Malo čudno vprašanje.
Primer: Kot podizvajalec sem opravil delo , zaradi daljše odsotnosti pa me zanima, ali še lahko zahtevam plačilo oz. po koliko letih le-to propade.
Poglej v Zakon o izvršbi, so tam zastaralni roki, mislim. Mislim, da je neki splošni (brez opominjanja) 3 leta. Kako pa si delal, kot s.p. (oz. podjetje) ali kot fizična oseba…
Če je kot s.p., malo še poglej Obligacijski zakonik. Ampak mislim, da vseeno zastaralne roke najdeš v ZIZ-u. Tam nekje proti koncu. Več pa res ne vem. A ja, če je šlo za enkratno delo, mislim, da bo 3 leta. Preveri.