Fenomen Tina Maze!
Težko je z besedami opisat to, kar je letos naredila. Še najlažje s številkami. Fenomenalno!
No jaz od teh iger nimam prav veliko, kruh je pa pač trd, ampak vsaj še je. Nikoli ne bom razumela, zakaj so recimo umetniki in znanstveniki tako zapostavljeni na pram športnikom, kot drugo pa so zame pravi fenomenalneži tisti,ki preživijo s 500 eur plače, pa še to jim podjetje izplačuje z zamikom, imajo najemnine za stanovanja in otroke, ki jih morajo preživljati.. tem pa se ne daje nobenega priznanja, pa bi bilo treba, ker na njih sloni slovenski narod. No tina s tem nima prav veliko, ona dobro dela svoje delo, vse čestitke tudi od mene in da sta z massijem malo manj negativistično nastrojena, vsaj tako ju včasih doživljam.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Matjažko, dobro si zadel poanto.
O Tini lahko govorimo le v presežkih, to je nesporno.
Ključen je pristop.
Če bi pa bila naša politična srenja, v našem hramu demokracije, sposobna prenesti Tinino predanost in pristop k doseganju ciljev, v svoje vrste, s ciljem doseganja konsenza pri sprejemanju zakonov v korist ljudstva in ne korist posameznikov, bi bilo tudi moralnemu stanju duha v državi zadovoljeno.
Matjažko, dobro si zadel poanto.
O Tini lahko govorimo le v presežkih, to je nesporno.
Ključen je pristop.
Če bi pa bila naša politična srenja, v našem hramu demokracije, sposobna prenesti Tinino predanost in pristop k doseganju ciljev, v svoje vrste, s ciljem doseganja konsenza pri sprejemanju zakonov v korist ljudstva in ne korist posameznikov, bi bilo tudi moralnemu stanju duha v državi zadovoljeno.[/quote]
Na naslednjih volitvah izvoliti športnike. 🙂
Zelo si zadel poanto, da Slovence drži skupaj faušija (in očitno tudi tebe).
Tina je dokaz, da je najprej potrebno trdo delo, potem pa pride nagrada. Če bi znal to kdo pravilno predstaviti, potem bi se dvignila tudi morala v Sloveniji. Na osnovi tega pa tudi gospodarstvo. Danes pa ni vrednota, da bi kdo garal 20 let in “priplezal” od sp do podjetja z 20 zaposlenimi. Ne, tak je kradel, delavce premalo plačeval. Slovenska vrednota je, da če je nekdo spacal skupaj faks v osmih letih, ki bi ga moral v štirih, potem bi ga služba morala čakati, 1200€ plače za začetek pa tudi. In vse to bi morala garantirati država…
Zelo si zadel poanto, da Slovence drži skupaj faušija (in očitno tudi tebe).
Tina je dokaz, da je najprej potrebno trdo delo, potem pa pride nagrada. Če bi znal to kdo pravilno predstaviti, potem bi se dvignila tudi morala v Sloveniji. Na osnovi tega pa tudi gospodarstvo. Danes pa ni vrednota, da bi kdo garal 20 let in “priplezal” od sp do podjetja z 20 zaposlenimi. Ne, tak je kradel, delavce premalo plačeval. Slovenska vrednota je, da če je nekdo spacal skupaj faks v osmih letih, ki bi ga moral v štirih, potem bi ga služba morala čakati, 1200€ plače za začetek pa tudi. In vse to bi morala garantirati država…[/quote]
Težišče težav ni na pravem mestu – se pravi športno prizorišče, samo to sem poskušal opozorit. Identifikacija naroda z dosežki športnika, kar je še posebej značilno recimo za naše južne sosede, spomnimo se Kostelića – pogosto kompenzacija manjvrednostnega občutka, ko se poistovetiš z “velikimi ljudmi”, njihove dosežke pa nekako vzameš za svoje v sklopu nacionalnosti (MI, NAŠI …). Ekstremi z malikovanjem glasbenikov, politikov, duhovnih voditeljev in seveda tudi športnikov – to je meni povsem mimo.
@matjazko
Ljudje rabijo občutek pripadnosti neki skupini ljudi. To je naša osnovna “religija” in ne pomeni nič slabega, če zna nekdo izkoristit to lastnost človeškega bitja in na tem gradi. Pri nas se na tem ne dela, to celo smatramo kot negativno lastnost, zato pa tudi naši gospodarski projekti niso kdovekaj. Načeloma nimamo zgrajene nobene prave pripadnosti. Ne podjetju, ne poklicni skupini, ne narodu. Kjer pa kaj imamo, pa je stvar zakonsko regulirana in pretirana (na primer razne zbornice).
Kaj je gospodarski uspeh številka 1 v svetu? Igre. Podjetje Apple je vsake toliko največje po borzni vrednosti. Presega naftne mogotce… In s čim se apple ukvarja? Z igračkami za odrasle. Če bi znali Slovenci izkoristiti Tino Maze, bi lahko BDP povečali za 5%. Res pa je, da zato ni dovolj gledanje in navijanje…
Ljudje – grupne živale, jap, se strinjam. Eni imajo večjo potrebo po tem, da so nekam “vključeni”, drugi manjšo. In v grupah se oblikujejo kulti osebnosti. Steve Jobs – Apple in še mogoče Lady Diana in množice jokajo, ker so v čem tolik orazlične od drugih ljudi? Ti ljudje se mi ne zdijo nič posebnega, nimam nobene potrebe po malikovanju, ljudje smo kot ljudje.
Po Gaussovi krivulji je nek majhen % ljudi v populaciji “nadpovprečen” in na drugi strani je % “podpovprečnih”. Glede na to da imamo Slovenci toliko dobrih športnikov v veliko športih bi lahko zaključili, da so pri nas vsi nadpovprečni ljudje pristali v športu, oni drugi z drugega konca krivulje pa v politiki za razliko od Avstrijcev nap.
Posledično tudi temo primerno živi sredina G. krivulje 🙂
Tina je še en dokaz več, da se tudi ob ne ravno najboljših pogojih za delo, ne ravno prijaznem okolju in vsem ostalim preprekam še kako da doseči vrh in ja se strinjam to je fenomen, kateri po mojem mišljenju ne bo nikoli vsaj približno jasen oziroma bo ostala večna enigma za tiste glavne osebe iz raznih velesil, kateri mnogo več vložijo v vse skupaj in tudi v take posameznike kot je Tina, oziroma v njene nasprotnice, da bi na koncu prišli do istega rezultata, pa jim vseeno kljub 100% pripravljenemu terenu in vsem skupaj spodrsne.
Bravo Tina! ♥
Tina je res “to aMaze” ☺ vsa (minljiva) slava in čast ji pripadata. plus denar!
Da pa je medijsko tako izpostavljena napram drugim uspešnim sonarodnjakom pa je “problem” medijev … ker pač ne razumejo kaj več kot to, da kdo zmaguje. Za npr koga, ki je v 11% za zmagovalcem se oni sami čutijo, da takšen sploh ni vreden njihove “pozornosti” — ker bi s tem padel nivo samopodobe novinarja/medijca, da se ukvarja z 15_im, predzadnjim …
v Sobotni prilogi je intervju z direktorjem razvoja zunanjosti Mercedesov. Slovenec. Fantastična kariera, ki jo je gradil 20 let. Ko je bil še npr. pri KIA v drugi vrsti, ga nihče od medijev ni omenjal.
ampak takšni smo ljudje: “winner takes it all” … tudi ženske/moške, denar, … ☺ … našo pozornost in čustva.
@NM-3w – mislim (nima Dela), da govoriš o gospodu, ki je bil v mladosti večkrat omenjan v Avtomagazinu (takrat sem ga imel naročenega). Avtomagazin mu je tudi pomagal, da je se je začel šolati na šoli za oblikovanje v Phorzheimu. Tina Maze je takrat seveda tudi že trenirala, vendar ni o njej poročal še nihče in samo njeni starši so vedeli, koliko stanejo treningi.
Vidiš razliko o kateri si govoril?
Pozdravljeni!
V sklopu magistrske naloge na Fakulteti za družbene opravljam raziskavo na temo naših odnosov do znanih oseb in blagovnih znamk. Raziskava obravnava primer Tine Maze.
Štoparica na spletu pravi, da vam bo anketa vzela 8 min, sicer pa max. 10-15. Zelo vam bom hvaležna za vaše odgovore, še bolj pa če boste anketo delili tudi s svojimi prijatelji 🙂
Link na SLO anketo: https://www.1ka.si/a/25828
Najlepša hvala in lep pozdrav,
Vanja
z nakakzanimi kakšnimi par 1.000 € bi bila tvoja hvala kredibilna … tako pa je sprdec.
VSAK športnik tekmuje, trenira, … dela iz sebe “zmagovalni” stroj zaradi sebe.
Kdor (razen blesavih politikov in sponzorjev, ki pač potrebujejo medijsko predstavo) živi od idolov je … butl.
Fenomen je že samo čaščenje športnikov kot ljudi, ki z lastnim talentom, lastnimi zmogljivostmi, lastnim trudom, lastnim tem in onim pravično pridejo do nagrad… Težko bi si zamislil še bolj učinkovito kapitalistično pranje možganov od tega. Lepo vas prosim, delati tak huronski cirkus zaradi tega, ker nekdo za pol sekunde prevozi neka vratca prej od konkurence? Ja, pa kaj? Je to kakšna zgodovinska zasluga za narod? Aja, promocija, pa to? Pa koga ku r ca v bistvu rabimo to “promocijo?” Kaj smo z njo pridobili? Zaposlitve za brezposelne? Stanovanja za mlade družine? Dosegljive zobozdravstvene storitve? Kaj? Najbolj smešno mi je bilo, ko so razni komentatorji krizirali zaradi odpovedi delovnega razmerja mazetkinega trenerja. Kar naprej so nam svirali, kako je genialka vse sama naredila, zdaj je pa en trener problem? Zakaj pa? Saj on ni pomemben. Bo že sama zmagovala naprej, če je talentirana, a ne? Sploh pa te evforije okoli fuzbalerjev. Razni Messiji tudi zaslužijo svoje desetmilijonske nagrade, ker neko glupo žogo brcajo. Oni od sponzorskega denarja živijo. Ampak kdo jim ta denar v resnici zasluži? Firme? Kdo firmam zasluži denar? Milijoni na pol sužnjev, ki v tretjem svetu rintajo za drobiž. Bog ne daj delavcu plačo zvišat za en cent, fuzbalerju pa za deset milijonov dvignit plačo brez problemov in kurbi plačat 10 000 evrov za pušenje. A bedak ne zna kavsat za sto evrov? Enak pir, ki ga v mondeni oštariji pije za trideset evrov, ga v štacuni dobi za 99 centov. A za to mu pa ni težko zagonit denarja, pri delavcu, ki mu z delom omogoča to preseravanje bo pa škrtaril za vsak cent.
Vsi, ki navijate za športnike, poganjate to mašinerijo krivice. “Ja, pa kaj?”, boste rekli .Ja, pa kaj, če boste brezposelni in na starost brez penzije? To se vam bo zgodilo ravno zaradi teh stališč in ker se vam ne ljubi razmišljati o dramatičnih povezavah vsega, kar se vam dogaja v življenju.
Za sponzorje je to le dobra reklama. Preko športnikov se promovirajo razna podjetja.
Čeprav meni nikoli ni bilo jasno, kako je lahko nek športnik in njegov fuzbal vreden več, kot pa popvrečen človek, ki s poštenim delom ne zasluži te vsote v desetih življenjih…..
Sicer pa tako ali tako ne spremljam Tv-ja….
Za sponzorje je to le dobra reklama. Preko športnikov se promovirajo razna podjetja.
Čeprav meni nikoli ni bilo jasno, kako je lahko nek športnik in njegov fuzbal vreden več, kot pa popvrečen človek, ki s poštenim delom ne zasluži te vsote v desetih življenjih…..
Sicer pa tako ali tako ne spremljam Tv-ja….[/quote]
…česar sicer ne bom nikoli razumela. Za sponzorje bi bila npr jaz boljša. Dalj časa bi bila na progi :)))))))
Tina Maze tekmuje kvečjemu za sebe, nebi se jst kej preveč zahvaljeval njej za njene dosežke.
Margot, če znaš z ritko migat kot tista Alizee….. bi bila pa mogolče res zanimiva za sponzorje, da te spustijo po progi do cilja.
Socializem smo imeli, hoteli smo to kar imamo zdaj, mislili pa po socialistično. Drugač pa kruha in iger, to je vedno bilo in vedno bo tako.
Za sponzorje je to le dobra reklama. Preko športnikov se promovirajo razna podjetja.
Čeprav meni nikoli ni bilo jasno, kako je lahko nek športnik in njegov fuzbal vreden več, kot pa popvrečen človek, ki s poštenim delom ne zasluži te vsote v desetih življenjih…..
Sicer pa tako ali tako ne spremljam Tv-ja….[/quote]
…česar sicer ne bom nikoli razumela. Za sponzorje bi bila npr jaz boljša. Dalj časa bi bila na progi :)))))))[/quote]
Le da sponzorji dajo tistim, ki so dalj časa na vodilnem mestu spodaj v ciljni areni. :))
Forum je zaprt za komentiranje.