Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Hčerka hoče postati čefurka…

Hčerka hoče postati čefurka…

Upam, da se boste malo zamislili in pred objavo teme/komentarja dobro premislili o tem kaj je za objaviti in kaj ne.

Namreč, na ŠČ je pred kratkim bila objavljena tema HČERKA HOČE POSTATI ČEFURKA… http://med.over.net/forum5/read.php?151%2C7872674.

To temo je Goran Vojnović s pridom uporabil in na osnovi te objave napisal kolumno. http://www.dnevnik.si/debate/kolumne/1042541623

Da bi zadeva bila še bolj zanimiva, Vojnovićeva kolumna kroži na Facebooku.

Je pa res, da obupana mama ni, in nikoli ne bi dobila boljšega nasveta, kot ga je dobila od samega Vojnovića.

In kakšen je nasvet?…

da je važno samo to, da je njen otrok “živ i zdrav, pa šta god da je”

a link ne dela, al kaj?

To je nasvet avtorjeve babice, ampak v redu.

O tem bi se dalo razpravljat. In ne strinjam se. Ni vseeno kdo je, kaj je. Nobenemu staršu to ne more biti vseeno. Otroci so od staršev. Vzgajamo jih, na tak ali drugačen način, da bi bili uspešni, dobri … v vsem tistem, v čemer smo/so starši sami + v vsem tistem, v čemer starši niso/nismo. In ko otrok naenkrat vse skupaj začne postavljat na glavo s svojo vizijo, ki pa spet ni njegova, ampak vizija neke družbe, prijateljev, znancev… ne pa hkrati vizija tudi staršev, le kako bi ti lahko bilo vseeno.

it, temo nisem odprla z namenom, da razpravljamo o tem kdo je kaj, in kaj je prav, itn.

Temo sem odprla, da se vsi, ki pišejo marsikaj po forumih malo zamislijo nad svojimi komentarji in temami. Jutri je lahko tvoja ali moja tema kje v kakšnem časopisu, ljudje pa smo tako berljivi, da se bo ˝lahko˝ slej kot prej našel nekdo, ki bo prepoznal tebe/mene po objavljenem besedilu. Ali bi si ti to želela?

Rada bi samo povedala, da je potrebno dvakrat premisliti preden karkoli kam nakracamo….

Na SČ so že napisali, da gre za izmišljeno temo..oziroma nekdo je imel časa preveč in odprl temo z izmišljeno zgodbo. Ali ni to žalostno? Da si ljudje izmišljujejo teme samo zato, da podpihujejo nekaj……in to ta forum dovoli….zelo lepo…res

In zdaj je na osnovi izmišljene zgodbe nekdo napisal nadaljevanje, ki kroži okoli in se na osnovi te objave v družbi postavljajo in gradijo mišljenja…..a ni to žalostno, če je res to izmišljena zgodba?

Point je, da avtorji tem / komentarjev začnejo malo bolje razmišljati o tem kaj pišejo in objavljajo. Da se malo zamislijo nad sabo in svojimi dejani…..ker se nikoli ne ve kako daleč vse skupaj gre.


Nista ti dve trditvi malo kontradiktorni ?
Ena izhaja iz želja, druga pa iz samih življenjskih dejstev.


Napisal je, ker se je sam našel v tej zgodbi. Zato se v bistvu gre za njegovo zgodbo.


Napisal je, ker se je sam našel v tej zgodbi. Zato se v bistvu gre za njegovo zgodbo.[/quote]

Drži.
Smisel objave moje teme pa sem že v prejšnjem komentarju pojasnila Previdnost na internetu ni nikoli odveč. Ljudje se ne zavedajo kakšne posledice lahko ima njihovo kracanje in nepremišljeno pisanje….


Kaj naj ti rečem. To je pač forum. Vsak da kar želi dati. Dobi, kar si dovoli dobiti.

Avtorica odprte teme na SČ je verjetno dobila nek izpustni ventil, da je malo svojega negativnega čutenja spustila ven. Ali je resnično ali ne, ali je res tako pomembno.

Vse kar beremo je lahko resnično, lahko pa je laž.

Res ne razumem, zakaj je ta tema tako sporna. Zakaj je sporno, če jo je nekdo uporabil za svojo iztočnico, za svoj pogled na svoje življenje…

In kako daleč je šlo vse skupaj?

Vidim, da nekaj obsojaš, ne vidim pa kaj…

it, mislim, da si v svojem prvem komentarju povedala marsikaj o sebi pa se tega niti ne zavedaš.

Moje sporočilo, ki ga želim dati vsem uporabnikom Interneta / Forumov: PREMISLITE KAJ PIŠETE. Lahko vas, pravim lahko, enkrat pokopljejo lastne / nepremišljene besede.

Ljudje se ne zavedajo pasti interneta.

Že zdaj delodajalci preverjajo aktivnosti delavcev na Facebooku. Ne bo daleč, ko bodo začeli brati zgodovino aktivnosti (če ne že) na službenih računalnikih, glede na to koliko komentarjev je oddanih na vseh forumih ravno v službenem času. Ničesar se ne da skriti – kar računalnik enkrat shrani, shrani za vedno dokler se ga popolnoma ne uniči.

A ni v tem bistvo? Zakaj je toliko pomembo kdo je, kaj je?

🙂
Mogoče pa se zavedam. Pa sem čist zavestno povedala, kar sem povedala.

In kaj sem povedala? Mogoče laž? Misliš da je tako lahko biti strpen do vsega novega v najstniškem uporništvu svojega lastnega otroka?
Dej no mir.

Sicer pa sploh nisem pisala o narodnosti otroka, o verski pripadnosti, čeprav jih veliko enači to z samo osebnostjo otroka. Jaz globoko verjamem, in to je hkrati replika tudi na vajin post Robi in HM30, jaz globoko verjamem, da so lahko uspešni in dobri ljudje tako xy narodnosti ali verske prepričanosti, kot Slovenci ali Kristjani ali pa brez verskega prepričanja. In če bi moje besede brali kot sem jih zapisala:

bi lahko opazili, da se nisem opredelila na narodnost ampak na samo osebnost človeka. Tudi sklicevala sem se samo na tisti rek babice, ne na celoten post.

Ampak dobro, ne morete mi brati misli, in ker se je post nanašal na narodnost, razumem da je prišlo do “narobe” branja.

Sicer pa je najstništvo takšen čas odraščanja (kar sem potem želela v nadaljevanju pojasnit), ko se otrok upira že samo zaradi upora samega. In to je tisto kar starše “skrbi”. Ker povzema nekaj samo zaradi upora, ne pa zaradi jasne lastne presoje.

Drugače pa nimam NIČ, popolnoma NIČ proti ljudem zaradi druge narodnosti. Edino kar pa si upam reči, no, to pa me malo odbija, da znajo biti Hrvati kar precej arogantni. Vzvišeni. To pa me moti, zdaj pa če je kdo od vas Hrvat, ki tle gor piše, se opravičujem, če sem ga vrgla v isti koš kot druge, pa sam ni tak. Resnično opravičujem.

it,
mislim, da je v tem bistvo: nikoli ne veš kdo bo tvojo izjavo prebral in v kakšnem smislu jo bo prebral oziroma dojel. Včasih ena beseda preveč ali premalo spremeni pomen izjave. Mogoče je opozorilo na mestu.

Beremo tisto, kar nosimo v sebi.

Če ti je preveč abstraktno, ti bo znal Marko lepo pojasnit.

Pa še kdo drug.

BEREMO in PIŠEMO tisto, kar nosimo v sebi.

Res. Ampak pišemo nekaj, bere nas pa lahko drugi čisto nekaj drugega.

Res. Ampak pišemo nekaj, bere nas pa lahko drugi čisto nekaj drugega.[/quote]

it,
Odvisno kako napišemo. Če prej premislimo, za sabo preberemo potem bo sporočilo doseglo prejemnika in nas nekdo ne bo napačno bral. Vedno lahko pride do manjšega šuma, zato obstaja možnost dodatnega pojasnila. Ne moreš pa po defaultu rečt, da drugi niso pravilno prebrali. Pripomba se ne nanaša samo na ta post, ampak na vse komentarje v celoti. Tudi v resničnem življenju.

Marketinški guruji obvladajo vse možne tehnike obračanja besed. Pri njih zgleda že eno, v možganih navadnih smrtnikov pa se bere popolnoma drugače. Idealen primer so reklame… Zanimivo bi bilo slišati kaj Matjazko pravi na to…in njegova psihološka analiza.. :))))

HM30
saj je nekako res. Samo ljudje vedno nimamo želje pojasnevat svoje poste. Jaz dostikrat napišem, na hitro, potem pa ne najdem časa za kaj dodatno pojasnevat. Če pa najdem čas, se mi pa več ne da.

Pa tudi če speljem stvari naprej, s pojasnjevanjem, z iskrenostjo itd., še vedno me bo nekdo lahko drugače bral, enostavno zato, ker ne bo poznal, kar poznam jaz.

Ampak če pa gledaš na neko povprečno ljudstvo, je pa tako, kot praviš. Nekje so nas v grobem vse enako učili razlagat si neke besede, besedne zveze… Kaj naj ti rečem, saj tako poznaš tovrstne stvari.

V kateri branži pa delaš?

Marketing in Trženje….
hahahaha…….:))))

Branža: tehnika

Ne vem, jaz to jemljem bolj v smislu, da jih še daje puberteta in da jih bo minilo. Ko se bodo nekoč zaposlili, se tako v službi ne bodo mogli pogovarjati. Ve se, kateri je uradni jezik pri nas. Najstniki, ki niso ravno samozavestni in “stabilni”, hitro prevzamejo način izražanja in obnašanja od svojih vrstnikov. Dokler ni nekih hujših težav (npr. odvisnost od alkohola, drog) potem naj mati potrpi, ker bo hčer prešla to “posebno fazo” v svojem življenju. Je pa zanimivo to, da če bi se njena hči pogovarjala v angleškem jeziku, bi bila mati verjetno ponosna. Če “varujemo” slovenski jezik, ga moramo pred vsemi tujkami, ne le pred jeziki iz “bivše juge”.

lol ti pa maš probleme!

Jaz osebno bi bla čist ponosna, če bi nekdo na podlagi moje teme oz. mojega razmišljanje napisal članek. Prepoznavnost, zakaj že? Misliš da si edina, ki ima določene težave in si kar prepoznavna po njih? Ne bodi smešna.

it, ali je nekdo “čefur” ali ne ima reees veliko vlogo v življenju človeka. ;))

In kaj nepremišljenega je bilo v tisti temi? Je šlo za odkrito grožnjo, pedofilijo, prodajanje drog, kriminalno dejanje?

Mislim da je vsakomur jasno, da na netu krožijo tudi izmišljene zgodbe, dokler nikomur s tem ne škodiš (recimo blatenje dobrega imena pa še to mora bit napisano z imenom in priimkom), si varna. Razen, če nisi tako nedolžna in so te že kdaj oglobili zaradi neprimernega vedenja, pol ti verjamem, da si bolj previdna. In prav je tako! ;))

krivokljun predvidevam da bi ti uživala v tem da te kr naprej drugi kličejo slovencelj, ali pa ajdovc…me prav zanima, če bi bi bila takrat tako neobčutljiva.

če si kdo zmisli eno temo ki nobenmu ne škodi potem je to verjetno ok. Če pa že v samem naslovu in tekstu teme kriči ven ena nestrpnost do čefurjev je pa to druga stvar. Če bi ta mama vsaj v naslovu teme napisala ali kjerkoli v tekstu omenila da je njena hčerka v puberteti in je padla v turbofolk ipd. bi ta članek verjetno zvenel čisto drugače. Tko pa žal ne, ker že v naslovu kriči da je problem v tem ker hčerka želi biti čefurka. Se pravi čefurji so očitno nekaj tako groznega da boh ne dej da bi se kakšen slovenec od njih kaj nalezel, povsem normalno in seveda nujno je, da se čefurji asimilirajo in prevzamejo vse navade slovencev. Ta obupana mamica očitno ne razume da tudi mamice čefurčkov imajo iste probleme pa ne kričijo okoli in ne pišejo teme po forumih kako jim otroci hočejo bit slovenci…oziroma če že, slovence ne imenujejo slovenčki..

v tem je point. Iz njenega besedila je več kot razvidno da je problem v tem da hčerka hoče postati čefurka – iz njenega besedila ni razbrati da jo zanima kako se spopasti s hčerino puberteto, ampak kako ji preprečiti da postane čefurka.

Če je kakšen kreten si zmislil besedilo pa toliko večja sramota, tudi vas k v tem ne vidite problema. Torej so vas politiki že dobro navadili – da kupite tudi vse zmišljene zgodbe in so vam cool. Meni ni cool če nekdo nekaj zmisli in to naprej prodaja s prikritim razpihovanjem in spodbujanjem nestrpnosti, ki jo je že tako preveč.

Malo raje premisli, če ti nimaš problemov k ti je cool, da se kr naprej neke ljudi imenuje čefurčke……upam da vsaj veš kaj pomeni čefur.

največja sramota za slovenski narod je to da narode iz bivših republik imenuje vse po vrsti čefurji, a ravno ti čefurji slovence cenijo bolj kot se slovenci sami. NE HRVATI, NE BOSANCI IN NE SRBI ALI KERIKOLI DRUGI SLOVENCE NE IMENUJEJO SLOVENCELJNI ali kakorkoli drugače zmerjajo. Zato ne razumem zakaj morajo slovenci biti tako vzvišeni in kar naprej poudarjat ta čefuraj. In namest da bi se stvari reševale normalno se vse skupi še bolj podpihuje in je sevede sila akcije in reakcije naredila svoje, da so nekateri južnjaki k živijo v Sloveniji v znak uporništva začeli delat tist k verjetno drugač ne bi. Tko je pač: če nekomu kr naprej neki mečeš v faco, pol enkrat popizdi in se začne upirat. Tko k otorku hočeš neki vsilit, se ti začne upirat. Zato je čledalje več nestrpnosti med slovenci pa južnjaki. Vsi ki so kdaj bili kjerkoli v Srbiji, Bosni, Makedoniji, Črni gori so doživeli več kot prijazen in lep sprejem. Na Hrvaškem je stanje takšno kot je zaradi političnih bitk in je posledica nepremišljenih potez politikov ki so svoje ljudstvo pripeljali od nestrpnosti.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close