Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek vprašanje

vprašanje

recimo da ste se zdravili v bolnišnici, zdaj pa imate še vedno malo težav, ali bi vprašali zdravnika specialista nekaj preko fb-ja ali maila ali bi poklicali na oddelek kjer bi vam verjetno rekli, da se pridete pokazat, za kar seveda rabite napotnico – v takem primeru seveda najprej do svojega zdravnika … rabite pa samo nasvet kaj naredit, ker mogoče sploh ni nujno pridt osebno.
plis kakšen odgovor čimprej! hvala

Jaz bi ga poklical oziroma bi ga obiskal, če bi se mi težave zdele nenavadne. Zdravnik ti bo povedal, če je nujno prit ali ne. Kdo si pa mislil(a), da ti bo? Mi?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

point je v tem, da kot vem ne vežejo k zdravniku ampak ti sestra da datum in to je to. sem že klicala pred časom pa mi je samo dala datum in sem mogla pridt osebno. težave se mi ne zdijo nenavadne, samo predolgo se vlečejo. tudi osebni zdravnik ni vedel kaj bi in mi niti ni dal napotnice.

Lahko vprašaš za mnenje kakšnega drugega specialista, recimo preko foruma.

sem že in to ne samo enega 🙂 pa je bilo rečeno, da naj grem najprej do osebnega zdravnika po napotnico … sem šla pa je nisem dobila. dobila neka “zdravila”, ki se jih kupi tudi brez recepta ampak naj bi delovala enako pa ni izboljšanja. zdravila, ki sem jih drugače jemala mi jih osebni zdravnik ni upal napisat.

Ni to, da se težave dolgo vlečejo, nenavadno? Očitno te skrbi. Poskrbi, da te več ne bo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

pa bi bilo preveč vsiljivo vprašati preko maila ali fb (četudi nimaš dr. med prijatelji)?

Odvisno od načina kako postaviš vprašanje/se lotiš zadeve.

no On_ pa bi te prosila, če mi mal pomagaš, čist tako ni pomembno za kakšne težave gre, kako bi se ti lotil tega? bi ti bila zelo hvaležna.

Nikoli preko fbja. To je njegova privat stvar pa tudi kako naj ve, kdo se dejansko skriva za enim profilom (lahko je lažni). Gotovo ti ne bi odgovoril. Sploh ne vem, kako ti pade na pamet za take osebne stvari uporabit fb!!!

Če s eti težave ponavljajo, raje pejt k homeopatu ali pač kaki drugi alternativni medicini.

am če sem njegova pacientka pozna moj ime in priimek … kako naj bi se nekdo skrival za mojim imenom z mojimi težavami in poznal dotičnega dr.? 🙂

Sama do sedaj nisem imela teh težav, da me sestra ne bi vezala zdravniku. Niti, da mi osebna zdravnica ne bi napisala napotnice. Ker enostavno verjamem, da mi jo mora napisati, če imam težave oz. bolezen. Moj pristop ni jamranje kot kakšna stara mama, ampak samo povem kaj mi je in da bi res rada vedela kako to pozdraviti.

Sem klicala doktorja, ki mi je mesec dni nazaj naredil ct abdomna. Če že želiš napotke. Sem poklicala na št, kjer dela in vprašala če bi lahko govorila z zdravnikom, da mi pojasni izvid. Sestra mi ga je vezala in tudi on mi je vse razložil, ubistvu tako na dolgo, da so me šefi že postrani gledali kaj toliko časa čvekam:) Potem sem se mu iskreno zahvalila, na začetku pa pojasnila, zakaj kličem, kaj me “skrbi” in če mi lahko prosim razloži.

Če kaj hočeš, boš morala vztrajati in biti prijazna do zdravnikov. Povedati moraš kakšne težave imaš, ker sami od sebe ti ne bodo napisali napotnic. Pa misli na to, da bi rada izvedela kaj ti je in potem vztrajaj. Če lahko te težave poveš ginekologu, prosi njega za napotnico, drugače pa nazaj do osebne zdravnice.

Lp

Misliš da v prostem času vadi imena in priimke svojih pacientov? Človeka ne nadleguj na njegovem zasebnem področju. Marsikdaj nočejo dajat informacij niti po telefonu. Pač varstvo osebnih podatkov.

Nisem vedela, da se da prek ksihtbuka zdraviti in postavljati diagnoze…svašta.

– Si prelena, da bi šla osebno do zdravnika? Prelena, da ga zamenjaš?? Razumeti je, da je lažje buzerirat po forumih in iskati prav na svoje prepričanje :/

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Po mailu je čisto ok vprašati.
FB? Saj se menda hecaš?


Pa pojdi nazaj in zahtevaj napotnico. Povej, da ti zdravila niso pomagala in želiš do specialista.

ne ne zdaj smo se narobe razumeli. moj zdravnik mi vedno da napotnico kadar imam “dokaz”, da imam pregled/kontrolo. point je v tem, da imam še vedno kontrole ampak je do tja še kar dolga. me je tudi vprašal kdaj imam kontrolo … pa se mi zdi, da je nekako češ, da lahko počakam do takrat.

Če ima službeni mail in je ta tudi javno objavljen, morda lahko pišeš. Ne vem, kakšna je praksa glede tega. Na FB, če je to njegov zasebni profil in ne službeni, pa seveda ne. Tebi bi bilo okej, če bi se ti šef ob osmih zvečer oglasih po FB, da če lahko samo eno malo stvarčico narediš za službo … Lahko pa pobrskaš po forumih tukaj gor in če deluje takšen s tvojo tematiko, mirno vprašaš dotičnega moderatorja. Morda pa drugo mnenje niti ne bi bilo slabo.

Drugače pa, za telefonski pogovor ne rabiš napotnice. Razložiš sestri, v čem je problem, in jo prosiš, če te lahko preveže oziroma kdaj je primeren čas, da bi lahko za pet minut zasedla zdravnika po telefonu. Če te prakse nimajo, potem boš morala ali bolj pritisniti na osebnega zdravnika, da boš dobila napotnico, ali pa počakati na kontrolo.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close