Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Verjamete, da je Jezus vstal od smrti?

Verjamete, da je Jezus vstal od smrti?

Kako gledate na to?

Da in upam da se za nase dobro vrne.

Ne.

Je, ja, za izgubljene ovce Izraela in ne za cel svet.

Bog je bog,tudi tisti ki ne verjamejo na koncu molijo.Kristus je kralj vseh nas ve se kdo je bil zadaj da so ga pribili na kriz in umrl je za vse nas.Malo poglejte Etiopijsko biblijo in vse njene dele in ne ta skrupucala ki so jih napisali po 1900. Zgodovina je fabrikirana kot tudi na zalost vecina nase sedanjosti.

Absolutno.

Kdor preživi nekaj časa na internetu  in vidi, kaj vse klobasajo ljudje po svetu, bi moral nujno priti do spoznanja, da ljudem ni za verjeti NIČ.

In a veste, Sveto pismo so pisali ljudje. Enaki kot današnji čudaki na tiktoku ali Redditu….res ne vem, zakaj bi verjela ravno njim…..

Odgovor na objavo uporabnika
Sv.Pismo, 01.09.2025 ob 18:18

Kako gledate na to?

Nisem vstal!

 

Več mitoloških oseb je že vstalo od mrtvih, Jezus ni bil prvi. 😉

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 6287, 01.09.2025 ob 18:20

Da in upam da se za nase dobro vrne.

Misliš, da je tako neumen in bi se vrnil med zabito fuknjeno čredo, da bi ga čreda še enkrat križala ?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno391, 01.09.2025 ob 18:32

Bog je bog,tudi tisti ki ne verjamejo na koncu molijo.Kristus je kralj vseh nas ve se kdo je bil zadaj da so ga pribili na kriz in umrl je za vse nas.Malo poglejte Etiopijsko biblijo in vse njene dele in ne ta skrupucala ki so jih napisali po 1900. Zgodovina je fabrikirana kot tudi na zalost vecina nase sedanjosti.

In v etiopijski bibliji je Jezus črnec?

Prevec sledis kalegri planu,mal poguglaj to poleg etiopijske biblije seveda.

Verjamem kar je logično, dokazljivo in ponovljivo.

Kar sprašuješ uvrščam med možno – le da očitno ni bil ravno mrtev, pač pa skoraj mrtev… in se je najbrž zbudil. Marsikdo se je.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno391, 01.09.2025 ob 18:46

Prevec sledis kalegri planu,mal poguglaj to poleg etiopijske biblije seveda.

Etipopijska biblija ni najstarejša in najpopolnejša biblija. Kalegri plan pa se ti odvija v živo, če le nisi zabit v kak podzemni bunker. Samo potem ne bi neumnosti na monu pisal.

Zaboden je bil v desno stran prsnega koša. Rimljani so križali z glavo spodaj in bodimo veseli, da nam je uvedel normative življenje, podobno kot aksiom. V Kumranskih rokopisih je mnogo opisov na nivoju takratnega nivoja znanja.

https://en.wikipedia.org/wiki/Kalergi_Plan

Verjetno misliš Kalergi plan.  V odgovor na začetno vprašanje, ne verjamem.  Pa še mnogo drugega kar je plod človeških zblojenih možganov ne.

Ce je res kaj na tej zgodbi, je verjetno zaradi bolecin in vrocine padel v nezavest ali sel v komo. ko so ga sneli in dali na hladno, se je pocasi zbudil. Njegovi privrzeci so bili ves cas v blizini in ko so videli, da je prisel k sebi, so ga pohopsnili in odnesli.

Meni je dovolj da so tako pričali in tako zapisali.

Ni moje ukvartjati se s tem, je , ni, vem pa da nekaj je tam gor, eni ga imenujemo Bog, drugi pa vsak po svoje in da je drugi tam dol kjer so Joža, Adolf, Jozef, Pol, Mao in podobni kalibri.

Vem tudi da mi ta Bog momaga skozi življenje, da mi takrat ko si nečesa močno želim stopi ob bok in skupaj narediva kar sem si zamislil, enim se to morda zdi trapasto, morda vam ne pomaga, meni pomaga, sam ne bi nikoli dosegel vsega zadanega.

N

Odgovor na objavo uporabnika
Takojeto, 01.09.2025 ob 18:58

Etipopijska biblija ni najstarejša in najpopolnejša biblija. Kalegri plan pa se ti odvija v živo, če le nisi zabit v kak podzemni bunker. Samo potem ne bi neumnosti na monu pisal.

Vsak zase najbolje ve in misli glede na njegove umske  sposobnost in prepricanje.

Kar se tice etiopijske biblije pa je razen kaksnih v vatikanskih arhivih skrivajocih,najstarejsa in najbolj popolna verzija saj vsebuje vec delov – 81 kot naprimer katoliska,protestanstka ali pravoslavna verzija.Cenzura kaj ces.  Se posebaj ce primerjas z edicijo 1900 King James Version…

ne verjamem, ker nisem videl na lastne oči

Verujem v Jezusa, ki se je žrtvoval za grešnike in vstal od mrtvih. Mnogi to ne verjamejo, lažna zgodovina celo omenja, da so ga samo omamili z opojnimi gobicami in da je odkorakal na Japonsko živet.

Jezus je samo eden in menda je že prišel sodit na Zemljo.

Odgovor na objavo uporabnika
Grenivka422, 01.09.2025 ob 20:24

Verujem v Jezusa, ki se je žrtvoval za grešnike in vstal od mrtvih. Mnogi to ne verjamejo, lažna zgodovina celo omenja, da so ga samo omamili z opojnimi gobicami in da je odkorakal na Japonsko živet.

Jezus je samo eden in menda je že prišel sodit na Zemljo.

Je pa bolj slabo opravil svoje delo, če še vedno vladajo satanisti in najhujši odpadniki človeške družbe.

Ne verjamem. Prva pisna omemba nekega Jezusa naj bi bila šele 80 let po tistem, ko naj bi umrl, so zgodovinarji ugotovili.

Še danes, ko lahko vse preverjaš, snemaš, je toliko laži in različnih interpretacij, da glava peče, takrat ni bilo šanse, da bi bila kakšna pisarjenja resnična brez dobrih dokazov, moraš bit malo treščen, da verjameš.

Pa v noseče device tudi ne verjmem.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 5619, 01.09.2025 ob 19:19

Meni je dovolj da so tako pričali in tako zapisali.

Ni moje ukvartjati se s tem, je , ni, vem pa da nekaj je tam gor, eni ga imenujemo Bog, drugi pa vsak po svoje in da je drugi tam dol kjer so Joža, Adolf, Jozef, Pol, Mao in podobni kalibri.

Vem tudi da mi ta Bog momaga skozi življenje, da mi takrat ko si nečesa močno želim stopi ob bok in skupaj narediva kar sem si zamislil, enim se to morda zdi trapasto, morda vam ne pomaga, meni pomaga, sam ne bi nikoli dosegel vsega zadanega.

Bog ni duh v steklenici, ki izpolnjuje želje, če steklenico mal počohaš. Bog ti ga vedi čemu se ti moliš in kaj ti stoji ob strani.

Bi se kar strinjala. Tista moč od nekje, ki nam pomaga v hudih časih, ko že pomalem zgubljamo razsodnost. Pa naj bo to Jezus, Bog, Alah, Stvarnik, Energija, Univerzum, itd. Že sedenje v cerkvi ali pa pod drevesom mi pomaga da zberem misli.

O kleru pa ne bi, ker so naredili cel biznis iz tega. Tudi oni so pozabili na smrtne grehe in kaj bibilija uči.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close