Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek ženske, nehajte izkoriščati moške s prijateljstvi

ženske, nehajte izkoriščati moške s prijateljstvi

Zanimivo da se niste pojedli med sabo ko ste debatirali o prijateljstvu kot samem takem ( z igranjem nogometa) in o prijateljstvo z žensko ( kjer si na stand-by-u ker pričakuješ od nje da bo enkrat tvoja punca). Spominjate me na krdelo Hijen.

Avtorju besedila : Žrtev poslušaj, ti nisi nobena žrtev tega vlečenja za nos, čustvenega izkoriščanja, nedolžnega flirtanja, vsega moraš storiti zanjo… Če je to ena ali več oseb ki ti to storijo je ona sama žtrev svojih pričakovanj do tebe , TO NI PRIJATELSTVO, verjemi. Spremenil je neboš , lahko ji samo pomagaš da bo ona postala tako dober človek kot si ti ki ji daješ ta dobra dejanja. Vse dobro se vrača in vse slabo se vrača v tri krat hujši obliki. Postavi njo pred dejstvo in ji povej kaj misliš. Ne kregaj se z klicaji (!!!) In dobil boš pravo sliko vajinega odnosa. Če si pa zaljubljen vanjo. Pa oprosti sory zate ta ni prava.
Če ni za BITI je pa za ITI. Verjemi so še dobre punce v sloveniji in širom sveta ki ti bodo odprle srce.

Za ostale kot so ROBI , MARKO, BOOM – nevem čemu je potrebna ta dolga razlaga kak kdo s kom kaj počne kot prijatelj ali kot partner.
Posvetite se fantu ki ima težave in se bi rad posvetoval z ljudmi ki so dali takšne težave že skozi življenje.

hvala za razumevanje
S spoštovanjem


To je zanimiv pogled, ampak v tem primeru težko sodimo, kdo od obeh strani ima večja pričakovanja, ker poznamo le eno plat zgodbe. Zato se mi ne zdi pošteno soditi, kot si ti. V tem primeru bi lahko človeku storil tudi škodo. Prepričal bi ga lahko namreč v to, da so pričakovanja drugih kriva te čudne odnose, čeprav se zdi očitno, da ima pričakovanja do drugih tudi “žrtev”. Vprašanje je le, če so upravičena. Verjetno pa je resnica nekje vmes, da imata previsoka pričakovanja obe strani.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Ja. Čeprav se v glavnem gre za nezavedno “odločitev”. Tako, kot pri drugem iščemo potrditve ljubezni, iščemo tudi potrditve izkoriščanja.

Seveda je žrtev, ker igra vlogo nekoga, ki misli, da mora takšni ženski uresničiti vsa pričakovanja. In ko bo uresničil vsa pričakovanja, bo občutil, da je ljubljen.
Seveda se to nikoli ne zgodi, ker se pričakovanja do njega nikoli ne nehajo.

Pomaga lahko le sebi. Mogoče je že do zdaj ženskam pomagal ter jim marsikaj nudil…A če bo v sebi še vedno nosil ta občutek, da to mora početi, se bo znova in znova občutil izkoriščanega, pa čeprav mu bodo tudi ženske kaj vračale, tega ne bo opazil.
Pogoj za zadovoljstvo je, da v sebi občuti, da tisto kar počne, počne iz ljubezni, ne pa zaradi prisile.

Mislim, da mu pomoč sploh ni več potrebna, saj se je iz lastne izkušnje dovolj in pravilno naučil.

Mislim, da mu pomoč sploh ni več potrebna, saj se je iz lastne izkušnje dovolj in pravilno naučil.[/quote]Hja.. drugo ime za popredmetenje je– žrtev…

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Že samo dejstvo, da je seks tista meja, ki se je v imenu prijatlejstva ne sme prestopiti, negira trditev, da sta moški in ženska lahko (dobra) prijatelja. Moškim seks pomeni veliko, zato ponavadi čutijo ob pomanjkanju neke vrste stisko. Kdo drug pa ti lahko priskoči na pomoč v stiski, če ne najboljši(a) prijatelj(ica)?


Ja. Čeprav se v glavnem gre za nezavedno “odločitev”. Tako, kot pri drugem iščemo potrditve ljubezni, iščemo tudi potrditve izkoriščanja.

Seveda je žrtev, ker igra vlogo nekoga, ki misli, da mora takšni ženski uresničiti vsa pričakovanja. In ko bo uresničil vsa pričakovanja, bo občutil, da je ljubljen.
Seveda se to nikoli ne zgodi, ker se pričakovanja do njega nikoli ne nehajo.

Pomaga lahko le sebi. Mogoče je že do zdaj ženskam pomagal ter jim marsikaj nudil…A če bo v sebi še vedno nosil ta občutek, da to mora početi, se bo znova in znova občutil izkoriščanega, pa čeprav mu bodo tudi ženske kaj vračale, tega ne bo opazil.
Pogoj za zadovoljstvo je, da v sebi občuti, da tisto kar počne, počne iz ljubezni, ne pa zaradi prisile.[/quote]
“Žrtev” svetujem ti da si ta post od ROBI-ja sprintaš na list papirja in si ga prilepiš na hladilnik. Da se boš zmeraj znova in znova spomnil kaj storiti ko boš v kakšni dilemi.
Zanimivo je to da imamo mi več za razčleniti o tvojih problemih kot ti sam. Verjetno samo bereš in ne odgovarjaš na teorije ki ti jih dajemo v vednost kajti nisi na jasnem sam z sabo. IN zato je potreben čas da realiziraš nastalo situacijo.
Tukaj smo z namenom da si (TI) pomagamo.
Zelo bi bili veseli če boš dodal kakšen komentar.

o, katenjka!!

Kot vidiš, smo te že močno pogrešali.

Hja podobno je z ženskami, njihovimi stiskami in pomanjkanjem oz tem, kar jim veliko pomeni… ne more na primer ženska kar vsakemu moškemu poviti otroka, kar vsem kuhati in prati in likati etc… pa če bi to še tako rada a ne da ne…ccccc posledično ne more vsak vsake zbrcati iz postelje ccccccccc

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Nisem sodnik , ampak zdi se mi da katjenka in Boom njuna stališča ne izražata z ljubeznijo do soljudi ampak z tipično slovensko malomeščansko logiko. “Žrtev” ne vzemi njunih stališč za relevantne, kajti če človek v sebi goji takšna prepričanja ni ravno prav da povedano tudi mislijo.

Imamo se pravico svobodno izražati, ampak ne tako da si drugu dugemo prizadevamo nadvlado nad drugim.

Nisem sodnik , ampak zdi se mi da katjenka in Boom njuna stališča ne izražata z ljubeznijo do soljudi ampak z tipično slovensko malomeščansko logiko. “Žrtev” ne vzemi njunih stališč za relevantne, kajti če človek v sebi goji takšna prepričanja ni ravno prav da povedano tudi mislijo.

Imamo se pravico svobodno izražati, ampak ne tako da si drugu dugemo prizadevamo nadvlado nad drugim.[/quote]

Hja, sodnik res nisi, vendar si si morda to želel(a) biti. Če ne pozneje pa vsaj takrat, ko si bil(a) še majhen(na).

Hja podobno je z ženskami, njihovimi stiskami in pomanjkanjem oz tem, kar jim veliko pomeni… ne more na primer ženska kar vsakemu moškemu poviti otroka, kar vsem kuhati in prati in likati etc… pa če bi to še tako rada a ne da ne…ccccc posledično ne more vsak vsake zbrcati iz postelje ccccccccc[/quote]

Ni isto. Če je tako izbirčna, potem si verjetno vsega tega že ne želi dovolj 😉

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close