Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek smisel življenja

smisel življenja

kaj je smisel življenja ko imaš stanovanje,ženo,dva zdrava otroka,avto,motor,dopust,plačane položnice pa ti ni do življenja,pa ne rečt polno vsega ampak kaj te naredi srečnega v življenju?

Najprej poišči odgovor kaj te je naredilo nesrečnega.

Mogoče je to priložnost, da se poglobiš vase in ugotoviš kaj je tisto, česar si zares želiš. Kaj te bo osrečilo boš moral ugotoviti sam in ti nihče drug ne more povedat. Če ne boš zmogel sam in si depresiven, ti priporočam da si poiščeš strokovno pomoč.

O smislu življenja se je pisalo tudi v sosednji temi ‘Imam krizo’, Zmelkoow pa pravijo takole:
Zmelkoow – Bit :)))

------------------------ "And forget not that the earth delights to feel your bare feet and the winds long to play with your hair." (Khalil Gibran)

Verjetno te žena in otroci onesrečujejo.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Obuj si nove tesne čevlje, ki te bodo žulile in pojdi nekam daleč peš z njimi….boš kmalu našel smisel 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Lahko vse ali pa nič.Lahko že to, da se zjutraj sploh zbudiš…..
Odvisno od tega, koliko ceniš sebe in svoje življenje.
Če misliš, da si luzer, pa te vso bogastvo ne more osrečiti.


prvo in osnovno pravilo življenja, življenja nima nobenega smisla, prav vseeno je ali si ali nisi, pokopališča so polna ljudi , ki so imeli sami sebe za nenadomestljive, ko to osvojiš, lahko neobremnejno živiš do konca fizičnega življenja, dodler pa boš iskal smisel, in še to v stvareh, ki bi ti naj zbujale občutek sreče in zadovoljstva pa boš nezadovoljen sam s sabo in z življenjem, ni trajnega zadovoljstav niti trajne sreče za časa življenja, vse to pride ,ampak ne za časa fizičnega življenja….ti si, tako kot mnogi tu gor podoben ribi, ki trpi žejo v vodi…
lp

Verjemi, da bi ti tudi trpel žejo, če bi imel na voljo le slano vodo. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Kar si naštel……to je sreča.

Nekdo nima stanovanja. Nima žene. Niti dveh ZDRAVIh otrok.

Nekdo ne more plačati položnic.

ZAVEDANJE tega, že to je sreča.

Če tega ne vidiš, si slep. Ali pa nisi še ničesra res slabega v življenju sprobal.

lp,D

Razmišljam o tem. Mislim, da je prav pokazat, da se v življenju lahko tudi pohecamo. Če bomo preveč resni, bo človek dobil občutek, da nam ne gre nič boljše, kot njemu. Ne norčujem pa se iz njega oziroma iz njegovega iskanja smisla. Samo kažem ga na svoj način, tako kot ti. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

“A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer”. – Bruce Lee

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.


eh, marko, tata se samo šalio, )))


če že nisi, se vsaj trudi izgledati strašno pameten-X6

pekel ni nič drugega kot poiskus hudiča da sprivatizira nebesa, taki je hudič bil prvi tajkun…pisal je čeke ki niso imeli kritja…in to še vedno počne


To so že nepomembni detajli 😉
Dejstvo je, da če ne bi bilo pekla ne bi nihče želel v nebesa zato sem avtorju predlagal naj obuje pretesne čevlje, da bo videl hudiča…….. bo potem znal cenit nebesa v katerih živi 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

On_, Marko, X6 in ostala druščina….ali morate prav vsako priliko zgrabit in zasmetit skoraj vsako temo za se prcat med sabo????
Dosadni ste u 3 pm!!!! Res….
Človek zbere pogum, da nekaj napiše, vpraša, verjetno mu ni lahko….vi pa kr neki. Odprite si čisto novo svežo temo in se tam dajajte do nezavesti, če vam je ljubo….v ostalih temah se pa zadržite teh blesavih komentarjev…
Če bi bla jst moderatorka, bi vas v momentu skenslala!


še ena površna bralka, vse kar je ptorebno vedeti os mislu življenja je bilo povedano….SMISLA ŽIVLJENJA NI, GA NIKOLI NI BILO IN GA NE BO!!!….razumeš? ma vraga ti razumeš))

A je smisel življenja v tem, da se jeziš na druge kako se blesavo prcajo med sabo? :/

Glede na “dolg opis”, ki ga je avtor dal lahko človek nekaj sklepa o njegovi resnosti s katero je pristopil k stvari, sploh pa če zmore kaj razmišljat bo lahko iz še tako blesavega komentarja izluščil kaj uporabnega zase, če ne zmore nucat lastne glave mu pa tudi 100 perfektnih komentarjev (po tvojih merilih) ne bo pomagalo…..

Saj ni nikoli nič drugače, žal :/

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


če že nisi, se vsaj trudi izgledati strašno pameten-X6[/quote]
slabo je to, nisi mi izpadu pameten

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.


če že nisi, se vsaj trudi izgledati strašno pameten-X6[/quote]
slabo je to, nisi mi izpadu pameten[/quote]
si mislim ja, ampak saj nisem prav posebno pameten, tako da…


Pa ne, da smo tebi odvzeli možnost, da napišeš kaj resnega na temo? Saj ne, da se te sedaj ne bere resno, že skoraj preveč. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Kje pa je kakšen tvoj komentar, ki je v skladu s samo tematiko ?
Ali pa znaš le kritizirati ?

mogoče ti bo v pomoč teorija o vzporednih svetovih, malo jo preuči..

Fantje, fantje, kaj ko bi vi šli lepo na kak IRC kanal pa tam debatirali? Res ni potrebe citirati prejšnje sporočilo če imaš namen samo pol vrstice dodati pa še to vse off-topic. Če ne zarad drugega pomislite na mojo ubogo miško in njen zdlean kolešček od vsega scrollanja.

Za obmetavanje z žaljivkami pa so zasebna sporočila super stvar. Dajte se registrirati pa lahko debatirate noč in dan.

Za OP-a pa kratko in jedrnato:
“The purpose of life is a life with a purpose.”

Eksistenca sama po sebi nima nekega smisla. Smisel, kot koncept namena nečesa, ni zunanje pogojen. Stvari pač samo so, brez neke vrednostne sodbe. To kar mi imenujemo smisel je čisto človeška kategorija in kot taka polna absurda.


Saj smo pomislili in zapisali samo pol vrstice. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close