Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Verni ljudje

Verni ljudje


Razlaga sledi….

X6, tu si lepo povedal in dokazal, da je RKC ena sama prevara.
Recimo, da bog res ni nikomur dajal navodil, da bi naj v njegovem imenu širil njegovo voljo in njegovo resnico…Ampak DEJSTVO pa je, da se je to počelo. V njegovem imenu so se izvajali zločini in širila vera, ki je povzročila, da je dandanes več milijonov ljudi, ki zatrjujejo, da je to edina prava vera.
In zato je ta ideologija, ki bi naj temeljila na božji volji, ena največjih prevar v vsej zgodovini.

X6, s tem si le dokazal to, kar sam trdim, da se gre in se je šlo za izvajane lastne volje in da je vse le izraz človeškega egoizma, ki se ima za vsemogočnega.[/quote]

Mojster Robi, ničesar ne dokazujem o RKC, , izpostavljam vsem znana dejstva, zakaj bi jih zanikal? ampak pozabljaš pomemben moment in to je, da ti vseskozi enačiš Vero v Boga skozi institucijo RKC in jaz ti skoz ponavljam, da vera v Boga ni neposredno( če sploh je) povezana z dejanji institucije pa čeprav bi naj ta institucija in njen vrhovni poglavar bila ambasador Boga na zemlji..kot vedno je to produkt ljudi in kako zli in zmotljivi smo lahko ljudje prav dobro veš…če jaz ubijem človeka, se bo zločin prenesel na mojega sina? kje imaš kakršnikoli dokaz da Je Bog ukazal, da se v njegovem imenu kogarkoli ubije? pa razvijma tvojo teorijo naprej, kako se ti počutiš, da kot Slovenec pripadaš organizaciji ki je ubijale nedolžne ljudi v iraku, libiji, afganistanu,? lej slovenija je članica Nata in Nato ubija civiliste? si ti kot član .državljan RS odgovren za zločine ki jih opravlja organizacija katere član je RS ? boš zanikal da si z rojstvom pridobil državljanstvo ne da bi te kdo vprašal če ga želiš—-če potegneva vzporednico z krstom v RKC…..tvoja ( najina država) ni podprla legitimne pravice Palestincev po priznanju njihove države v VS , jtaiste pravice ki smo jo zahtevali 20 let nazaj zase?—- razumeš vzporednice? ali ti naj še narišem? kdo vara koga? Bog ne vara, ne slepi, ne širi lažnih upov niti reklame….ker ni za tem nobene potrebe…
zakaj te jaz razumem bolj kot ti sebe? ke sem nekoč bil tam kjer si ti zdaj, zaslepljen, nedovzeten, poln velikih izrekov in gneva nad stvarmi ki jih nisem razumel, kot ti skoz dopovedujem, vidiš stvari, ne vdiš pa vzrokov zanje, ..lej sam se boš moal dokopati do skrivnosti Vere, prave Vere….če boš seveda presegel to omejnost v kateri si se znašel, če pa ne, pač ne boš….ostal boš omejen in živel naprej..do…amapk…nikoli, ampak res nikoli ne boš mogel v sebi zatreti majhnega kančka dvoma, ki ga imaš že sedej v sebi…kaj pa če….????
lp


Torej govoriš o katoliški veri. Če v sebi nosiš vso to znanje, ki ti ga je nekdo vcepil, potem je logično, da verjameš v takšno vero, ki je posledica tega naučenega znanja. Kar pomeni, da verjameš v sebe oziroma z vero le potrjuješ sebi in temu, kar je v tebi.
Ravno tako, kot vsak drugi človek. Vsak izmed nas ima svoje lastne izkušnjen a podalgi katerih izhaja njegova vera.
Problem nastane, ko nekdo trdi, da je le njegova vera ta prava, saj to zanika svobodno voljo in pravico do svobodnega verovanja.
In če si ti, X6, tako odprt in poln duhovne širine, ne razumem, kako to ,da v svojih besedah in razmišljanju ne prepoznaš tistih, ki so prav tako zaradi prepričanja, da je le njihova vera ta prava, izvajali nasilje ter z nasiljem vcepili svojo “ta pravo vero”.

In spet v vsej svoji duhovni širini ne opaziš kontradiktornosti…Praviš, da imaš pri pravi veri popolno možnost svobodne izbire, a hkrati že groziš z nekim vsemogočnim in najmočnejšim in pravičnim sodnikom (bog), ki kaznuje tiste, ki ga ne častijo.
Se ne zavedaš tega, kako s tem prepričanjem, ki si ga lepo ubesedil, ne vidiš lastnega zapora…Strahu, ki ti preprečuje prestopiti meje tvoje kletke…..Da se človek ne bi zavedal svojih omejitev, se uporabljajo prefinjeni načini manipulacije, ki se kažejo kot razno razne besede o duhovnosti, vsemogočnosti, resnici….Vse te besede so kot slepilo, ki zaslepijo človeško zavest, da se ne zaveda lastne ujetosti.

V čem je pomen cerkvene institucije, če ni bolezni ?
Nekdo te je torej z namenom naredil bolnega, da v njihovi veri vidiš zdravilo.
Pomembno je, da ozdravimo, če smo slučajno bolni, ne pa, da postanemo vso življenje odvisni od zdravila.
In zdrav ter osvobojen bolezni si, ko več ne rabiš zdravila, ampak živiš svobodno, brez tega, da te neka bolezen omejuje.

Za vse obstaja razlog.
Za tvoj obstoj…Tvoja prepričanja in seveda tudi za tvojo vero.

A je to razmišljanje znak tvoje svobode ?
Biti svoboden, pomeni, da se ne čutimo prizadete, ko nekdo omenja neko institucijo.
Poistoveten si s tem, kar zagovarja institucija in le slediš neki ideologiji…Kje je tu svoboda ?
Svojo dušo si prodal in v imenu institucije trdiš, da je le njihova vera ta prava…
V čem se torej takšna oseba razlikuje od nekega Hitlerja, ki je razmišljal ravno tako, da je le ena rasa prava in le njihova vera ta prava ?
Dandanes ni potrebno več takšno nasilje, kot pred desetletji….Dandanes se uporabljajo bolj prefinjeni načini zasužnjevanja. Na primer preko finančnih institucij nekdo odloča kakšna bo tvoja plača…Če boš imel kaj za jesti….
Religije uporabljajo strah in moč s katerimi vodijo ljudi….

Ne vem…O tem ne bom odločal, ker to ni pomembno, saj tega ni možno spremeniti.
Dejstvo je, da je RKC med vojno sodelovala z nacisti. Obema se je šlo za nadzor in uveljavljanje lastnih ideoloških prepričanj, ki so edina ta prava.
Vsak je vojno izkoristil v svoj namen.

Je to kot grožnja ?
Spet se ne zavedaš tega od kod izhaja tvoja vera..Zato pa tudi sprašuješ, od kod in kje je razlog.
Razlog kje seveda v tebi. Je odsev notranje ujetosti in strahu, ki ga seveda izražaš v imenu boga, ki je vsemogočen in ki je resnica.
A za vsem te se skriva le mogočen ego..Le človeški ego je zmožen sebe postaviti nad vse in govoriti v imenu vsemogočnega…..Govori pa seveda le v imenu sebe in izraža le to, kar je.[/quote]
robi robi, kot ptica se zaletvaš v steklo, venomer ponavljaš enake floskule…RKC TO RKC ONO…ne glej na moje grehe pač pa na vero moje cerkve..vseskozi izpotstavljaš grehe institucije, ki jih jaz, začuda ne zanikam, po tvoji logiki je potemtakem največji greh biti človek, ker je moji vrsti( in tvoji predvidevam) pripadal tudi Hitler, pa Benito, pa Moamer, Neron, Pilat, Herod, Aleksander Veliki, Stalin, Napoleon, Atila( poetično so mu rekli Bič Božji), Đingis Kan( baje ima vsak 7 zemljan v sebi njegove gene)…mojo dušo nisem prodal, pravzaprav duša ni moja, nekdo je lepo zapisal, meso pripada meni, duša pripada Bogu, kako bom prodal nekaj kar ni moje? kar mi ne pripada?…ja obiskujem sv mašo, še nikoli nisem slišal duhovnika da bi mi rekel, ubij tega, ukradi to, laži se…večinoma poslušam, da je potrebn o spoštovati bližnjega, pomagati revnim, itd…vzami si kdaj čas in pojdi poslušat…vzame ti največ 1 uro časa, kaj je ena ura napram večnosti?
pa nauči se brati počasi in pozorno in boš videl oz se zavedel kaj sem napisal o bBogu, nikjer nisem grozil z njim ti preprosta duša….samo beri pčasi in ne hlastaj kot boom:)
lp
s tem tudi zaključujem svojo udeležbo v tej debati, vsem želim veliko sreče, zdravja in osebnega zadovoljstva ter Bog za vami:)

RKC in Jezus sploh ni nujno, da imata kaj veliko skupnega. Žal je tako, da RKC in njeni predstavniki pogosto slabo prenašajo sporočila Jezusa. Če pa jih že prenašajo dobro, pa pogosto pride tudi do napačnega tolmačenja sporočil in smo spet “tam”.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Zakaj dokaz ? Saj pa tega nisem nikoli trdil.Saj sem napisal, da je to bil le izgovor za širjenje moči in nadzora določenih voditeljev in oblastnikov, ki so bili nenasitni.

Mene je sicer sram, da živim v tej mafijski državi..Vendar je stvar v tem, da nimam neke izbire glede tega, kam bi naj šel.
Mislim pa, da ima človek vseeno večjo izbiro, če bo pripadnik kakšne institucije in kakšna bo njegova vera, kot pa to, v kakšni državi živi.
Vidiš, da mafijci nočejo odstopiti, pa čeprav večina ljudi to zahteva.

Pomiri se malo, no. 🙂
Kje sem napisal, da bog koga vara ?
Govorim o človeških dejanjih. Nisem papež, da bi govoril v božjem imenu in o njegovi volji….Vara tisti, ki v božjem imenu izvaja neke dejanja. In to le z namenom zlorabe božjega imena, da bi si podredil določeno skupino ljudi.
Saj vedno karkoli počnemo, to počnemo zaradi sebe, ne pa zaradi nekega boga.


Sem skromen in preprost človek. Ne uporabljam božjega imena in se ne sklicujem na božjo voljo in ne trdim, da poznam Resnico in ne trdim, da je le moja vera ta prava….Govorim le iz sebe, iz svojih izkušenj in spoznanj.
Mogoče zato zgledam omejen…A dvomim, da me bodo besede o božji volji in njegovi milosti naredile bolj modrega in ponižnega, da bi bil sposoben nekritično občudovat stvarstvo…….

Ko sem čitala na tem forumu temo SKOZI MENE o izkušnji, kako te lahko nekdo prevzame v sekundi, se te dotakne in ne verjameš, če sam ne doživiš, da je taka izkušnja v življenju sploh možna, tako je enako z izkušnjo Boga.
Kdor to sam doživi, lahko razume. Zelo podobna izkušnja kot izkušnja močne zaljubljenosti. Ogromna razlika pa je v tem, da tako srečanje samo zdravi, samo osvobaja, daje ti samo občutek ljubljenosti in nikjer ni nobenega dvoma, ali sem ljubljen, ali je ta ljubezen iskrena, ali je ta “ljubezen” dovoljena. Tukaj tega dvoma ni.
Ko te zadane “božja zaljubljenost” enostavno veš, da to niso blodnje, da je to oseba, ki je v močnem in čistem ljubezenskem odnosu s teboj. Taka izkušnja te zaznamuje. Vedno je ta oseba v tvojih mislih, je povezana s teboj. Vse druge ljudi lahko ljubiš preko te osebe.
Tak odnos ti daje moč, da se v življenju lažje odločaš za pravo stvar, čeprav je težja. Taka izkušnja te iz upornika dela krotkega.

Ko se je moji mami zgodil čudež in ji je bilo življenje podarjeno, sem iskreno prosila Boga, da naj bo ta spremeba zdravstenega stanja vidna tako očitno tudi v njenih izvidih, da bodo vsi verjeli. Ker kdor doživi Boga v ljubezni, mu je največja želja, da bi ga podaril naprej. Naprej bi rad podaril občutek povezanosti, občutek pripadnosti, občutek ljubljenosti, občutek edinosti, veselja, vse to, kar Bog je.

Ampak Bog mi je v srcu žalosten odgovoril in potrdil z BB: Draga moja, noben čudež ne bo pomagal, da ljudje pridejo k meni, spoznali me bodo šele, ko se bodo v svoji bridkosti, ko jim ne bo preostalo nič drugega, bodo obrnili k meni.

Baruh2: “Odpri, Gospod, svoje oči in poglej: ne pripisujejo veličastva in pravice Gospodu mrtvi v podzemlju, tisti, iz osrčja katerih je bil vzet življenski dih, ampak nadvse žalostna duša in noga, ki hodi upognjena in slabotna, in upešane oči, in duša, ki je lačna, ti bodo tebi pripisovali veličastvo in pravičnost, Gospod”

Vsi smo duše, ki smo lačne in ki iščemo hrano na različnih krajih.

Tisti, ki ste žalostni, vam želim, da bi bili potolaženi,tisti, ki ste osamljeni, vam želim, da bi našli pravo povezanost, tisti, ki iščete veselje,da bi ga našli.
Naj bo to prelomni čas v našem življenju. Naj nas poveže pravo veselje, ljubezen, nesebičnost. Naj začutimo srca drug drugega in naj bomo drug drugemu pravo zdravilo.
Naj nas mali Jezus v jaslicah nauči prave ljubezni.
Mir in vse dobro vsem in vsakemu posebej.

Sunshine…

S čimer koli, če se “zadevamo”, ni dobro, ker se odmaknemo v en ekstrem. Bog je bog Zemlje tudi, nikakor samo bog Višav. To je sedaj samo ena pespektiva, ki oži druge življenjske danosti – kontemplativno zapiranje navznoter, kjer si TI, potem bog in dolgo časa ničesar drugega (ljudje, bližnji, prijatelji, hobiji, kavica, pivo, karneval…) – izoliranost.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


Pa ravno za zaljubljenost pravimo, da je največja iluzija….


Pa ravno za zaljubljenost pravimo, da je največja iluzija….[/quote]
Verjetno jo ta izkušnja še čaka. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Jaz sem čutil nekaj podobnega ko sem na Nizozemskem preizkušal droge. Je bil to bog?!

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close