vročina in moško zdravje
Pozdravljeni!
Danes smo se sodelavke po šihtu dobile na kavici in jamrale o tem,kako nam je vroče,pa kam gremo na morje itd…nakar ena prijavi,da je nam ženskam še lahko,saj moški da precej težje prenašajo vročino. Pa tudi z zdravstvenega stališča so na slabšem,saj njihova jajčka za normalen razvoj semenčic potrebujejo nižjo temperaturo od telesne. Ok,to vem saj smo se o tem učili že v šoli,pa vendarle-koliko naprimer moškim jajcem škoduje temperatura,kot je bila recimo zdaj v Bosni?(42 stopinj čez dan)
Pri mojem vem,da mu jajca visijo ful nizko,ko mu je vroče,ali ko pride izpod tople prhe. Čeprav očitno pri vseh moških ni enako,sam pri prejšnjem niso bila tako nizko…
Kakšen komentar,oz mnenje?
Lep pozdrav s tople primorske
Tatjany
Tebe skrbi ker se temu preveč spustijo ali premalo?…. :)))
Zadeva lahko vodi do prehodne neplodnosti, sploh pri tistih, ki nosijo zelo oprijeta oblačila in to ne samo poleti, tudi pozimi obstaja ista nevarnost. Kolesarji imajo lahko težave z impotenco zaradi sedeža, ki jim pritiska na živec ki “upravlja organ”.
Tako, da če želiš, da mu ne bo hudega in bo “ispraven” v vseh letnih časih, priporočam, da ga vsaj ko sta skupaj pihaj s pahljačo, da ne bo pregorel…. :))))) 😀
Jaz pa le mislim, da kri in pot poskrbita, da se jajčka lepo hladijo tudi v takšni vročini. Narava je poskrbela tudi za to, nič se bat dekleta. 🙂
Ravno zato pa so v vrečkicah, da jih telesna temperatura ne pregreje… torej kar naj visijo. Če se pa prekuhajo, bodo pa v hladnejših dneh spet fit za evolucijski pohod. Moški imajo srečo, da so plavački tako hitro obnovljivi. 🙂
Marko, kri ima pa telesno temperaturo in če je kakšna pomembnejša žila preblizu lahko prav tako povzroči pregrevanje in posledično neplodnost. Žilo se de operativno prestavit in je zadeva rešena. 🙂
Telesna temperatura še nikoli ni škodila nobenemu organu, prej obratno. 🙂 Čeprav ne razumem povsem, kaj si želela povedat, priznam. :p
Telesna temperatura še nikoli ni škodila nobenemu organu, prej obratno. 🙂 Čeprav ne razumem povsem, kaj si želela povedat, priznam. :p[/quote]
To ne bo držalo. Moda so ravno zato v vrečkicah, da so stran od telesa, ker jih telesna temperatura pregreva in povzroča posledično neplodnost. In moški, ki imajo eno večjih dovodnih žil preblizu modi imajo ponavadi ravno te težave. Ni pa to pogost pojav, na srečo moških, ki si želijo potomce.
eh, eni ne jemljejo to kot ne vem kakšno srečo. Veš zakaj so se Rimljani pred orgijami namakali v kolikor je bilo le možno vroči vodi? :-)))[/quote]
Vem. Marsikdo bi jih tudi danes, če bi poznal ta podatek in če bi bil zanesljiv.:)))
Japka, imaš dolge nohte, to lahko hitro kaj prepičiš, če nisi pazljiv?[/quote]
Dečko, imam daljše in urejene nohte. A dolžina je takšna, da sem funkcionalna in nič rožic, pa črtic, pa flouroscentnih konic… 🙂
Japka, imaš dolge nohte, to lahko hitro kaj prepičiš, če nisi pazljiv?[/quote]
Dečko, imam daljše in urejene nohte. A dolžina je takšna, da sem funkcionalna in nič rožic, pa črtic, pa flouroscentnih konic… :)[/quote]
Funkcionalno opravilna, se ne moreš zapeti z nohti kam, da bi kaj trgala, super.
[img]http://farm3.static.flickr.com/2225/2477457731_747640df9c.jpg[/img]
Forum je zaprt za komentiranje.