Zakaj nočejo punce na kmete
če je kmetija dovolj velika za normalno življenje tudi punca ni problem.
Torej definiraj, kaj je to na kmete. Velika bajta, par hektarov zemlje, mama ki se bo vtikala v vse živo, pa še služba, ker se od zemlje ne da živeti?
Ne poznam nobenega z veliko kmetijo, ki ne bi bil kar kmalu oženjen.
Pa tudi vsak klošar, ki zna vrteti jezik, ima žensk kolikor hoče.
Domov v štalo ne bo nobena sama prišla, bo treba naokrog.
Ni problem zaradi dela, temveč (tako jaz razmišljam, kolikor poznam kmete, saj sem večino časa živela na podeželju) …
– mentaliteta je nekoliko drugačna, poniževalen odnos do žensk s strani tašče in tasta (še bolj kot drugod) in vtikovanje
– ne hodi se nikamor, veliko je hitenja, priganjanja k delu, napetosti in obtoževanja “lenuhov”; čeudi delaš od zore do mraka, še vedno nisi dovolj naredil
– ponekod zahtevajo, da se dekle odreče službi
– na velikih kmetijah ta mladi in ta stari živijo običajno skupaj, kar pa je za veliko žensk neugodno
– celodnevno delo in vstajanje ob petih pač ni način življenja za vsakega, spoloh tiste, ki ne živijo od malega na kmetiji; odreči se moraš gledališču, športu oz. drugim hobijem, pa četudi jih imaš sicer samo 2krat do 3krat na teden
– nekatere pač rade počnejo še kaj drugega kot pa delajo družbo tašči v kuhinji in cele popoldneve pečejo pecivo
– včasih tamlade ogromno pregarajo na kmetiji in če je kmetija pisana na moža, kaj je v primeru, če se ločita – od tega dela si na koncu ničesat ne ustvarijo
No, lahko me zdaj kdo napade in obklada z nevemkakšnimi vzdevki, takšno je moje mnenje: Lahko, da se motim in posplošujem.
A je kdo pomislil, da smo nekatere pač preveč fine??
Mene osebno zjutraj navsezgodaj prav nič ne vleče, da bi šla v hlev poskrbet za živino, raje lenarm oz. grem s psom na sprehod po mestu in potem v službo oz. faks…
v določenih stvareh se strinjam z Alexis..
ja, tako pač je… vsak po svoje.. mogoče sem malo razvajena, ampak mestnega življenja ne bi zamenjala za kmetijo… mogoče enkrat na stara leta…
Strinjam se, da opisani problemi še kako relavantni;
dodala bi še:
– ko govorimo o primeru, kjer bi se dekle preselilo k fantu na kmetijo; odbijujoč dejavnik je, da so pogosto kmetije takrat last fanovih staršev, in zato “tamladi” nimajo dovolj vpliva ozroma ga sploh nimajo na razvoj kmetije – ni ravno prijetno živeti nekje, kjer veš, da ni ničesar tvojega
– ne hodi se nikamor – osamljenost in pomanjkanje stika z ljudmi je še posebej izrazita če je kmetija na samem (in če punca nima službe)
– zelo naporno je hodit na šiht, zraven pa še delat na kmetiji: predstavljaj si vstati 2 uri prej da “porihtaš” v hlevu, iti v službo, priti domov naprej delat, spat in jovo na novo. Aja in vmes še nekako skuhat kosilo in opravit večino gospodinjskih del.
– ja in pozabite na enotedenski dopust, že dan ali dva fraj je velik luksuz
Če to vidiš, potem pa ga ti predstavi. Mogoče boš pa katero punco pritegnil, da ji bo lažje prit na kmetijo živet.
Počakaj še malo, ko bo še večja kriza in ko več ne bo sociale in ne denarja za hrano….[/quote]
Jpj, ne se hecat, prav kmetije najbolj visijo na socialni državi, razne subvencije itd..[/quote]Ja to je zelo zanimivo, kako kmetje visijo na državi, ampak vsi državljani jejo tisto, kar pride s kmetij. Dobro no, nekateri raje kot slovenski kupujejo kitajski česen po trgovinah,ki zraste izven standardov…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Jpj, ne se hecat, prav kmetije najbolj visijo na socialni državi, razne subvencije itd..[/quote]Ja to je zelo zanimivo, kako kmetje visijo na državi, ampak vsi državljani jejo tisto, kar pride s kmetij. Dobro no, nekateri raje kot slovenski kupujejo kitajski česen po trgovinah,ki zraste izven standardov…[/quote]
Katenjka, ne štekaš ti dobro, kako funkcionirajo nekatere velike kmetije. Dejansko nekateri zelo dobro živijo, ko koristijo razne subvencije, ki so celo v več desettisočih evrih. Sploh jim ne gre slabo, daleč od tega.
Počakaj še malo, ko bo še večja kriza in ko več ne bo sociale in ne denarja za hrano….[/quote]
Jpj, ne se hecat, prav kmetije najbolj visijo na socialni državi, razne subvencije itd..[/quote]
Saj se ne hecam.
Ampak kmetje bodo še vseeno lažje poskrbeli zase, kot pa nekdo, ki živi sredi betona.
Če ne bo več subvencij, bodo pa hrano pridelali le zase.
Kmetje prav tako plačujejo davek oz zemlje, pa če na njej kaj pridelajo ali pa ne.
Kaj ti bo punca, če imaš ovce?
[/quote]
Ne vsede vsakemu občevanje z ovcami oz zoofilija ali bestialnost, kakor očitno tebi. Zanimivo, da propagiraš pojav, ki bi naj bil skoraj toliko star kot človeštvo….imamo pa v družbi seveda tudi takšne, ki to počnejo, ker se bodo kao na tak način pozdravili od kakšne spolne bolezni…kakšen je tvoj izgovor?
Kaj ti bo punca, če imaš ovce?[/quote]
Ko vidim tvojo realnost, mi je jasno, zakaj se ti zdi, da ima Robi pogosto slab občutek za realnost. 😉
Kaj ti bo punca, če imaš ovce?
[/quote]
Ne vsede vsakemu občevanje z ovcami oz zoofilija ali bestialnost, kakor očitno tebi. Zanimivo, da propagiraš pojav, ki bi naj bil skoraj toliko star kot človeštvo….imamo pa v družbi seveda tudi takšne, ki to počnejo, ker se bodo kao na tak način pozdravili od kakšne spolne bolezni…kakšen je tvoj izgovor?[/quote]
Zdravi bolezni, poživlja telo in duha in najbolj pomembno: it feels good =). Kakšen je pa tvoj izgovor, da občuješ (predvidevam) z moškimi in vibratorji? V vsaki drugi temi na tem forumu lahko prebereš, da smo moški prasci, prenašamo spolne bolezni in kar je najhuje: občujemo z ovcami (čeprav ti tvoj partner tega ne pove).
Forum je zaprt za komentiranje.