Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Zgledujmo se po Albancih

Zgledujmo se po Albancih

Albanija je postala prva država na svetu, ki je za ministra imenovala umetno inteligenco, poroča portal Politico. Premier Edi Rama je danes javnosti predstavil virtualno ministrico, poimenovano Diella, kar v albanščini pomeni sončna svetloba, ki bo bdela nad javnim naročanjem.

Diella je prva virtualna ministrica, ki jo poganja umetna inteligenca. Rama obljublja, da bodo z njeno pomočjo javna naročanja in razpisi postali »stoodstotno varni pred korupcijo«.

 

Pri nas bi morala biti vlada, parlament itd. roboti. Tako ne bi imeli stroškov z njimi. In pa korupcije.

Odgovor na objavo uporabnika
Umetna Dominika, 14.09.2025 ob 20:38

Albanija je postala prva država na svetu, ki je za ministra imenovala umetno inteligenco, poroča portal Politico. Premier Edi Rama je danes javnosti predstavil virtualno ministrico, poimenovano Diella, kar v albanščini pomeni sončna svetloba, ki bo bdela nad javnim naročanjem.

Diella je prva virtualna ministrica, ki jo poganja umetna inteligenca. Rama obljublja, da bodo z njeno pomočjo javna naročanja in razpisi postali »stoodstotno varni pred korupcijo«.

 

Pri nas bi morala biti vlada, parlament itd. roboti. Tako ne bi imeli stroškov z njimi. In pa korupcije.

Zgodovinski eksperiment..

 

Sicer pa ja, zakaj pa ne, ko se pojavijo napake že tk tut zdaj noben ne odgovarja??

Tako je.

Kolk denarja bi prišparali če bi vsa JU od 200,000 ljudi bila zamenjana z UI!? Tudi parlament, vlada, drž zbor, Ministrstva in ministri? Zdravstvo bi se samo urejalo. Občine ne bi bile več potrebne.

Itak so si sami uredili svojo odstranitev, vse so digitalizirali, ne delajo skorajda nič, samo se sklicujejo po nekih zakonih ‘zakaj ne moremo to in to urediti’ ki itak vsi vemo da jih lahko razlaga vsak po svoje in odvisno od potrebe, korumpirani so, neprofesionalni, nestrokovni, neodgovorni,….

Skratka – nepotrebni v 21.stoletje!

Ne samo v JU, tudi v gospodarstvu bi lahko umetna inteligenca nadomestila poslovodstva. En dovolj zmogljiv računalnik lahko zamenja vse menedžerje, svetovalce, tržnike, kadrovnice … Takoj bi postale firme bolj konkurenčne.

“Zgledujmo se po Albancih,” fraza, ki je ne slišiš vsak dan 😀

Hegelian dialectic: problem, reaction, solution.

Tisti, ki so koruptivni, so naročili sistem, programiran na način, da bo 100% deloval tako kot jim ustreza. Oblast, ki je koruptivna, nudi rešitev problema, za katerega je odgovorna sama, na način, da uvedejo program, ki bo deloval programirano po predpisih, ki jih bo sprejemala taista oblast in bodo tako po besedah taiste oblasti 100% varni pred korupcijo.

Sledeči koraki tehnokracije ob uvajanju AI bodo; digitalna valuta, ki bo po besedah kreatorjev valute, onemogočala korupcijo in kriminal, ”predictive policing” program, ki bo vnaprej predvideval kdo je nevaren za oblast, ”social credit score” program, kateri bo ocenjeval v kolikšni meri je nekdo podložen diktatu oblasti itn.

AI deluje tako, kot ga nekdo programira oz. v parametrih, ki jih želi naročnik.

Torej je oblasti kot naročniku pomembno, da naročena AI deluje na način, da jim onemogoča njihov modus operandi i.e. parazitiranje denarja naroda nad katerim ”vladajo”???

No, sanje so dovoljene slepim ovcam, ki ne zmorejo videti realnosti zaradi svoje mentalne omejenosti in bodo slepo sledile kamor jih bodo peljali njihovi lastniki.

”Don’t steal. The government hates competition.” Ron Paul

Odgovor na objavo uporabnika
Navajo, 15.09.2025 ob 07:29

Hegelian dialectic: problem, reaction, solution.

Tisti, ki so koruptivni, so naročili sistem, programiran na način, da bo 100% deloval tako kot jim ustreza. Oblast, ki je koruptivna, nudi rešitev problema, za katerega je odgovorna sama, na način, da uvedejo program, ki bo deloval programirano po predpisih, ki jih bo sprejemala taista oblast in bodo tako po besedah taiste oblasti 100% varni pred korupcijo.

Sledeči koraki tehnokracije ob uvajanju AI bodo; digitalna valuta, ki bo po besedah kreatorjev valute, onemogočala korupcijo in kriminal, ”predictive policing” program, ki bo vnaprej predvideval kdo je nevaren za oblast, ”social credit score” program, kateri bo ocenjeval v kolikšni meri je nekdo podložen diktatu oblasti itn.

AI deluje tako, kot ga nekdo programira oz. v parametrih, ki jih želi naročnik.

Torej je oblasti kot naročniku pomembno, da naročena AI deluje na način, da jim onemogoča njihov modus operandi i.e. parazitiranje denarja naroda nad katerim ”vladajo”???

No, sanje so dovoljene slepim ovcam, ki ne zmorejo videti realnosti zaradi svoje mentalne omejenosti in bodo slepo sledile kamor jih bodo peljali njihovi lastniki.

”Don’t steal. The government hates competition.” Ron Paul

Kaj pa samonadgrajevanje?

Ja, prosim, zgledujte se po Albancih.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close