Varanje
ironija je, da folk, ki težko in redkeje od 29. feb. pride do seksa — razglablja o “varanju”
dejte brat kaj drugega kot rumene medije … npr. kmasutro — tam o varanju, maloposestništvu … ni črke ☺
Mislim, da ti Njega ne razumeš. Nedoraslost ravno to pomeni, da je osebi vseeno kakšna bi kazen utegnila slediti zaradi varanja. Odrasla in odgovorna oseba bo zaključila razmerje, ki ne štima in šla naprej. Varajoči pa so barabe in strahopetci.[/quote]
Ampak antilopa noben ne more določat doraslosti ali nedoraslosti….
Kako lahko ti ali pa On_ (ali pa jaz) določamo kaj je doraslost in kaj ne…. Samo zato ker so nas tako učili 200 in več let še ne pomeni da je seksanje z drugimi nedoraslost in varanje… varanje je zato ker smo to mi kot družba USTVARILI! tega pred 2000 leti ni bilo na tem ozemlju….
to je ravno point mi ustvarjamo vzorce vedenja in jih poimenujemo in označimo pravilne in napačne… in tebe (in večino nas) so učili da je spolni odnos z X osebo medtem ko imamo partnerja VARANJE in tako trdno prepričani na forumu in po svetu hodimo/te/jo ljudje ki trdijo da so oni više DORASLOSTI ali ODRASLOSTI samo zato ker se kot pijanci plota držite/jo/mo nekih fantazijskih pripoved ki nam jih vceplja družba skozi generacije….
Veš kako je to antilopa… če nekaj delaš 500 let in postane tradicija še ne pomeni da to ni NEUMNO…
NM-3w pa je povedal ostalo o drugih načinih lajfa… samo mi belčki mamo tako mnenje o tem varanju pa ponaturilazirani črnčki pa latinoti v USA ki so prevzeli enak način mišljenja…
Ko bo večina ljudi razumela da je vse to kar mi danes smatramo kot vrh odraslosti in pravilnega delovanja le naš družbeni konsenz ki se počasi skozi desetletja spreminja boste razumeli da ni doraslih ali nedoraslih ljudi ampak so to samo v vaših očeh in mislih.[/quote]Matkic pozdravljen :)Prej je bila narava kriva, zdej je že Antilopa? 😀
Matjazko odloči se kaj boš zagovarjal ali naravne nagone ali medčloveške odnose, ki naj bi včasih presegli te osnovne naravne/živalske sile 😉
Matkic ne gre za tradicijo, gre preprosto za naravno potrebo, da dva, ki “se spravita delat otroke” naj bi bila toliko povezana med sabo, da ne bi “izdala” drug drugega z namenom, da vzgojita novi rod, ki je pri nas ljudeh zelo nebogljen in rabi leta skrbi in podpore obeh staršev, da zraste nekaj spodobnega iz njega.
To je naravno, s tem smo se razvili/obstali kot vrsta, čeprav se danes zdi to, da sta dva skupaj ni več nujno potrebno, da zmoreta “odredit” otroka in se na ta naš osnovni program “bios”, pozablja. Je pa vseeno tu in se oglaša na različne načine.
Saj ni vedno nekega razumskega razloga za varanje, kot ni razumskega razloga, da nekdo kupi športen avto, ki leti 300km/h…. 😉 Čemu, ko pa se nima kje toliko peljat? Ima pa človek željo in ga kupi.
Zakaj?
Taka stvar, kot je “neuporaben” avto ima simbolno/čustveno vrednost. Dotičnemu daje občutek večvrednosti, samo to! To je tisti osnovni razlog zakaj nekdo zastavi vse svoje prihranke+premoženje in nabavi tako reč. Pa se v resnici sploh ne zaveda tega, kot se varajoči ne zaveda razlogov zakaj se podaja v tako stvar….. :/
Ampak antilopa noben ne more določat doraslosti ali nedoraslosti….
Kako lahko ti ali pa On_ (ali pa jaz) določamo kaj je doraslost in kaj ne…. Samo zato ker so nas tako učili 200 in več let še ne pomeni da je seksanje z drugimi nedoraslost in varanje… varanje je zato ker smo to mi kot družba USTVARILI! tega pred 2000 leti ni bilo na tem ozemlju….
to je ravno point mi ustvarjamo vzorce vedenja in jih poimenujemo in označimo pravilne in napačne… in tebe (in večino nas) so učili da je spolni odnos z X osebo medtem ko imamo partnerja VARANJE in tako trdno prepričani na forumu in po svetu hodimo/te/jo ljudje ki trdijo da so oni više DORASLOSTI ali ODRASLOSTI samo zato ker se kot pijanci plota držite/jo/mo nekih fantazijskih pripoved ki nam jih vceplja družba skozi generacije….
Veš kako je to antilopa… če nekaj delaš 500 let in postane tradicija še ne pomeni da to ni NEUMNO…
NM-3w pa je povedal ostalo o drugih načinih lajfa… samo mi belčki mamo tako mnenje o tem varanju pa ponaturilazirani črnčki pa latinoti v USA ki so prevzeli enak način mišljenja…
Ko bo večina ljudi razumela da je vse to kar mi danes smatramo kot vrh odraslosti in pravilnega delovanja le naš družbeni konsenz ki se počasi skozi desetletja spreminja boste razumeli da ni doraslih ali nedoraslih ljudi ampak so to samo v vaših očeh in mislih.[/quote]Matkic pozdravljen :)Prej je bila narava kriva, zdej je že Antilopa? 😀
Matjazko odloči se kaj boš zagovarjal ali naravne nagone ali medčloveške odnose, ki naj bi včasih presegli te osnovne naravne/živalske sile 😉
Matkic ne gre za tradicijo, gre preprosto za naravno potrebo, da dva, ki “se spravita delat otroke” naj bi bila toliko povezana med sabo, da ne bi “izdala” drug drugega z namenom, da vzgojita novi rod, ki je pri nas ljudeh zelo nebogljen in rabi leta skrbi in podpore obeh staršev, da zraste nekaj spodobnega iz njega.
To je naravno, s tem smo se razvili/obstali kot vrsta, čeprav se danes zdi to, da sta dva skupaj ni več nujno potrebno, da zmoreta “odredit” otroka in se na ta naš osnovni program “bios”, pozablja. Je pa vseeno tu in se oglaša na različne načine.
Saj ni vedno nekega razumskega razloga za varanje, kot ni razumskega razloga, da nekdo kupi športen avto, ki leti 300km/h…. 😉 Čemu, ko pa se nima kje toliko peljat? Ima pa človek željo in ga kupi.
Zakaj?
Taka stvar, kot je “neuporaben” avto ima simbolno/čustveno vrednost. Dotičnemu daje občutek večvrednosti, samo to! To je tisti osnovni razlog zakaj nekdo zastavi vse svoje prihranke+premoženje in nabavi tako reč. Pa se v resnici sploh ne zaveda tega, kot se varajoči ne zaveda razlogov zakaj se podaja v tako stvar….. :/[/quote]
a si lahko še 45 minut na netu, da jaz na tvoji babnici dokončam f.u.k ☺ – hvala
Tole je iz druge teme pa vendar dober primer:
Če vse to z isto vnemo poveš tisti, ki jo imaš doma, vsaj vsak drug dan….;) bo seksa več kot pa ga boš zmogel…..
Ampak ne raje energijo troši vsak dan pri drugi in dela norca ups, frajerja iz sebe….
Zakaj že? Ker je odrasel in ne rabi občutkov večvrednosti? ….ccccccccccc
Mislim, da ti Njega ne razumeš. Nedoraslost ravno to pomeni, da je osebi vseeno kakšna bi kazen utegnila slediti zaradi varanja. Odrasla in odgovorna oseba bo zaključila razmerje, ki ne štima in šla naprej. Varajoči pa so barabe in strahopetci.[/quote]
Prvič slišim, da je varanje pogojeno z zrelostjo. Potem lahko isto govorimo tudi za vero, npr tisti ki niso verni bi lahko bili označeni za nedorasle, ker še sami ne verjamejo v nadnaravna izmišljena bitja. Preberi si še enkrat kar sem napisal v zgornjem postu. Varanje lahko postane tudi način življenja, za kar se pa odloči posameznik sam in v njem ne vidi prav nič spornega.[/quote]
Sam si rekel, da varajo tisti, ki so egoistični in ne mislijo na posledice oziroma “kazen”. To isto počnejo otroci, ko še niso pripravljeni prevzemati odgovornosti, ko se še ne zavedajo, da niso sami, ampak da so pomembni okrog nas tudi drugi ljudje, ne le naše potrebe in želje. Zato se temu reče nedoraslost, če nekdo to isto še počne kasneje v “odrasli” dobi.
Ampak antilopa noben ne more določat doraslosti ali nedoraslosti….
Kako lahko ti ali pa On_ (ali pa jaz) določamo kaj je doraslost in kaj ne…. Samo zato ker so nas tako učili 200 in več let še ne pomeni da je seksanje z drugimi nedoraslost in varanje… varanje je zato ker smo to mi kot družba USTVARILI! tega pred 2000 leti ni bilo na tem ozemlju….
to je ravno point mi ustvarjamo vzorce vedenja in jih poimenujemo in označimo pravilne in napačne… in tebe (in večino nas) so učili da je spolni odnos z X osebo medtem ko imamo partnerja VARANJE in tako trdno prepričani na forumu in po svetu hodimo/te/jo ljudje ki trdijo da so oni više DORASLOSTI ali ODRASLOSTI samo zato ker se kot pijanci plota držite/jo/mo nekih fantazijskih pripoved ki nam jih vceplja družba skozi generacije….
Veš kako je to antilopa… če nekaj delaš 500 let in postane tradicija še ne pomeni da to ni NEUMNO…
NM-3w pa je povedal ostalo o drugih načinih lajfa… samo mi belčki mamo tako mnenje o tem varanju pa ponaturilazirani črnčki pa latinoti v USA ki so prevzeli enak način mišljenja…
Ko bo večina ljudi razumela da je vse to kar mi danes smatramo kot vrh odraslosti in pravilnega delovanja le naš družbeni konsenz ki se počasi skozi desetletja spreminja boste razumeli da ni doraslih ali nedoraslih ljudi ampak so to samo v vaših očeh in mislih.[/quote]Matkic pozdravljen :)Prej je bila narava kriva, zdej je že Antilopa? 😀
Matjazko odloči se kaj boš zagovarjal ali naravne nagone ali medčloveške odnose, ki naj bi včasih presegli te osnovne naravne/živalske sile 😉
Matkic ne gre za tradicijo, gre preprosto za naravno potrebo, da dva, ki “se spravita delat otroke” naj bi bila toliko povezana med sabo, da ne bi “izdala” drug drugega z namenom, da vzgojita novi rod, ki je pri nas ljudeh zelo nebogljen in rabi leta skrbi in podpore obeh staršev, da zraste nekaj spodobnega iz njega.
To je naravno, s tem smo se razvili/obstali kot vrsta, čeprav se danes zdi to, da sta dva skupaj ni več nujno potrebno, da zmoreta “odredit” otroka in se na ta naš osnovni program “bios”, pozablja. Je pa vseeno tu in se oglaša na različne načine.
Saj ni vedno nekega razumskega razloga za varanje, kot ni razumskega razloga, da nekdo kupi športen avto, ki leti 300km/h…. 😉 Čemu, ko pa se nima kje toliko peljat? Ima pa človek željo in ga kupi.
Zakaj?
Taka stvar, kot je “neuporaben” avto ima simbolno/čustveno vrednost. Dotičnemu daje občutek večvrednosti, samo to! To je tisti osnovni razlog zakaj nekdo zastavi vse svoje prihranke+premoženje in nabavi tako reč. Pa se v resnici sploh ne zaveda tega, kot se varajoči ne zaveda razlogov zakaj se podaja v tako stvar….. :/[/quote]
Ti malo podcenjuješ ljudi, ko pišeš tukaj kaj se kdo zaveda in česa ne.
Matkic pozdravljen :)Prej je bila narava kriva, zdej je že Antilopa? 😀
Matjazko odloči se kaj boš zagovarjal ali naravne nagone ali medčloveške odnose, ki naj bi včasih presegli te osnovne naravne/živalske sile 😉
Matkic ne gre za tradicijo, gre preprosto za naravno potrebo, da dva, ki “se spravita delat otroke” naj bi bila toliko povezana med sabo, da ne bi “izdala” drug drugega z namenom, da vzgojita novi rod, ki je pri nas ljudeh zelo nebogljen in rabi leta skrbi in podpore obeh staršev, da zraste nekaj spodobnega iz njega.
To je naravno, s tem smo se razvili/obstali kot vrsta, čeprav se danes zdi to, da sta dva skupaj ni več nujno potrebno, da zmoreta “odredit” otroka in se na ta naš osnovni program “bios”, pozablja. Je pa vseeno tu in se oglaša na različne načine.
Saj ni vedno nekega razumskega razloga za varanje, kot ni razumskega razloga, da nekdo kupi športen avto, ki leti 300km/h…. 😉 Čemu, ko pa se nima kje toliko peljat? Ima pa človek željo in ga kupi.
Zakaj?
Taka stvar, kot je “neuporaben” avto ima simbolno/čustveno vrednost. Dotičnemu daje občutek večvrednosti, samo to! To je tisti osnovni razlog zakaj nekdo zastavi vse svoje prihranke+premoženje in nabavi tako reč. Pa se v resnici sploh ne zaveda tega, kot se varajoči ne zaveda razlogov zakaj se podaja v tako stvar….. :/[/quote]
a si lahko še 45 minut na netu, da jaz na tvoji babnici dokončam f.u.k ☺ – hvala[/quote]Težka bo, mi ravno ona s hrbtom podpira tipkovnico……
Vprašaj raje kako ovčko ta bi bila na tvojem intelektualnem nivoju…sam ne sme bit prestara, tiste so že malo bolj pametne…. :/
a si lahko še 45 minut na netu, da jaz na tvoji babnici dokončam f.u.k ☺ – hvala[/quote]Težka bo, mi ravno ona s hrbtom podpira tipkovnico……
Vprašaj raje kako ovčko ta bi bila na tvojem intelektualnem nivoju…sam ne sme bit prestara, tiste so že malo bolj pametne…. :/[/quote]
še zmišljuješ si slabo (uporabljaš moje fore) ☺
ima pa lepo tesno, pa še dobro miga v doggy_ju. … a je s tabo tudi takšna ☺
A tvoja ovčka?
Eh neee ti si jo kar privošči…..cccccc[/quote]
ne zanikaj, da nisi prebral, da gre za tvojo babnico ☺ … boš morda sam pri sebi dosegel nirvano odrešenja
Ta časopis lahko bereš na sosednjem forumu “Nezvestoba”.
Je pa večinoma tako, da tisti, ki varajo samo delijo svojo zgodbo in če že replicirajo nazaj, to počnejo na spoštljiv način, tisti, ki pa so že kdaj bili prevarani jih pa napadajo in žalijo na polno. Kdo je zdaj tu zrel in nezrel, haha :>
Ta časopis lahko bereš na sosednjem forumu “Nezvestoba”.
Je pa večinoma tako, da tisti, ki varajo samo delijo svojo zgodbo in če že replicirajo nazaj, to počnejo na spoštljiv način, tisti, ki pa so že kdaj bili prevarani jih pa napadajo in žalijo na polno. Kdo je zdaj tu zrel in nezrel, haha :>[/quote]
ne gre se za branje zgodb, gre se za jasnost, in za ločevanja teorije od prakse, in prdvesm zato,ker so tu sodelujoči varali in bili varani in je najbolje delati na resničnih primerih…je pa še nekaj zanimivo, da zelo malo varajo mladi ljudje, tam nekje do 30 leta, nato pa se to drastično spremeni, zakaj?
A ti že si brez?
Posledica varanja? 😉 😀 :D[/quote]brez koga ali kaj?
Jajc…… ti jih je odbila, ko je zvedela kaj si ji naredil, posledica je, da sedaj ne upaš nič o tem napisat……ok? :/
Sam nisem varal tako, da nimam kaj konkretnega napisat. Ti prepuščam prostor….. 🙂
Ta časopis lahko bereš na sosednjem forumu “Nezvestoba”.
Je pa večinoma tako, da tisti, ki varajo samo delijo svojo zgodbo in če že replicirajo nazaj, to počnejo na spoštljiv način, tisti, ki pa so že kdaj bili prevarani jih pa napadajo in žalijo na polno. Kdo je zdaj tu zrel in nezrel, haha :>[/quote]
Tisi, ki vara, zagotovo ni. :)) Za drugega pa je težko rečt, se pa nagibam k temu, da prav tako ni kaj preveč.
Eh c’mon, kje pa ti živiš. Si že kdaj prebiral koga na tem forumu, ki je bil “jasen”, koliko od vas dejansko da še kak primer iz svojega življenja zraven ? Gor visijo samo neke definicije, prepričanja, ki jih je folk pobral iz bogve kje že, na izkušnjah so pa šibki, saj le teh nimajo dovolj. Zakaj bi potem bil kdo izjema tu vmes, ki bi jasno in glasno povedal vse o sebi, pa da se potem teli stalni pisci, ki tu visijo že od ustanovitve Mona, začnejo zaletavat v njegove poste in se delat norca iz njega ?
Najlažje je vzet nek neznan anonimen vzdevek, odpreti svojo zgodbo, potem pa “izginit” nekam v neznano. To še gre. Stalni pisci pa ne bodo imeli jajc počet tega, ker oni so si svoj “imidž” na nek način že zgradili tu gor. Getaš moj point ?…
Eh c’mon, kje pa ti živiš. Si že kdaj prebiral koga na tem forumu, ki je bil “jasen”, koliko od vas dejansko da še kak primer iz svojega življenja zraven ? Gor visijo samo neke definicije, prepričanja, ki jih je folk pobral iz bogve kje že, na izkušnjah so pa šibki, saj le teh nimajo dovolj. Zakaj bi potem bil kdo izjema tu vmes, ki bi jasno in glasno povedal vse o sebi, pa da se potem teli stalni pisci, ki tu visijo že od ustanovitve Mona, začnejo zaletavat v njegove poste in se delat norca iz njega ?
Najlažje je vzet nek neznan anonimen vzdevek, odpreti svojo zgodbo, potem pa “izginit” nekam v neznano. To še gre. Stalni pisci pa ne bodo imeli jajc počet tega, ker oni so si svoj “imidž” na nek način že zgradili tu gor. Getaš moj point ?…[/quote]Mogoče so pa ravno zato lahko stalni pisci ker imajo čisto vest…..a?
Getaš? 😉
Bom povedal svojo zgodbo.
Na začetku sva se s partnerko ujela na polno. POtem je šlo pa na slabše. Spoznal sem drugo s katero sem imel razmerje, par let. Potem je moja žena zvedela in se začela trudit, da sem imel občutek, da bo spet kot nekoč in zapustil ljubico.
Pa je kmalu bilo vse po starem. Našel sem si drugo. Žena je spet zvedela. Pa sem vseeno nadaljeval.
Zakja ostajam z njo?
Ker sva zgradila skupno hišo, ker imava otroke, brez otrok pa mi ni za biti. Pa tudi, če imaš skupno hišo, skupne kredite, je problem it narazen. Mogoče, ko bodo otroci odrasli.
Ženi ni do seksa, ni do pogovorov, ni do druženja, zato sem si našel drugo.
Forum je zaprt za komentiranje.