Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek zakaj je vse tako noro drago

zakaj je vse tako noro drago

Bila v merkatorju, vse na akcijo, par stvari, 40 evrov. Seveda, če je že vse po 4 evre!

Maslo, smetana za stepanje, par oreškov, košček sira, 4 in nagor.

A jih ni sram? Kako penzijoner s 700 živi v taki draginji?

še za gate mu ne ostane.

Merkator je itak najslabša in najdražja trgovina. Sploh ta balkanska roba po švicarskih cenah. Hrvati nas ožemajo na polno. Da se ti źelodec obrne. Sadja in zelenjave pa sploh ne bom omenjal

Drugič pa malo bolj poglej. Vrečka mešanih oreščkov je

2, 80€ in še nekaj centov. Sem jih kupila v torek. Za tvoje 4€dobiš vrečko in pol. Upokojenci si privoščijo kar si lahko. Sicer je minimalna pokojnina za polno pokojninsko dobo skoraj 800€, kar je pa kar nekaj več kot vaših 700 evrov. Sicer pa kot vem, si je večina že pred upokojitvijo naredila zalogo gat, majic, hlačk in modrček.

Mislim, da je Merkič najdražji… Tja sploh ne hodim. Ni dinar. Hofer, Spar majo mal boljš cene. Mal. Pa vseen vse ful drago, dražje kot v Avstriji in Italiji.

Odgovor na objavo uporabnika
kayya, 11.09.2025 ob 13:04

Bila v merkatorju, vse na akcijo, par stvari, 40 evrov. Seveda, če je že vse po 4 evre!

Maslo, smetana za stepanje, par oreškov, košček sira, 4 in nagor.

A jih ni sram? Kako penzijoner s 700 živi v taki draginji?

še za gate mu ne ostane.

Kako, si se morala do zdaj že naučiti tako od Janše kot Goloba.

Vlada pač veliko troši na droge in drag pleh. Pa kurbe. Itd. Zato je vse tako drago.

Odgovor na objavo uporabnika
Zachar, 11.09.2025 ob 17:02

Mislim, da je Merkič najdražji… Tja sploh ne hodim. Ni dinar. Hofer, Spar majo mal boljš cene. Mal. Pa vseen vse ful drago, dražje kot v Avstriji in Italiji.

Špar je še dražji od Mercatorja.

Ker imajo ljudje denar. Povprečni monovec zasluži 5000 evrov na mesec.

Ker kupuješ tam kjer je najdražje, tisto kar je najdražje.

 

maslo v Hoferju še 2 € ni. Nemško in je dobro.

Res, Mercator ima balkansko robo po evropskih cenah. Sicer pa dražijo vsi trgovci in težko je loviti razmerje kvaliteta cena. Me ne čudi, da vse več upokojencev še dela. Tudi tisti, ki so imeli solidne plače in  so šli v zadnjem času v penzijo, imajo nizke penzije. Denar pa rabijo za kvalitetnejšo hrano, masaže in fizioterapije, ostale zdravstvene zadeve. Tudi položnice za stanovanje, davke, registracije avtov, kaj nepredvidenega so enako visoke. Gledališče, koncerti, potovanja žal postajajo luksuz, namesto da bi si jih po oddelčnih 40 letih lahko privoščil. Sem že blizu penzije in priznam, da me je strah.

Samo povej katero maslo je 2 eura. Sem bil danes v Hofru, ga kupil, a masla za 2 eura nisem videl.

Slovenski hlapci jejte črve,da bodo politiki jedli kraljevsko.

Hodim v Spar in še kar dobro poznam cene. Prav po tiho dražijo. Vsak teden se artikel podraži za 10 centov. Prav s cmokom v grlu se odpravim v štacuno. Tako, kot je en pred mano napisal, bo treba delati do smrti ali pa podaljševati kolikor bo možno. S penzijo bomo hudo tenko piskali.

Odgovor na objavo uporabnika
stantet, 11.09.2025 ob 18:11

Samo povej katero maslo je 2 eura. Sem bil danes v Hofru, ga kupil, a masla za 2 eura nisem videl.

Ljutomersko maslo je v Lidlu 4,60 €. Do novega leta bo garant nad 5 evrov.

Irsko in podobna masla pa so okoli 3.60 evra.

Kot pravi znanec, ki je 30 let delal v Avstriji in ima okoli 1600 evrov pokojnine:

Imam, pa ne dam…

In namesto masla raje kupi rogljiček brez marmelade za 0.65 evra. Samo enega…

 

Imam še nekaj let do penzije, pa me je prav strah. Ni mi sicer do nekih strašnih potovanj, a za gledališče in koncerte klasike si res ne želim, da bi mi zmanjkovalo denarja. Pa za normalno hrano, seveda. Meni to veliko pomeni. Glede trgovin pa – tudi sama grem večkrat v Mercator, ker ga imam peš 5 min. stran. Imajo dostikrat akcije in pogledam, kdaj se mi kaj splača kupit. Sicer pa Hofer in občasno Spar. Draži se pa povsod zelo.

Zakaj ne naredijo ljudske kuhinje po mestih, da bi si ljudje lahko privoščili kvaliteten topel obrok?

Odgovor na objavo uporabnika
Flower33, 11.09.2025 ob 22:19

Zakaj ne naredijo ljudske kuhinje po mestih, da bi si ljudje lahko privoščili kvaliteten topel obrok?

Ena Taka obstaja skoraj nasproti tržnice v Mostah, Pod strehco.

Janša je kriv, da se vse draži ?

Maslo lahko sama doma narediš. Ni nobena velika umetnost.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close