Vinjete 2014
a so na vladi nesposobni, prasci ali še kaj hujšega
objavijo nekaj, kar ni formalen podatek (višina vozila nad 1. osjo)
Glede na to koliko prometa je vsak dan samo po primorski AC se samo čudim kam dajejo denar. Ja se vidi, da kradejo še sedaj.
Pa še ena baje je neprivatizirani Helios posodil politiku Borutu Šukljetu 22 mio. evrov ta pa je denar plasiral naprej v Srbijo. Ja me zanima kdaj bodo dobili nazaj ta denar. Ja ni kej obe leva in desna politična mafija sta še kako aktivni. V tem primeru seveda leva mafija.
To že, samo problem je najti nekoga boljšega, ki jih bo zamenjal. :))
Žalostno je to, da v parlament vedno pride stranka, ki zastopa samo določeno skupino ljudi – upokojence. Ti so vedno z eno nogo izven vlade. V bistvu pa nič konkretnega niso naredili na dveh pomembnih resorjih, ki so “njihovi”. Jaz sem si od njihovega dela zapomnila samo precej “galame”, ko se poskuša poseči v upokojenske pravice.
Dars piše, da se vozilo meri nad prvo osjo,samo meritev pa opravi popolnoma napačno, vsakdo ve kje potekajo osi avtomobila, os poteka po sredini kolesa, torej se meri od polovice kolesa navzgor, ne pa od tam kjer se kolo dotika tal, torej, večje kot boste imeli premer prednjih koles na boljšem boste))
To že, samo problem je najti nekoga boljšega, ki jih bo zamenjal. :))
Žalostno je to, da v parlament vedno pride stranka, ki zastopa samo določeno skupino ljudi – upokojence. Ti so vedno z eno nogo izven vlade. V bistvu pa nič konkretnega niso naredili na dveh pomembnih resorjih, ki so “njihovi”. Jaz sem si od njihovega dela zapomnila samo precej “galame”, ko se poskuša poseči v upokojenske pravice.[/quote]
Ne vem, ne spremljam političnega dogajanja podrobno, toda informacije, ki jim občasno le prisluhnem, ne dajejo vtisa, da je delo sedanje vlade v dobro katerekoli skupine ali sloja ali statusa ljudi; vso njihovo delovanje navidezno temelji na flikanju proračunske luknje v resnici pa raznoraznim krajam. Meni tudi ni všeč, da sem zaradi vlade zadolžena, da so upokojenci zaščiteni bolj kot kočevski medvedi in da je vsak nov dan življenja v SVN dražji, toda tako pač imamo. Problem je (priznamo ali ne) tudi v nas Slovencih, da to dovolimo.
Dars piše, da se vozilo meri nad prvo osjo,samo meritev pa opravi popolnoma napačno, vsakdo ve kje potekajo osi avtomobila, os poteka po sredini kolesa, torej se meri od polovice kolesa navzgor, ne pa od tam kjer se kolo dotika tal, torej, večje kot boste imeli premer prednjih koles na boljšem boste))[/quote]
Nisi pravilno razumel. Da se meri nad prvo osjo, pomeni, da se meri od tal pa do višine “haube”, ki je nad prvo osjo. Na prvo osjo imajo menda vsi avti še haubo, ne streho. Ena slika je na RTV.
point temice NI v ceni vinjet
ampak v idiotizmu vlade, da določi, da je meja prehoda v drug cenovni razred vinjete v VIŠINI (haube/okna) avtomobila glede na sredino prvih koles avta.
tega podatka ne objavlja nihče. Nobena svetovna organizacija za standardizacijo ali karkoli tega podatka NE upošteva.
Glede na profesijo premjerke je najbližji približek za meritev mojkrin meter in kos krede.
sedaj pa: kako naj DARS_ovci ugotovijo, ali ima avto manj/več kot 1,30m višine nad prvim kolesom??
Ker pojem NI standardiziran je višina karkoli, ker se meri od tal pri prvem kolesu. Kakšno stopinjo levo – desno pa je velika razlika.
Pri vsem skupaj pa naprave!! za merjenje te višine niso ne certificirane, ne mednarodno priznane … pa še ni jih ☺
Že vemo, da te bolj skrbi za monovce, nekoliko manj za monovke, mon, 😀
Res ti ni treba tega omenjat ;)[/quote]
A da me skrbi za monovce, zapostavljam pa monovke?:))) V bistvu bi to postavila pred vinjetami, imaš prav:). A še vseeno med zadnjimi stvarmi. Saj ste vsi polnoletni:).[/quote]
Razočarana, vinjete imajo ceno, mi pa ne :(((
Že vemo, da te bolj skrbi za monovce, nekoliko manj za monovke, mon, 😀
Res ti ni treba tega omenjat ;)[/quote]
A da me skrbi za monovce, zapostavljam pa monovke?:))) V bistvu bi to postavila pred vinjetami, imaš prav:). A še vseeno med zadnjimi stvarmi. Saj ste vsi polnoletni:).[/quote]
pikica – a to, da zapostavljaš tudi sebe pred sabo … ti pa ne potegne ☺
Forum je zaprt za komentiranje.