zdravnik in napačna diagnoza
Ne vem kam se obrniti – mogoče kdo tukaj pomaga.
Pred 8 meseci poškodba. Na urgenci ne ugotovijo nepravilnosti (rtg bp). Ker po mesecu dni ni bilo bolje, le slabše kličem nazaj, grem na pregled, ne ugotovijo nič – ponovni rtg. Ker trdim da me noga boli, je otečena, gibanje in hoja težka, mi dajo mavec in bergle – ker pač trdim da me boli. Predčasno grem nazaj, ker je v mavcu še huje, noga oteka še bolj. Vzamejo mavec dol ter dajo na terapije. Te opravim s težavo, tudi fiziater potrdi, da noga ni v redu (med pogovorom, ampak proti zdravniku uradno pač ne sme). No, po koncu terapij grem nazaj (naj povem, da noge nihče ni v redu pregledal, niti prijel v roko), zdravnik ugotovi, da očitno ne boli od poškodbe, ampak imam revmo. Kar zapiše v izvid, ter zaključi zdravljenje. Kljub mojim prošnjam, da noga ni v redu, da ni revma, saj me nikoli nič ni bolelo do te poškodbe.
Ker bolečina kar vztraja grem na UZ, kjer se pokaže, da je pretrgana kita v nogi. Ponovno kličem travmo, se naročim na pregled, dodam izvid UZ. Ja, očitno res ni noga v redu, ter me dajo na MR. Izvidi so zame težki, ampak… Pretgana kita, izliv, hematom,… ni da ni. Ampak – pozdravilo se ne bo, operacija je zakomplicirana. Mehka tkiva v razsulu, ampak hrustanec in kosti so BP, tako da me pacajo – čakajo, kaj bo. Mene pa boli, gleženj zadebeljen (po hoji otečen), gibljivost delna, bolečine močne. Ampak – čakajmo, mogoče bo bolje. Je kakšna varjanta pritožbe kam, kajti očitno me bodo tako dolgo pustili, da bo prepozno za vse. Delati ne morem, hoditi in stati dolgo ne morem, teči nikakor. Še vožnja s kolesom v hrib je otežena, saj ne morem prenašati silo na poškodovano nogo. Kaj lahko storim? Seveda sem trenutno tudi za delodajalca samo breme, tako da niti službe trenutno ne morem iskati, saj nisem v stanju delati na nogah niti 4 ure, kaj šele 8. In glede na čakanje (kontrolo imam komaj čez 3 mesece) ni nekega upanja kaj bo naprej. V teh 8 mesecih se pa stanje ni popravilo niti malo, samo telo se je navadilo gibati, da ni prehuda bolečina. Naj grem do kakšnega odvetnika, naj se v bolnici skregam? Nimam pojma kaj naj, pa tako ne more biti.
Ne razumem, zakaj toliko pacanja. Zakaj pa ne operirajo?
Jaz sem si predlani pretrgal dve vezi v gležnju, poleg tega pa mi je počila golenica (zunanja kost). Po prvem slikanju na RTG je zdravnik ocenil, da gre samo za počeno golenico, kljub mojemu zatrjevanju, da v gležnju nekaj ni v redu, saj sem čutil močno bolečino, bila je tudi oteklina. Očitno zdravnikom mnenja pacientov ne pomenijo veliko. Dal mi je gips, cela noga od prstov do medenice. Bolečina v gležnju in popuščala. Po enem tednu sem šel ponovno na RTG, na lastno pobudo. Drugi zdravnik je sedaj iz slike ugotovil pravo poškodbo, še isti dan so me zadržali v bolnišnici, čez dva dni sem bil operiran. Dobil dva vijaka, ki so mi ju odstranili po približno dveh mesecih. Operacija je odlično uspela, po dobrih treh mesecih (vmes opravil terapije in zraven še doma izvajal različne vaje vsak dan) sem se že rekreiral, sicer sprva previdno, danes in tudi že lani pa brez težav na polno. Ne čutim nobenih posledic. Sprva sem bil jezen na slabo oceno prvega zdravnika, na koncu zelo zadovoljen.
poguglaj za zastopnikom pacientovih pravic
v LJ je tole: http://www.mz.gov.si/si/mz_za_vas/pacientove_pravice/zastopniki_pacientovih_pravic/
Kolikor vem, se brez operacije tudi ne bo popravilo, saj utrgana vez se ne zaraste sama, treba jo je zašiti.
Ne razumem, zakaj še kar hodiš oziroma te pošiljajo na razne preglede, če so že ugotovili, da je vez utrgana.
Čakam, saj me naročajo na tri mesece. Samoplačniško nimam denarja. Ja, očitno bo potrebno kontaktirati varuha pacientovih pravic. Kar pa stanje v gležnju ne bo popravilo.
Najhuje je, ker vem da če se do sedaj ni zaraslo, se ne bo, gleženj je cel zadebeljen (ne otečen), bolečina tako ali tako, boli pa cela kita ob mišici do kolena. Težava – kolikor so mi namignili – je v tem, da kosti ni problem sestaviti, mehka tkiva pa nihče nima rad, ker je težje. Žalost, da se v tem času, pri teh stroških zavarovanj, dogajajo take zadeve.
Poskusi nekako izbrskati tisti denar za en samoplačniški pregled – ali pa kako drugače pridi do mnenja durgega zdravnika (do kar mislim, da imaš pravico). Če si v UKC-ju, pojdi na pregled v Valdoltro. Zraven nesi vso dokumentacijo in pridobi mnenje drugega zdravnika. Pa prej se pozanimaj, h kateremu zdravniku je najbolj smiselno iti (da ima nekaj kilometrine pri teh zadevah…)
Pritožbe, takšne in drugačne, se meni ne zdijo dobra ideja. Zdravniki nikoli ne pljuvajo v lastno skledo, zato ni pametno si ustvarjati sovražnikov med njimi … ker so potem to isti ljudje, ki te operirajo, razvrščajo v vrsto za operacijo, ipd.
Jaz nisem bil operiran samoplačniško, da se razumemo. Plačujem pa dodatno zavarovanje.
Kaj pa kakšna druga bolnišnica z manj čakalnimi vrstami?
Verjetno je še bolje, da jih kar pokličeš.
Ne kregaj se, ampak vseeno jasno povej, da imaš dovolj in se boš pritožila. Pri meni je bilo potem takoj drugače, prej pa so me hoteli kar na vratih odsloviti, še v ordinacijo me niso spustili, “pridite ko ste naročeni” in podobne, jaz pa krvavela. S takimi, ki so ponižno tiho, se danes žal pometa povsod.
Kaj pomeni, da operacija ni prijetna? Si jo zavrnila? Saj ne boš ti operirala, ti dobiš narkozo in se ne rabiš brigat za to. :))
Itak pa je operacija edina rešitev, da se noga pozdravi. Ti sploh preostane kaj drugega?
Jaz sem imel podoben primer samo ni bilo tako hudo kot pri tebi. Prvo me pošljejo na urgenco na RTG ( že tam sem spraševal kaj mi bo RTG če ni nič zlomljeno ampak verjeno samo natrgano). Itak…bla bla bla kaj jaz vem. RTG ni seveda pokazal nič so me poslali domov naj počivam če bo slabše naj grem nazaj (s tem se vedno zavarujejo da kao niso krivi zakaj se pa nisi vrnil). Itak stanje nič boljše itak sem vedel da ni druge kot na samoplačniško saj drugače čakaš predolgo. Izvidov ne nosim k specialistom nikoli več. Plačam ga zato da mi pove kaj je narobe in ne zato da bo gledal papirje od prejšnjega zdravnika in prepisal njegovo diagnozo.
Seveda je specialist potrdil tiso kar sem že od začetka predvideval poškodba k sreči ni bila huda tako da je počitek + fizioterapija (seveda samoplačniško ker drugače bi mi verjetno prej noga odpadla) pomagala.
Včasih se vprašam zakaj mi trgajo od plače za zdravstvo ker itak vsako stvar plačam če hočem bit prej kot v pol leta za karkoli na vrsti.
Zdravnik je rekel bolje čakati, češ, da je operacija zelo neprijetna, zdravljenje dolgotrajno. Jaz tako vem, da brez ne bo šlo. Težava je samo, da če že – po vsem doživetem imam občutek, kot da želim izsiliti operacijo od zdravnikov, skratka težava je samo, da bo verjetno na “izsiljeno” operacijo potrebno čakati od pol leta do enega leta.
Nikogar ne briga, da pa jaz ne morem hoditi, se ukvarjati s športom – še osnovno gibanje je težko.
No, mene tak odgovor ne bi zadovoljil. Vprašal bi ga, zakaj je bolje čakati in kaj je tu dobrega za mene itn?
Forum je zaprt za komentiranje.