Varanje
Jejhata, res….NM-3w, a ti veš, da beseda varanje ne leti na razdajanje libida nekoga in kako kdo to razdajanje dojema?
Beseda “varanje” označuje dejanje, ko nekdo počne nekaj nekomu za hrbtom, ker ve, da tega dejanja prevarana oseba ne odobrava.[/quote]
tale “teorija” o terminu varanje velja npr. pri pokru, kjer so pravila jasno določena, da so vse karte ves čas vsem na očeh.
v osebnih razmerjih si ljudje libido drugih “lastimo” – redko kdaj s privolitvijo “olastninjenega” ☺
so tudi ekstremi, ko si kdo hoče lastiti sposobnost mišljenja, dojemanja … drugih oseb ☺
Razlogi za varanje so lahko tudi naslednji:
1 – nagnjenost k varanju, taka oseba bo varala ne glede na to, da ima doma lepo in dobro ženo (ali moža) in da mu (ji) doma seksa ne primanjkuje, gre za to, da mora doživeti vedno nekaj novega (tudi, če vsak dan je različno vrsto čokolade, bo ta oseba še vedno želela probat še kremno rezino, pijano nevesto, tiramisu, baklavo ipd.);
2 – načrtno varanje z namenom doseči določen družbeni položaj ali vsaj napredovanje v službi (mislim, da je ta razlog varanja v zadnjem času v precejšnjem porastu);
3 – tekmovalnost v primerjavi s prijatelji/prijateljicami ali sodelavci/sodelavkami – oseba želi pokazati drugim, da je še vedno greha vredna in atraktivna/zanimiva;
4 – oseba vara, ker ve, da lahko (ima slepega in naivnega partnerja/partnerico), saj ve, da ji/mu bo odpuščeno;
Bolj malo rešitev je tukaj napisanih. Večinoma so obtožbe. Pogovor? NM-3w je omenil primerjavo z pokrom. Do konca življenja naj bi si partnerka in partner odpirala karte. Sedaj če imata drugačen stil igre bodo konstantno problemi.
Meni se zdi da bi si moral varajoči najti podobno “nedoraslo” partnerko.
Varanje nima nobene veze z nedoraslostjo. To lahko postane tudi način življenja. Tebi se to zdi nesprejemljivo, ker si pač tradicionalist in trmasto prepričan v tisto tvojo “resnico”, medtem ko na drugi strani obstajajo ljudje, ki živijo kot ptičke na vejici, brezskrbno in počnejo kar jim še isti trenutek pade na pamet. Če se jim ponudi šansa si jo preprosto vzamejo, brez pomisleka kakšna “kazen” bi znala temu sledit. Tisti, ki varajo niso nedorasli, samo barabe so, ki mislijo samo na svoje potrebe, za ostale, včasih tudi najbližje jim je pa popolnoma vseeno. Bo šlo, boš razumel ?
a je varanje tud, da grem na pivo v tisti bife, ki ima bolj prsato, ritasto in razgaljeno kelnarco kotpa v onega, kjer je “moja” za šankom???
dejte se skulirat — termin varanje obvladajo/te tisti, ki maloposestniško HOČETE!!! obvladovati drzgo osebo/človeka!!
Od tu do sužnjelastnišva, … potreb po deklaracijah o človekovih PRAVICAH (wtf jih sploh rabimo?? – aja, maloposestnišvo nad ljudmi jih je naplavilo pa ni niti pol koraka!!!
Varanje nima nobene veze z nedoraslostjo. To lahko postane tudi način življenja. Tebi se to zdi nesprejemljivo, ker si pač tradicionalist in trmasto prepričan v tisto tvojo “resnico”, medtem ko na drugi strani obstajajo ljudje, ki živijo kot ptičke na vejici, brezskrbno in počnejo kar jim še isti trenutek pade na pamet. Če se jim ponudi šansa si jo preprosto vzamejo, brez pomisleka kakšna “kazen” bi znala temu sledit. Tisti, ki varajo niso nedorasli, samo barabe so, ki mislijo samo na svoje potrebe, za ostale, včasih tudi najbližje jim je pa popolnoma vseeno. Bo šlo, boš razumel ?[/quote]
Mislim, da ti Njega ne razumeš. Nedoraslost ravno to pomeni, da je osebi vseeno kakšna bi kazen utegnila slediti zaradi varanja. Odrasla in odgovorna oseba bo zaključila razmerje, ki ne štima in šla naprej. Varajoči pa so barabe in strahopetci.
Varanje nima nobene veze z nedoraslostjo. To lahko postane tudi način življenja. Tebi se to zdi nesprejemljivo, ker si pač tradicionalist in trmasto prepričan v tisto tvojo “resnico”, medtem ko na drugi strani obstajajo ljudje, ki živijo kot ptičke na vejici, brezskrbno in počnejo kar jim še isti trenutek pade na pamet. Če se jim ponudi šansa si jo preprosto vzamejo, brez pomisleka kakšna “kazen” bi znala temu sledit. Tisti, ki varajo niso nedorasli, samo barabe so, ki mislijo samo na svoje potrebe, za ostale, včasih tudi najbližje jim je pa popolnoma vseeno. Bo šlo, boš razumel ?[/quote]
Mislim, da ti Njega ne razumeš. Nedoraslost ravno to pomeni, da je osebi vseeno kakšna bi kazen utegnila slediti zaradi varanja. Odrasla in odgovorna oseba bo zaključila razmerje, ki ne štima in šla naprej. Varajoči pa so barabe in strahopetci.[/quote]
huje je, da npr. delodajalec ne vplača “mojih” prispevkov DURS_u … kot pa, da se partner/ica poonegavi z nekom trejim/o ☺
če pa ga tip še kje namoči oz. bejba komu nastavi … gre pa za zadovoljitev “sebe” ne pa karkoli v zvezi s partnerstvom!! … kot, da gre v gostilno na hrano, ki je doma ne dobi ☺
Če sledim tvoji logiki, potem bi bilo dobro, da partnerico prepričaš, da to stori pogosteje in da si izkupiček od njene “dejavnosti” razdelita, potem ti ne bo treba delat in tudi ne plačat prispevkov. :))))) Pa tudi jesta lahko v gostilni, ker ti partnerica ne bo imela časa skuhati kosilo. :))[/quote]
še tole prebavI:
pri eskimih je “dejanje” časti “posoditi” ženo
hindujci (cca 1 milijarda – cca toliko kot katoličanov) pa spolnost dojemajo kot “umetnost” med dvema osebama (pa imajo “dogovorjene” poroke/partnerstva). Podobno je pri kitajcih (spet 1milijarda ljudi) …
pod črto:
varanje kot pojem pozna bela rasa — nekje od sužnjelastništva dalje, ko so sužnji “prevarali” gospodarja in spizdili ☺
happy?
Zvestoba ni samoumevna, v zvezo vlagata oba. Če ga “serje” tvoja ženska z drugimi, se moraš tudi sam vprašati, zakaj je temu tako, kaj je bilo narobe v vajini zvezi, da gre en partner ven iskat oz. zadovoljevat ne samo seksualnih potreb, ampak verjetno predvsem čustvene. Klasično so pogosto varani tudi tisti, ki imajo očetovski oz. materinski kompleks – in s partnerjem poskušajo vzpostaviti podoben odnos kot z materjo oz. očetom, ki pa je infantilen (ljubosumje, posesivnost, “visenje” na partnerju, partner se ne sme družiti z nasprotnim spolom… )
evo primere (pokerskega) varanja:
potem, ko jima je izpadlo par rund seksa (vseeno zakaj) ona za kosilo pripravi prismojen restan krompir in (podmuklo) vpraša: ane, da je bil dober krompir (babo bi ubil, ampak polna jajca so proti)
ali pa on “očofa” z vodo njen avto in ji reče kako lep je njen avto … ona pa že 2 tedna nenasajena …
Varanje nima nobene veze z nedoraslostjo. To lahko postane tudi način življenja. Tebi se to zdi nesprejemljivo, ker si pač tradicionalist in trmasto prepričan v tisto tvojo “resnico”, medtem ko na drugi strani obstajajo ljudje, ki živijo kot ptičke na vejici, brezskrbno in počnejo kar jim še isti trenutek pade na pamet. Če se jim ponudi šansa si jo preprosto vzamejo, brez pomisleka kakšna “kazen” bi znala temu sledit. Tisti, ki varajo niso nedorasli, samo barabe so, ki mislijo samo na svoje potrebe, za ostale, včasih tudi najbližje jim je pa popolnoma vseeno. Bo šlo, boš razumel ?[/quote]
Mislim, da ti Njega ne razumeš. Nedoraslost ravno to pomeni, da je osebi vseeno kakšna bi kazen utegnila slediti zaradi varanja. Odrasla in odgovorna oseba bo zaključila razmerje, ki ne štima in šla naprej. Varajoči pa so barabe in strahopetci.[/quote]
Ampak antilopa noben ne more določat doraslosti ali nedoraslosti….
Kako lahko ti ali pa On_ (ali pa jaz) določamo kaj je doraslost in kaj ne…. Samo zato ker so nas tako učili 200 in več let še ne pomeni da je seksanje z drugimi nedoraslost in varanje… varanje je zato ker smo to mi kot družba USTVARILI! tega pred 2000 leti ni bilo na tem ozemlju….
to je ravno point mi ustvarjamo vzorce vedenja in jih poimenujemo in označimo pravilne in napačne… in tebe (in večino nas) so učili da je spolni odnos z X osebo medtem ko imamo partnerja VARANJE in tako trdno prepričani na forumu in po svetu hodimo/te/jo ljudje ki trdijo da so oni više DORASLOSTI ali ODRASLOSTI samo zato ker se kot pijanci plota držite/jo/mo nekih fantazijskih pripoved ki nam jih vceplja družba skozi generacije….
Veš kako je to antilopa… če nekaj delaš 500 let in postane tradicija še ne pomeni da to ni NEUMNO…
NM-3w pa je povedal ostalo o drugih načinih lajfa… samo mi belčki mamo tako mnenje o tem varanju pa ponaturilazirani črnčki pa latinoti v USA ki so prevzeli enak način mišljenja…
Ko bo večina ljudi razumela da je vse to kar mi danes smatramo kot vrh odraslosti in pravilnega delovanja le naš družbeni konsenz ki se počasi skozi desetletja spreminja boste razumeli da ni doraslih ali nedoraslih ljudi ampak so to samo v vaših očeh in mislih.
Kakšen samo? :))) Narava je močnejša od nas (moških). 😀
Mislim, da varanje nima neposredno veze s pomanjkanjem seksa.
Lahko, da bo moški vsak dan seksal z ženo, ampak mu bo nek adrenalin, da še poskusi z drugimi, ker je to njegov “fiks”.[/quote]
kako da ne… če ti baba dela v tujini za 6 mescov in hočeš fukat in maš pomankanje je to več kot dovoljšen razlog za varanje če kdo vpraša mene… ne rabi bit zato v odnosu nekaj narobe… če vse štima ko sta doma…
Saj ljudje nismo le spolna bitja. Ne usmerja nas samo nagon, imamo še kaj drugega v sebi. Zato ne more biti razlog v naravi, češ nisem se mogel ubraniti, želja je bila premočna, bil se začaran, nisem vedel kaj delam…oh ta nagon. Vedno je več korakov, nikoli ni že kar akcija. Torej greš zavestno v varanje.
Varanje nima nobene veze z nedoraslostjo. To lahko postane tudi način življenja. Tebi se to zdi nesprejemljivo, ker si pač tradicionalist in trmasto prepričan v tisto tvojo “resnico”, medtem ko na drugi strani obstajajo ljudje, ki živijo kot ptičke na vejici, brezskrbno in počnejo kar jim še isti trenutek pade na pamet. Če se jim ponudi šansa si jo preprosto vzamejo, brez pomisleka kakšna “kazen” bi znala temu sledit. Tisti, ki varajo niso nedorasli, samo barabe so, ki mislijo samo na svoje potrebe, za ostale, včasih tudi najbližje jim je pa popolnoma vseeno. Bo šlo, boš razumel ?[/quote]
Mislim, da ti Njega ne razumeš. Nedoraslost ravno to pomeni, da je osebi vseeno kakšna bi kazen utegnila slediti zaradi varanja. Odrasla in odgovorna oseba bo zaključila razmerje, ki ne štima in šla naprej. Varajoči pa so barabe in strahopetci.[/quote]
Antilopa, zakaj imam jaz pri tebi občutek, da bi bila hitro prevarana? :)))
Zato, ker lahko tudi sama psihologija ti določa (družina in nezdravi odnosi, npr. pretirana navezanost na očeta, potem pa to od partnerja pričakuješ, da ti “igra očka”, se preveč “nalimaš” na njega i nga dušiš, ga imaš “na kratko”, zelo pogosti ljubosumni izpadi besa itd…. ), če boš prevarana, kar spet pomeni, da ni samo problem v varajočem, ampak tudi v tebi.
Varanje nima nobene veze z nedoraslostjo. To lahko postane tudi način življenja. Tebi se to zdi nesprejemljivo, ker si pač tradicionalist in trmasto prepričan v tisto tvojo “resnico”, medtem ko na drugi strani obstajajo ljudje, ki živijo kot ptičke na vejici, brezskrbno in počnejo kar jim še isti trenutek pade na pamet. Če se jim ponudi šansa si jo preprosto vzamejo, brez pomisleka kakšna “kazen” bi znala temu sledit. Tisti, ki varajo niso nedorasli, samo barabe so, ki mislijo samo na svoje potrebe, za ostale, včasih tudi najbližje jim je pa popolnoma vseeno. Bo šlo, boš razumel ?[/quote]
Mislim, da ti Njega ne razumeš. Nedoraslost ravno to pomeni, da je osebi vseeno kakšna bi kazen utegnila slediti zaradi varanja. Odrasla in odgovorna oseba bo zaključila razmerje, ki ne štima in šla naprej. Varajoči pa so barabe in strahopetci.[/quote]
Prvič slišim, da je varanje pogojeno z zrelostjo. Potem lahko isto govorimo tudi za vero, npr tisti ki niso verni bi lahko bili označeni za nedorasle, ker še sami ne verjamejo v nadnaravna izmišljena bitja. Preberi si še enkrat kar sem napisal v zgornjem postu. Varanje lahko postane tudi način življenja, za kar se pa odloči posameznik sam in v njem ne vidi prav nič spornega.
Forum je zaprt za komentiranje.