Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Zakaj vezani tako trpite?

Zakaj vezani tako trpite?

EnTip, prvi seks je bil fajn in čisto nič boleč :). Jaz sem že tista generacija, kko se ni več šparalo za pravega, ampak, ko je bilo čudno, če si bil recimo že proti 18 in še nisi seksal :). Tako, da mi niso tako govorili kot tebi.

Je navihanost, nagajivost greh? Al mi pripisuješ katere druge?:) Kar na plan z vsem, dons sem dojemljiva:)).[/quote]

to niti najmanj ni greh… pravzaprav je to zaželjena lastnost pri ženskem spolu. In Ribica bi ne bila Ribica brez tega. Bila bi nekaj pustega, dolgočasnega.. kot ribji file 🙂

Bila poročena. Mož je pričakoval, da se mu osebna kuharica, likarica, da on hodi ven športat, ta čas pa jaz doma čistim. Nič nisem imela od lajfa. Prišla k pameti. Se losala dedca in sedaj imam poln lajf.
Zdaj imam hobije, zdaj imam prosti čas, zdaj imam veliko manj gospodinjskih opravil.

Res sem ti hvalažen za zadnji stavek. Če ne bi bilo tebe, bi še vedno živel v zmoti…


Kaj to pomeni, da je zdaj nekdo drug dela namesto tebe? :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ne, to pomeni, da to počnem samo zase. Likam sploh ne več. Kuham, če se mi zazdi, če ne pa ne. Čistim dosti manj, ker je manj umazano. V glavnem dosti manj dela.
Sem bila pač kura, da sem v zakonu prenašala kar sem. V prihodnje, če me bo zamikalo življenje v dvoje, nikoli več s tipom, ki bi se direkt od mame priselil k meni.
Samo še z moškim, ki živi že nekaj časa sam in zna vse tudi sam delat in je pripravljen na delitev dela.
Pač sem bila tepka, ki je bila vzgojena tako, da je vse to žensko delo. Tip pa isto. Tudi njega so vzgajali, da je gospodinjsko delo stvar ženske. In ga nisem mogla obrnit.
Zdaj pa bom pri sebi v glavi pošlihtala in če se najde kak tak, ki je za delitev dela ok, če ne pač ne.

Moj bivši je tudi želel, da skenslam par svojih dejavnosti. Zdaj sem jih ponovno uvedla.
Tako, da ja, bolje je biti samski. Pa imeti kakega seksfrenda in to je to.

Kaj? :))
Ne vem ali imaš ti čudne sodelavke in znanke ali sem jaz čudna. Ne razumem zakaj človek v zvezi ne bi imel časa zase, potovanja, tečaje? Saj ni treba 24 ur na dan viset na svojem partnerju. Pa tudi če, menda nihče tega ne počne iz čistega trpljenja, ampak uživa v tem. Glede raznoraznih opravil kot je recimo kuhanje, čiščenje, meni to nič ne spremeni ali sem sama ali v zvezi. Seveda je pa to različno od človeka do človeka. Tudi nekatere samske ženske ne le tipi živijo neorganizirano, da ne rečem ravno neurejeno in jim potem življenje v dvoje, sploh če imajo partnerja, ki pričakuje malo reda okoli sebe, predstavlja neverjetno trpljenje. Za vse ostale bi pa moralo bit v dvoje lažje. Tako glede raznih opravkov kot tudi po finančni plati. Sem lahko prišteješ še potovanja. Bolj malo ljudi poznam, ki bi čisto sami potovali po svetu. Tisti, ki nimajo otrok in ki v zvezi trpijo, zagotovo nimajo najbolj zdrave zveze in za takšne boljše, da nimajo še otrok.
To, da je življenje z otroki bolj naporno, se mi zdi nekaj samoumevnega.In takrat najbrž človek nima toliko časa zase kot ga je imel prej. Ampak verjetno prinaša tudi obilo radosti in to gre pač z roko v roki. Načeloma pa ljudje, ki se zavedajo, da celo življenje ne bodo mogli živet kot ptiček na veji, s tem nimajo problemov. Konec koncev vska, ki se odloči za otroke, ve kaj bo to prineslo.Družina je pač tudi določena odgovornost.


Preprosto je. Vendar morata popustiti ti in partner. Koliko sta sposobna popustiti, je pa že druga zgodba.
Večina zvez gre v franže zaradi posesivnosti enega ali obeh, ostale pa zaradi drugih vzrokov.
Nezdružljivost karakterjev je zgodba, ki ne prepriča!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!


menda so najboljš bivši svaki ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Z vsemi temi komentarji ti sporočajo le: “poglej, boljša sem od tebe, ker jaz trpim”. Še vedno je za marsikaterega Slovenca (predvsem pa za Slovenko) trpljenje nek poseben fetiš, če ne kar vrednota, ki pa nima prav nobene vrednosti, če vsi okoli nje(ga) ne vedo kako trpi in se “nesebično” razdaja za svoje bližnje.

Vrednost “trpljenja” samega po sebi pa ni posebej velika, zato jo je potrebno oplemenititi z vračanjem v obliki egoizma, hladnosti v čustvih ipd. Šele takrat se pojavi tisti poseben odtenek zavisti v očeh drugih sotrpink in sotrpinov.


Tale zadnji stavek pa mi je res priklical nasmeh na obraz. Bravo Boom. Zadel/a si bistvo. 🙂

Meni pa se zdi, da bolj sporočajo neko obžalovanje, če že, sporočajo torej “slabša sem”, ne ponavljaj napak za mano, če že moramo delat primerjave “boljši-slabši”.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Splošno znano: tisti ki jamra, tistemu nič ne fali. Še reševalci se držijo tega načela. In ženska ki jamra… ma prav zadovoljna je samo išče sogovornico…že v drugem stavku začne nabijat kako je šla tja pa sem pa kaj so kupili pa kam grejo za počitnice. Pa nove cote in torbica.. bla bla bla


Ja to velja v primeru, ko najde sebi enako, da lahko skupaj jamrata. Ko pa naleti na kako, ki ji gre boljše, pa se že malo zamisli. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Ja to velja v primeru, ko najde sebi enako, da lahko skupaj jamrata. Ko pa naleti na kako, ki ji gre boljše, pa se že malo zamisli. :))[/quote]

Ženski je vseeno… samo da ima sogovornico


Ja to velja v primeru, ko najde sebi enako, da lahko skupaj jamrata. Ko pa naleti na kako, ki ji gre boljše, pa se že malo zamisli. :))[/quote]

Ženski je vseeno… samo da ima sogovornico[/quote]
Menda res, saj tista, ki ne jamra, ne bo njena dobra sogovornica. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ne hvalijo se kaj so si kupile, kam so šle, ampak pravijo, da naj uživam, dokler sem sama, da naj potujem, da naj si privoščim, ker one si ne morejo :).

Sicer pa je treba tudi ločiti med pripovedovanjem in jamranjem. Moški si velikokrat pripovedujejo o kakih športnih poškodbah, bolečinah, nikoli pa ne bodo priznali, da je to jamranje.
Tudi ženske včasih samo pripovedujejo o sebi.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Vprašaj enkrat za hec eno, zakaj si ne more česa privoščit. Nima denarja, jo partner zveže doma,…? :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Saj moški ne jamrajo kako jim je v razmerju slabo :).


Moški, ki mu gre slabo v zvezi, te bo najprej “osvajal”. Kmalu pa ti bo začel še jamrat, ne takoj, ker bi te odgnal. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ma to so neke babje čenče. Cel kup zblebetanih in nepremišljenih besed. Če bi jim pa čez dva dni vse zmetal nazaj, pa jim ponovil kako zanič partnerja imajo, bi ga pa branile za vsako ceno. Edino kar je jasno iz tega je, da te ženske ustvarjajo neko navidezno mejo in razliko med njimi vezanimi in njo samsko. V tem primeru na svoj račun, lahko bi se pa tudi na njo spravile. Point je v tem,d a imajo one neko svojo temo, za jmrarijo, ki je mosa njim skupna. Marsikaj je pa tudi odvisno od tega kako nekdo dojema to, kar sliši. Danes je moderno jamrat; nad krizo, nad politiko, nad plačo, nad otroci, pa ni vrag da ne še nad partnerjem. To je tako kot da bi se pogovarjali o vremenu. V tem ni neke teže. Isto kot če bi tipi tarnali nad njihovimi ženskami. Vsega pa tudi ne gre vedno vzet 100% resno. Ljudje radi pretiravajo, ko govoričijo. To naredi poseben dramatičen efekt. To je pa tudi vse.

Sicer pa če tale samska ne namerava zapecat partnerja katere od njih, se nima kaj sekirat. Če se ji te pripovedi zdijo tako grozne, je lahkopri izbiri svojega partnerja pozorna, da njen ne bo takšen. Takšno zvezo kot si bo ustvarila, takšno bo imela.

vse samo za to, da “fraj” ne počutite to kar ste – družbeni ausšus ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Saj je logično. Njim je bil smisel življenja pred “vezavo” nakupovanje (z očkovo/mamino kartico ;), pohajkovanje iz dneva v dan, uživancija, ki so jim jo zavidali in sedaj tega ni več. Ni več občutka večvrednosti, ker je tu otrok, partner, hiša, avto, kup nekih straaašnih obveznosti in kar naenkrat niso več v centru pozornosti in godi se jim strašna krivica.
V partnerstvo tudi niso šle z neko resno željo po tem, šle so bolj zato, ker se to pač spodobi, mora za njihova leta, ker so že vsi poparčkani, ker so bile nepričakovano noseče… in sedaj vahtajo tistega bebca, ker vedo, da je tudi on z njimi zaradi podobnega razloga. Ustvarile so si svoj lastni “zapor” v katerem logično ne morejo bit srečne zato vzdihujejo po tistem za kar so prikrajšane.
In v njihovem omejenem svetu drugačne veza ne obstaja….

Ja saj je smotan AMPAK JE MOOOOOOOOOOOOOOOJ!!!……….

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close