Kakšen avto-pomoč prosim!
Imam problemček;potrebujem avto in sicer malo večji ( npr. Kia Clarus ali celo karavan ),skrbi pa me poraba in cena takih avtomobilov.V službo se vozim cca. 50 km v obe smeri,ali mislite,da bi se mi splacalo kupit dizelaša?Avto bi seveda kupila rabljen,zato me pa skrbi poraba ( od l.99 dalje ).
Res bi vas prosila za mnenje o modelih in vsem naštetem.
Najlepša hvala!
Glede na to, da so cene dizel gorivo stane skoraj enako kot bencin, se v tem pogledu mogoče res ne splača kupovat dizla, vendar pa ima dizel kljub temu določene prednosti:
– dobiš lahko enako močnega dizla za isto ceno kot je bencinar, vendar pa je poraba vsekakor manjša, še posebaj, če boš kupovala večje vozilo
– dizelske mašine so bolj vzdržljive, se pravi, da se da z njimi prevozit več kilometrov, kar je še posebaj pomembno, glede na to da boš kupovala rabljen avto
– praviloma dizle ne kupujejo kakšni zdivjani mulci, ampak tisti, ki si želijo avto z majhno porabo za več let, tako da je večja verjetnost, da boš dobila vsaj približno ohranjen avto
Upam, da boj kaj pomagal
Forum je zaprt za komentiranje.