Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Vodeb o Felixu, materi, očetu in Slovencih

Vodeb o Felixu, materi, očetu in Slovencih

Pa še to, od kdaj je samozavestna ženska nujno možača? Spet matjazko razkazuje svoje bogato teoretično neznanje o ženskem spolu.:))

Njegov fantovski svet je pač preprost.

Matjazko, zakaj pa ti nisi všeč nobeni čutni in nežni, ki jih opevaš, se kdaj vprašaš?

Zato, ker ženska hoče zraven sebe moškega, ne pa še eno žensko. Ti pa si v moškem telesu ujeta ženska, to tvoje izjave nazorno dokazujejo.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -


S teorijo REI je tole precej preprosto razumet, malo težje razložit tako, da bodo vsi razumeli, ker je teorija dokaj obsežna, ampak zelo zelo široka.
Za umetniško muzo imajo največ možnosti ljudje, ki jim kot glavni razum (od treh) vlada Instinkt. Na tem mestu bi bilo dobro poznati lastnosti tega razuma za lažje razumevanje (več o tem v knjigi PSI), kamor spada tudi čut za umetnost.
Medtem, ko je pri možačah na prvem mestu razum Emocio, ki je znan tudi po svoji tekmovalnosti. Približno tretjini žensk vlada Emocio, ostalim Instinkt, zato je lahko približno tretjino žensk uvrstimo med možače, prav tako tretjino moških med bolj “poženščene”. S tem pa ni nič narobe, ker se ti med sabo dobro ujamejo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Fantje tu gor imate malo čudne pojme, kaj je možača. Se mi zdi, da je za vas možača že vsaka ženska, ki se ne podredi vaši volji.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -


Samozavestna ženska zagotovo ni nujno možača, je pa možno, da kdor ne razume dobro značajev, lahko z lahkoto zamenja samozavestno žensko, ki ji vlada Instinkt, za podredljivo, ker je ta razum med značaji najbolj sočuten in občutljiv, medtem ko se mu “tekmovalna” možača lahko zdi samozavestna, ker se samo drugače odziva od prve. Obe dve sta seveda lahko samozavestni, se pa razlikujeta po načinu razmišljanja, načinu sklepanja, zato lahko marsikoga že samo to zavede.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Evo spet njega, tekmovalne ženske imenuje možače. Z zaničljivim podtonom.

Marko, zakaj tolk filozofiranja, povej raje, da te privlačijo podredljive ženske, ker se smao v njihovi družbi počutiš gotovega.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

REI je ena izmed teorij:). Možače prej vidim kot osebe z močno razvitim Raciom, kjer ni prostora za Emocio ter Instinkt. Slednja delujeta na dojemanje sveta “nežno”. Emocio si predstavil kot sebičnost, biti v centru pozornosti itd. Ja, lahko je to značilnost možač, a vendar Emocio vidim kot koncept hrepenenja po čutnosti, zavedanju samega sebe skozi občutke. Možače so pa izrazito čustveno podhranjene.


Kje vidiš zaničljiv ton? Saj to ni nobena filozofija, jaz temu rečem resnica. 🙂 Kaj mene privlači, resnico en drek briga. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Rojstvo ženske gracije izpod peresa umetnika. :)))
Luis Royo
[youtube]pv8otZv9D4g[/youtube]

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

REI je ena izmed teorij:). Možače prej vidim kot osebe z močno razvitim Raciom, kjer ni prostora za Emocio ter Instinkt. Slednja delujeta na dojemanje sveta “nežno”. Emocio si predstavil kot sebičnost, biti v centru pozornosti itd. Ja, lahko je to značilnost možač, a vendar Emocio vidim kot koncept hrepenenja po čutnosti, zavedanju samega sebe skozi občutke. Možače so pa izrazito čustveno podhranjene.[/quote]
Možače potrebujejo drugačno pozornost, kot ženske, ki jim vlada Instinkt, zato jih običajno privlačijo tudi drugačni moški. Da ne bo pomote, noben značaj ali razum ni slabši ali boljši od drugega, vsak ima tako svoje prednosti, kot svoje slabosti. Koliko pa vpliva vloga Racia pri možačah, pa si ne upam trdit. Še vedno mislim, da je Emocio tisti, ki vlada. Racio je pa tako ali tako prisoten pri obeh spolih enako, le da seveda ni enako razvit pri vseh značajih.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Možače se jim reče, ker imajo podobnosti moškega značaja. Za moške je pa značilno, da jim vlada Emocio, ne glede na to, kako razvit je Racio. 🙂 Pa to ne pomeni, da možače niso luškane oziroma da zgledajo kako drugače od ostalih žensk, ker to besedo ljudje pogosto napačno razumejo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Nič ni determinirano, ker obstaja množica različnih značajev:). Meni osebno je ženska, ki ima možače vedenjske lastnosti, tudi vizualno predstavljena kot možača. Notranjost večkrat pokaže pravo zunanjost. To je tako kot če vidiš prijazno, lepo, na videz nežno in krhko žensko. Potem pa zakriči z globokim, hreščečim glasom, švigne z usnjenim bičem…hja, potem ne vidim več tiste nežnosti:).

Je res treba operirati s slabšalnimi izrazi, tipa možača, moškinja? Se ne da drugače?

Za nesamozavestne moške je značilno, da morajo vsaj virtualno “zatreti” ženske, ki so jim nedosegljive.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

A so to slabšalni izrazi? Na to gledam kot na eno izmed opcij v značaju:).

Vodeba, ko je že naslov o njem, ocenjujem, kot tipičnega pezdetka. Ženskam neznosno zameri, da so vedno bolj samostojne, samozavestne in necankarjanske. Vodeb je primer tradicionalističnega pezdetka, ki v modernem svetu ne zna biti moški. Tradicionalističnih žensk, cankarjanskih mater je vedno manj, netardicionalističnim pa ne zna ničesar ponuditi. Zato užaljeno cepeta z nogami, kot otrok, ki mu skrijejo igrače.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Če je to zate slabšalno, pa predlagaj boljši izraz.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Zakaj misliš, da jim zameri? Kaj pa če je to kar govori, samo resnica? Govoriš, kot ga osebno bližnje poznaš. Če ga ne, potem le golo ugibaš in si na nek način slabši kot on. On je vsaj nekako strokovno usposobljen v svoji branži, vsaj tako se predstavlja. Ti pa včasih res deluješ, kot da govoriš iz zamere. Iz zamere do moških, kakršen si (bil) sam.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Takšne mačistične izjave, kot on, mečejo samo moški, ki so totalno razočarani nad ženskami. In če se ti z njim strinjaš, s eraje zamisli nad sabo.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Takšne mačistične izjave, kot on, mečejo samo moški, ki so totalno razočarani nad ženskami. In če se ti z njim strinjaš, s eraje zamisli nad sabo.[/quote]
Jaz ne čutim nobene zamere do žensk. Imel sem nekaj slabih izkušenj, ampak sem vedno uspel poiskat razloge tako v sebi, kot v njej, zavedal sem se svoje odgovornosti, hkrati njene, ampak me to nikoli ni vrglo iz moje poti tako zelo kot je tebe.
Ne morem se z njim strinjat, ker ne vem točno o čem govori. Nekaj malega kdo tu gor napiše in verjetno bi se tudi v marsičem z njim strinjal (in nisem razočaran nad ženskami), kar pa v tem trenutku ni pomembno, ali pa tudi je.
V tem primeru poznam le tvojo zgodbo in tvojo izkušnjo z žensko, po kateri pa ti si res bil zelo razočaran. Verjetno tudi nad sabo in hkrati tudi nad ženskami. Verjamem, da si zelo občutljivo in čutno bitje, kar pa se ženskam bojiš pokazat na pravi način. Razmisli, ali morda ti ne gojiš zamere do sebe oziroma sebe takšnega kot si bil takrat, ko si to dovolil tisti ženski. Morda si samo ti sam izbral preveč odklonsko pot od tega, kar si v resnici oziroma od tega kar si (bil) in verjameš, da boš tako bolj uspešen. Jaz mislim, da ne boš tako nikoli dobil tega, kar v resnici želiš, pač pa le drobtinice, pa še to je spet odvisno od tebe. Občutek imam, da bi rad bil nekaj, kar v resnici nisi. Po svoji poti boš še vedno hodil sam, jaz lahko povem le to, kar vidim pri drugih.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ne bereš Vodeba, malo prej si pa napisal “kaj pa če ima prav”? Marko, tole je že nekoliko preneumno. Kako lahko imaš sploh mnenje o nekom, čigar izvajanaj ne poznaš?

In again, model, prihrani mi svoje psihoanalize. Ni mi jasno, od kod jih sploh jemlješ, saj, kot si sam povedal, bereš ne, izkustvo pa imaš tudi samo s klasičnimi zvezami. torej si vso to sovjo teorijo enostavno izmišljaš.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Tip, ki pri umivanju ne uporablja mila, ki samzadovoljevanje označuje kot nenormalno..mi bo govoril, kakšen sem in kakšen nisem. To bo, ja. marko, pometi pred svojim pragom.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -


Ali nekdo, ki ga ti ne poslušaš, ne more imet enakega mišljenja samo zato, ker ga ne slišiš? Slišal sem njegov kratek prispevek, ki ga je zgoraj nekdo pripel in se mi to, kar je povedal, ne zdi nič spornega. Gotovo pa na podlagi tega ne morem rečt, da tip goji zamero do žensk. Saj niti ne vem nič o njemu osebno. Morda je celo srečno poročen. Grem zdaj pometat še pred svoj prag. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Sem si vzela čas in prisluhnila nekaj Vodebovim izjavam, intervjujem, prebrala nekaj njegovih kracarij….kaj naj rečem, Vodeb je vsekakor lačen tega, da bi ga kdo končno slišal, zaljubljen v svoja razmišljanja in nekako ne premore tega, da bi se vživel v žensko (objektivno!) vlogo. Žalostno, da nekdo, ki se toliko ukvarja z psihoanalizo ne premore nekoliko več svojega materiala in se pri vsem svojem blebetanju mnogo preveč opira na Freuda (tip bi pa ja lahko razvil kaj svojega menda!), grozljivo se boji sivega povprečja pa vendar s tem kar je (za zdaj) dal od sebe je še vedno del sivine…provokativne izjave lahko vsakdo šopa pa to ne pomeni, da si potem kaj drugačen od drugih, le malenkost bolj pogumen, izviren (ali pa je to le posledica tega, da Vodebu drugega v njegovih okoliščinah ne preostane). Vsekakor bi ga z veseljem vprašala po duševnem zdravju, morebiti tudi po spolni potešenosti in o tem, zakaj se javno izpostavlja, jaz se na njegovem mestu ne bi. O tem kako je pa slab komunikator z zelo mizernimi argumenti pa ni vredno izgubljati besed. Životari s svojo resnico, da mi njega bolj rabimo kot on nas…epic fail to trditi v javnosti, ko sorazmerno od nje živiš…hihihihi.

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Meni deluje kot človek, ki je zaradi pomanjkanja starševske ljubezni v sebi razvil občutek zavrženosti in nesprejemanja s strani družbe. Zato je posledično pretirano razvil svoj ego in s tem prihaja do izraza samovšečnost.
Je kot nek tipičen upornik, ki ni presegel svojega občutka manjvrednosti in s tem prepričanja, da se mora boriti proti vsem, ki so po njegovem mnenju uspešnejši od njega.

Vidim, da se z mano ukvarjate – ne ga srat, reje kaj bolj pametnega počnite.
No, lahko me še naprej berete, poslušate, analizirate in se kaj naučite:
http://www.youtube.com/watch?v=9aIFIBA6wmk

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close