Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Vračilo štipendije

Vračilo štipendije

Sin je imel v srednji šoli štipendijo. 4.letnik ni končal v roku. Po 2 letih je zaključil letnik in naredil maturo.

Vrnil je državno štipendijo.

Ali je opravičen, da jo ponovno dobi nazaj, ker je opravil obveznosti?

 

Vrnil je ker ni opravil vseh obveznosti. Saj je logično.

 

Ne, eno leto je štipendija v mirovanju. V tem letu ima čas, da uredi obveznosti. V kolikor jih ne, je treba vrniti. Eno leto.

Je padel pri slovenščini?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno547, 14.09.2025 ob 00:09

Sin je imel v srednji šoli štipendijo. 4.letnik ni končal v roku. Po 2 letih je zaključil letnik in naredil maturo.

Vrnil je državno štipendijo.

Ali je opravičen, da jo ponovno dobi nazaj, ker je opravil obveznosti?

 

Ne, ni Opravičen, je pa (spet) Upravičen do nje.

 

Naša je imela od polnoletnosti otroške doklade in morebiti štipendijo. Ker ni opravila mature, so jo opozorili, da mora do določene starosti oz. do datuma, ki so ji ga postavili, vrniti denar. Zadnji možni rok je naredila popravce in maturo (s prav dobrim uspehom) in s tem dokazilom ji ni bilo potrebno vrniti denarja. Še kakšna 3 leta je potrebovala, da  se je odločila za opravljanje pripravništva in strok. izpita, tako da ji je letos uspelo. In je zadovoljna v službi in z izbiro šole.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close