Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek “Boriti se” za partnerja oz. partnerski odnos

“Boriti se” za partnerja oz. partnerski odnos

Včasih berem na drugih forumih, temah, kako se naj bi “borili” za partnerja… bla, bla, bla…

No, jaz v to enostavno ne verjamem. Torej, ne verjamem v dobro tega početja. Pa sploh, kaj to “boriti se” pomeni. Meni zelo smrdi po neki posesivnosti, ali pa vsaj po neki agresiji, ali pa vsaj, milo rečeno, po nekem poseganju v partnerjeve želje, cilje, odločitve…
V glavnem, zgrešeno.

Pa tudi če je boj v smislu nekega dela na sebi v smislu zanikanja/spreminjanja dela svoje osebnosti, želja, ciljev…, se mi zdi spet zgrešeno, saj se nekako odrekaš svojemu delu jaza, oz. v “nič” postavljaš nek del svoje osebnosti, čutenja… vse zato, da bi kao partner bil zadovoljen, srečen in bi te imel rad… rad kaj?… neko neiskreno osebo?…

Kakšen komentar?

Boriti se lahko pomeni komunicirati, sodelovati, se dopolnjevati, ohranjati iskrice…skratka biti aktiven v odnosu:).


Se strinjam. O smislu takšnih dejanj se sprašujejo tisti, ki se imajo za popolne in jim je karkoli odveč narediti ali spremeniti pri sebi.

it, prazna luna ti seka, se pozna po komunikaciji 😉

Tako kot je Goldfish napisala, boriti se za odnos pomeni, da se začneš trudit za boljšo komunikacijo, morda celo pustiš ego daleč za sabo in začneš poslušat partnerja, čeprav se rado zgodi, da takrat ljudje pretiravajo in v obupu skušajo reševat svojo potopljajočo ladjo.

enim je “boj” že to, da desc pizdi nad babo, naj mu prinese per … baba pa nda descem, da nja ta teden končno že tudi on enkrat nese smeti v smetnja

in vse ostale variacije

samo nobena nebi descu na tiča pripeljala svoje je.bo.izg.ledne frendice ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

A to naj bi počel s partnerjem al z vsemi okol (samo da se iskri 😉 in se potem partner bori z vsemi tistimi demoni, ki te želijo speljat na kriva pota? 🙂

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

A to naj bi počel s partnerjem al z vsemi okol (samo da se iskri 😉 in se potem partner bori z vsemi tistimi demoni, ki te želijo speljat na kriva pota? :)[/quote]

Ammm On_ ti si v nekih drugih vodah, ko se boriš še za cel svet:)). Nisi hrabri Mišek:))). Ti se drži kikle od svoje partnerke, bori se za ta kos blaga:)).

A to naj bi počel s partnerjem al z vsemi okol (samo da se iskri 😉 in se potem partner bori z vsemi tistimi demoni, ki te želijo speljat na kriva pota? :)[/quote]

Ammm On_ ti si v nekih drugih vodah, ko se boriš še za cel svet:)). Nisi hrabri Mišek:))). Ti se drži kikle od svoje partnerke, bori se za ta kos blaga:)).[/quote]Aja pol pa men ostane kos blaga v rokah ona pa….. :)))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Ammm On_ ti si v nekih drugih vodah, ko se boriš še za cel svet:)). Nisi hrabri Mišek:))). Ti se drži kikle od svoje partnerke, bori se za ta kos blaga:)).[/quote]Aja pol pa men ostane kos blaga v rokah ona pa….. :)))[/quote]

Zakaj razmišljaš tako negativno:). Bori se:)).

ampak kle se še nista vsaj dve zlasali za enega forumaša ????

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

A ni dovolj, da gledamo, kako se ti lasaš sam s sabo, dan za dnem??

A ni dovolj, da gledamo, kako se ti lasaš sam s sabo, dan za dnem??[/quote]

jaz delam “izpljunke” ki jih hvaležno požirate, mažete po sebi, …

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Aja pol pa men ostane kos blaga v rokah ona pa….. :)))[/quote]

Zakaj razmišljaš tako negativno:). Bori se:)).[/quote]Je vredno za kos blaga, kot si ti predlagala? 🙂

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Zakaj razmišljaš tako negativno:). Bori se:)).[/quote]Je vredno za kos blaga, kot si ti predlagala? :)[/quote]

Seveda je, zakaj imaš pomisleke? Kaj se je zgodilo? Deli z nami, da ti lahko svetujemo, kako se pravilno boriti:)).

Zakaj razmišljaš tako negativno:). Bori se:)).[/quote]Je vredno za kos blaga, kot si ti predlagala? :)[/quote]
@ On_ .. a je med vami “drugačnimi” tudi že tako huda konkurenca, da se boriš za dlan poscane cunje

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Je vredno za kos blaga, kot si ti predlagala? :)[/quote]

Seveda je, zakaj imaš pomisleke? Kaj se je zgodilo? Deli z nami, da ti lahko svetujemo, kako se pravilno boriti:)).[/quote]Čaki mal, ti me nagovarjaš naj se borim za kos blaga….. 🙂 A to je tebi v glavo stopila kaka nova moda? 😉
Saj ne bi nič ugovarjal, da me nagovarjaš za lastnico tega kosa blaga, ampak borba za neko brezvezno cunjo? :)))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Morda je to mišljeno z “boriti se”, da je potrebno na vezi delati, čeprav se to občasno komu precej upira, se mu/ji ne da; brez tega vsak odnos počasi prične propadati in sčasoma povsem zamre.

Seveda je, zakaj imaš pomisleke? Kaj se je zgodilo? Deli z nami, da ti lahko svetujemo, kako se pravilno boriti:)).[/quote]Čaki mal, ti me nagovarjaš naj se borim za kos blaga….. 🙂 A to je tebi v glavo stopila kaka nova moda? 😉
Saj ne bi nič ugovarjal, da me nagovarjaš za lastnico tega kosa blaga, ampak borba za neko brezvezno cunjo? :)))[/quote]

Pozabila sem, da si moški in potrebuješ podnapise, niso dovolj asociacije:). Seveda sem mislila na to, da nekdo stoji v tem kosu blaga, tvoja a ne?:))) Mislmmmmm:).

borba brez mrtvih, pohabljenih, … zblojenih … nima smisla.
Kdo je tisti general, ki zaradi takih borb dobi dodatno zvezdico???

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Spletni rekorderji in rekorderke ste polni modrosti. A to na wikipediji pobirate?

Ne, prirojena nam je. Wikipedija je za vse preostale, ki modrosti niste dobili v paketu lastnega rojstva 😀

Boriti se za partnerja? Za tistega ki je za se ni treba boriti, za tistega, ki je proti pa nima smisla.
Boj zaradi boja????
Neumnost!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Kaj pa to pomeni dopolnjevati se, biti aktiven v odnosu… Je zadosti da o odnosu razmišljaš, poiščeš neke vzroke za svoja početja in o tem spregovoriš, ali to pomeni, da jih “moraš” tudi spremeniti (vsaj tiste sporne), da lahko zapišeš, da si s tem bil aktiven v odnosu… In če to spremeniš, torej dejanja, ne pa tudi način razmišljanja, mar ni to zgrešeno, tako za tebe, kot za partnerja in odnos. Mar ni ta odnos potem nekaj “na silo” skupaj spacanega oz. furanega…


To pa pač ni nujno. Ti tovrstno razmišljanje in nedelovanje jemlješ kot neke vrste lenobo. Kaj pa če ni vzrok, da se imaš za popolnega oz. ti je karkoli odveč za naredit ali spremenit na sebi. Kaj pa če je vzrok drugje, kot napr. da ne vidiš smisla v tem, da delaš nekaj, kar niti ni v skladu s tvojimi prepričanji.

Sicer pa nisem imela tovrsten “boj” v mislih. Če v nekaj verjameš, tako ali tako ni nobenega boja.
Meni se ta boj bere kot “boj” v smislu da kar naenkrat spremeniš neko svojo navado, napr. da več ne težiš partnerju, ne da bi sploh premislil, zakaj si težil, kaj so bili vzroki in zakaj partner to sploh jemlje kot teženje, ti pa napr. kot upravičene pripombe.


Jap, to bi pa moškemu zelo pasalo. Da ga ženska posluša in upošteva. Izvaja njegove napotke. No, tudi ženski, če smo že pri temu.
Pa ni ravno to tisto, kar je najbolj zgrešeno. V redu, če ima partner prav, kaj pa če nima? Oz. ali za nek hladen odnos nista pripomogla oba, tako partner kot partnerka. Če je boj poslušanje in upoštevanje partnerja, s kom se potem pravzaprav boriš, s partnerjem ali sam s sabo.


Jap, to bi pa moškemu zelo pasalo. Da ga ženska posluša in upošteva. Izvaja njegove napotke. No, tudi ženski, če smo že pri temu.
Pa ni ravno to tisto, kar je najbolj zgrešeno. V redu, če ima partner prav, kaj pa če nima? Oz. ali za nek hladen odnos nista pripomogla oba, tako partner kot partnerka. Če je boj poslušanje in upoštevanje partnerja, s kom se potem pravzaprav boriš, s partnerjem ali sam s sabo.[/quote]Napisala je začneš poslušat partnerja!!!
Od tu naprej se šele lahko začneš pogovarjat, če začneš poslušaš kaj ti sploh govori, ne pa se samo namulit, ker je zgolj nekaj povedal in si že vnaprej slabe volje, ker bo spet treba nekaj upoštevat in izvajat njegove napotke…..

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Če imaš nekoga rad in mu to znaš povedati, napisati, pokazati, potem je to že ene vrste boj za partnerja. Če partner zna to sprejemati in tudi vračati potem sta v tem “boju” oba zmagovalca.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close