Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Verni ljudje

Verni ljudje

Mene pa zanima, kako je možno, da v današnji dobi, ko imamo veliko znanstvene podlage v šolah,, nekateri še zmorete verovati v bučke, ki so jih ljudem predstavljali tisočletja nazaj, da so obrazložili enostavne pojave, kot so nevihte, grmenje, potresi in podobno.

V USA 40 % šol ne uči evolucije, temveč Adama in Evo. Kako je sploh možno, da ima človek tako sprane možgane??

Saj tudi znanost še ne zmore vsega dokazati. Nekateri pač verjamejo v tisto, kar mislijo, da jim bo prineslo dobro, še posebej, če se jim za to ne bo treba pretirano trudit. Samo, da bodo varni. A ni fino, da narediš kaj narobe, kaj krivičnega, se spoveš in že imaš oprano vest? 🙂


Čisto enostavno… Tudi to, da ti nekdo pove, da je zemlja okrogla, in mu ti verjameš na besedo je vera. Nima ravno veliko veze kako daleč pridemo kot civilizacija, če se večina folka šlepa na nekih predstavah, ki so jih vzeli za svoje, razmišlja pa nič.

Spet ena fajt tema. Pa res nimate druzga dela kot je*at folk u glavo? A na SČ so te zbrisal že?

Live and let live!

Če hočeš spoštovanje zase, ga najprej izkaži.

Nisem verna, ampak mi je udrihanje po vernikih na tak primitiven način, totalno nesprejemljivo. Res, družba dela korake nazaj …

Tema ni tako nedolžna in brezzvezna, če pomisliš, kaj zganjajo v ZDA, kjer so ponekod “prepovedali” Darwinovo evolucijsko teorijo in jo nadomestili s kreacionizmom, torej da je svet ustvaril bog. In to ne prodajajo kot teorijo, temveč kot dejstvo.

Stvar je v tem, da so osebni interesi in koristoljubje še vedno nad resnico in samimi dejstvi.

Res je!

V ZDA tako ali tako najdemo svašta…veliko šarlatanov in mazačev, ki v imenu Boga zdravijo bolne (od gluhih, slepih, paraliziranih, rakavih do…) in pri tem kasirajo mastne denarce. Več o tem si je možno ogledati v eni od oddaj Derren-a Browna), je dostopen video na youtube-u. Če ne bi zavrgli Darwina, samooklicani zdravilci – odposlanci od Boga ne bi imeli iz česa živeti 😉

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Daj, pojasni, kaj pomeni, da so v ZDA “prepovedali”… ker mi ne gre ravno v račun ta tvoja informacija…

Daj, pojasni, kaj pomeni, da so v ZDA “prepovedali”… ker mi ne gre ravno v račun ta tvoja informacija…[/quote]

Ne bi 100% trdila, da so ga povsem prepovedali, so pa tam države v katerih Darwin preprosto ne obstaja oz ga nikjer ne omenjajo; torej nastanek sveta otrokom v šolah pojasnijo z Bogom. Več o tem v članku.

Ne gre ti v račun? A vodiš računico o Američanih :))))

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Ne vem, zakaj takšno norčevanje iz vernikov. Vsak naj veruje v tisto, kar mu paše. Če nekdo ozdravi zaradi vere v Boga, tudi prav, samo da je zdrav. Problem se lahko pojavi nekje drugje – če npr. starši zavračajo uradno medicino, ker mislijo, da bo otrok ozdravel zaradi molitve. Ampak pravi duhovnik staršev ne bo k temu spodbujal.

Ko je umrl Tito, so nekateri več jokali kot so jokali ob smrti svojih staršev. Meni je bilo to takrat kot otroku samoumevno, ker so nas tako vzgajali v šoli, sedaj pa mi je to čudno in nerazumljivo. Zato me zanima, avtorica, kako razlagaš takratno obdobje. So takrat ljudje mislili s svojo glavo?

tudi takrat smo imeli oprane možgane. Saj to je bil temelj takratnih sistemov.

Ampak danes imamo na voljo toliko informacij. Toliko možnosti, da odpremo možgane in vanje namečemo še kaj drugega, kot tisto, kar pravijo v cerkvah.

Imam znanko, ki mi je enkrat rekla, da je hudič postavil dinozavrove fosile na zemljo, da bi skušal vernike.

In ne, kdorkoli je že napisal, da je Zemlja okrogla ni vera. Imamo satelite, ki jo celo preslikajo in posnamejo, zato dobro vemo, da je okroglasta oz. malce sploščena. Nisem rekla, da znanost lahko obrazloži vse, vendar veliko bolj cenim ljudi, ki dvomijo in pustijo kaj v zraku, kot da se slepo sprijaznijo s stričkom, ki gleda z neba.

Pa nisem mislila nikogar žalit in sploh nisem bila napadalna temveč sem le spodbudila dobro debato. Do teh ljudi ne čutim nobenega sovraštva, me celo fascinirajo. Čudim se, čudim.


Verniki so veliko bolj vodljivi, kar ustreza vsem tistim, ki so na oblasti. Tako političnim, kot verskim oblastem
.

To, kar je tvoja znanka rekla, je res trapasto. Normalni verniki tega ne izjavljajo.

Ne vem, tudi sama se večkrat kaj v tej smeri vprašam. Mnogi se sprašujejo, zakaj se dogajajo krivice po svetu, če obstaja Bog. Po drugi strani pa se zgodijo nenavadne stvari – npr. dojenček preživi več dni pod ruševinami. Sama poskušam biti nevtralna in razumem tako tiste, ki verujejo kot tiste, ki ne.

Heh…debata s pridihom znanosti…težka bo, tu se neprestano raje “pogajajo” o tem kaj je lepa in ne lepa ženska, pa kaj so ženska in moška dela, kdo je kriv, da tip nič ne dela in zakaj smo vse ženske tupe ipd idiotizme.

Razočarana boš, če boš tu na osnovi odprte teme zgolj čakala na kakovostne in zanimive poste, argumente, potrditve, zavrnitve…

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Včasih je bila cerkev vir znanja, kakršnokoli je že to bilo, nekako se jim je zdelo smiselno. Tako so tudi začeli sežigat čarovnice v srednjem veku po izbruhu vulkana na Islandiji, ko ni bilo dve leti pravega poletja in so za to okrivili “združene temne sile”. In krivce skurili.

Danes so vir znanja šole za katere “ablast” predpiše kaj se bo poučevalo in mediji, ki povzemajo izjave oblastnikov o pomembnih dogodkih. Kakšne resne razprave na podlagi znanstvenih dejstev ravno ne dobiš od njih. Za svoje potrebe priredijo podatke, statistiko in ti servirajo “resnico”. Zakaj pa misliš, da smo zabredli v krizo? Zaradi ljudi, ki razmišljajo? 😉
Danes je mnogo več vernikov in nič manj niso zagreti kot nekoč….. :/

ps
Včasih pa tudi (ta forum) preletijo kake čarovnice, ki se zdrapajo med sabo…..
Še dobro, da se kmalu srečamo jih bomo poškropili s kako posvečeno vodo, da bo mir….. :)))))

Daj, pojasni, kaj pomeni, da so v ZDA “prepovedali”… ker mi ne gre ravno v račun ta tvoja informacija…[/quote]

Ne bi 100% trdila, da so ga povsem prepovedali, so pa tam države v katerih Darwin preprosto ne obstaja oz ga nikjer ne omenjajo; torej nastanek sveta otrokom v šolah pojasnijo z Bogom. Več o tem v članku.

Ne gre ti v račun? A vodiš računico o Američanih :))))[/quote]

Pa recimo dosegli so, da so v nekaterih naravoslovnih muzejih prenehali predvajati dokumentarce na temo Darwina in podobno. De facto so ga prepovedali.
Saj se tudi meni zdi nemogoče, da lahko kaj takega dosežejo, ampak evo, so. O krščanskem fundamentalizmu vemo zelo malo, pa je še kako prisoten.

hehe res? Videla si posnetke in verjameš tistemu, ki ti pravi, to je Zemlja. Ali kako? Verjetno tudi verjameš, da je Neil Armstrong bil l.1969 na Luni, ker in izključno ker si videla filmček? Verjameš, da je prostornina krogle 4pi*r^3/3 ali znaš to izpeljati?
Sploh pa darwinov nauk o nastanku in razvoju vrst ni v ničemer v nasprotju z obstojem boga. V našem polpreteklem režimu se ga je sicer na veliko lansiralo v šolski sistem (kolikor vem tudi modificiranega) in čisto brez potrebe. Vera je osebna stvar posameznika, njegov življenjski svetovni nazor. Drugo je Cerkev.
Mene pa fascinira, kako zelo pametni so ateisti. Čudim se in čudim…

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]


Če vesolje ni kreacija, potem ni potrebe po kreatorju. 🙂

V krizi smo zato, ker preveč ljudi verjame v denar. 🙂

Hm…jaz pa vedno dobivam pri ateistih občutek, da nekaj zamujajo oz da imajo nekoliko prazno življenje; možno, da se kompletno motim in je ta filing le odraz krščanske vzgoje. Katenjka, saj butlje in pametne imaš pri vseh vernikih in nevernikih…a to te fascinira….eh…

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Jaz sem sicer ateist, vendar poznam mejo med vero in isntitucijo.
Špoštujem verne, institucije pa ne maram.

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

V Sloveniji ni nobenih vernih ljudi, so samo hinavci, ki se delajo take. Nekdo, ki recimo seksa pred poroko, sigurno ni veren, ker katoliška vera to zelo ostro prepoveduje.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Ah kolk je stvari, ob katerih bi se moralo ljudem posvetiti, čisto takih preprostih…pa se še vedno dogajajo vojne, nasilje v vseh oblikah, trpinčenje itd.

Veren je vsak, ki nekaj verjame pa sam ne more tega dokazat. Dvomim da lahko sam verodostojno dokažeš, da je zemlja okrogla pa verjameš v to. Tudi tisti ki seksa pred poroko je lahko veren, zakaj ne? Se samo ne drži (čisto) pravil institucije 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Veren je vsak, ki nekaj verjame pa sam ne more tega dokazat. Dvomim da lahko sam verodostojno dokažeš, da je zemlja okrogla pa verjameš v to. Tudi tisti ki seksa pred poroko je lahko veren, zakaj ne? Se samo ne drži (čisto) pravil institucije ;)[/quote]

In pravi katoliki ti bodo razložili, da ne moreš vzeti samo tistega, kar ti paše, ampak vse, in da vera ter institucija nista ločeni. Imaš tudi takšne vernike, ki torej ne verjamejo v vero kot življenjski nazor oziroma filozofijo, temveč je vera zanje enako institucija s svojimi trenutno veljavnimi zapovedmi (ker vemo, da pravila igre niso bila vedno enaka).

On_, otročja primerjava. Da je zemlja okrogla ( oz. ne čisto pravilna krogla ) je znanstveno dokazano. Tu moraj vera ni potrebna.

“Sem veren, samo ne držim se pravil inštitucije”, pa je tako, kot da bi jaz rekel, sem vegetarijanec, a jem meso.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close