Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Verni ljudje

Verni ljudje

Sem se zopet spomnila na onga socialističnega kulaka…. , da je vera opij za ljudstvo.:))))

Sicer pa ljudje potrebujemo nekaj/nekoga h komu se lahko ob določenih momentih zatečemo… ali fizično ali samo v mislih in “prosimo” za uslišanje.:)

Jaz npr. se ob težavah ali pa tudi kar tako… zatečem k nekomu “tam gori”…… tako da, vsak ima svojega Boga… bi jaz rekla.

Ja, že, ampak ne razumem, kako lahko nekdo, ki ne hodi v cerkev, veruje v Kristusa kot božjega sina.[/quote]
Ne razumeš zato, ker verjameš cerkvi, ki si lasti boga in Jezusa ter trdi, da je cerkev božja hiša…..To počnejo zato, da si lahko lastijo ljudi, ki so odvisni od svoje vere ter verjamejo, da je bog in cerkev eno in isto.

Lahko veruješ v karkoli, kar pa še ni pogoj, da si član neke institucije.
Bog ima lahko nešteto obrazov. Vsak ima lahko svojega s takšnimi značilnostmi, kot mu jih sami pripišemo. Če se moj bog in način verovanja razlikujeta od cerkvenega, pač ne bom hodil v cerkev. Lahko pa še vedno verjamem v svojega boga.

Saj zdaj je popularno, da ima vsak svojega boga. S tem pridejo lastne zapovedi, pravila, tudi vest je prilagojena temu novemu bogecu. Skrojiš si ga po svoji podobi, nič ne boli, vedno je vse prav:). Uravnilovke, hudička na drugi strani ni, ker je ratal pretežek. Le kdo bi ga poslušal:).

… in ko v ta svoj produkt prepričaš še druge, dobiš religijo ali vsaj ločino oz. versko skupnost. Je pri večjih religijah kaj drugače? :-))))

… in ko v ta svoj produkt prepričaš še druge, dobiš religijo ali vsaj ločino oz. versko skupnost. Je pri večjih religijah kaj drugače? :-))))[/quote]

Religijo ne jemljem kot stvar prepričanja, kdo bo boljši in močnejši ter bo druge privabil na svojo stran:). Name ni nihče neposredno vplival, prišel je dan, ko sem rekla…to si želim spoznati:).

… in ko v ta svoj produkt prepričaš še druge, dobiš religijo ali vsaj ločino oz. versko skupnost. Je pri večjih religijah kaj drugače? :-))))[/quote]

Religijo ne jemljem kot stvar prepričanja, kdo bo boljši in močnejši ter bo druge privabil na svojo stran:). Name ni nihče neposredno vplival, prišel je dan, ko sem rekla…to si želim spoznati:).[/quote]

Vendar se v praksi dogaja prav to in vse v Njegovem imenu.

Evangelizacija ueber alles press :-))))

Seveda, ker ljudje ne razmišljajo s svojo glavo, ker jim je lažje slediti množici, upajoč da bodo njihovi realni problemi postali skupna last, na plečih drugih:). Umik od sebe, prevzem kratkotrajnega navdiha, izključno z namenom otresti se svoje odgovornosti.

Seveda, ker ljudje ne razmišljajo s svojo glavo, ker jim je lažje slediti množici, upajoč da bodo njihovi realni problemi postali skupna last, na plečih drugih:). Umik od sebe, prevzem kratkotrajnega navdiha, izključno z namenom otresti se svoje odgovornosti.[/quote]

No, saj vsi kdaj sledimo množici. Poglej, katero firmo praška kupuješ ali kakšna oblačila nosiš … vsak ima področje, kjer se je izgubil med ovcami, izjem je res malo. Poglej razne piramidne sisteme … noro, ti ljudje so pravi verniki, ne prodajalci (ravno sem spet bila očitno na vrsti, da mi predstavijo neki super truper sesalec za par jurjev evrov, več kot je vreden moj avto).

Poleg tega gre pri veri tudi za odličen reklamni aparat, obračajo se veliki denarji, skratka, govorimo lahko o industriji in veljajo enaka pravila. Čim več potrošnikov, tem večji je dobiček. Včasih je pa delovalo zbujanje upanja, ko so ljudje bili brez vsega v tuzemstvu in so se vsaj v onostranstvu lahko nadejali svojih pet minut.

Mogoče mi zato ti organizirani sistemi niso simpatični, ker mi vse čisto preveč diši po plahtanju v reklamah.

Ampak ne moreš enačiti nakupa vsakdanjih dobrin z odločitvijo, katere vrednote so ti blizu:). Potrošne dobrine so nujno zlo in ne vidim smisla, da bi pri enostavnih nakupih hodila v nasprotno smer:). Se predaš…če te kdo navduši, kupiš, se sam prepričaš in nato odločiš, ali boš ta proizvod še kdaj izbral. Čas je predragocen, da bi ga zgubljali pri nepomembnih rečeh.

Sledenje drugim v smislu osebnostne rasti je vredno nenehnega razmišljanja, da ne bi slučajno dosegel ravno kontra učinek in nazadoval.


Pajek, ne mešaj vere in institucije!![/quote]

Ne more nekdo trditi, da je katolik, a ne upošteva RKC. To ne gre.

Lahko reče, da je vernik. Ampak vernik v kaj? Ok, boga. Ampak zakaj krščanskega boga. Za vero v boga ne rabiš krščanstva.

zakaj verniki, ki ne marajo RKC, svojemu bogu ne rečejo Svarun?[/quote]
Ne v tvojem ne v mojem postu ni omenjena RKC! RKC (institucijo) si vmešal šele kasneje. Katoliška vera, ali pa katerakoli druga je le vera. Pa veš koliko sekt se zaklinja na unga zgoraj in njegovega sina, ki ga je podtaknil nekemu tesarju in vsi ga imenujejo enako.
Zaradi mene ga lahko imenujejo tudi Kranjski Janez, ali pa Paco Moralles.

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

+ spoved in si imel rajo pod kontrolo sam si pa (sraho)vladal….

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Uh, pomisli na kak Amway in podobne piramidne sisteme. To je dejansko religija. Ne vem, ali si kdaj bila na predstavitvi (mene so enkrat vrgli na finto, mamo jim, ker se takih stvari ne udeležujem), ampak to ni navadno kupovanje, to je verovanje v kakovost teh izdelkov.
Moda je tudi tak primer – ženske bodo obule balerinke, čeprav je to obutev, ki pristoji petim odstotkom žensk, vse ostale so v njih v najboljšem primeru videti manj privlačne (med njimi tudi jaz), če ne celo smešne (mogoče pa sodim sem in se samo tolažim :).
Pomisli na reklame, kako jim nasedaš. Kozmetična industrija ne živi od prodaje svojih izdelkov, ampak od naših iluzij, našega “verovanja” v to, da bomo s takim in takim izdelkom lepše, mlajše, privlačnejše, brez celulita. Pa dobro vemo da ne gre tako enostavno, ampak milijone in milijone ljudi to sveto verjame in kupuje letos eno firmo in ko ni učinka, drugo leto neko drugo firmo.
Nova religija je tudi večna mladost. Treba je imeti mladosten videz in temu podlega ogromno ljudi. Vitkost. Šport. Avtomobilska varnost … En kup stvari je, ki so za lase privlečene, pa v njih verjamemo. Jaz zase tudi mislim, da nakup enega posranega šampona za lase pa že ne more biti neka znanost, ampak sem prepričana, da reklame delujejo name, samo da se tega ne zavedam. Zato sem sigurno na kakem področju ovca, stoprocentno. In sigurno ne razmišljam vedno s svojo glavo in sigurno imam prepričanja, ki imajo veliko vzporednic z verskimi prepričanji.

Uh, pomisli na kak Amway in podobne piramidne sisteme. To je dejansko religija. Ne vem, ali si kdaj bila na predstavitvi (mene so enkrat vrgli na finto, mamo jim, ker se takih stvari ne udeležujem), ampak to ni navadno kupovanje, to je verovanje v kakovost teh izdelkov.
Moda je tudi tak primer – ženske bodo obule balerinke, čeprav je to obutev, ki pristoji petim odstotkom žensk, vse ostale so v njih v najboljšem primeru videti manj privlačne (med njimi tudi jaz), če ne celo smešne (mogoče pa sodim sem in se samo tolažim :).
Pomisli na reklame, kako jim nasedaš. Kozmetična industrija ne živi od prodaje svojih izdelkov, ampak od naših iluzij, našega “verovanja” v to, da bomo s takim in takim izdelkom lepše, mlajše, privlačnejše, brez celulita. Pa dobro vemo da ne gre tako enostavno, ampak milijone in milijone ljudi to sveto verjame in kupuje letos eno firmo in ko ni učinka, drugo leto neko drugo firmo.
Nova religija je tudi večna mladost. Treba je imeti mladosten videz in temu podlega ogromno ljudi. Vitkost. Šport. Avtomobilska varnost … En kup stvari je, ki so za lase privlečene, pa v njih verjamemo. Jaz zase tudi mislim, da nakup enega posranega šampona za lase pa že ne more biti neka znanost, ampak sem prepričana, da reklame delujejo name, samo da se tega ne zavedam. Zato sem sigurno na kakem področju ovca, stoprocentno. In sigurno ne razmišljam vedno s svojo glavo in sigurno imam prepričanja, ki imajo veliko vzporednic z verskimi prepričanji.[/quote]In kje se tu najde “lastna volja”… he,he,he…. 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Vidim ljudi, a ne vidim njihove pameti? Mar to pomeni, da so nevedni?

Vidim stvari (hiše, mize, računalniki,…), ki jih je nekdo ustvaril, a vidim tudi zvezde, Luno, Sonce, mar so nastali sami od sebe – iz nič?

Vidim, da ljudje delajo slabe stvari, a jim zakoni ne morejo nič, mar ne bodo nekoč morali odgovarjati pred nekom?

Vidim, da vsa živa bitja umirajo iz dneva v dan, a živi mislijo, da bodo večno živeli?

razumem ateiste, težko bi jih označil za nevernike, ker navkljub vsemu je ateizem zamenje duhovne moči, ki pa je za razliko od verujočega omejena, ateiste bi prej označil za odvisnže, odvisne od potreb in želje po neodvisnosti, ki jih dostikrat požene v nestalnost, nemir, težave, nezaupljivost, in predvsem žene jih v neskončno dokazovanje, kako se verujoči motimo. To počnejo predvsem ljudje, ki ne poznajo dovolj sami sebe, hkrati pa imajo v sebi to nepopisno željo dokazovati drugemi kako ga poznajo? Kako boš potem takemu človeku dopovedal naj gre naproti Bogu? Medtem ko iskreno veren človek se zaveda svoje odvisnosti , ki mu jo nudi Bog, a hkrat je za raziko od neverujočega duhovno neomejen in i ga srečnejšega človeka kot je tisti ki iskreno veruje, kajti ne pozna nemira, nima potrebe po dokazovanju, …ne strahu pred smrtjo…

To bi za vernike veljalo, če bi res imeli “močno” vero. Kar pa je to zelo težko, pa mislim, da so ni vrenikom nič prizaneseno. Edino, poberejo se prej iz dna.

No, mene smrti ni strah.

Z verniki oziroma pripadniki neke vere debatiramo, ne dokazujemo (oziroma “dokazujemo”, razlagamo vsak svoj prav). Seveda je to mogoče s takimi, ki vedo, zakaj verujejo. Enkrat samkrat sem se v taki debati zapletla v precej hud konflikt, zaradi duše. Nekoga je spravilo na ornk obrate, ker sem rekla, da imajo tudi živali dušo (oziroma tisto, kar cerkev imenuje duša in kar tudi ostali brez večjih pomislekov imenujemo duša). Pri vsem skupaj je šlo bolj za moj neposrečen izbor izraza, bi morala biti previdnejša, ampak tudi sanjalo se mi ni, da bi lahko kdorkoli bil tako občutljiv na to “dušo”. Tudi ostali v družbi (verni in neverni) so bili rahlo šokirani, da je tako odreagiral.

X6, zakaj čutiš potrebo drugemu dopovedovati, naj gre naproti Bogu? Vidiš, jaz nimam najmanjše potrebe po tem, da bi koga skušala odvrniti od njegovega boga. Tiste oznake (odvisneži, nestalnost, nemir, nezaupljivost) si pa lahko gladko nekam zatakneš, ker to je pa vsaj tako pavšalno povedano, kot to, da so blondinke neumne.


Saj to je resnica. Ampak tudi “verovanje v boga” je neka odvisnost, tako da smo spet na istem, kar se tiče odvisnosti. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

ferbčna, postavljaš se v tipično prežo ateista nasproti vernika, če bi pozorno brala bi razumela, da verujoči nimamo nobene potrebe po tem , da dopovedujemo ateistom, naj gredo naproti Bogu, ravno iz razloga, ker ste omejeni v razumevanju duhovnosti in dokler ne presežete omejenosti je vsako dopovedovanje zgolj izguba časa in energije, (to ni mišljeno poniževalno), gre se preprosto za to, da mora človek v iskanju duhovnosti preseči svojo omejeno razumevanje fizičnega sveta, šele takrat lahko razume ( kolikor je to sploh mogoče z razumom) vseprisotnost Boga…zdaj poglej svoje obnašanje v primeru vprašanja duše, kjer si se zapletla v besedni dvoboj, tudi tu se gre za nek zadnji obrambni zid ateistov nasproti verujočim, iskreno verujoči se ne bo nikoli zapletal v tašne besedne dvoboje z ateistom, ker je to preprosto nepotrebno, …ni nobene potrebe po dokazovanju , da imajo tudi živali dušo, ke je to popolnoma brezpredmetno za verujočega, ne vem zakaj je potem to vprašanje tako pomembno za ateiste?

Tako kot imam jaz tipično prežo ateista, imaš ti tipično prežo vernika. Če bi pozorno bral, bi videl, da ti ničesar ne dopovedujem.
Glede duše se nisem zapletla jaz, ampak je zaradi izraza planil sogovornik (dipl. teolog, veren). Jaz sem ostala brez besed, ker nisem pričakovala, da bo izraz duša v povezavi z živaljo sprožil takšen izbruh.
Kdo se zapleta v besedne dvoboje in kdo ne, lahko govoriš izključno zase in za tiste, ki jih imaš pred očmi 24 ur na dan.


Saj to je resnica. Ampak tudi “verovanje v boga” je neka odvisnost, tako da smo spet na istem, kar se tiče odvisnosti. :)[/quote]

Ja. Če je ateizem povezan z neko odvisnostjo, je sigurno tudi vera. Mislim, tukaj res lahko kvečjemu govorimo o različnih kategorijah odvisnosti, ko pač že omenjamo odvisnost.


Če bi ti pozorno brala, bi morda opazila, da ti sploh nihče ne očita, da karkoli dopoveduješ, braniš se pa kljub temu, da ničesar ne dopoveduješ. Tudi tisto zatikanje “nekam” ni pripomoglo, da bi skrila svojo obrambno držo. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Če bi ti pozorno brala, bi morda opazila, da ti sploh nihče ne očita, da karkoli dopoveduješ, braniš se pa kljub temu, da ničesar ne dopoveduješ. Tudi tisto zatikanje “nekam” ni pripomoglo, da bi skrila svojo obrambno držo. :)[/quote]

Preberi še enkrat, kaj je napisal X6, ali pa nehaj igrati odvetnika.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -


Ni mi potrebno Spider. Koga pa ti zdaj igraš?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Tako kot imam jaz tipično prežo ateista, imaš ti tipično prežo vernika. Če bi pozorno bral, bi videl, da ti ničesar ne dopovedujem.
Glede duše se nisem zapletla jaz, ampak je zaradi izraza planil sogovornik (dipl. teolog, veren). Jaz sem ostala brez besed, ker nisem pričakovala, da bo izraz duša v povezavi z živaljo sprožil takšen izbruh.
Kdo se zapleta v besedne dvoboje in kdo ne, lahko govoriš izključno zase in za tiste, ki jih imaš pred očmi 24 ur na dan.[/quote]
tole kar pišeš ne pije vode, jaz se ne postavljam v nobeno prežo, podajam enostavno razlago, na tebi je ali jo sprejmeš ali ne, glede dopovedovanja sem ti že napisal, verni NIMAMO NOBENE POTREBE PO DOPOVEDOVANJU NAJ GRE NEKDO PROTI BOGU, razumeš ta stavek? razlog je v tvoji omejenosti duhovnosti in nesprejemanju širše slike…glede zapleta v besedni dvoboj si sama napisala, da si zapletla, in krivda za ta zaplet leži izključno na tvoji strani, kar pa je spet posledica tvoje duhovne omejenosti, enako velja za tega dipl. teologa, ki je preveč zaslepljen z svojim nazivom in znanjem, na nek način je še bolj omejen kot ti, tebi kot laiku lahko to omejenost celo štejemo v plus, medtem ko njemu, ki ima v sebi veliko zalepljenost srca in razuma malo težko.. kot vernik se ne spuščam v besedne dvoboje z nikomer, rad pa podam svojo razlago in videnje vere, ampak ferbčna to vzami zgolj kot razmislek in možno usmeritev, ne kot dopovedovanje

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close