Kako ravnati z “zmrdami”? :)
Se spomnite tistega Smrkca Zmrde? Njemu ni nič všeč, nekatere stvari celo sovraži. Verjetno tudi v reali srečate koga, ki se nad vsem zmrduje. Jaz imam enega znanca, pri katerem zmrdovanje meji na snobizem. Kadar se pogovarjamo o hrani, iz nakupa hrane naredi celo znanost. Meso kupuje pri določenih prodajalcih, ker je prepričan, da je samo tam kvalitetno. Ko kdo “časti” za rojstni dan, mu je hrana ali presladka, preslana ali prepoceni. Sam pa ne bo nikoli dal za pijačo. Določene znamke avtomobilov so mu sploh “fuj” in brezvezne. Vse južnjake prezira, letuje pa na Hrvaškem (me ima, da bi ga opomnila, da so tam tudi “južnjaki”). Nobena ženska mu ni fejst, vsaki nekaj manjka…Skratka, meni je vse skupaj že smešno.
Ne vem, ali je bolje biti v primeru takih komentarjev tiho in si misliti svoje, ali pa bi bilo dobro, da ga vsaj kdo od nas, ki ga poznamo, malo špikne. Sem pa opazila, da je zelo zamerljiv, čeprav njemu ni pomembno, ali koga s kakšno izjavo užali.
Kako vi ravnate v primeru, da so okoliščine take, da osebo – zmrdo srečujete vsak dan oziroma bolj pogosto?
http://www.youtube.com/watch?v=Jx__vtgiW1Q
Jaz ga poslušam in se odločim, kaj mi ni všeč!
Praviš, da je samo tvoj znanec, opisala si ga pa kot, da sta neločljiva in da se vsak dan družiš z njim. Preveč dobro ga poznaš za znanca, če sta se pa pred leti dosti družila, zdaj pa ne več, potem je pa še toliko bolj čudno, ker ne razumem zakaj bi se kdo sploh spominjal take osebe in mu celo namenil posebno temo na forumu…
Si rekla “da te ima,da bi mu povedala ta svoje”..
Če si domnevam njegova bližnja oseba v življenju,mu lepo enkrat povej.
Povej mu,da sicer spoštuješ njegova mnenja,ga ne skušaš spremeniti,pa vendarle bi mu rada povedala ,da je včasi z svojim jamranje,šimfanjem in zmrdovanjem ,malce nadležen.
Direktno ga potem tudi vprašaj “poslušaj,iz katerega razloga že hodiš na Hrvaško na morej če so tam vsi južnjaki in bedniki?? No,naj ti pojasni,da se sicer oproščaš,vendar pač ne raumeš njegovih bednih for in ga prosiš za razlago.
U ti matr ,bi meni bil nekdo blizu pa da mu v fris ne povem? Ni šans!!!!
Ne gre za kakega sorodnika ali podobno. Če bi bil nek hud bogataš, bi ga še razumela, da se zmrduje, ker bi pač mislila, da ni slabšega vajen. Je en tip, ki spada v višji srednji sloj in si domišlja, da je boljši in pomembnejši od drugih. Če slučajno prineseš piškote, obrne škatlo in prebere deklaracijo ter državo izvora. Ni mu pomembno, če je piškot dobrega okusa, temveč od kod je. :)) Sam pa itak nikoli nič ne prinese.
S takšnimi ljudmi pač nimaš posla, saj si družbo/prijatelje izbereš sama.[/quote]
Gre za širšo družbo. Ne bom se nehala družiti z vsemi zaradi ene osebe.[/quote]
Kaj širšo družbo? Ne bi mu pač nikoli ničesar dal, ne bi se pogovarjal z njim in se socialno izoliral…
Z ljudmi, ki nam niso všeč, se pač ne družimo. Če pa smo že primorani, pa pač spregovorimo par besed znotraj formalnih okvirjev, kamor pa seveda ne prištevamo banalno analizo porekla piškotkov.
Gre za širšo družbo. Ne bom se nehala družiti z vsemi zaradi ene osebe.[/quote]
Kaj širšo družbo? Ne bi mu pač nikoli ničesar dal, ne bi se pogovarjal z njim in se socialno izoliral…
Z ljudmi, ki nam niso všeč, se pač ne družimo. Če pa smo že primorani, pa pač spregovorimo par besed znotraj formalnih okvirjev, kamor pa seveda ne prištevamo banalno analizo porekla piškotkov.[/quote]
Ah, daj, tudi ti si se kdaj nad čem zmrdoval, npr. nad starostjo določenih MON-ovk. :))) Pa se še vedno s tabo “virtualno” družimo. 🙂 Joj, moj rojstni dan se neustavljivo bliža.
Kaj širšo družbo? Ne bi mu pač nikoli ničesar dal, ne bi se pogovarjal z njim in se socialno izoliral…
Z ljudmi, ki nam niso všeč, se pač ne družimo. Če pa smo že primorani, pa pač spregovorimo par besed znotraj formalnih okvirjev, kamor pa seveda ne prištevamo banalno analizo porekla piškotkov.[/quote]
Ah, daj, tudi ti si se kdaj nad čem zmrdoval, npr. nad starostjo določenih MON-ovk. :))) Pa se še vedno s tabo “virtualno” družimo. 🙂 Joj, moj rojstni dan se neustavljivo bliža.[/quote]
A zdaj smo pa pri meni? ;D
Stara, koliko si/boš stara? :))))
Ja, veliko MON-ovk je za poročit. Ne razumm, kaj čakate, saj pa je tu dovolj samcev? Matkič, Spider, Sadni.!? :))))
Ah, daj, tudi ti si se kdaj nad čem zmrdoval, npr. nad starostjo določenih MON-ovk. :))) Pa se še vedno s tabo “virtualno” družimo. 🙂 Joj, moj rojstni dan se neustavljivo bliža.[/quote]
A zdaj smo pa pri meni? ;D
Stara, koliko si/boš stara? :))))
Ja, veliko MON-ovk je za poročit. Ne razumm, kaj čakate, saj pa je tu dovolj samcev? Matkič, Spider, Sadni.!? :))))[/quote]
Od kje tebi, da čakam, mogoče se bom kmalu poročila? 🙂
Kar se tiče izvora hrane in kupovanja pri določenem mesarju, jaz razumem kot to, da pazi, kaj da v usta in z moje strani je to samo plus (čeprav prinešenih piškotov jaz res ne bi obračala pred vsemi, halo, če ti ni všeč, pač ne ješ, ne pa da skritiziraš druge oz. njihovo izbiro). Ker pa navajaš se cel kup drugih primerov, nad katerimi viha nos, gre verjetno res za pravega snoba in večnega godrnjača. Takega z užitkom vprašaš Kaj pa ti je všeč pri avtih? Al pač katero temo že imate. In, če zatrokira, ga takoj prekineš, in mu vračaš žogico toliko časa, dokler
a) ne dojame,
b) ne utihne (uf, bliss),
c) ne poda argumenta,
d) se ne naveliča kritizirat
… če se ti da se z njim ukvarjat. Če pa ne, pa samo zamahneš z roko, zaviješ z očmi in vržeš kako “mimobežno” puhlico, kot je Preveč kompliciraš; Maš prav, Geji pa res komplicirate … in zamenjaš pozicijo v družbi s kom drugim. Menda ni on središče in rdeča nit vaših druženj?
Glede na to, da te pa vseeno živcira njegov odnos, imam filing, da te boli ta njegova vzvišenost in to, da ne zna cenit vaših odnosov. Zakaj pa mu ne rečete v gostilni, naj pa drugič on izbere al pa prinese drugačno hrano ipd.? Zakaj bit tiho? “Ker nisem taka oseba”, je žal beden izgovor.
Sicer pa se zmrdam izogibam in jih počasi odrežem iz svojega življenja. Ne potrebujem ljudi, ki bi me dol tlačili s svojo negativo.
Gre za znanca, torej? Dosegel je vso pozornost, vsa čutila so usmerjena nanj, na njegove pikre pripombe, mnenja, ki burijo duha. Je drugačen kot ti, najbrž tudi kot kdo drug. Prej boš sprejela to dejstvo, prej te ne bo več motil s svojimi dejanji. Nekaj pa je le…on se obnaša spontano, ne boji se pokazati kdo in kaj je. Marsikdo se dela finega in se prilagaja večini, da bo všečen drugim.
“Zmrde” so in bodo. Če ti pijejo kri jih poskušaj preslišati. Ko te ne bodo več motili, se boš lahko brez problema infiltrirala v vsako družbo, brez da bi ti po glavi krožile nepomembne misli.
Forum je zaprt za komentiranje.