Zakaj ste varali?
Za vas beta samce, ki ste odvisni od ženskega kuhanja res ne…[/quote]
Kam spadam jaz??
K meni hodijo na kosila, večerje, …………., zajtrke![/quote]
ljudska kuhinja mogoče ☺☺
Prešuštništva se drži eden najbolj lažnivih mitov naše družbe – da gre v glavnem za prakso moških. V resnici se tega v mnogo večjem številu poslužujejo ženske. Majhen odstotek moških kavsa veliko večje število žensk. Ženska je že po naravi nestanovitna, vedno nekaj nezadovoljna, muhasta in za svoje počutje vedno krivi drugega – največkrat svojega dedca. Moški lahko poseduje tisoč vrlin, ampak se bo babnica zapičila ravno v kakšno njegovo pomanjkljivost in jo problematizirala do te mere, da bodo vse njegove prednosti postale nepomembne. In take (večina žensk) se potem zapletejo s kur birji, ker v njih iščejo nek nov presežek in objekte za zadovoljevanje svojih sebičnih želja. Seveda tudi ti neuradni porivatorji kmalu ne morejo več slediti in se soočati z vsemi muhastimi izbruhi nezadovoljstva ter tako postanejo nov vzrok večnega zadovoljstva žensk, ki se nikdar niso sposobne soočiti same s sabo. Vedno so jim za vse krivi drugi…dedci… Kako hinavski je pogled prešuštnic na svoje prevarantstvo govori že njihov univerzalni izgovor. One vedno pristanejo v kur bariji zaradi nezadovoljstva v uradni zvezi, seveda po tuji krivdi, so vedno žrtve in moralno ne čutijo odgovornosti. Moškemu pa nikdar ne priznajo enakega izgovora. Dec se skurba, ker je pač pra sec in reva, nesposobna zgraditi harmonijo v odnosu s partnerko, zato strahopetno beži v tuje spalnice.
Mogoče je pa problem teh kurbirjev, ker ne premorejo tisoč in ene vrline, torej še tiste ene in najbolj pomembne vrline, da postanejo zvesti njej in znajo prisluhnit njenim problemom, ne pa da jim je to največja muka v odnosu z njo. Kurbir pač že po značaju tega ne zmore oziroma si tega niti ne želi in potem ni čudno, da ga ženska krivi, saj ima tudi delno ali pa večinoma prav. Ženska potrebuje občutek varnosti ob svojem partnerju in kurbir ji tega občutka ni sposoben dat. Če bi to zmogel, ne bi bil kurbir. Normalno, da je potem zaradi tega razočarana nad njim, saj ji je to na začetku obljubljal ali pa ga je ona vsaj tako razumela.
Problem pa je tudi v tem, da ženska niti ne rabi krivit svojega dedca za svoje počutje, ker je pač normalno, da pride kaka situacija v življenju, ko nam gre malo težje in takrat ženska rada potarna o tem in onem, saj že po naravi razmišljajo bolj “črno”, stvari vidijo težje, kot so v resnici. Če tip ni sposoben ženski pokazat razumevanja in se povrhu še počuti krivega za njene težave (kar zna bit pogost problem), pa bo ona opazila, da njemu ni prav veliko mar zanjo in njene občutke. Z občutki ponavadi opisujemo svet, kot ga vidimo in če nastopi težava, je ta svet lahko precej težko sprejemljiv, takrat je lepo, če ji moški pokaže razumevanje in njej je že zaradi tega pol lažje. Če pa tip niti tega ni sposoben, potem se pa res lahko zgodi, da ga bo krivila za svoje počutje, saj ni pokazal niti malo sočutja, kar pa se od njega pričakuje v nekem resnem odnosu. Več kot je takih dogodkov, manj varno se ženska ob njemu počuti in kmalu začne iskat zavetje, varnost drugje, pri prijateljici, lahko pa tudi pri prijatelju.
Če pa ženske več varajo kot moški, pa ne vem, nimam nobenih uradnih številk.
v katero vero si pa ti zapisan ☺☺☺
kavelj je, da gr pri ku.rb.ariji za najbolj odkrit, spontan odnos.
V primeru, da je vsaj eden v “zvezi” gre za najbolj jasen in čisti odnos dveh ljudi (vseeno glede drugega spola)
“Problem” imajo samo tisti/e, ki bi se ku.rb.ali, pa iz zavisti iz tega delajo “štalo” (dr_ke, “tretje” osebe v sek.su z “vezo”, ki si jih gredo na tretje osebe pa itak ne priznajo niti sebi ☺☺ )
Itak se z ničemer ne strinjam kar si zgoraj ( kot ponavadi ), samo tole, TOLE, da še nisi uspel pogruntati vse do danes. Bog s teboj.[/quote]
dejta se vidva naskočit … pa vama bo vse jasno ☺
Dejstvo je da je varanje z moškega stališča načeloma pogojeno z željo po več spolnosti in več RAZNOLIKOSTI pri ženskah
Varanje ženske pa je običajno pogojeno z čustveno zmedenostjo in željo bližine in hrepenenja ter čutenjem metulčkov…
Seveda so primeri kontra temu ampak večinoma moški pač želi seksat s še eno zato ker mu je dobra in seksi, ženska pa zato ker ji je tip govoril lepe besede ker je ona v njegovi bližini in ga posluša z njim govori.
Marko ti ne moreš met uradnih številk če pa si samo na MONu in doma….
Pogled prešuštnikov je vedno enak, ne glede na to, ali gre za moškega ali žensko. Kdorkoli vara, vara zato, ker ni sposoben ustvariti zadovoljivega odnosa s svojim partnerjem. Tega pa ni sposoben zato, ker se ne zaveda, kaj sam prispeva in kaj s svojim prispevkom povzroča. Ne zaveda se posledic svojih dejanj in tega, kar vlaga v odnos. Gre za neodgovornega človeka, pa naj bo ženska ali moški. Neodgovoren človek pa vedno krivi druge za svoje neuspehe. Odgovoren človek se namreč zaveda posledic svojih dejanj in je zaradi tega tudi veliko bolj uspešen. Odgovoren pa ne moreš biti, če ne poznaš neke osnove psihologije odnosov moški-ženska oziroma odnosov nasploh. Redko koga tega naučijo starši. Večinoma igrajo ženske žrtve, moški pa egoiste, lahko pa so vloge tudi zamenjane. In tak odnos seveda ni zadovoljiv, saj se žrtev vedno počuti izkoriščano, se pravi nezadovoljno.
@ Matkic & @Marko — seks med moškim in žensko ni varanje desanke z levanko ali pa obeh z vtikanjem tiča v osir.
Vajini zapisi niti blodenje niso … so glupenje dveh, ki ga vtikata v školjo medtem, ko serjeta.
tako kot eni za “šport” / rekreaciko igrajo tenis, golf, košarko, fuzbel. pink-ponk … drugi seksajo. Simpl.
aja — kakšni tudi kolesarijo, rolkajo, vozijo motor … pa to še ne pomeni, da so dr.ka.đije ☺
HAHA
moški vara zato ker se mu zahoče drugo meso, ženska zato ker jo je drugi prepričal ali nasuho nategnil z besedami in hkrati doma ni vse vredu.
V naravi je moškemu da želi oplodit(poseksat) čimveč RAZLIČNIH žensk medtem ko je v naravi ženski da išče/najde najbolj primernega za sebe.
Ko ženska to najde ne želi drugega, medtem ko moški tudi ko nategne najbolšo pride z leti še ena ki bi jo….
Marsikdaj so za zmedena pojmovanja prešuštništva krivi tudi moški brezvretenčarji, ki ne zamudijo priložnosti za svinjat po lastnem spolu (seveda v tretji osebi), da bi se prikupili nasprotnemu skozi simuliranje subtilnih in prizanesljivih poznavalcev ter zagovornikov ženske duše. Še posebej k hipokriziji pripomorejo prikriti fehtarji, ki si težo “argumentov” zagotovijo z akademskimi naslovi. Eden takih je bil pokojni dr. Košiček.
Se spomnim dveh njegovih komentarjev na kurb arijo v pismih bralcev. Komentar na žensko in moško verzijo. Prvič mu je pisal prevaran mož neke radodajke. Doktor mu je posvetil mnogovrstično moralko v smislu njegove krivde za ženino tacanje po tujih posteljah. Da je partnerka verjetno doživela krizo zaradi njegovega pomanjkljivega zanimanja, da je bil to njen klic v sili in kaj vse bo moral ON storiti, da se vrne med njiju zaupanje, ljubezen in kar je še te romantične navlake.
Nekaj tednov za tem je pisala neka razočarana prevarana gospa. Doktor je bil oster. Začel je sicer z izlivi sladkobnega tolaženja in razumevanja zanjo, hkrati pa obsodil prevarantskega rogovileža za nevrednega razmerja s tako senzibilno damo in gospe svetoval, naj brez občutka krivde razdre zakon s tako sramotno osebo.
In kaj, če bi recimo šlo v teh dveh primerih za isti par? Bi lahko imel Košiček prav? Če je v prvem primeru kriv tip, je logično, da je tudi v drugem. :)) Smešno bi namreč bilo, da bi v prvem primeru okrivil moškega, v drugem pa žensko.
Sam mislim, da je odgovornost za dober odnos na obeh, medtem ko bi za slab odnos lahko bil dovolj tudi že samo eden (ki ne zna), v večini primerov pa še vedno mislim, da je odgovornost na obeh.
:) 🙂 Ta hipokrizija je nekako lastna večini ne glede na spol. V nas se meša očetovski (materinski) kompleks z erotičnim, zato nezavedno protežiramo nasprotni spol (mišljeno za heteroseksualne) in sicer hinavimo, da se strinjamo s tistim, ki ima bolj prav. Hehehe 🙂 🙂 Pa saj celo beremo raje nekoga, ki je podpisan z nickom nasprotnega spola in tisti kar naenkrat boljše piše oz je sorodna duša cccccc tudi sama zdaj to pišem kot ujetnica svojih kompleksov pod vtisom nekoga z “dobro intucijo”, t.j. spet ujetnika svojih kompleksov ccccc
Očitno tega niso prosti niti tisti z akademskimi naslovi, nenazadnje je vsak najprej pač samo človek, ali ne pač?
Sicer pa marko. Ti si res edinstven v svoji vnemi in vztrajnosti. Sem pride fotrov sine, odkrije neko naravno znamenitost, v nečem tipično, v nečem atipično, neponovljivo, fascinantno, čudno, nenavadno. Ti se počutiš povabljenega, da jo potacaš z blatnimi čevlji, se odtakneš vsakega kapnika, polovico jih potereš, na ostalih pustiš gor prstne odtise in maščobo s svojih rok, da narava ne more več nadaljevati vzorca, ki je nastajal tisočletja… vsi ki pridejo za tabo, vidijo upostošenje, ampak glavno da si ti napisal svoj izjemno dober stavek:
Če pa ženske več varajo kot moški, pa ne vem, nimam nobenih uradnih številk.
To je bistvo te teme. Kaj pa če ženske ne varajo več kot moški, mogoče pa moški varajo več, kdo bi vedel…kaj pa vem…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Katenjka, priznam, da ne vem, kaj si mi želela povedat. Ampak imaš to srečo, da me niti ne zanima, zato se nikar ne trudi. :)) Verjetno tudi ti mene nisi, zato naj pri tem ostane. Zdi se mi, da si le želela pokazat svoj bogat besedni zaklad skozi slikovit opis. :))
Zakaj repliciraš na post, ki te baje ni zanimal? Zato, da predvsem sebi dopoveduješ, kako te nekaj ne zanima pa vendar se ne moreš upreti priliki, da bi vendarle lahko nekaj naštrikal? Si kdaj slišal za samodiciplino……
Tvoj post diši po samoprevari; sklepam, da moški več varajo – vprašanje le koga ali kaj? 😛
Repliciram zato, ker si po mojem mnenju zasluži nek odgovor, četudi njenega sporočila nisem razumel. Ne zanima pa me njeno morebitno dodatno pojasnilo. Tisto kar je napisala zgoraj me je zanimalo, saj sem ga tudi prebral in repliciral. 😉
Kaj si pa ti sedaj sebi dopovedala, ker pri meni si očitno falila? :))
lol lol Eni pišejo iz izkušenj, drugi pa teoretizirate 😀 Ajde, lahko napišeš, jaz mislim tako pa tako, verjetno je tako in tako, ne pa da pišeš kot da VEŠ, zakaj so ljudje varali. Če nisi varal ali nisi bil z bejbo, ki je tebe varala ali bil z bejbo, ki je s tabo varala nekoga drugega, potem pač ne moreš pisat o vzrokih, ane. Simpl.
Sicer pa dragi dečki (Sadni et Co), tudi moški varajo lahko zaradi pomanjkanja čustvene bližine s partnerko. Kot tudi ženske lahko varajo samo zato, ker se jim zahoče več seksa (ker je pač njenemu hlodu doma 2x letno dovolj)
lol lol Eni pišejo iz izkušenj, drugi pa teoretizirate 😀 Ajde, lahko napišeš, jaz mislim tako pa tako, verjetno je tako in tako, ne pa da pišeš kot da VEŠ, zakaj so ljudje varali. Če nisi varal ali nisi bil z bejbo, ki je tebe varala ali bil z bejbo, ki je s tabo varala nekoga drugega, potem pač ne moreš pisat o vzrokih, ane. Simpl.[/quote]
Seveda lahko pišeš o vzrokih, tudi če nikoli nisi varal in če nikoli nisi bil prevaran. Lahko teoretiziraš, točno tako. Saj teorija glede varanja je prenesena iz prakse, ni neka izmišljena stvar.
Res pa je, da ne moreš napisat, da VEŠ, zakaj so drugi varali. Lahko le našteješ morebitne vzroke, razen če nek primer do potankosti poznaš, kar pa je na forumu redko, saj potrebuješ zgodbo obeh, prevaranega in tistega, ki je varal. Sicer pa je vzrok običajno vedno zelo podoben, to je pomanjkanje nečesa v primarnem odnosu.
Forum je zaprt za komentiranje.