ženske, zakaj niste bolj deviške?
Ravno mi je kapnil preprost odgovor na naslov teme. Zato, ker to vec ni potrebno! 🙂
Ampak to ne velja povsod. Morda za koga presenetljivo, ampak marsikje po svetu se vedno prevladuje misljenje, da bi naj bila zenska devica pred, ce ze ne poroko, pa vsaj zacetkom resne veze. In ce ji je prejsnja resna zveza razpadla, je definitivno pomembno, da ima za sabo cim manj kilometrine. Tako se vedno “funkcionira” morda celo vecina sveta, delitev na “good” in “bad” girls, ceprav je tega med 20-letniki vse manj, oz. drugace povedano, dejansko stanje prikrivajo. To ne velja le za neizobrazene zenske, ki so/bodo popolnoma odvisne od moskega, ampak tudi tamkajsnje zrele karieristke.
Zahodna civilizacija pa z razcvetom feminizma vse manj obsoja promiskuiteto zensk, kar v kompletu z zascitnisko zakonodajo v primeru razveze vodi do vsega kar danes videvamo okoli nas.
Naceloma podpiram enakost med spoloma, emancipacijo zensk, tudi seksualno, itd. Problem, ki ga vidim je bolj v tem, da gredo stvari v skladu z zakoni narave iz ene skrajnosti v drugo. Kot receno, v Sloveniji je se vedno kolikor toliko okay, zato pa je dovolj pogledati zakonodajo najbolj liberalnih zveznih drzav v ZDA, npr. Kalifornije, da vidimo kam pes taco moli.
In ce je katera prepricana, da je feminizem prinesel le pluse, se zelo moti. Poglejte samo slovensko delovno zakonodajo, dolg porodniski dopust, itd, in prakso delodajalcev, ki se zato izogibajo zaposlovanja mladih godnih zensk. Skratka, vsaka akcija rezultira v reakciji. In to velja tudi za odnose. Tako kot smo se moski prisiljeni prilagoditi nastalim spremembam, se bodo morala tudi dekleta. Za zacetek bo dovolj spoznanje, da tradicionaliste med nami ze lahko ovijate okoli prsta, do te more, da so postali vecje zenske od zensk samih, ne pa vseh. In prav med najbolj zazeljenimi je najmanj tradicionalistov, ki so zaspali na stavih lovorikah.
Žal je to v praksi res. Čeprav ne razumem, zakaj se potemtakem po isti logiki delodajalci ne izogibajo alkoholikov, drogerašev in ljudi s hudimi duševnimi težavami, ki potrebujejo vsake toliko časa večmesečni bolniški dopust, ki nazadnje še preseže “dopust” novopečene mamice. Nosečnost je očitno delodajalcem ovira, nekaj nezaslišanega, zadevanje in pitje alkohola med delovnim časom pa očitno ne.
Forum je zaprt za komentiranje.