Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Kako “izmeriti” odnos?

Kako “izmeriti” odnos?

Kaj je za vas tista “stvar”, ki meri nek odnos ali zvezo? Ki vam pove, koliko je ta zadovoljujoča in koliko ne? Kaj je tisto, prek česa lahko daš to subjektivno “oceno”?

So to le občutki? So občutki tisti, ki ti to povedo, ki so merilo o tem, kje neka zveza je, kakšna se ti zdi. Koliko je osrečujoča, koliko ne. Seveda ljubezen ni eno samo prekipajoče čustvo, seveda je tudi stvar odločitve, ampak je pa v veliki meri tudi stvar čustev!

Kaj pravite?

Prava ljubezen je, ko nekoga ljubiš tudi takrat, ko ga sovražiš, ko njegove dobre lastnosti poveličuješ in njegove napake pomanjšuješ. Zame je prava zveza takrat, ko postaneta eno, ko se zaveš, da, če partner odide iz tvojega življena ne boš več isti, saj gre z njim tudi del tebe….
Ampak baje, da moje mnenje ne šteje prav veliko, ker sem sanjač:))))

Vsega nam pa res ni treba “merit” v življenju, da bi vedeli kako stvari stojijo. Če nekdo ne ve, kje je njegova ljubezen, če potrebuje vatle, da jo izmeri, potem to res ni to.

Pa saj smo to že nekje govorili. merilo je, koliko se je partner pripravljen spremeniti in se prilagoditi in koliko je tebe pripravljen sprejemat točno tako kot si.


Seveda so samo občutki. Občutki posameznika. Na podlagi tega, kar čutimo, se odločamo ali pa si želimo sprememb ali pa si jih ne želimo, če smo zadovoljni. Bolj, kot je človek željan sprememb, manj je zadovoljen.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Bikini, saj veš, da je težko ubesediti zadeve, ki se tičejo ljubezni. A to želim nekako teoretizirat in se ne morem izraziti bolje, kot sem se. Se mi pa zdi precej preprosto vprašanje, le odgovor ni tako preprost, vsaj zdi se mi.
Vseeno je veliko zvez nekje “na pol”, niso idealne, a tudi ne razpadejo in zanima me, kaj je “tisto”, kaj je najpomembnejše, kar prevlada k odločitvi.

Najbolj čakam na odgovor On_, Marka in Robija. 🙂

Hvala vam! 🙂

Boom, sem iskala to temo, kjer ste o tem že govorili, pa je nisem našla.. Mogoče kdo ve? Bilo bi mi zelo v pomoč..


Tudi odločitve, ki jih sprejemamo, sprejemamo na podlagi lastnih občutkov. Ne samo v ljubezni, ampak povsod v življenju. Vse, kar se dogaja okrog nas, merimo z občutki. Ampak stvari lahko doživljamo/čutimo zelo različno. Kar ustreza enemu, ne pomeni, da bo tudi drugemu.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

A na odgovor matjazka pa ne cakas, ker te zmeraj prepozna : )

ma ni bila tema o tem. je bilo nekje vmes rečeno. Saj je tukaj itak tako, da če bi nekdo samo o vremenu vprašal, bi se tema zaključila na samskih vs. vezanih ali kaj podobnega. Zato me tudi že prav firbec kam bo peljala tista tema, ko ena ne more avta zakurblat (hmmm, najbrž ne bi imela tega problema, če ne bi bila samska).

Avtorici priporočam ogled težko pričakovane tv serije Masters of sex, ki se je ravno dobro začela na Showtime. Si lahko zlouda na netu. Tam pa res vse, ampak čisto vse, izmerijo. 🙂

[youtube]pqF1nS-E5Ao[/youtube]

šubler je pripravna merilna naprava

istočasno ima merjenje znotraj in zunaj

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Naj mi kdo prevede kaj reče tista ženska v rdečem, prosim… 🙂

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

ha,ha,ha….

Bojim se da te bom razočaral….. ne poznam točnega odgovora, žal.

Njbolj prava je bila že tista v vrtecu, ki sem ji nabral rožic, pa ona v oš, in tiste v SŠ…. vse so bile prave pa jih nisem meril….. Tudi te nisem izmeril, ki jo imam sedaj mogoče rano zato mislim, da je prava…. 🙂

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Sprašuješ kako in na podlagi katerih znakov lahko oceniš neko tujo zvezo ?
Ali sprašuješ za svojo zvezo ?

Ne znam izmerit. Jaz samo vem, kdaj mi nek odnos ne paše. Takrat se mi upira celo telo, tišči v prsih, vedno bolj sem nezadovoljna, več se jezim, manj sem potrpežljiva, vedno bolj vseeno mi je za to osebo ali pa se čutim vedno bolj izkoriščeno. Če so vsi ti znaki odsotni pomeni, da je ta prijateljica ali fant pravi zame.
Moraš pa verjetno oboje izkusit, da začutiš razliko…


Sprašuješ kako in na podlagi katerih znakov lahko oceniš neko tujo zvezo ?
Ali sprašuješ za svojo zvezo ?[/quote]

Sprašujem za svojo.

simpl vzameš meter in greš zmerit 😉

vprašanje ki ga ni možno zadovoljivo še manj univerzalno odgovorit… sama že imaš neke prepogoje v glavi samo hočeš to slišat od nas…

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

simpl vzameš meter in greš zmerit 😉

vprašanje ki ga ni možno zadovoljivo še manj univerzalno odgovorit... sama že imaš neke prepogoje v glavi samo hočeš to slišat od nas…[/quote]

mali … podbacuješ, pešaš …

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


Sprašuješ kako in na podlagi katerih znakov lahko oceniš neko tujo zvezo ?
Ali sprašuješ za svojo zvezo ?[/quote]

Sprašujem za svojo.[/quote]
Sprašuješ, če se splača vztrajati ali ne ?
Na kvaliteto odnosa vpliva sposobnosti reševanja problemov, ki jih prinese sam odnos in na podlagi čustvene inteligence, na podlagi katere oceniš kako in na kakšen način se bodo reševale težave.
Če opažaš, da se kopičijo negativni občutki in nerešeni problemi, potem to nakazuje na slabo zvezo, ki bo povzročila vedno več slabe volje in negativnih občutkov.

evo ustrezna naprava istočasno izmeri njegov in njen premer

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Sprašujem za svojo.[/quote]
Sprašuješ, če se splača vztrajati ali ne ?
Na kvaliteto odnosa vpliva sposobnosti reševanja problemov, ki jih prinese sam odnos in na podlagi čustvene inteligence, na podlagi katere oceniš kako in na kakšen način se bodo reševale težave.
Če opažaš, da se kopičijo negativni občutki in nerešeni problemi, potem to nakazuje na slabo zvezo, ki bo povzročila vedno več slabe volje in negativnih občutkov.[/quote]

In potem dobiš Nobelovo nagrado do dobro vezo … :/

Ko se kopičijo negativni očutki in nerešeni problemi, potem to nakazuje, da določenih stvari ne znata/zmoreta rešit. Lahko zaključiš, da je njegova krivda (ker ne zna, ne zmore), ali pa vzameš na znanje, da je morda tudi tvoja. Ljudem ponavadi ta druga rešitev “klikne” takrat, ko se jim v vseh vezah zaporedoma dogajajo “isti” problemi in imajo iste težave… In potem jamrajo: pa samo jaz najdem take…

Če ga ljubiš ali ne ljubiš, je pa druga zgodba, ki v štartu nima nič skupnega s prvo. Vendar prva večkrat prevaga in če so problemi zelo veliki in se ne rešujejo, lahko tudi ljubezen “Izpuhti”.

sinoči sva merila odnos … vsakič ji je šel v vsako luknjo 100%

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


Sprašuješ, če se splača vztrajati ali ne ?
Na kvaliteto odnosa vpliva sposobnosti reševanja problemov, ki jih prinese sam odnos in na podlagi čustvene inteligence, na podlagi katere oceniš kako in na kakšen način se bodo reševale težave.
Če opažaš, da se kopičijo negativni občutki in nerešeni problemi, potem to nakazuje na slabo zvezo, ki bo povzročila vedno več slabe volje in negativnih občutkov.[/quote]

In potem dobiš Nobelovo nagrado do dobro vezo … :/

Ko se kopičijo negativni očutki in nerešeni problemi, potem to nakazuje, da določenih stvari ne znata/zmoreta rešit. Lahko zaključiš, da je njegova krivda (ker ne zna, ne zmore), ali pa vzameš na znanje, da je morda tudi tvoja. Ljudem ponavadi ta druga rešitev “klikne” takrat, ko se jim v vseh vezah zaporedoma dogajajo “isti” problemi in imajo iste težave… In potem jamrajo: pa samo jaz najdem take…

Če ga ljubiš ali ne ljubiš, je pa druga zgodba, ki v štartu nima nič skupnega s prvo. Vendar prva večkrat prevaga in če so problemi zelo veliki in se ne rešujejo, lahko tudi ljubezen “Izpuhti”.[/quote]

Pandora, kako pa veš, da človeka ljubiš? A že to, da se o tem sprašuješ, pomeni, da ne ljubiš, kot mnogokrat slišim?

Kaj je za tebe ljubezen? Občutek, tisti kratkotrajen, kot sreča, ki pač enkrat mine, in se ponovno pojavlja v intervalih, pač takrat, ko so pravi pogoji za čutenje tega občutka, ali pa je ljubezen zate želja po kvalitetnem odnosu s tvojim možem oz. partnerjem?

Če je v tebi tudi občutek obžalovanja, da odnos s tvojim možem ni takšen, kakršnega si želiš, mislim, da vsekakor lahko rečemo, da ga vsaj “ljubiš”, vsaj toliko, da ti ni vseeno. In to ni tako malo.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close