obrezovanje
Zakaj raje ne, si preberi na strani: http://www.healthcentral.com/drdean/408/60750.html
Mnogi so se za ta poseg odločili iz verskih prepričanj/vzrokov in ne zdravstvenih.
Markiz je nakazal. Stari Izraelci so naseljevali katero območje? Kanaan – polpuščavsko (higienski vidik).
Zakaj ne jedo svinjine? Ker je neprimerno (hitro pokvarljivo) za ta podnebni pas.[/quote]
Če je bil le higienski vidik, zakaj je to postal verski vidik ?[/quote]
A misliš ,da so poznali takrat pojem “higiena” in bili visoko ozaveščeni? 😉
Pri “primitivnih” oz naravnih ljudstvih je vse povezano z verovanjem.
Če je bil le higienski vidik, zakaj je to postal verski vidik ?[/quote]
A misliš ,da so poznali takrat pojem “higiena” in bili visoko ozaveščeni? 😉
Pri “primitivnih” oz naravnih ljudstvih je vse povezano z verovanjem.[/quote]
Ne razumem zdaj….
Najprej napišeš, da je bil razlog higienski, zdaj pa praviš, da se niso zavedali higienskih razlogov. 🙂
A misliš ,da so poznali takrat pojem “higiena” in bili visoko ozaveščeni? 😉
Pri “primitivnih” oz naravnih ljudstvih je vse povezano z verovanjem.[/quote]
Ne razumem zdaj….
Najprej napišeš, da je bil razlog higienski, zdaj pa praviš, da se niso zavedali higienskih razlogov. :)[/quote]
Ne, pojma higiena niso poznali takrat. Ti gledaš sedaj z očmi naše dobe na ljudi, ki so živeli izpred 2000, 3000 let? Morali pa so priti že do določenih izkustvenih izsledkov, verjetno skozi generacije, kaj je škodljivo – in seveda so to vtkali pač v religiozne zakone.
Markiz je nakazal. Stari Izraelci so naseljevali katero območje? Kanaan – polpuščavsko (higienski vidik).
Zakaj ne jedo svinjine? Ker je neprimerno (hitro pokvarljivo) za ta podnebni pas.[/quote]
Svinjine se ne je zato,ker se je Mohamed eno noč,ko je bila polna luna(in je bilo zelo svetlo) skril v “čredo” svinj pred svojimi nasprotniki.To je verski razlog.
Da pa je hitro pokvarljivo za ta podnebni pas-to pa je praktični razlog.
Isto je z obrezovanjem….verski razlog je,da si s tem “kosom svojega mesa” del sebe “daroval” bogu.(Tisti,ki to naredijo iz verskih razlogov,imajo ta obrezek skrbno spravljenega doma)
Praktični pa zaradi higiene.
Moj nasvet tebi avtor je,da se zdaj(v teh letih) ne daš več obrezovati.Bolj je boleče,več časa se celi in brazgotina ostane veliko grša kot če te obrežejo ko si otrok.
Kako pa to veš??? ;)))
Kvečjemu je manj občutljiva za tiste, ki so “brzostrelci”. :))[/quote]
Mlajši so v primerjavi s starejšimi pogosto “brzostrelci”. Ali pa drugače: brzostrelci se z leti umirijo …
Kako vem? Ehhh …. :D[/quote]
Marsikaj ti veš. 😉
Če se umivaš, ni panike? :)))
Ne vem, če so bolj vzdržljivi, mislim celo da to sploh ni odvisno od tega ali je obrezan ali pa ne. Obema enako dogaja, le da eden ima čez kožico, drugi je pa nima. Koliko je kdo česa vajen, pa je bolj posledica izkušenj, kot pa tega, kako “izgleda”. 🙂
Forum je zaprt za komentiranje.