Življenje
Vendar med vsemi temi trnutki, ki jih zgoraj naštevaš, se nekoč tudi tebi zgodi ljubezen, tudi tebi se nekoč rodi tvoj otrok, tudi tebi je dano ”ljubljen biti”, tudi tebe imajo radi sodelavci, starši, bratje/sestre, tudi tebi je dano zaradi tebe videti smeh v drugih očeh…..
In zato se splača živeti.
Lp,D
To ni edina svetla stran življenja. Kaj pa ljubezen do samega sebe? Ko se v pomladnem jutru odpraviš v naravo in uživaš v tišini jutra? Ali pa, ko z užitkom piješ kavo na sončeku in ne misliš na nič, samo na tisti trenutek in tisti okus? Ali takrat, ko nekomu podariš nasmeh in ti ga vrne?
Če bo tvoja sreča odvisna od drugih, ne boš nikoli srečen. V sebi jo moraš najti. Težka naloga.
Ker je vezano na temo in ker se z zapisom v celoti strinjam, ga bom skopiral sem, morda pa komu vendarle koristi. Vem, da bo koga tudi zbodlo, ampak namen je dober.
Iz naslova KAJ JE SREČA PO KNJIGI PSI? (da ne bo kdo mislil, da je to nekaj sanjaškega, nedosegljivega)
sreča po knjigi [psi] ni neko blaženo stanje, v katerem človek žari z nasmehom do ušes v vsakem trenutku svojega tuzemeljskega bivanja … še zdaleč ne! 😉 ) sreča je že to, da si zadovoljen z današnjim dnem in se veseliš jutrišnjega. da ko pridejo v življenje težave, veš, da so prišle z nekim namenom in veš, da se bodo razrešile tako kot se morajo. da se zavedaš, da so vse bolečine in skrbi minljive in da trpljenje nikakor ni stalnica življenja, če le stopimo na pravo pot.
morda ste spregledali, ampak v knjigi imajo liki kot tudi eros ves čas takšne in drugačne težave, ampak če se iz njih učimo jih tudi razrešimo in preidejo … če pa si zatiskamo ušesa in zapiramo oči ali celo bežimo od njih, hodijo kot senca za nami. sreča je, če si na koncu življenja lahko rečeš, tole je pa bilo vsekakor vredno življenja in z veseljam bi vse skupaj še ponovil, če pa si rečeš hvala k… , da je vsega konec, potem v svojem življenju nisi našel sreče, niti radosti in ko se po smrti združiš z Življenjem tudi spoznaš, kje se ti je zalomilo in kako je bilo vse ves čas pred tvojim nosom, pa tega nisi videl. s tem si potem tudi zastaviš novo življenje, v katerem si pred nos spet nastaviš vse, da bi lahko prišel do tega spoznanja (in tudi drugih – predvsem tistih s katerimi si škodil drugim) … da ne bo pomote, to, kar zdaj govorim ni samo moje razmišljanje, to so razumeli in dojeli prav vsi veliki modreci, zato lahko rečem, da sem dojel tudi jaz in pritrjujem njihovim besedam. nenazadnje tudi to piše v knjigi [psi] … to je namreč sporočilo kamna modrosti, kar pomeni, da je jezus to razumel, modri pa ne … in zato vse človeštvo potem izgubi pravo ljubezen.
verjemi, ko bo prišel pravi čas bom znal umreti, lahko ti zase rečeš to?[/quote]
Po moje tega ne more nihče reči, tudi ti ne X6… ker ne vemo kdaj bo prišel “pravi čas”. In dobro, da tega ne vemo.[/quote]
no, naj bi veljalo, kdor je znal živeti ob pravem času bo tudi znal umret ob pravem času… človek začuti, ne rabi vedet kdaj je pravi čas..
Po moje tega ne more nihče reči, tudi ti ne X6… ker ne vemo kdaj bo prišel “pravi čas”. In dobro, da tega ne vemo.[/quote]
no, naj bi veljalo, kdor je znal živeti ob pravem času bo tudi znal umret ob pravem času… človek začuti, ne rabi vedet kdaj je pravi čas..[/quote]
Saj tudi tisti, ki se ves čas upira smrti, bo enkrat začutil, da je bilo dovolj in se bo nehal upirati. Ne razumem tvojega sporočila. Misliš, da tisti, ki ne želi umret, tudi v resnici nikoli ne bo umrl? :))
Po moje tega ne more nihče reči, tudi ti ne X6… ker ne vemo kdaj bo prišel “pravi čas”. In dobro, da tega ne vemo.[/quote]
no, naj bi veljalo, kdor je znal živeti ob pravem času bo tudi znal umret ob pravem času… človek začuti, ne rabi vedet kdaj je pravi čas..[/quote]
Ampak X6, saj to, kdaj bo “pravi čas” ni odvisno od nas samih. Razen, če jaz zapisanega nisem čisto dobro razumela, da nisi imel v mislih tiste “prave smrti”…. ampak nekaj podobnega.:)
no, naj bi veljalo, kdor je znal živeti ob pravem času bo tudi znal umret ob pravem času… človek začuti, ne rabi vedet kdaj je pravi čas..[/quote]
Saj tudi tisti, ki se ves čas upira smrti, bo enkrat začutil, da je bilo dovolj in se bo nehal upirati. Ne razumem tvojega sporočila. Misliš, da tisti, ki ne želi umret, tudi v resnici nikoli ne bo umrl? :))[/quote]
če dojemaš življenje kot upiranje smrti, ti ni pomoči…težko razumeš, ker napačno postavljaš svoje vprašanje, tvoje vprašanje se mora glasiti, mar tisti ki veruje tudi v resnici ne bo nikoli umrl? in odgovor je, tisti ki veruje bo seveda umrl, a bo večno živel….upiranje smrti je sebičnost brez primere…
Zame to ne velja. To osrečuje le tistega, ki drugih nima rad, ker jih ne prenaša, zato se bolje počuti sam s sabo. Bolje, kot z drugimi, to še ne pomeni, da je srečen. Čovek, ki je srečen, ni ignorantski do drugih, temveč ravno nasprotno. Ampak človek mora bit najprej zadovoljen s sabo, da nima potrebe po ignorance drugih.
Se strinjam delno. Na srečo ga dojemam ravno obratno. 🙂
Ne strinjam pa se, da takemu sicer ne bi bilo pomoči. Vsak si še vedno lahko pomaga, kvečjemu sam. Ne moreš rečt, da če ti gre v enem trenutku življenje malo težje, da si obsojen na to, da samo še čakaš na smrt. Kot, da se ne spopadami vsi s podobnimi težavami. Le premagujemo jih različno.
Kaj spet pesniš, človek. Kako si lahko srečen na tem svetu, ob vsem trpljenju, ki se dogaja, razen če nisi popolnoma ignorantski in gledaš samo na svojo rit? Razumeš, končno, ali ti je treba vse narisat? je tema prenaporna zate? če je odgovor pritrdilen, čemu sploh tacaš po njej?
Če ne vidiš v ničemer smisla, ti sam bog ne more pomagati iz jame črnogledosti, še manj pa namesto tebe najti užitke v “vsakdanjih”, za tebe banalnih, dolgočasnih, brezveznih in nesmiselnih stvareh.
Smisel življenja je samo življenje, ki ga živmo – in če v tem ne vidiš ničesar, kar bi te navdihnilo, navdušilo…
življenje … to je zunaj … izven stanvanja.
Saj ni bistvene razlike med preživetim časom pred ekranom in/ali v naravi.
Je samo občutek ali si del narave in živo bitje ali pa niti ne vonjaš cipres, ki te čakajo na pokopališču.
kaj komu paše je pa njegova izbira … dlje kot do konca itak nihče ne bo prišel.
vsak si je pa svoje sreče Mišo Kovač, Helena Blagne, U2, princ Windsorski… princeska, odplaka v kanalizacijo … forumaš/ica
Forum je zaprt za komentiranje.