Najdi forum

POET

Ker rada berem ljubezenske, prosim napiši kej za mojga strtega srčka?

Pesniki niso avtomati, da kar vržejo neko pesem ven. Tudi, če bi ti jo napisal, bi bila pesem bolj splošna, ker te verjetno ne pozna. No, naj se on odloči, saj je nanj naslovljeno.

Pesniki niso avtomati, da kar vržejo neko pesem ven. Tudi, če bi ti jo napisal, bi bila pesem bolj splošna, ker te verjetno ne pozna. No, naj se on odloči, saj je nanj naslovljeno.[/quote]
Ali pa se mu naj približa, da bo ga s svojo prisotnostjo navdihnila. Pa bo poln občutkov. 🙂

Pesniki niso avtomati, da kar vržejo neko pesem ven. Tudi, če bi ti jo napisal, bi bila pesem bolj splošna, ker te verjetno ne pozna. No, naj se on odloči, saj je nanj naslovljeno.[/quote]
Ali pa se mu naj približa, da bo ga s svojo prisotnostjo navdihnila. Pa bo poln občutkov. :)[/quote]Samo potem ne vem, če bomo imeli mi kaj od tega, če se mu res tako približa….. 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Z veseljem, samo pred branjem se o tveganju in stranskih učinkih posvetuj s svojim zdravnikom ali farmacevtom….sicer pa, če skočiš na temo Poezija jih je tam objavljenih kar nekaj..tole sem izbral zate….

Ko si sama

Na koga misliš, ko si sama v temi
kdo se ti prikrade v sanje, ko zapreš oči?

Kdo princ je, ki reši te iz zakletega gradu
nasmeh na ustnice nariše, ko si na dnu?

Kdo zate preplezal bi vrhove in preplaval oceane
grmenje utišal, ustavil silne vse orkane?

Kdo zate zvezdo bi utrnil, peš obkrožil svet
napisal knjigo, zaradi tebe postal poet?

Kdo bi vrtnico zasadil, ki cvetela bi le zate
brisal ti solze, ko tesnoba se naseli vate?

Na koga misliš, ko se ti zjasni obraz
kako zelo bi si želel, da to sem jaz.

Pesniki niso avtomati, da kar vržejo neko pesem ven. Tudi, če bi ti jo napisal, bi bila pesem bolj splošna, ker te verjetno ne pozna. No, naj se on odloči, saj je nanj naslovljeno.[/quote]

Ojoj tole ne bo nic dobrega Inka poet je v interesni sferi antilope : ))

https://www.youtube.com/watch?v=okHGCz6xxiw

Pesniki niso avtomati, da kar vržejo neko pesem ven. Tudi, če bi ti jo napisal, bi bila pesem bolj splošna, ker te verjetno ne pozna. No, naj se on odloči, saj je nanj naslovljeno.[/quote]

Ojoj tole ne bo nic dobrega Inka poet je v interesni sferi antilope : ))[/quote]

Ne, naj ji kar napiše kakšno pesem. Jaz sem bolj konkretne sorte, pesem je samo tako “za zraven”. :)))

Ojoj tole ne bo nic dobrega Inka poet je v interesni sferi antilope : ))[/quote]

Ne, naj ji kar napiše kakšno pesem. Jaz sem bolj konkretne sorte, pesem je samo tako “za zraven”. :)))[/quote]

Ne se bat, želim samo, da kej napiše, sem prebrala,
da so metuljčki, želim vse naj naj, naj se uresniči,,,

Inka, saj ti bom jaz po žensko pomagala ven iz te “nočne more”. Misliš, da sta se vidva razšla zaradi sebe ali zaradi tega, ker so na vajin odnos vplivali drugi?

Ne, naj ji kar napiše kakšno pesem. Jaz sem bolj konkretne sorte, pesem je samo tako “za zraven”. :)))[/quote]

Ne se bat, želim samo, da kej napiše, sem prebrala,
da so metuljčki, želim vse naj naj, naj se uresniči,,,[/quote]

Inka, če bi imel več podatkov ti z veseljem kaj napišem..lepa beseda lepo mesto najde.
Večkrat napišem kakšne verze za razne obletnice, rojstne dneve ipd., pa teh ljudi sploh ne poznam. Sicer pa je med nami večji mojster poezije, ki pa je preveč skromen, da bi se izpostavljal….sliši na ime Wish You Were Here!

Z veseljem, samo pred branjem se o tveganju in stranskih učinkih posvetuj s svojim zdravnikom ali farmacevtom….sicer pa, če skočiš na temo Poezija jih je tam objavljenih kar nekaj..tole sem izbral zate….

Ko si sama

Na koga misliš, ko si sama v temi
kdo se ti prikrade v sanje, ko zapreš oči?

Kdo princ je, ki reši te iz zakletega gradu
nasmeh na ustnice nariše, ko si na dnu?

Kdo zate preplezal bi vrhove in preplaval oceane
grmenje utišal, ustavil silne vse orkane?

Kdo zate zvezdo bi utrnil, peš obkrožil svet
napisal knjigo, zaradi tebe postal poet?

Kdo bi vrtnico zasadil, ki cvetela bi le zate
brisal ti solze, ko tesnoba se naseli vate?

Na koga misliš, ko se ti zjasni obraz
kako zelo bi si želel, da to sem jaz.[/quote]

Hvala ti!

tolk pa spet ni hudo,, famacevta,,

Jaz, lepota rože,
mehkoba moje zgradbe,
milina mojih oblin,
prefinjenost mojih barv.

Saj sploh ne rabiš pomoči od nikogar – enostavno obvladaš …

Kaj pa tole ( oprosti za reciklažo že napisanega – pustil pa sem bistvo tako kot je bilo v izvirniku – “pripovedovalec” pesmi ostaja ženska ) !

Išče svoj jaz;
lepota rože;
mehkoba dneva;
žalost večera …

Nemirna mehkoba moje zgradbe,
trepeta in sluti, da je nekje več svetlobe,
več žara od današnjih nebesnih sivin ;
… zato, daj, pokaži mi svoj svet z višin …

Kliče milina mojih oblin;
vabi toplina mojih dolin;
pokaži mi oddaljen kraj ,
da vanj odvržem svoj utrujen spomin …

A morda te bo zmedla
prefinjenost mojih barv
ti pomešala bo ravne poti;
se bojim, boš odtaval nekam stran;
in ostala bom tu in ostal boš še ti tako sam …

Pomagaj mu malo s kakšno vizualno vzpodbudo, da bo dobil pesniški navdih? 🙂
Mogoče bi ga zanimala poslikava tvojega srčka na razširjenjem dekolteju. 😀

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Inki poet naš pesmi venec vije
Na brazde bolečin lekove lije
Kapricaste MONke zavist oblije
Antilopa pa iz njiju norce brije

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

CROQUIS

Kavarna. Miza: marmor, mrzel, siv –
življenja otipljiva prispodoba.
V kozarčku konjak; nizko izpod roba;
in lužica tam, kjer se je polil.

Prst čopič je in lužica paleta;
leno rišem: hišica, drevo,
nad hišo sonce, klopica pred njo
in roža, ki ob roži se razcveta.

In še stezica, ki drži od hiše,
in lepa žena, ki med rože leže …
A vtem natakar vljudno predme seže,
pobere vse in mizico pobriše.

In gledam ga, kako svoj pladenj nosi,
kako opleta sem ter tja s prtičem,
in skoraj žalostno za njim zakličem:
»Gospod natakar, še en konjak, prosim!«

Menart Janez

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Nore gobe vsak dan je,
Monovcem vsevprek teži,
nikol se ne zgodi, da gor
3 dni ga ni;
who the fuck is “he”…

Rad
Napravim ti ogrlico iz rad.
Rad je droben seznam
stvari, ki se rimajo na mlad.
Recimo, če rečem: rad te imam.

Rad je tvoje malo uho,
rad so tvoji lasje,
rad so oblaki, ki hite
za svojo bolestjo čez nebo,

rad so takti male melodije,
ki se od nekod prikrade nočjo
pa mehkoba,ki leže na srce,
kadar se človek od vsega hudega napije,

rad je zdrsana Mondšajnsonata,
rad je bučanje gozda, visoka trava,
rad odpadla pozlata
z resnobne besede očetnjava…..

Na nitko ti nanizam te stvari,
brez vrst in pravega reda,
kar tak, da ti z vratu zažari
moja rad beseda.

Ervin Fritz

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Nore gobe vsak dan je,
Monovcem vsevprek teži,
nikol se ne zgodi, da gor
3 dni ga ni;
who the fuck is “he”…[/quote]

a ti to mene “kuriš” ☺ ♥♥

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Akrostih…lej, lej…imaš Prešernove korenine? 🙂

Svašta… še NM-3w se je raznežil.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

NM-3w vam ni kriv, če ga ne “štekate”. :)))

Odkar si objavila njegovo (hudo izvirno!) osmrtnico se je deloma celo skuliral 😉

Draga Inka preboli ga

saj zato na MON si prišla.

Tu ti bomo pomagali mi smo to že skozi dali.

Na koncu ko pa zdrava boš najde zate se nov mož.

:)))))

https://www.youtube.com/watch?v=okHGCz6xxiw

NM-3w vam ni kriv, če ga ne “štekate”. :)))[/quote]
twelve pointz ☺ /// MKOW ♥♥♥

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Odkar si objavila njegovo (hudo izvirno!) osmrtnico se je deloma celo skuliral ;)[/quote]

A-ha, to je to. Jaz sem pa mislila, da ima njegov glas tako čuden odmev, ker prihaja iz … groba :)))

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close