POET
Pesniki niso avtomati, da kar vržejo neko pesem ven. Tudi, če bi ti jo napisal, bi bila pesem bolj splošna, ker te verjetno ne pozna. No, naj se on odloči, saj je nanj naslovljeno.[/quote]
Ali pa se mu naj približa, da bo ga s svojo prisotnostjo navdihnila. Pa bo poln občutkov. :)[/quote]Samo potem ne vem, če bomo imeli mi kaj od tega, če se mu res tako približa….. 😉
Z veseljem, samo pred branjem se o tveganju in stranskih učinkih posvetuj s svojim zdravnikom ali farmacevtom….sicer pa, če skočiš na temo Poezija jih je tam objavljenih kar nekaj..tole sem izbral zate….
Ko si sama
Na koga misliš, ko si sama v temi
kdo se ti prikrade v sanje, ko zapreš oči?
Kdo princ je, ki reši te iz zakletega gradu
nasmeh na ustnice nariše, ko si na dnu?
Kdo zate preplezal bi vrhove in preplaval oceane
grmenje utišal, ustavil silne vse orkane?
Kdo zate zvezdo bi utrnil, peš obkrožil svet
napisal knjigo, zaradi tebe postal poet?
Kdo bi vrtnico zasadil, ki cvetela bi le zate
brisal ti solze, ko tesnoba se naseli vate?
Na koga misliš, ko se ti zjasni obraz
kako zelo bi si želel, da to sem jaz.
Pesniki niso avtomati, da kar vržejo neko pesem ven. Tudi, če bi ti jo napisal, bi bila pesem bolj splošna, ker te verjetno ne pozna. No, naj se on odloči, saj je nanj naslovljeno.[/quote]
Ojoj tole ne bo nic dobrega Inka poet je v interesni sferi antilope : ))
Pesniki niso avtomati, da kar vržejo neko pesem ven. Tudi, če bi ti jo napisal, bi bila pesem bolj splošna, ker te verjetno ne pozna. No, naj se on odloči, saj je nanj naslovljeno.[/quote]
Ojoj tole ne bo nic dobrega Inka poet je v interesni sferi antilope : ))[/quote]
Ne, naj ji kar napiše kakšno pesem. Jaz sem bolj konkretne sorte, pesem je samo tako “za zraven”. :)))
Ne, naj ji kar napiše kakšno pesem. Jaz sem bolj konkretne sorte, pesem je samo tako “za zraven”. :)))[/quote]
Ne se bat, želim samo, da kej napiše, sem prebrala,
da so metuljčki, želim vse naj naj, naj se uresniči,,,[/quote]
Inka, če bi imel več podatkov ti z veseljem kaj napišem..lepa beseda lepo mesto najde.
Večkrat napišem kakšne verze za razne obletnice, rojstne dneve ipd., pa teh ljudi sploh ne poznam. Sicer pa je med nami večji mojster poezije, ki pa je preveč skromen, da bi se izpostavljal….sliši na ime Wish You Were Here!
Z veseljem, samo pred branjem se o tveganju in stranskih učinkih posvetuj s svojim zdravnikom ali farmacevtom….sicer pa, če skočiš na temo Poezija jih je tam objavljenih kar nekaj..tole sem izbral zate….
Ko si sama
Na koga misliš, ko si sama v temi
kdo se ti prikrade v sanje, ko zapreš oči?
Kdo princ je, ki reši te iz zakletega gradu
nasmeh na ustnice nariše, ko si na dnu?
Kdo zate preplezal bi vrhove in preplaval oceane
grmenje utišal, ustavil silne vse orkane?
Kdo zate zvezdo bi utrnil, peš obkrožil svet
napisal knjigo, zaradi tebe postal poet?
Kdo bi vrtnico zasadil, ki cvetela bi le zate
brisal ti solze, ko tesnoba se naseli vate?
Na koga misliš, ko se ti zjasni obraz
kako zelo bi si želel, da to sem jaz.[/quote]
Hvala ti!
tolk pa spet ni hudo,, famacevta,,
Jaz, lepota rože,
mehkoba moje zgradbe,
milina mojih oblin,
prefinjenost mojih barv.
Saj sploh ne rabiš pomoči od nikogar – enostavno obvladaš …
Kaj pa tole ( oprosti za reciklažo že napisanega – pustil pa sem bistvo tako kot je bilo v izvirniku – “pripovedovalec” pesmi ostaja ženska ) !
Išče svoj jaz;
lepota rože;
mehkoba dneva;
žalost večera …
Nemirna mehkoba moje zgradbe,
trepeta in sluti, da je nekje več svetlobe,
več žara od današnjih nebesnih sivin ;
… zato, daj, pokaži mi svoj svet z višin …
Kliče milina mojih oblin;
vabi toplina mojih dolin;
pokaži mi oddaljen kraj ,
da vanj odvržem svoj utrujen spomin …
A morda te bo zmedla
prefinjenost mojih barv
ti pomešala bo ravne poti;
se bojim, boš odtaval nekam stran;
in ostala bom tu in ostal boš še ti tako sam …
CROQUIS
Kavarna. Miza: marmor, mrzel, siv –
življenja otipljiva prispodoba.
V kozarčku konjak; nizko izpod roba;
in lužica tam, kjer se je polil.
Prst čopič je in lužica paleta;
leno rišem: hišica, drevo,
nad hišo sonce, klopica pred njo
in roža, ki ob roži se razcveta.
In še stezica, ki drži od hiše,
in lepa žena, ki med rože leže …
A vtem natakar vljudno predme seže,
pobere vse in mizico pobriše.
In gledam ga, kako svoj pladenj nosi,
kako opleta sem ter tja s prtičem,
in skoraj žalostno za njim zakličem:
»Gospod natakar, še en konjak, prosim!«
Menart Janez
Rad
Napravim ti ogrlico iz rad.
Rad je droben seznam
stvari, ki se rimajo na mlad.
Recimo, če rečem: rad te imam.
Rad je tvoje malo uho,
rad so tvoji lasje,
rad so oblaki, ki hite
za svojo bolestjo čez nebo,
rad so takti male melodije,
ki se od nekod prikrade nočjo
pa mehkoba,ki leže na srce,
kadar se človek od vsega hudega napije,
rad je zdrsana Mondšajnsonata,
rad je bučanje gozda, visoka trava,
rad odpadla pozlata
z resnobne besede očetnjava…..
Na nitko ti nanizam te stvari,
brez vrst in pravega reda,
kar tak, da ti z vratu zažari
moja rad beseda.
Ervin Fritz
Forum je zaprt za komentiranje.