Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Kako se hladite v teh prevročih dneh/nočeh?

Kako se hladite v teh prevročih dneh/nočeh?

Ura je 22,40 in končno se je shladilo ozračje, da v stanovanje priteka hladen zrak, kar pa še ne pomeni, da notri ni vroče in da ne švicamo kot konji.

S čim se vi hladite? Tisti ki nimate klime :)) Sladoled, ledene kocke po ustih valat, skoz pod tuš, ogromen količine mrzle vode….?

Zvečer grem sedet na vrt, poslušat čričke …………..

Kaj pa če nimaš ne vrta ne balkona? Pa najbrž ne sediš celo noč zunaj? :))

Berem(o) tvoje poste in me/nas zmrazi :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]


Sediš ne..Spiš..:)

Hladimo se s hladnimi tuši, občasno s klimo….Pa tako, da hodim na pol nag po hiši, pa mi nič ni vroče..:)

Berem(o) tvoje poste in me/nas zmrazi :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))[/quote]
Zanimivo vas je brat…Še dobro, da ste vsaka na svojem koncu. 🙂

Jaz tud naga hodim po stanovanju pa mi je vseeno vroče, sploh če kaj kuham. Bo treba na presno hrano preit al kako?

Misla sem, če obstaja kak trik, da se shladiš ali da ti je vsaj manj vroče, ne vem, recimo, greš ležat na kopalniške ploščice. Al pa spiješ ledeno vodo.


Koliko stopinj pa imaš zdaj v stanovanju ?

Drugače pa čimmanj jesti….Ali pa greš pod tuš in se ne obrišeš. Mokra koža se lažje hladi.

Nimam pojma, nimam termostata.


A da bom še shujšala? 🙂

Evo, vidiš, superrr

Kaj pa tisto s Turki in vročim čajem? Meni je po vroči hrani samo še bolj vroče.


Ne bi vedel v čem je finta…:)
Po vroči hrani je še nam bolj vroče…

Bi rada ?
Boš že čez zimo dobila kile nazaj. Važno, da ti zdaj ni vroče..:)

Trenutno s pivom.


Misliš termometra ?

Pa še eno vprašanje, bolj za hec…Če bi odprla hladilnik, bi bilo kaj hladneje v prostoru ?

Z vodo in da skoz hodim v kratkih hlačkah ali minici in topu, brez modrca.

[/quote]
Ne bi vedel v čem je finta…:)
Po vroči hrani je še nam bolj vroče…
Če ti je vroče se težko pohladiš z mrzlo pijačo. Izgleda nelogično pa vendar.
Finta je v tem:

Za hlajenje rabimo pot, vodo na koži, ki z izparevanjem odvzema temp. telesu.
Tako postopoma dehidriramo kar slabo vpliva na delovanje našega telesa. Posledično čutimo žejo. “Senzorje” za žejo imamo v aorti blizu srca in v želodcu. Ko čutimo žejo in spijemo hladno pijačo želodec javi da je dobil tekočino in žeja popusti. Saaaaamo….. želodec ne sme spustit hladno pijačo dalje v prebavila zato začne s segrevanjem le te. “Senzor” v aorti pa še vedno javlja, da je kri pregosta in počasi “računalnik” dojame, da tekočine ni tja kjer jo rabi in spet čutimo žejo in spet spijemo nekaj hladnega. Tako spet shladimo tisto kar je želodec komaj malo segrel……
Tako ponovimo zadevo še n krat…..
Želodec ne zdrži več in spusti hladno tekočino v čreva in potem ser**š kot guska 14 dni, ker si si prehladil prebavila….

Če spiješ topel napitek ga želodec takoj spusti dalje, tekočina pride v kri in se lahko normalno ohlajaš dalje s potenjem. 🙂

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Zanimiva razlaga! A je to iz foha? ;)))


To mi je jasno. Zato sem dal predlog s tuširanjem in mokro kožo.
Stvar pa je v tem, da takrat, ko nam je vroče, se že potimo, zato ne vidim potrebe, da bi pili vroč čaj. Mogoče toplega, kot praviš, da gre čimprej skozi želodec.


To mi je jasno. Zato sem dal predlog s tuširanjem in mokro kožo.
Stvar pa je v tem, da takrat, ko nam je vroče, se že potimo, zato ne vidim potrebe, da bi pili vroč čaj. Mogoče toplega, kot praviš, da gre čimprej skozi želodec.[/quote]

Za želodec takointako ni dobro, da pijemo vroče oz. ledene napitke, gre lahko spet hitro kaj ven skozi isto odprtino.

V glavnem, razmišljam o običnem ventilatorju, sam kaj ko me bo pol glava od prepiha bolela. Ne predstavljam si bit zdaj noseča (moja prijateljica je 2 tedna do roka), po moje ti gre vse še 3x bolj na živce.


To mi je jasno. Zato sem dal predlog s tuširanjem in mokro kožo.
Stvar pa je v tem, da takrat, ko nam je vroče, se že potimo, zato ne vidim potrebe, da bi pili vroč čaj. Mogoče toplega, kot praviš, da gre čimprej skozi želodec.[/quote]

Za želodec takointako ni dobro, da pijemo vroče oz. ledene napitke, gre lahko spet hitro kaj ven skozi isto odprtino.

V glavnem, razmišljam o običnem ventilatorju, sam kaj ko me bo pol glava od prepiha bolela. Ne predstavljam si bit zdaj noseča (moja prijateljica je 2 tedna do roka), po moje ti gre vse še 3x bolj na živce.[/quote]V mislih sem imel tekočino približno tel. temp, ki se lahko takoj resorbira v kri in je ni potrebno gret/hladit.

Krivokljunka mogoče pa pri Robiju spoznaš prednosti naravnega okolja in te bo minilo življenje v mestni gužvi…. Št. sem ti pa že poslal kam poklicat, da zadevo urediš brez večjih finančnih podvigov in še noseča boš lahko kmalu…. 😉 😀 😀

Robi bolj malo (mesnih) beljakovin poje, ne vem, če mu bo zdalo, če bo tisti mililiter ali kolik obo skupaj nagarbal ravno dovolj. :)))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Robi bolj malo (mesnih) beljakovin poje, ne vem, če mu bo zdalo, če bo tisti mililiter ali kolik obo skupaj nagarbal ravno dovolj. :)))[/quote]Robi živi v okolju kjer ni takšne vročine kot jo dotična opisuje in ima kotočke (vrt, gozd, reko….) kjer se lahko hladi 😉

Robi bolj malo (mesnih) beljakovin poje, ne vem, če mu bo zdalo, če bo tisti mililiter ali kolik obo skupaj nagarbal ravno dovolj. :)))[/quote]Robi živi v okolju kjer ni takšne vročine kot jo dotična opisuje in ima kotočke (vrt, gozd, reko….) kjer se lahko hladi ;)[/quote]
Res je. Je čisto drugačen zrak in občutek, kot pa sredi betona.

Važna je kvaliteta, ne kvantiteta. Dovolj je eden “osebek”. 🙂

Ti pa na grilu hitro obrnila kak stejk, da bo v tebi prebudila mesene užitke in se bo nabralo dovolj, da ne boš pustil takšnih sledi kot kak polž, to tudi ne bo s tabo zadovoljna. :))))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close