Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Verni ljudje

Verni ljudje

potegni kakšen nauk iz tele zgodbe…..pred zaprtimi vrati nabito polne Cerkve je ostal grešen človek, ter jokal, mimo pride Jezus in ga vpraša, zkaj tako joče, in grešnik pravi, rad bi šel v Cerkev, se spovedal svojih grehov , častil Gospoda, a mi Verniki ne dovolijo, češ da sem prevelik grešnik..Jezus mu odgovori, res ne vem zakaj se jočeš, saj tudi Mene ne spustijo noter….
daj vidiš, da ne rabiš izkazovati svojega prezira in razočaranja do Cerkve, še več, glede na to da si našla Boga, me čudi tvoja negativnost do tistih, ki grešijo in so zaslepljeni pod okriljem Cerkve?


Samo verovanje in s tem pripadnost neki instituciji, niti nima pomembne vloge pri obiskovanju cerkve.
Gre se bolj za karakterne značilnosti, ki določajo ali bo kdo član kakšne religije ali ne. Dejstvo je, da smo tako imenovane uporniške duše nenaklonjene temu, da bi pripadali kakšni instituciji, ker je to huje, kot zapor.
Kot sem omenil, so v prvi meri starši tisti, ki določajo kako bomo kasneje doživljali in si razlagali sam pojem vsemogočnosti in s tem boga. Upor je potem le posledica tega občutka nesprejemanja nekih tradicionalnih razlag, ki so nam servirane s strani družbe.


v katoliški cerkvi te nima nihče zaprtega, lahko kadarkoli izstopiš, prestopiš v drugo vero , postaneš ateist, gnostik, nevernik, častilec ognjenega zmaja…svobodna volja…nimajo vse religije te možnosti…nisi pa odgovrila na vprašanje, živali imajo dušo, se oba strinjava in če jo imajo, potem posedujejo tudi svobodno voljo in zakaj jim potem kratimo to svobodno voljo ? zakaj? ker jim jo lahko, kerjih imamo pod kontrolo, ker jih izkoriščamo, itd…[/quote]

Marsikatera žival, ki vse življenje preživi v kletki, potem sploh noče/ne more na svobodo.

Sicer imajo pa tudi nas pod kontrolo, od rojstva dalje. Da nas lahko izkoriščajo. Pa pojdi na trimesečni dopust, če greš lahko … za marsikoga nedosegljive sanje do upokojitve.


Ampak človek ima svobodno voljo in se lahko sam odloči, v kateri kletki bo, če že mora bit. Papagaj, ki ga človek ujame vanjo, pa nima te možnosti.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Zakaj pa jih potem država ne zapre? Mislim, da imajo samohranilke svoje pravice v tej državi, kakor tudi poročene matere. Oboji le koristijo tisto, kar jim je dovoljenp. Kdor si pa vzame kaj več, je pa seveda kradljivec, ampak to še ne pomeni, da nekdo, ki je poročen, ni kradljivec na kakem drugem področju.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Seveda lahko greš na trimesečni dopust, ampak moraš bit ali brezposelna ali pa pustiš službo oziroma riskiraš, da te odpustijo, ker kršiš pogodbo, ki si jo podpisala. Kam boš šla je povsem tvoja odločitev, ki pa je seveda lahko odvisna tudi od financ, ki jih imaš na razpolago. Če jih nimaš, je nesmiselno jamrat nad stvarmi, ki ti niso dosegljive, še vedno pa lahko kaj narediš zato, da boš kaj zaslužila, če ti ta dopust res toliko pomeni. Sama se odločaš o tem, kaj ti je pomembno in sama si kreiraš svojo usodo. Seveda pa ti na poti stojijo razne ovire. Kako bi pa bilo stanje na svetu, če bi bilo vsem omogočeno vse, kar si zamislijo? Kot prvo, sploh ničesar ne bi cenili, kot drugo, pa bi se verjetno prej ali slej pobili med sabo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Težko je debatirat če imaš naproti nekoga ki ve kako vesolje deluje. Zdaj pa priloži svoj argument, če moreš.

Torej, če kenslam to, pristavljam, da ste na duha čisto pozabili. Bog je duh, ne duša.

Težko je debatirat če imaš naproti nekoga ki ve kako vesolje deluje. Zdaj pa priloži svoj argument, če moreš.

Torej, če kenslam to, pristavljam, da ste na duha čisto pozabili. Bog je duh, ne duša.[/quote]
Potem pa še razloži razliko med duhom in dušo, tako da bomo razumeli.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Težko je debatirat če imaš naproti nekoga ki ve kako vesolje deluje. Zdaj pa priloži svoj argument, če moreš.

Torej, če kenslam to, pristavljam, da ste na duha čisto pozabili. Bog je duh, ne duša.[/quote]

Imamo kar dobro razlago o tem kako vesolje deluje, ki temelji na opaženih dejstvih. Z eno besedo se ji reče znanost. Si kdaj kje opazil opazil kako manifestacijo nadnaravnega (bogov, duhov, duš…), da lahko sklepaš, da take reči obstajajo?

Težko je debatirat če imaš naproti nekoga ki ve kako vesolje deluje. Zdaj pa priloži svoj argument, če moreš.

Torej, če kenslam to, pristavljam, da ste na duha čisto pozabili. Bog je duh, ne duša.[/quote]
Lahko ti priložiš svoj argument (dokaz) o obstoju boga ? 🙂


Ja. In menim da se je bolje zanesti na znanost, kot pa na razna verovanja.
Človek lahko veruje ali verjame v marsikaj…Omejeni smo le z domišljijo.

Sinonim za “božje” je bilo “neznano”.
Tisto česar si ljudje niso znali razlagati z znanjem so pripisali nadnaravnim silam.
Mislim, da tudi danes ni dosti drugače in tako je v vesolju še veliko božanskega… 😉
Zelo malo vemo o delovanju vesolja, praktično nič. :/
Domišljavi pa smo, to pa… :)))


Res je. Na domišljijo pa vpliva marsikaj, od lahkovernosti nekoga, strahov v sebi, do vplivov/mnenj drugih, nam pomembnih ljudi in tudi osebnih življenjskih izkušenj. Naredi si tako, da ti bo ustrezalo in pri tem ne boš namerno škodoval drugim, pa si zmagal. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Konkretno glede seksa pred poroko: zakaj bi kristjani bili hinavci, če to počnejo? Ali obstaja kakšna tajna 11. zapoved (kot včasih tajni uradni listi) , ki se glasi: ne seksaj pred poroko?

Ti res verjameš, da je bog, kreator našega sveta, vesolja napisal zakone, nato pa prepustil izvajanje teh zakonov ljudem samim. Glej danes so državni zakoni pred božjimi zakoni. Torej, če prideta bog in lucifer k nam na obisk, bosta najprej dobila državljanstvo potem pa še ju bo davčna za rokav pocukala. Ziher sta še kaj dolžna. Neumno je napisat zakone za en svet, kazni za kršitve pa izvajat v drugem svetu. Tu ni logike. Vidiš tukaj je človek že prehitel boga po pameti, saj bi bilo kaznovanje morilcev po njihovi smrti nesmisel.
Ok rečmo, da čaka morilce bivanje pri luciferju. Kaj pa čaka recimo umorjene v Auschwitzu. Oziroma, kako bi jim bog razložil, da je pozabil na njih ?
Mislim, če mene izstradajo in nato zaplinijo potem pa pridem pred boga, bi tega šarlatana tako kresnil po zobih, da bi ga odneslo iz njegovih svetih opankov. Pol pa res raje celo večnost z luciferjem šah igram.
Še nekaj bog je kreator zemlje, življenja na zemlji in vesolja. Sedaj pa mi to razloži. Kako je mogoče, da bog dopušča, da ena destruktivna vrsta uničuje, iztreblja druge vrste, katere so tudi božja kreacija, uničuje in onesnažuje planet, kateri je tudi božja kreacija in svi-nja po vesolju, ki pa je tudi božja kreacija. Zopet nobene logike a ne. Bog je res slabi gospodar svojega imetja ali pa ga preprosto ni. No jaz dokaza o njegovem obstoju še nisem videl, če pa ga kdo ima pa na plano z njim.

Sinonim za “božje” je bilo “neznano”.
Tisto česar si ljudje niso znali razlagati z znanjem so pripisali nadnaravnim silam.
Mislim, da tudi danes ni dosti drugače in tako je v vesolju še veliko božanskega… 😉
Zelo malo vemo o delovanju vesolja, praktično nič. :/
Domišljavi pa smo, to pa… :)))[/quote]

Tistemu, kar ni dokazano, v znanosti pravijo teorija in ne dejstvo.
Za znanost so še vedno zelo velika uganka tudi človekovi možgani, sploh ni treba brskat po vesolju za “božanskim”.


Seveda lahko greš na trimesečni dopust, ampak moraš bit ali brezposelna ali pa pustiš službo oziroma riskiraš, da te odpustijo, ker kršiš pogodbo, ki si jo podpisala. Kam boš šla je povsem tvoja odločitev, ki pa je seveda lahko odvisna tudi od financ, ki jih imaš na razpolago. Če jih nimaš, je nesmiselno jamrat nad stvarmi, ki ti niso dosegljive, še vedno pa lahko kaj narediš zato, da boš kaj zaslužila, če ti ta dopust res toliko pomeni. Sama se odločaš o tem, kaj ti je pomembno in sama si kreiraš svojo usodo. Seveda pa ti na poti stojijo razne ovire. Kako bi pa bilo stanje na svetu, če bi bilo vsem omogočeno vse, kar si zamislijo? Kot prvo, sploh ničesar ne bi cenili, kot drugo, pa bi se verjetno prej ali slej pobili med sabo.[/quote]

Ti si zame preveč bukvalen.

Ti res verjameš, da je bog, kreator našega sveta, vesolja napisal zakone, nato pa prepustil izvajanje teh zakonov ljudem samim. Glej danes so državni zakoni pred božjimi zakoni. Torej, če prideta bog in lucifer k nam na obisk, bosta najprej dobila državljanstvo potem pa še ju bo davčna za rokav pocukala. Ziher sta še kaj dolžna. Neumno je napisat zakone za en svet, kazni za kršitve pa izvajat v drugem svetu. Tu ni logike. Vidiš tukaj je človek že prehitel boga po pameti, saj bi bilo kaznovanje morilcev po njihovi smrti nesmisel.
Ok rečmo, da čaka morilce bivanje pri luciferju. Kaj pa čaka recimo umorjene v Auschwitzu. Oziroma, kako bi jim bog razložil, da je pozabil na njih ?
Mislim, če mene izstradajo in nato zaplinijo potem pa pridem pred boga, bi tega šarlatana tako kresnil po zobih, da bi ga odneslo iz njegovih svetih opankov. Pol pa res raje celo večnost z luciferjem šah igram.
Še nekaj bog je kreator zemlje, življenja na zemlji in vesolja. Sedaj pa mi to razloži. Kako je mogoče, da bog dopušča, da ena destruktivna vrsta uničuje, iztreblja druge vrste, katere so tudi božja kreacija, uničuje in onesnažuje planet, kateri je tudi božja kreacija in svi-nja po vesolju, ki pa je tudi božja kreacija. Zopet nobene logike a ne. Bog je res slabi gospodar svojega imetja ali pa ga preprosto ni. No jaz dokaza o njegovem obstoju še nisem videl, če pa ga kdo ima pa na plano z njim.[/quote]

Izpostavil si zanimive stvari. Jaz bi samo dodala, da poznam nekaj primerov, ko so ljudje zavračali boga vse življenje, pred smrtjo so pa klicali župnika in tudi pokopali so to osebo s prisotnostjo župnika in verskim obredom. Torej so se prestrašili, da ga (boga) bodo morda le srečali “na drugi strani”.

Potem imamo tu cel kup “hinavcev”, ki so bili v času socializma člani KP, so pa svoje otroke skrivaj krstili. Zakaj? Vsak naj bo načelen, če zagovarja tezo, da boga ni, potem naj se tako tudi obnaša.

Rad bi videl dokaz, prijatelj BC, o obstoju boga? Ne vem, morda čudeži. Dokler se tebi osebno ne bo kaj takega zgodilo, verjetno ne boš verjel. Bova o tem kakšno več rekla na chatu. :)) Je zanimiva tema.


Seveda lahko greš na trimesečni dopust, ampak moraš bit ali brezposelna ali pa pustiš službo oziroma riskiraš, da te odpustijo, ker kršiš pogodbo, ki si jo podpisala. Kam boš šla je povsem tvoja odločitev, ki pa je seveda lahko odvisna tudi od financ, ki jih imaš na razpolago. Če jih nimaš, je nesmiselno jamrat nad stvarmi, ki ti niso dosegljive, še vedno pa lahko kaj narediš zato, da boš kaj zaslužila, če ti ta dopust res toliko pomeni. Sama se odločaš o tem, kaj ti je pomembno in sama si kreiraš svojo usodo. Seveda pa ti na poti stojijo razne ovire. Kako bi pa bilo stanje na svetu, če bi bilo vsem omogočeno vse, kar si zamislijo? Kot prvo, sploh ničesar ne bi cenili, kot drugo, pa bi se verjetno prej ali slej pobili med sabo.[/quote]

Ti si zame preveč bukvalen.[/quote]
Ne vem, zakaj se ukvarjaš z mano, ukvarjaj se s tem, kar sem povedal. Saj nismo tu zato, da dajemo druge “čebelice” in “medvedke”, ampak da si prisluhnemo ali pa da si kaj povemo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Popravek: da dajemo drug drugemu… 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Sinonim za “božje” je bilo “neznano”.
Tisto česar si ljudje niso znali razlagati z znanjem so pripisali nadnaravnim silam.
Mislim, da tudi danes ni dosti drugače in tako je v vesolju še veliko božanskega… 😉
Zelo malo vemo o delovanju vesolja, praktično nič. :/
Domišljavi pa smo, to pa… :)))[/quote]

Tistemu, kar ni dokazano, v znanosti pravijo teorija in ne dejstvo.
Za znanost so še vedno zelo velika uganka tudi človekovi možgani, sploh ni treba brskat po vesolju za “božanskim”.[/quote]

V bistvu vemo zelo veliko. Seveda sta “veliko” in “malo” bolj slabo definirana pojma, ampak če si predstavljaš, da v 21. stoletju znanstveniki samo gledajo človeške možgane/vesolje in nimajo pojma kako stvari funkcionirajo (kot nekaj tisočletij nazaj, ko je bilo ustanovljenih večina religij), se močno motiš. Jasno je da ne razumejo vsega in jasno je da možgani niso prav enostavna reč. Tudi stvari, ki se mnogim ljudem zdijo zelo enostavne (npr. prijemanje predmetov, vid, hoja) so v resnici precej komplicirane in jih je izredno težko sprogramirati v robotu. Ampak je še zmeraj impresivno koliko stvari se dejansko ve – še posebej če si kaj prebereš…

Tistemu, kar ni dokazano, v znanosti pravijo teorija in ne dejstvo.
Za znanost so še vedno zelo velika uganka tudi človekovi možgani, sploh ni treba brskat po vesolju za “božanskim”.[/quote]

V bistvu vemo zelo veliko. Seveda sta “veliko” in “malo” bolj slabo definirana pojma, ampak če si predstavljaš, da v 21. stoletju znanstveniki samo gledajo človeške možgane/vesolje in nimajo pojma kako stvari funkcionirajo (kot nekaj tisočletij nazaj, ko je bilo ustanovljenih večina religij), se močno motiš. Jasno je da ne razumejo vsega in jasno je da možgani niso prav enostavna reč. Tudi stvari, ki se mnogim ljudem zdijo zelo enostavne (npr. prijemanje predmetov, vid, hoja) so v resnici precej komplicirane in jih je izredno težko sprogramirati v robotu. Ampak je še zmeraj impresivno koliko stvari se dejansko ve – še posebej če si kaj prebereš…[/quote]

Zakaj mi to razlagaš?

Mene pa bolj impresionira to koliko stvari se v bistvu ne ve, ker šele sedaj, ko “nekaj” vemo spoznavamo kako malo vemo. Nekoč so “vedeli”/mislili, da vedo vse, no bolj kot vedeli so verovali, da vedo “vse”…. in v tej svoji vsevednosti so raje skurili koga, ki jim je oporekal, dokazoval, da so v zmoti, kot pa, da bi si priznali, da se motijo. Žal se to ni dogajalo le nekoč, to se dogaja še danes na vseh ravneh našega življenja zaradi domišljave prepričanosti v svoj prav…. 🙁

Manj kot veš, manj se sprašuješ in bolj se ti dozdeva, kako si pameten, vseveden… :/

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

V bistvu vemo zelo veliko. Seveda sta “veliko” in “malo” bolj slabo definirana pojma, ampak če si predstavljaš, da v 21. stoletju znanstveniki samo gledajo človeške možgane/vesolje in nimajo pojma kako stvari funkcionirajo (kot nekaj tisočletij nazaj, ko je bilo ustanovljenih večina religij), se močno motiš. Jasno je da ne razumejo vsega in jasno je da možgani niso prav enostavna reč. Tudi stvari, ki se mnogim ljudem zdijo zelo enostavne (npr. prijemanje predmetov, vid, hoja) so v resnici precej komplicirane in jih je izredno težko sprogramirati v robotu. Ampak je še zmeraj impresivno koliko stvari se dejansko ve – še posebej če si kaj prebereš…[/quote]

Zakaj mi to razlagaš?[/quote]Da si boš kaj prebrala…. 😀

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Ti si zame preveč bukvalen.[/quote]
Ne vem, zakaj se ukvarjaš z mano, ukvarjaj se s tem, kar sem povedal. Saj nismo tu zato, da dajemo druge “čebelice” in “medvedke”, ampak da si prisluhnemo ali pa da si kaj povemo.[/quote]

In jaz sem ti povedala, da si (za moje pojme) preveč bukvalen, ti se pa lahko nad tem zamisliš ali pa tudi ne. Pa zakaj trgaš na prafaktorje čisto vsako banalno izjavo, ki v nebo vpijoče ne pomeni samo strogo dobesedno tistega, kar piše, ampak je samo primer naše omejene svobode? Ali pa dejansko misliš, da ne vem, kako je z delom, denarjem, dopusti in temi zadevami?


Kako se naj nad tem zamislim, če sploh ne vem, kaj to pomeni in kaj to tebi predstavlja. Raje se vrni v debato in povej, zakaj ne moreš na trimesečeni dopust, kot si napsala. Ali pa se vprašaj, zakaj si želiš nekaj, kar ti ni doseglivo. Če pa ti je, pa se lahko vprašaš, zakaj si tega ne izpolniš. Ali pa je moja “bukvalnost” kriva, da ti ne moreš na dopust?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close