Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Zakaj se privilegira prebivalce Šaleške doline?

Zakaj se privilegira prebivalce Šaleške doline?

Imeli so 50 let 1/2 cenejšo ogrevanje kot ostali prebivalci Slovenije. Sedaj naj bi jim v prihodnjih letih ogrevanje subvencionirali z 150 mil.€ Njihovi lobiji so zažrli vse Slovence za nerentabilnim TEŠ2 za 1,5 miljarde  €. Večina kraj in provizij pa so pospravili osebki iz tega okolja.

 

 

Ti kraji so pod SD kar je isto kot SDS

Naj si priskrbijo ogrevanje, tako kot ostala Slovenska mesta. Kakšne subvencije.

Odgovor na objavo uporabnika
WD40, 05.09.2024 ob 18:00

Imeli so 50 let 1/2 cenejšo ogrevanje kot ostali prebivalci Slovenije. Sedaj naj bi jim v prihodnjih letih ogrevanje subvencionirali z 150 mil.€ Njihovi lobiji so zažrli vse Slovence za nerentabilnim TEŠ2 za 1,5 miljarde  €. Večina kraj in provizij pa so pospravili osebki iz tega okolja.

 

 

ti niti osnov ne poznas….zato je bolje  da si tiho….ta voda ki se uporablja za ogrevanje je stransku produkt delovanja termoelektrarne….da o tem da ljdje v velenju se par let nazaj niso smelu vgraditi svojega ogrevalnega sistema ampak jih e obcina silila na priklop na toplovod….to kar zdaj dela golobovy falanga je pa ena sama kurbarija..in laz

Odgovor na objavo uporabnika
Ja, 05.09.2024 ob 18:10

Naj si priskrbijo ogrevanje, tako kot ostala Slovenska mesta. Kakšne subvencije.

saj so si hotli….pa niso smeli…ker v velenju in okolici si bil.prisiljen se priklopiti na toplovod….tako da se ne lazite tepci

Sedaj pa vsi na toplotne črpalke pa bo vse veliko ceneje če seveda kdo to vrjame

Tudi v LJ si prisiljen na priklop daljinskega ogrevanja, govorim o tem da so imeli 1/2 cenejše ogrevanje kot ostala Slovenija, sedaj ko bi morali malo seči v žep, pa jih bomo spet podpirali iz ostale Slovenije. Zraven so pa bili pri talanju podkupnin in provizij.

Odgovor na objavo uporabnika
Ja, 05.09.2024 ob 18:17

Tudi v LJ si prisiljen na priklop daljinskega ogrevanja, govorim o tem da so imeli 1/2 cenejše ogrevanje kot ostala Slovenija, sedaj ko bi morali malo seči v žep, pa jih bomo spet podpirali iz ostale Slovenije. Zraven so pa bili pri talanju podkupnin in provizij.

a ti razumes da je ta topla voda iz elektrarne visek ki se v toplovodu ohladi. druga bi jo morala elektrarna dodatno ohlajati, toplovod je v velenju simbioza, v lj so vam pa namensko postavili toplarno za ogrevanje, se tega ne locite tepci zabiti

To niso bili njihovi lobiji.

Toplota je bila pa itak odpadek Teša in toplotno omrežje je bilo zgrajeno še v socializmu z njihovim denarjem.

Še preveč so plačevali.

In ob vsem tem še vdihavali večno onesnažen zrak, da je preostala Slovenija imela elektrike v izobilju.

 

 

kreteni niti tega ne veste da daje tes 6 600 MW, elektrike, medtem ko iz JEKa dobite 350 MW, in ko boste zaprli ted boste teh 600 mw uvazalj in se drazje placevali kef vas bo golobova in eu banda pahnila v energetsko odvisnost od tujcev……osnova vsake svobode, je lastna voda, hrana in nato energija…..slo kmalu nic od tega ne bo imela, prehrambeno ste suznji tujcem, energetsko boste kmalu pri vofi pa bomo se videli

Julko, če še ne veš, je v obdobju 2019-2020 nek genij prodal večino proizvedene elektrike v Sloveniji v tujino (večletna pogodba). Ko se je v času covida vse dražilo, tudi elektrika, pa smo jo drago uvažali iz tujine!!! Torej, kaj ti pomaga lastna proizvodnja, če čudežni dečki za več let vnaprej prodajo vse na tuje?

Odgovor na objavo uporabnika
dddd939, 05.09.2024 ob 18:51

Julko, če še ne veš, je v obdobju 2019-2020 nek genij prodal večino proizvedene elektrike v Sloveniji v tujino (večletna pogodba). Ko se je v času covida vse dražilo, tudi elektrika, pa smo jo drago uvažali iz tujine!!! Torej, kaj ti pomaga lastna proizvodnja, če čudežni dečki za več let vnaprej prodajo vse na tuje?

vem to….pa ko bi debil vsaj drago prodal, tako pa je poceni prodal, seveda je pri tem.pod mizo dobil podkupnino, nsto pa debili nazaj drago kupujemo, po stari komunisticni logiki….ni vazno ce je izguba samo da je biznis

Pravočasno sem vas opozarjal pred elektrooligarhom.

Študenti elektrotehnike smo dobro vedeli, kaj počne ta Jankovićev nastopač. Pa saj se nam je sam hvalil, kako goljufa državo…

 

Vesel oče,  Golobov študent

Sočustvujem z prebivalci saleške doline, ki niso nič krivi, ampak naj oni sami zahtevajo od SD stranke, od Pahorja, Židana, Fajonke in vseh sekretarjev in članov vodstvenega odbora SD za leta nazaj, ker so kradli, prejemali provizije,  NAJ ZDAJ TA BANDA POKRIJE STROŠKE PREBIVALCEM ZA OGREVANJE. Zadja tatvina SD se je zgodila s stavbo na Lizijski, kjer so pokradli cca, 4.000.000 evrov, ker so zadolženi do grla. Vso to bando je treba nekam sterat. Pa nisem SDS-ovec, ker sam menim da je treba zjebat tudi Janšo in njegovo bando, amak za Velenje- Šoštanj je kriva RDEČA STRANKA SD ki krade tako kot SDS že 33 let

Vi vidite vse rdeče, ampak zagon te  potrate je začel kanarček z SDS , štango mu je pa naprej držal barbika.

Sicer pa, Zasavje je nasankali, ker so jih izigrali na vsej črti, da so takratni vodilni toplarno prodali Petrolu, sedaj se plačuje “zlato ogrevanje in ogrevanje tople vode”, ker je tako drago.

Pa kljub temu, da rudnikov ni že dolgo še danes niso izvedena dela, ki bi jih morali. Upam samo, da se enkrat vse ne pogrezne, tako kot se je vas- mislim da v Govcah, ki je ni več.

Če so se iz odpadka TEŠ greli po simbolni ceni, je sedaj čas, da se grejejo tako kot v LJ, Zasavju…..

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close