“Boriti se” za partnerja oz. partnerski odnos
Včasih berem na drugih forumih, temah, kako se naj bi “borili” za partnerja… bla, bla, bla…
No, jaz v to enostavno ne verjamem. Torej, ne verjamem v dobro tega početja. Pa sploh, kaj to “boriti se” pomeni. Meni zelo smrdi po neki posesivnosti, ali pa vsaj po neki agresiji, ali pa vsaj, milo rečeno, po nekem poseganju v partnerjeve želje, cilje, odločitve…
V glavnem, zgrešeno.
Pa tudi če je boj v smislu nekega dela na sebi v smislu zanikanja/spreminjanja dela svoje osebnosti, želja, ciljev…, se mi zdi spet zgrešeno, saj se nekako odrekaš svojemu delu jaza, oz. v “nič” postavljaš nek del svoje osebnosti, čutenja… vse zato, da bi kao partner bil zadovoljen, srečen in bi te imel rad… rad kaj?… neko neiskreno osebo?…
Kakšen komentar?
it, prazna luna ti seka, se pozna po komunikaciji 😉
Tako kot je Goldfish napisala, boriti se za odnos pomeni, da se začneš trudit za boljšo komunikacijo, morda celo pustiš ego daleč za sabo in začneš poslušat partnerja, čeprav se rado zgodi, da takrat ljudje pretiravajo in v obupu skušajo reševat svojo potopljajočo ladjo.
enim je “boj” že to, da desc pizdi nad babo, naj mu prinese per … baba pa nda descem, da nja ta teden končno že tudi on enkrat nese smeti v smetnja
in vse ostale variacije
samo nobena nebi descu na tiča pripeljala svoje je.bo.izg.ledne frendice ☺
A to naj bi počel s partnerjem al z vsemi okol (samo da se iskri 😉 in se potem partner bori z vsemi tistimi demoni, ki te želijo speljat na kriva pota? :)[/quote]
Ammm On_ ti si v nekih drugih vodah, ko se boriš še za cel svet:)). Nisi hrabri Mišek:))). Ti se drži kikle od svoje partnerke, bori se za ta kos blaga:)).
A to naj bi počel s partnerjem al z vsemi okol (samo da se iskri 😉 in se potem partner bori z vsemi tistimi demoni, ki te želijo speljat na kriva pota? :)[/quote]
Ammm On_ ti si v nekih drugih vodah, ko se boriš še za cel svet:)). Nisi hrabri Mišek:))). Ti se drži kikle od svoje partnerke, bori se za ta kos blaga:)).[/quote]Aja pol pa men ostane kos blaga v rokah ona pa….. :)))
Zakaj razmišljaš tako negativno:). Bori se:)).[/quote]Je vredno za kos blaga, kot si ti predlagala? :)[/quote]
@ On_ .. a je med vami “drugačnimi” tudi že tako huda konkurenca, da se boriš za dlan poscane cunje
Je vredno za kos blaga, kot si ti predlagala? :)[/quote]
Seveda je, zakaj imaš pomisleke? Kaj se je zgodilo? Deli z nami, da ti lahko svetujemo, kako se pravilno boriti:)).[/quote]Čaki mal, ti me nagovarjaš naj se borim za kos blaga….. 🙂 A to je tebi v glavo stopila kaka nova moda? 😉
Saj ne bi nič ugovarjal, da me nagovarjaš za lastnico tega kosa blaga, ampak borba za neko brezvezno cunjo? :)))
Seveda je, zakaj imaš pomisleke? Kaj se je zgodilo? Deli z nami, da ti lahko svetujemo, kako se pravilno boriti:)).[/quote]Čaki mal, ti me nagovarjaš naj se borim za kos blaga….. 🙂 A to je tebi v glavo stopila kaka nova moda? 😉
Saj ne bi nič ugovarjal, da me nagovarjaš za lastnico tega kosa blaga, ampak borba za neko brezvezno cunjo? :)))[/quote]
Pozabila sem, da si moški in potrebuješ podnapise, niso dovolj asociacije:). Seveda sem mislila na to, da nekdo stoji v tem kosu blaga, tvoja a ne?:))) Mislmmmmm:).
Kaj pa to pomeni dopolnjevati se, biti aktiven v odnosu… Je zadosti da o odnosu razmišljaš, poiščeš neke vzroke za svoja početja in o tem spregovoriš, ali to pomeni, da jih “moraš” tudi spremeniti (vsaj tiste sporne), da lahko zapišeš, da si s tem bil aktiven v odnosu… In če to spremeniš, torej dejanja, ne pa tudi način razmišljanja, mar ni to zgrešeno, tako za tebe, kot za partnerja in odnos. Mar ni ta odnos potem nekaj “na silo” skupaj spacanega oz. furanega…
To pa pač ni nujno. Ti tovrstno razmišljanje in nedelovanje jemlješ kot neke vrste lenobo. Kaj pa če ni vzrok, da se imaš za popolnega oz. ti je karkoli odveč za naredit ali spremenit na sebi. Kaj pa če je vzrok drugje, kot napr. da ne vidiš smisla v tem, da delaš nekaj, kar niti ni v skladu s tvojimi prepričanji.
Sicer pa nisem imela tovrsten “boj” v mislih. Če v nekaj verjameš, tako ali tako ni nobenega boja.
Meni se ta boj bere kot “boj” v smislu da kar naenkrat spremeniš neko svojo navado, napr. da več ne težiš partnerju, ne da bi sploh premislil, zakaj si težil, kaj so bili vzroki in zakaj partner to sploh jemlje kot teženje, ti pa napr. kot upravičene pripombe.
Jap, to bi pa moškemu zelo pasalo. Da ga ženska posluša in upošteva. Izvaja njegove napotke. No, tudi ženski, če smo že pri temu.
Pa ni ravno to tisto, kar je najbolj zgrešeno. V redu, če ima partner prav, kaj pa če nima? Oz. ali za nek hladen odnos nista pripomogla oba, tako partner kot partnerka. Če je boj poslušanje in upoštevanje partnerja, s kom se potem pravzaprav boriš, s partnerjem ali sam s sabo.
Jap, to bi pa moškemu zelo pasalo. Da ga ženska posluša in upošteva. Izvaja njegove napotke. No, tudi ženski, če smo že pri temu.
Pa ni ravno to tisto, kar je najbolj zgrešeno. V redu, če ima partner prav, kaj pa če nima? Oz. ali za nek hladen odnos nista pripomogla oba, tako partner kot partnerka. Če je boj poslušanje in upoštevanje partnerja, s kom se potem pravzaprav boriš, s partnerjem ali sam s sabo.[/quote]Napisala je začneš poslušat partnerja!!!
Od tu naprej se šele lahko začneš pogovarjat, če začneš poslušaš kaj ti sploh govori, ne pa se samo namulit, ker je zgolj nekaj povedal in si že vnaprej slabe volje, ker bo spet treba nekaj upoštevat in izvajat njegove napotke…..
Forum je zaprt za komentiranje.