ŽENSKI IDEAL
No tukaj je verjetno odveč pripomniti, da je moski 111 napisal, da je mislil izključno vizualno komponento, ki j ne gre podcenjevati oz. zanemariti, saj smo ljudje fizična bitja.
Marko, a bi ti lahko bil s punco, ki je dobrosrčna, mila in prijazna, ki bi te v vsem razumela in bi sebe razumela, in še celo ti njo, pa ti ne bi bila niti malo fitzično všeč? Ali bi ti spričo tvojega fascinantnega razumevanja sleherne situacije nenadoma postala všeč, pa če bi ti bila še toliko pač, antipatična?! -ISKREN ODGOVOR prosim – hvala 🙂 :))))[/quote]
[/quote]
Na to lahko povem kvečjemu, da še nimam take izkušnje. Vedno sem najprej pri ženski opazil zunanjost. In verjamem, da me je tudi ta vedno pritegnila. Čeprav ne morem tega zagotovo trdit, ker morda pa na podzavednem nivoju le izbiramo tudi na podlagi česa drugega, kar še nismo ozavestili. Recimo v pogledu nekoga lahko opazimo iskrenost, in če nam je iskrenost privlačna, je lahko to dovolj za nadaljevanje oziroma za to, da si želiš nekoga bolj spoznat. Morda pa sem kdaj v preteklosti potreboval drugačno “šolo” in me je v pogledu, telesni mimiki, besedah, pritegnilo kaj drugega. Gotovo pa je, da me ženska, s katero sem v zvezi, mora privlačit. 🙂
Ekhmm, jaz pa imam o nevoščljivosti povsem drugačno predstavo, razen, če si se sama nerodno izrazila. Nevoščljivost je to, da nekomu ne privoščim nečesa, za kar vejramem, da mu prinaša zadovoljstvo. Ne glede na to ali to sam imam ali pa ne. Drugemu ne privoščim sreče in zadovoljstva torej.
Če si sosed kupi nov avto, ni avto tisti, ki mu ga ne privoščimo, ampak tisti občutek zadovoljstva, ki ga on ob tem avtu ima. Čeprav se sami tega ne zavedamo in mislimo, da je avto tisti, ki mu ga zavidamo. Mi si prav tako želimo le tega občutka, ki ga iščemo prepogosto tudi v materialnih stvareh.
Verjamem pa, da občutki, ki nastajajo ob materialnem zadovoljstvu, ne trajajo prav dolgo ali pa celo nikoli niso tako izpopolnjujoči, kot so tisti, ki prihajajo iz spoznanja, da smo vredni in sposobni ljubiti.
Da to še pretvorim v tvoj primer. Ti si torej ne želiš bit chubby, ampak želiš bit le zadovoljna v svojem telesu, tako kot verjameš, da je tista deklica, ki je chubby. To ne pomeni, da bi tudi ti morala bit chubby, da bi bila zadovoljna. Tvoje želje poznaš le ti sama. Mogoče bi morala le sprejeti sebe takšno kot si, v celoti.
Hm hm Marko, nisem filozofski tip, še manj kvazipsihološki … Napisala sem samo, kdo mi je všeč in kdo ne iz čisto estetskih potreb (ter zakaj) ter to utemeljila, ti si pa začel s to nevoščljivostjo in sem pojasnila, da nisem. Preprosto.
Ta, ki jo je nalepil Sadni, mi je recimo tudi vizualno všeč. Razumljivo? La Toya, Grošeljeva pa mi recimo pač nista. Kaj tu ni za razumeti?
Za razumeti ni tega (pa tudi to se da), da nekoga, ki ti ni všeč, žališ oziroma primerjaš z nilskim konjem. 😉
Forum je zaprt za komentiranje.
[img]http://www4.slikomat.com/11/0526/16m-zabibi.jpg[/img]
[img]http://viralswagger.net/wp-content/uploads/2011/04/erika.jpg[/img]
[img]http://www4.slikomat.com/11/0527/kvh-hss.jpg[/img]