Varanje
A za psychic driving si že kdaj slišal?
S psihično specifiko ne mislim na psihično labilnost, ampak na določene “psihične predispozicije”, ki izvirajo iz nezdravih družinskih odnosov. Npr. hčerka je zelo navezana na očeta, ki je kot mož nekako odtujen od lastne žene, žena se zato počuti ogroženo od lastne hčere, ker ima občutek, da tekmujeta za pozornost enega moškega. Med hčerjo in materjo se pojavi prikrita agresija, med očetom in hčerjo pretirana navezanost, ki traja v odraslo dobo. In taka ženska ima recimo precej večjo možnost, da si bo našla moškega, s katerim bi želela zadovoljevati te infantilne potrebe po odvisnosti, ampak partner ne bo nikoli njen oče, zato iz te vloge recimo pobegne v vzporedno zvezo z drugo žensko.
Najina ljubezen: Harville Hendrix[/quote]
Kaj če si najde takšnega partnerja, ki si želi in je sposoben zadovoljiti vse njene potrebe, tako po očetu kot partnerju? [/quote]
Takšne zveze so ponavadi nestabilne, ker infantilne želje in potrebe ne moremo usklajevat si potrebami odraslih, zrelih ljudi.
Kaj če si najde takšnega partnerja, ki si želi in je sposoben zadovoljiti vse njene potrebe, tako po očetu kot partnerju? [/quote]
Takšne zveze so ponavadi nestabilne, ker infantilne želje in potrebe ne moremo usklajevat si potrebami odraslih, zrelih ljudi.[/quote]
Kakšna veza je stabilna? Kakšna morata biti partnerja? Saj ni popolnih ljudi, torej so tudi nepopolne zveze. Bistvo je, da si dva želita drug drugega, rasteta v odnosu in se dobro počutita v zvezi. Če je za tretjo osebo veza drugega “čudna”, ker se sam ne vidi v tem in jo morda še obsoja, to še ni zadosten razlog, da zveza ne funkcionira in ni normalna v očeh tistih dveh, ki jo furata.
Takšne zveze so ponavadi nestabilne, ker infantilne želje in potrebe ne moremo usklajevat si potrebami odraslih, zrelih ljudi.[/quote]
Kakšna veza je stabilna? Kakšna morata biti partnerja? Saj ni popolnih ljudi, torej so tudi nepopolne zveze. Bistvo je, da si dva želita drug drugega, rasteta v odnosu in se dobro počutita v zvezi. Če je za tretjo osebo veza drugega “čudna”, ker se sam ne vidi v tem in jo morda še obsoja, to še ni zadosten razlog, da zveza ne funkcionira in ni normalna v očeh tistih dveh, ki jo furata.[/quote]
Če sta oba zadovoljna, je mogoče to “prava zveza”, kljub temu, če odstopa od nekih psiholoških in socioloških standardov. 😉
Kakšna veza je stabilna? Kakšna morata biti partnerja? Saj ni popolnih ljudi, torej so tudi nepopolne zveze. Bistvo je, da si dva želita drug drugega, rasteta v odnosu in se dobro počutita v zvezi. Če je za tretjo osebo veza drugega “čudna”, ker se sam ne vidi v tem in jo morda še obsoja, to še ni zadosten razlog, da zveza ne funkcionira in ni normalna v očeh tistih dveh, ki jo furata.[/quote]
Če sta oba zadovoljna, je mogoče to “prava zveza”, kljub temu, če odstopa od nekih psiholoških in socioloških standardov. ;)[/quote]
O hvala, to sem hotla slišat od tebe…potem sva na pravi poti:))).
Če sta oba zadovoljna, je mogoče to “prava zveza”, kljub temu, če odstopa od nekih psiholoških in socioloških standardov. ;)[/quote]
O hvala, to sem hotla slišat od tebe…potem sva na pravi poti:))).[/quote]
Dokler bo On bdel nad tabo, da ne boš varala, potem vem, da si v dobrih rokah in ne bom v skrbeh zate. 🙂
Ja samo razlika je v tem da ti verjameš da se to da ohranit v popolni monogamiji v resnici pa se to ne da razen če imaš eno najbolj seksipilnih žensk na planetu ki je tudi svobodmiselna (se pravi ne izključuje trojčkov in vseh ostalih spolnih praks v nekih svobodnih mejah (se pravi ne kakega rezanje, krvi, animal seksa in podobnega)
Večino moških ki jih samice želijo pa so poročeni so ravno taki pri katerih je velika verjetnost da bodo varali, (ne 100% ampak vendar) zato ker taki moški so
1. samozavestni
2. zabavni
3. družabni
4. dobro zgledajo
In 4 točka je v cca. 60% odvisna od prvih 3 točk, kar je tudi dokaz moški z pivskimi buščeki in ”manekenkah” .
Kar pa je najbolj zanimivo je to da je raziskava pokazala da bi ženska prej ”dala” moškemo ki jo spravlja v dobro voljo tudi če ne ustreza njenih kvazi kriterijem zunanjega izgleda (ampak je še vedno v mejah normale)
medtem ko bi moška populacija bistveno redkeje položla žensko ki zgleda ”nikakvno” ima pa smisel za humor.
Problem da ni več pravih moških je to da družba SKRBI in daje POTUHO gnilemu delu človeštva z slabimi geni in nesposobnim preživetja. Potem se pa taki geni širijo kot bolezen po vsej zemlji. Nekdaj so samo najbolj vzdržljivi močni in pogumni preživeli in takrat je moški bil moški. Morda se resda bere primitivno ampak moški za svojo moškost potrebuje primitivnost če jo že kdo hoče tako imenovat. Vonj testosterona in visokega libida ne prihaja iz uglajenih kafičev polnih metroseksualcev ampak od prešvicanih marincev v puščavah, gozdarjev z motorkami, lovcev, free style boksarjev, starodavnih gladiatorjev in špartancev in še mnogo drugih…
Sodobna družba je največji strup za testosteron in libido moškega če sam nima dovolj samozavesti jajc in znanja da se ji upre in se ne pusti sprovocirat in podredit tistim ki menijo da moramo prilagodit moško obnašanje ženski zato ker smo drugače neuporabni.
Žalostno je da so ravno VOJNE ”potrebne” za očiščenje pomehkuženega dela moške populacije, kar pa je najbolj žalostno pa je da klasičnega vojskovanja pehote ne bomo več videli in bodo z vojno bistveno večji izbrisi tudi pogumnih in močnih namesto da bi skozi bojevanja mož na moža uvideli kdo ima predispozicije ponesti moške gene v naslednje rodove in kdo ne.[/quote]Matkič spregledal si tisti stavek, ki sem ga zgoraj izpostavil 😉
To o čemer pišeš je hitro minljiva “roba”, četudi bi imel top manekenko bi imel željo povaljat….sobarico nap 😉
Varanje ni posledica “zunanjih dejavnikov”, varanje zraste v tebi, če neguješ to seme….. ;)[/quote]
Varanje je skoraj vedno posledica zunanjih dejavnikov On_
Če bi bila na svetu samo ti in tvoja žena/partnerka je nebi mogel prevarat…. Vsaj ne z drugim človekom ženskega spola.
zakaj nam pa bios ni uničil tega semena? Če je tako kot praviš ti in je monogamija najbolj smiselna za osnovno željo bios (torej razmnoževanje?)
Meni to deluje ful kontradiktorno. Torej vbistvu naš bios sploh ni usklajen in deluje kar tak po ”češko” bi rekli 😉
Um caruje, snaga klade valja. Svetu od nekdaj vladajo najbolj prebrisani, ne fizično najmočnejši. Gladiatorji so bili zelo močni, a bili so navadni sužnji. Smeti.[/quote]
Ja samo ko sta 2 enakega uma pa vedno zmaga močnejši 😉 ko um odpove oz ne zmore zmagat in nimaš moči za zmago ti nič ne pomaga…
Saj tudi Hitler je nazadnje bil veliki ”um” svojih dni ki je premikal meje vojskovanja … na konco je zmagala stran ki je imela tovarne in kapacitete da je sproducirala VEČ opreme za vojsko ne pa um 🙂
Živjo!
Varanje je posledica,drugih-nerešenih problemov v partnerstvu.
Vsaj tko je bilo pri meni( nama).Midva sva skupaj (že) 4 leta, od vsega začetka tudi živiva skupaj, v tem času pa sva se tudi razšla.Zakaj? Zato, ker se nisva dovolj pogovarjala, bila iskrena drug z drugim.
V tem času ko sva bila narazen, pa se je zgodila največja neumnost, iz moje strani, namreč; en večer sem šla z prijateljicami ven in končala v postli z nekim tipom, ki ga na žalost občasno velikokrat mimobežno srečujem v mestu.In takrat me ta packa tako udari, tako zaboli…
Po določenem času sem M povedala in je razumel.
Še vedno sva skupaj.
Je pa res, da je zaupanje zelo zelo težko dobit nazaj,ko enkrat pade,se pobira več mesecev..
Sicer pa,mimogrede, tudi on je imel svoje štose, mi je npr.rekel da mora v službi podaljšat, pa je v resnici šel na biljard in par Uniončkov z prijatelji…
Iskrenost je važna,pa ne glede na to,ali je v igri mala nedolžna laž ali pa načeto partnerstvo.
Še vedno pa mislim in verjamem,da je odnos stvar vzajemnosti-kar boš dal to boš dobil.
Meni je blo iskreno iskreno žal in danes pravim samo to; čimveč se pogovarjajte.V odnosu se je veliko lažje skregat kot iskat neke trajnejše rešitve,dobre za moj/vaš odnos.
Um caruje, snaga klade valja. Svetu od nekdaj vladajo najbolj prebrisani, ne fizično najmočnejši. Gladiatorji so bili zelo močni, a bili so navadni sužnji. Smeti.[/quote]
Ja samo ko sta 2 enakega uma pa vedno zmaga močnejši 😉 ko um odpove oz ne zmore zmagat in nimaš moči za zmago ti nič ne pomaga…
Saj tudi Hitler je nazadnje bil veliki ”um” svojih dni ki je premikal meje vojskovanja … na konco je zmagala stran ki je imela tovarne in kapacitete da je sproducirala VEČ opreme za vojsko ne pa um :)[/quote]
In bi bili “šibkejši” narodi izbrisani, med drugim tudi ti, ker nisi German, pa menda niti blond nisi… :))
In med drugim, ko se sklicuješ na surovo moč in darvinizem, ne uporabljaš uma :)) in tudi iz zgodovine se naučiš bore malo, namreč pri ljudeh je vojskovanje še marsikaj drugega kot surova moč in sila, med drugim je veliko pomembnejša strategija in taktika, kjer je spet potreben UM, česar živali ne premorejo. In ja, ti “veliki vodje” najpogosteje uporabljajo takšne človeške figurice, ki jih svobodno premikajo po šahovnici, jih zlahka vodijo, ker ohranjajo miselnost na primitivni ravni, misleč, da se morajo “klati”, saj je njihov um šibek in jih zlahka zmanipulirajo in ideološko operejo možgane. 😉
Varanje kot posledica vsega nerešenega- se je pri nama zgodilo v času ko sva bila na “času za razmislek “ali peljeva odnos naprej ali končava.
Danes je v najinem odnosu veliko pogovarjanja, diretno si poveva, če naju in predvsem,kaj naju moti, drug z drugim sva dobra in si ne delava bolečine.
Odnos se spreminja, ko se spreminjata partnerja. Vsak pri sebi in skupaj.
Um caruje, snaga klade valja. Svetu od nekdaj vladajo najbolj prebrisani, ne fizično najmočnejši. Gladiatorji so bili zelo močni, a bili so navadni sužnji. Smeti.[/quote]
Ja samo ko sta 2 enakega uma pa vedno zmaga močnejši 😉 ko um odpove oz ne zmore zmagat in nimaš moči za zmago ti nič ne pomaga…
Saj tudi Hitler je nazadnje bil veliki ”um” svojih dni ki je premikal meje vojskovanja … na konco je zmagala stran ki je imela tovarne in kapacitete da je sproducirala VEČ opreme za vojsko ne pa um :)[/quote]
Mogoče ni bil dost pameten, da bi to predvidel. :))
Ne vem od kod ideja, da je bil Hitler velik um. Bil je debil in zanič vojskovodja. Stalin je bil veliko pametnejši in boljši vojskovodja.
Svetu vladajo pametni, prebrisani in iznajdljivi. Tudi če recimo boksar veliko služi zaradi svoje moči v ringu, managerji, ki mu rihtajo dvoboje, zaslužijo še dost več.
Ne vem od kod tebi ideja da Hitler NI BIL veliki um?
A ti sploh veš kakšno je bilo vojskovanje preden je prihrumel prvi Blitzkrieg čez sočo ki ga je potem veliki um Hitler in njegovi generali želeli za prodor v Francijo in Poljsko?
A poznaš Maginotovo linijo in miselnost prve svetovne vojne proti miselnostjo Hitlerjeve ideje o motorizirani pehoti in tankih?
brezveze si pisat s takimi …
Glede na to da pa boksarji svetovnega kova služijo več od tebe ti pa trdiš da um služi več kot moč, pomeni da nisi ne močen ne pameten.
Kar pomeni tudi da je to zadnja replika tebi ker pač nimaš niti slabše izmed predispozicij po lastnih besedah.
pa lp
Ne drži tole kar sem poudaril.
Lahko se ti vse ženske tega sveta ponudijo pa, če ti ne boš želel varat pač ne boš varal, pika.
Lahko pa živita na “samotnem otoku ljubezni” pa boš tam našel kako ovčko in hop….. 😉
No, tale otok vidijo kot rešitev partnerstva ljudje, ki imajo nizko samopodobo (na tak način se želijo zavarovat pred izgubo tistega kar jim je na nek način drago) in mislijo, da bodo z omejevanjem partnerja, odstranjevanjem “motečih dejavnikov”, dosegli to, da jim bo partner zvest. Zadeva nima veze z ljubeznijo, je zgolj posesivnost, ki niti pod razno ni ljubezen. V svojem bistvu taki ljudje niso sposobni (zakaj niso pustimo sedaj) iskrenega odnosa, posledica je čustvena odtujenost, od tu dalje pa varanje ni več daleč 😉
Zakaj bi ga? 😉
Očitno smo bili predolgo živali, da bi sedaj kar naenkrat lahko bili ljudje….. 😉
Tudi iz skokov čez plot se nadaljuje življenje a ko se “življenje zgodi” takrat rabi neko varnost, takrat mamica rabi nekoga ob sebi ki jo ne bo varal in se bo lahko zanesla nanj. Ni jim lahko tistim, ki so same za vse.
Za razmnoževanje kot tako je res dovolj, da bi nap ti vse poskakal 🙂 kar leze in gre, za to, da bi iz tega še kaj pametnega izraslo je pa eden za x njih premalo 😉
Forum je zaprt za komentiranje.