem se zbudim …

V resnici pa … z avionom grem, ko drugače ne gre… V gozdu, na travnikih, v hribih … pa imam zaenkrat srečo, kar se bližnjih srečanj s kačami tiče …[/quote]

Eh no, jaz resno, ti pa sanjaš. 🙂

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Moja fobija. Ne (še) premagana.

Izredno utesnjujoče se počutim tudi, če nimam prostora za dihanje- npr., da sem v postelji stisnjena in obrnjena proti steni (vedno izberem nasprotno stran, kjer se “lažje” diha, saj imam občutek, da je tam več zraku)

Tista druga polovica mojega odgovora je pa vseeno čisto resna …

Tista druga polovica mojega odgovora je pa vseeno čisto resna …[/quote]

Jaz sem žejna, ti mi pa kruh ponujaš. :)))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Moj “prijatelj” pozna vse moje strahove in fobije!!!
http://www.youtube.com/watch?v=I2bhZrLwbjA

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close