Želim si “izkušeno” punco.
Taka, ki je izkušena pa pri tebi- da si ti ”tanovi” pomeni, da je imela ogromno neuspešnih izkušenj za sabo.
Zato se čudim, da je lahko spet in ponovno tako naivna, da rine v zvezo.
Ponavadi ženske po tem ostanejo same, sploh in predvsem, če se same finančno komot preživljajo. Pač za občasno crklanje že imajo koga, da bi pa si nakopale preveč dela na glavo- brez veze. Saj če gledaš iz ženske perspektive: več kuhanja, pranja, likanja, pospravljanja. +otroci zraven…..
Zavoljo česa? Da je ”kvazi normalna” v nekem razmerju? Drugače okolica govori, de je čudna….
Neodvisni ženski pač tega ni treba.
Težko boš našel tako, ker tudi ”osla težko večkrat spelješ na led- kot pravijo”. Kaj šele žensko z izkušnjami!?
lp,D
Prevceč si se zataknila za navadno šalo. Tvoja enačba je sicer povsem pravilna, tista z oklepaji. Pohvalno. :))
Sej ne morem verjet kako en folk ocenjuje na blef ljudi ki jih sploh ne pozna.
Zakaj si iščem takšno punco? Ker sem tudi sam pretrpel dosti v življenju. Pa tudi zato, ker takšna punca ceni človeka ki je dal nekaj skozi.
Vi pa pljuvate po meni kot da sem nevem kakšen izkoriščevalec, daj vi odrastite.
Mogoče je tvoj prvi zapis delovla bolj kot neka fascinacija nad takšnim človekom kot pa iskanje sorodne duše. Zato takšni odzivi.
Je pa težko dati “napotek” kje iskati takšne ljudi. Ponavadi takšne ljudi prinese življenje samo, saj ljudje s podobnimi izkušnjami slej kot prej trčijo eden ob drugega.
Mogoče jo lahko najdeš tudi na kakšnem forumu, ki je male bolj razmišljujoč in usmerjen v življenjske debate. Iz pisanja lahko pogosto zaslutiš kaj takšen človek skriva v sebi. Kar tako pa ne bo nikomur na čelu pisalo, kaj je dal skozi v življenju. Ljudje vse pogosteje hodijo po svetu z maskami na obrazu. Pa ne mislim s tem makeup.
Včasih pa kdo niti ne želi kaj preveč razspravljat o svojih težavah z ljudmi, ki so izkusili nekaj podobnega. Tudi zato ne, ker včasih to privede do skupinskega travmiranja in poglabljanja žalosti, negovanja teh občutkov bolečine, ki potem kar ne minejo. Marsikdo, ki je veliko dal skozi v življenju, beži od takšnih ljudi in išče ljudi, ki nimajo v sebi te temne plati, ker se ob njih boljše počutijo. Mogoče je to tudi neke vrste bežanje pred samim seboj, ni pa nujno. Če vzameš za pirmer soočanje s smrtjo bližnje osebe. Nekateri ljudje o tem ne bodo želeli govorit z nikomer, drugi bodo po tekočem traku iskali ljudi, s podobno življenjsk zgodbo in potem z njimi nenehno govorili o tem, a vprašanje če na način, ki pelje k razrežitvi problema oziroma stresne situacije. Tretji bodo poiskali nekoga, s komer se da o tem govorit na nek normalen, razumevajoč način. Človek mora dat določeni stvari iz sebe, ni pa dobro, če predolgo neguje in zaliva to svojo žalost.
Jaz osebno recimo ne bi mogla o takšnih stvareh z nekom govoriti v nedogled. Po drugi strani pa ne bi mogla biti niti s partnerjem, kateremu ne bi mogla zaupat te svoje plati,s e o tem z njim pogovarjat. Ampak pogosto niti ne gre za to, da najdeš človeka s točno določenimi izkušnjami, ampak bolj za to, da se ustavri zaupanje, ki sploh omogoča, da se nekdo odpre in spregovori o teh zadevah.
Se popolnoma strinjam, sorodne duše se začutijo. Vendar, nič ne gre na silo oziroma z nekim namenskim oziroma ciljnim iskanjem, vsaj po mojih izkušnjah. Najbolje se je prepustiti toku, seveda biti odprt, aktiven, migati… živeti. In tudi, ko takšna oseba pride v tvoje življenje, naj vse pride ob svojem času, brez hitenja in prehitevanja, po občutku, sicer je zaupanje zelo težko vzpostaviti. Brez zaupanja pa ni ničesar.
No, pri sorodnih dušah ni nujno, da te tudi vizualno privlači, ampak gre bolj za povezavo na globjem osebnostnem nivoju. Kaj pa ti “začutiš” ko vidiš eno fejst bejbo, pa samo ti veš :D.
Ja, seveda te mora partner tudi vizualno privlačit, ampak to še ne pomeni, da je tudi tvoja sorodna duša. Hočem rečt to, da je tvoja sorodna duša lahko tudi nekdo, ki ni tvoj partner in obratno, da partner ni nujno tudi tvoja sorodna duša.
Bi rekel da ne. To posebej velja za mlajše ženske…
Z nekega foruma:
Pičkoleta trpi za splošno boleznijo današnjega časa: kljub temu, da ne zna nič kaj omembe vrednega, se s tem sili v ospredje, kot da je ne vem kaj.
Krivim potrošniško družbo, ki mularijo prepričuje, da so inovativni, pametni, drugačni, ko je vendar jasno da so daleč od tega – male pizdunke je treba postaviti na realna tla!
Standardi bi morali biti bistveno višji kot: imam pi.do, znam par besed angleško in uspem uporabljati youtube. Svoje čase so punce znale vse živo, znale so se pogovarjat, so imele lasten pogled na svet – dandanes imaš v glavnem samo naličene glupače z napumpanim egom.
Tole, kar sem prilepil, vsekakor podpišem. In v Ljubljani je točno tako, kot je napisal citirani avtor!
Bi rekel da ne. To posebej velja za mlajše ženske…
Z nekega foruma:
Pičkoleta trpi za splošno boleznijo današnjega časa: kljub temu, da ne zna nič kaj omembe vrednega, se s tem sili v ospredje, kot da je ne vem kaj.
Krivim potrošniško družbo, ki mularijo prepričuje, da so inovativni, pametni, drugačni, ko je vendar jasno da so daleč od tega – male pizdunke je treba postaviti na realna tla!
Standardi bi morali biti bistveno višji kot: imam pi.do, znam par besed angleško in uspem uporabljati youtube. Svoje čase so punce znale vse živo, znale so se pogovarjat, so imele lasten pogled na svet – dandanes imaš v glavnem samo naličene glupače z napumpanim egom.
Tole, kar sem prilepil, vsekakor podpišem. In v Ljubljani je točno tako, kot je napisal citirani avtor![/quote]
Mene pa zanima kje nekateri živite, da srečujete take ljudi? Sem res radovedna. Jaz namreč srečujem tako normalne in sposobne mlade ženske kot tudi moške. S takimi ljudmi, ki jih zgoraj opisuješ, jaz sploh nimam stikov.
Mogoče je stvar v tem: iste sorte ptic skupaj letajo?
Bi rekel da ne. To posebej velja za mlajše ženske…
Z nekega foruma:
Pičkoleta trpi za splošno boleznijo današnjega časa: kljub temu, da ne zna nič kaj omembe vrednega, se s tem sili v ospredje, kot da je ne vem kaj.
Krivim potrošniško družbo, ki mularijo prepričuje, da so inovativni, pametni, drugačni, ko je vendar jasno da so daleč od tega – male pizdunke je treba postaviti na realna tla!
Standardi bi morali biti bistveno višji kot: imam pi.do, znam par besed angleško in uspem uporabljati youtube. Svoje čase so punce znale vse živo, znale so se pogovarjat, so imele lasten pogled na svet – dandanes imaš v glavnem samo naličene glupače z napumpanim egom.
Tole, kar sem prilepil, vsekakor podpišem. In v Ljubljani je točno tako, kot je napisal citirani avtor![/quote]
Mene pa zanima kje nekateri živite, da srečujete take ljudi? Sem res radovedna. Jaz namreč srečujem tako normalne in sposobne mlade ženske kot tudi moške. S takimi ljudmi, ki jih zgoraj opisuješ, jaz sploh nimam stikov.
Mogoče je stvar v tem: iste sorte ptic skupaj letajo?[/quote]
Točno tako!
Forum je zaprt za komentiranje.