Samski turisti
A turistični delavci ne bodo nikoli dojeli, da je veliko samskih, ki potujemo?
Vse ponudbe za 2 ali več.
Če si sam in hočeš najti sobo plačaš skoraj dvojno. Ni kaj ceneje kot za dva.
Razne izlete in potovanja ponujajo v stilu: cena za dva, ali prvi plača,drugi zastonj.
Res tile turistični delavci so res bedniki. Če si samski, te hočejo ožeti.
Lahko bi pa recimo dvosobni apartma ponudili dvema samskima, tako da sploh ne bi vedela drug za drugega, samo opozorili bi ga, da bo tam že nekdo nameščen.
Dvomim pa, da bodo šli gradit nove apartmaje samo za tiste, ki potujejo sami ali pa ponujat apartmaja, ki ga lahko prodajo dvema, enemu po nižji ceni. Ponudba se vedno prilagaja povpraševanju. Verjetno bi razmislili o spremembah, če bi bila potreba.
No še en razlog da si najdeš tipa 😛
Pač zadeva je taka, da so stroški sobe za 1 osebo precej večji kot polovica stroškov sobe za 2 osebi. Tukaj ni kaj narest in isto je pri stanovanjih-stanovanje za eno osebo bo skoraj vedno dražje kot polovica stanovanja za 2 osebi. Če te motijo visoki stroški, greš pa še zmeraj lahko v hostel in najameš samo posteljo.
Saj si ze povedala, da ce najames posteljo, placas posteljo, ce najames sobo pa sobo. Kaj ti sedaj ni jasno?
Naj te potolazim, da imajo nekateri hoteli tudi manjse sobice za samske. Res pa, da so relativno redki. Pa tudi tam cena ni ravno 50% cene dvoposteljne sobe.
Lahko pa si najdes kompanjona za najem sobe in vsak v svojo ali po zelji skupno posteljo. 🙂
Izberi tisti hotel, ki ima enoposteljno sobo (1/1). Res je, hotelirji bi morali misliti ne le na samske, ki potujejo zaradi lastnega veselja, ampak tudi na tiste, ki so na službeni poti. Tudi pri organizaciji seminarjev je tako, da gre npr. pet sodelavcev v nek hotel, pa vsak spi v dvoposteljni sobi. Sicer ne vem, ali takrat hotel računa višjo ceno ali ceno le za enega.
Če res oddajajo sobo zakaj potem plačaš za 1 za drugega je pa zastojn ko pa prideš sam za sobo za 2 pa ti nabijejo polno ceno?
diskriminacija?
Če res oddajajo sobo zakaj potem plačaš za 1 za drugega je pa zastojn ko pa prideš sam za sobo za 2 pa ti nabijejo polno ceno?
diskriminacija?[/quote]
Akcija! 🙂
Če res oddajajo sobo zakaj potem plačaš za 1 za drugega je pa zastojn ko pa prideš sam za sobo za 2 pa ti nabijejo polno ceno?
diskriminacija?[/quote]
Akcija! :)[/quote]
marketinški prijemi … in pritegovanje več potrošnikov v vas
To, da nekdo, hotel ali turisticna agencija promovira ceno po osebi je bolj marketing kot kaj drugega. Soba deluje cenejsa. Sploh evropskim turistom agencije radi tako trzijo. Ampak tudi po Evropi, ce greste direktno na hotel boste videli, da je cena na sobo, ne osebo.
To, da sobe z eno (malo) posteljo niso prav pogoste, pa je posledica dejstva, da je soba obicajno vec kot postelja. Namig; kopalnica, itd. Se pravi, da tudi cena ne bo 50% sobe z dvema posteljama. Kvecjemu 70%.
Ampak turistični delavci tega ne dojamejo. Pač potegnejo od samskih potovalcev ali pa tistih, ki so na službeni poti toliko kot od dveh oseb.
Tudi recimo, če gresta dva kolega skupaj v isto sobo, morata spati v zakonski postelji. Ne v ločeno postavljenih posteljah. V glavnem narejeno je vse za pare. Potem morata dva moška tudi skupaj spati.
Ampak turistični delavci tega ne dojamejo. Pač potegnejo od samskih potovalcev ali pa tistih, ki so na službeni poti toliko kot od dveh oseb.
Tudi recimo, če gresta dva kolega skupaj v isto sobo, morata spati v zakonski postelji. Ne v ločeno postavljenih posteljah. V glavnem narejeno je vse za pare. Potem morata dva moška tudi skupaj spati.[/quote]
Po mojem ti ne dojameš, da je cena gradnje in pospravljanja sobe z 1 posteljo za 1 osebo skoraj povsem enaka ceni gradnje in pospravljanja sobe z zakonsko posteljo. Vse kar rabiš je 2 kvadratna metra dodatnega prostora za večjo posteljo in eno ekstra brisačo.
Ampak turistični delavci tega ne dojamejo. Pač potegnejo od samskih potovalcev ali pa tistih, ki so na službeni poti toliko kot od dveh oseb.
Tudi recimo, če gresta dva kolega skupaj v isto sobo, morata spati v zakonski postelji. Ne v ločeno postavljenih posteljah. V glavnem narejeno je vse za pare. Potem morata dva moška tudi skupaj spati.[/quote]
Po mojem ti ne dojameš, da je cena gradnje in pospravljanja sobe z 1 posteljo za 1 osebo skoraj povsem enaka ceni gradnje in pospravljanja sobe z zakonsko posteljo. Vse kar rabiš je 2 kvadratna metra dodatnega prostora za večjo posteljo in eno ekstra brisačo.[/quote]
Zato pa je naš turizem na psu, ker turistični delavci tako razmišljajo. Precej samskih ljudi ima precej “pod palcem”, največkrat gre za izobražence, poslovneže.
Ampak turistični delavci tega ne dojamejo. Pač potegnejo od samskih potovalcev ali pa tistih, ki so na službeni poti toliko kot od dveh oseb.
Tudi recimo, če gresta dva kolega skupaj v isto sobo, morata spati v zakonski postelji. Ne v ločeno postavljenih posteljah. V glavnem narejeno je vse za pare. Potem morata dva moška tudi skupaj spati.[/quote]
Po mojem ti ne dojameš, da je cena gradnje in pospravljanja sobe z 1 posteljo za 1 osebo skoraj povsem enaka ceni gradnje in pospravljanja sobe z zakonsko posteljo. Vse kar rabiš je 2 kvadratna metra dodatnega prostora za večjo posteljo in eno ekstra brisačo.[/quote]
preračunajte ceno gradnje sekreta, tuša, sobe … na število dni, kolikor je potrebno, da se investicija izplača in po 20 letih prinaša dobiček … za to v turizmu gre!!
Po mojem ti ne dojameš, da je cena gradnje in pospravljanja sobe z 1 posteljo za 1 osebo skoraj povsem enaka ceni gradnje in pospravljanja sobe z zakonsko posteljo. Vse kar rabiš je 2 kvadratna metra dodatnega prostora za večjo posteljo in eno ekstra brisačo.[/quote]
Zato pa je naš turizem na psu, ker turistični delavci tako razmišljajo. Precej samskih ljudi ima precej “pod palcem”, največkrat gre za izobražence, poslovneže.[/quote]
Saj če imajo ”precej” pod palcem zakaj potem ne plačajo sobe za dva?
itak je družinska postla večja 😀 pa 1 ekstra brisača pride prav….
Večji problem v tej tematiki jaz vidim da moja teta nikakor ni mogla niti NAJET sobe za 2 v enem hotelu dokler ni na cesti enga prosla da samo se pride vpisat da bo lahko sama prespala
to je pa res problem…
Forum je zaprt za komentiranje.