Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Varanje

Varanje

Dodaj pa, da bi jo najraje vsakih toliko in toliko časa sunil v rit:)


Haha, s tem se pa moram strinjat :>[/quote]

jep … redka ima toliko samorefleksije, da ve, da, če je ona lahko pritegnila pozornost “njenega” desca — da jih je na tem svetu še veliko takšnih babnic. Lahko celo “boljših”, s časom pa zagotovo mlajše in fertilne ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


Haha, s tem se pa moram strinjat :>[/quote]Ja tudi jaz se s tem strinjam, le da “pravi dec” ne bo podlegel takim zahtevam, “fantiček” jo bo pa v najboljšem primeru popihal dalje, v najslabšem ga bo pa kastrirala, naredila iz njega copato in po možnosti na koncu zavrgla….. 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Ja, ljudje težimo k temu, da bi bili zadovoljni. To nas dela sebične, med drugim. In ker ni dveh identičnih osebkov, ki bi imeli popolnoma iste želje in kriterije, pride do konflikta, ki ga želimo odstraniti. In ker je lažje od drugega pričakovati, da se bo tako prilagodil, da ne bo nesoglasij, to začutimo, da nas ne sprejema takšne kot smo in nas ne mara.

Verjamem, da si marsikateri moški, pa tudi ženska želi seksati z večimi, še posebej, če seks z eno osebo čez leta postane monoton in ni več privlačnosti. Če ni otrok in če se oba s tem strinjata, potem ni nobene ovire…Pač gresta narazen ali se odločita za kakšno alternativo. 🙂
Otroci pa znajo to malo zakomplicirati, saj bi se s takšnim odprtim načinom življenja zanemarjala vzgoja in s tem pozabilo na otroke.
Kdor želi uživati, je zato bolje, da otrok nima. Kdor pa jih želi imeti, pa bi se naj zavedal odgovornosti. Vsak pa se po svoje mora nečemu odreči.

Seveda je v večini primerov to problem ženske, saj se ženska ne bo zlepa odpovedala svojemu otroku. Kar pomeni, da ji je otrok ena izmed bistvenih prioritet. On je tista, k iga je nosila pod srcem in ga rodila. Zato je veliko bolj navezana na njega, kot oče, ki le opravi svojo parminutno nalogo. 🙂

To ne pomeni, da oče nima svoje pomembne vloge pri vzgoji. Ampak se velikokrat dogaja, da se ne želi ali pa ni sposoben soočiti z svojim delom odgovornosti.

Saj ne pravim, da sta dolžna,. To niti ni možno. Še posebej, če ima otrok redne stike z biološkimi starši, zna prihajati do težav zaradi razhajanj pri vzgoji.

Se strinjam.


Haha, s tem se pa moram strinjat :>[/quote]Ja tudi jaz se s tem strinjam, le da “pravi dec” ne bo podlegel takim zahtevam, “fantiček” jo bo pa v najboljšem primeru popihal dalje, v najslabšem ga bo pa kastrirala, naredila iz njega copato in po možnosti na koncu zavrgla….. ;)[/quote]

Ja samo razlika je v tem da ti verjameš da se to da ohranit v popolni monogamiji v resnici pa se to ne da razen če imaš eno najbolj seksipilnih žensk na planetu ki je tudi svobodmiselna (se pravi ne izključuje trojčkov in vseh ostalih spolnih praks v nekih svobodnih mejah (se pravi ne kakega rezanje, krvi, animal seksa in podobnega)

Večino moških ki jih samice želijo pa so poročeni so ravno taki pri katerih je velika verjetnost da bodo varali, (ne 100% ampak vendar) zato ker taki moški so

1. samozavestni
2. zabavni
3. družabni
4. dobro zgledajo

In 4 točka je v cca. 60% odvisna od prvih 3 točk, kar je tudi dokaz moški z pivskimi buščeki in ”manekenkah” .

Kar pa je najbolj zanimivo je to da je raziskava pokazala da bi ženska prej ”dala” moškemo ki jo spravlja v dobro voljo tudi če ne ustreza njenih kvazi kriterijem zunanjega izgleda (ampak je še vedno v mejah normale)

medtem ko bi moška populacija bistveno redkeje položla žensko ki zgleda ”nikakvno” ima pa smisel za humor.

Problem da ni več pravih moških je to da družba SKRBI in daje POTUHO gnilemu delu človeštva z slabimi geni in nesposobnim preživetja. Potem se pa taki geni širijo kot bolezen po vsej zemlji. Nekdaj so samo najbolj vzdržljivi močni in pogumni preživeli in takrat je moški bil moški. Morda se resda bere primitivno ampak moški za svojo moškost potrebuje primitivnost če jo že kdo hoče tako imenovat. Vonj testosterona in visokega libida ne prihaja iz uglajenih kafičev polnih metroseksualcev ampak od prešvicanih marincev v puščavah, gozdarjev z motorkami, lovcev, free style boksarjev, starodavnih gladiatorjev in špartancev in še mnogo drugih…

Sodobna družba je največji strup za testosteron in libido moškega če sam nima dovolj samozavesti jajc in znanja da se ji upre in se ne pusti sprovocirat in podredit tistim ki menijo da moramo prilagodit moško obnašanje ženski zato ker smo drugače neuporabni.

Žalostno je da so ravno VOJNE ”potrebne” za očiščenje pomehkuženega dela moške populacije, kar pa je najbolj žalostno pa je da klasičnega vojskovanja pehote ne bomo več videli in bodo z vojno bistveno večji izbrisi tudi pogumnih in močnih namesto da bi skozi bojevanja mož na moža uvideli kdo ima predispozicije ponesti moške gene v naslednje rodove in kdo ne.

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]


Nekateri pa se tako zelo trudite najti odobravanje pri varanju…Vam vest ne da miru ?

Ja tudi jaz se s tem strinjam, le da “pravi dec” ne bo podlegel takim zahtevam, “fantiček” jo bo pa v najboljšem primeru popihal dalje, v najslabšem ga bo pa kastrirala, naredila iz njega copato in po možnosti na koncu zavrgla….. ;)[/quote]

Ja samo razlika je v tem da ti verjameš da se to da ohranit v popolni monogamiji v resnici pa se to ne da razen če imaš eno najbolj seksipilnih žensk na planetu ki je tudi svobodmiselna (se pravi ne izključuje trojčkov in vseh ostalih spolnih praks v nekih svobodnih mejah (se pravi ne kakega rezanje, krvi, animal seksa in podobnega)

Večino moških ki jih samice želijo pa so poročeni so ravno taki pri katerih je velika verjetnost da bodo varali, (ne 100% ampak vendar) zato ker taki moški so

1. samozavestni
2. zabavni
3. družabni
4. dobro zgledajo

In 4 točka je v cca. 60% odvisna od prvih 3 točk, kar je tudi dokaz moški z pivskimi buščeki in ”manekenkah” .

Kar pa je najbolj zanimivo je to da je raziskava pokazala da bi ženska prej ”dala” moškemo ki jo spravlja v dobro voljo tudi če ne ustreza njenih kvazi kriterijem zunanjega izgleda (ampak je še vedno v mejah normale)

medtem ko bi moška populacija bistveno redkeje položla žensko ki zgleda ”nikakvno” ima pa smisel za humor.

Problem da ni več pravih moških je to da družba SKRBI in daje POTUHO gnilemu delu človeštva z slabimi geni in nesposobnim preživetja. Potem se pa taki geni širijo kot bolezen po vsej zemlji. Nekdaj so samo najbolj vzdržljivi močni in pogumni preživeli in takrat je moški bil moški. Morda se resda bere primitivno ampak moški za svojo moškost potrebuje primitivnost če jo že kdo hoče tako imenovat. Vonj testosterona in visokega libida ne prihaja iz uglajenih kafičev polnih metroseksualcev ampak od prešvicanih marincev v puščavah, gozdarjev z motorkami, lovcev, free style boksarjev, starodavnih gladiatorjev in špartancev in še mnogo drugih…

Sodobna družba je največji strup za testosteron in libido moškega če sam nima dovolj samozavesti jajc in znanja da se ji upre in se ne pusti sprovocirat in podredit tistim ki menijo da moramo prilagodit moško obnašanje ženski zato ker smo drugače neuporabni.

Žalostno je da so ravno VOJNE ”potrebne” za očiščenje pomehkuženega dela moške populacije, kar pa je najbolj žalostno pa je da klasičnega vojskovanja pehote ne bomo več videli in bodo z vojno bistveno večji izbrisi tudi pogumnih in močnih namesto da bi skozi bojevanja mož na moža uvideli kdo ima predispozicije ponesti moške gene v naslednje rodove in kdo ne.[/quote]Matkič spregledal si tisti stavek, ki sem ga zgoraj izpostavil 😉
To o čemer pišeš je hitro minljiva “roba”, četudi bi imel top manekenko bi imel željo povaljat….sobarico nap 😉
Varanje ni posledica “zunanjih dejavnikov”, varanje zraste v tebi, če neguješ to seme….. 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Nekateri pa se tako zelo trudite najti odobravanje pri varanju…Vam vest ne da miru ?[/quote]

ne gre za “priznanje” … gre za to, da se natepava o temi o kateri nihče nima pojma ☺
namesto npr. da bi se tipkalo “navodila”, kako imeti vsaj za sebe dobro razmerje ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


Nekateri pa se tako zelo trudite najti odobravanje pri varanju…Vam vest ne da miru ?[/quote]

ne gre za “priznanje” … gre za to, da se natepava o temi o kateri nihče nima pojma ☺
namesto npr. da bi se tipkalo “navodila”, kako imeti vsaj za sebe dobro razmerje ☺[/quote]
Veš, da….Nisem vedel, da je nekomu tako mar za vsebino teme. 🙂


Nekateri pa se tako zelo trudite najti odobravanje pri varanju…Vam vest ne da miru ?[/quote]

ne gre za “priznanje” … gre za to, da se natepava o temi o kateri nihče nima pojma ☺
namesto npr. da bi se tipkalo “navodila”, kako imeti vsaj za sebe dobro razmerje ☺[/quote]

Meni je edino smešno, ko ljudje (kao nevarujoči) govorijo o občutkih tistih, ki varajo, o njihovi vesti, njihovem razmišljanju, o tem kaj jih je v to gnalo in predvsem zakaj. Lahko se sam opredliš glede te tematike. Razglabljati o tem, kako se drugi spopadajo z vestjo oz. ali jo sploh imajo ter v kolikšni meri…kr neki:). Dokler ne probaš ne veš oz. ni ti vedno trega vsega probati, da bi zvedel:). V obeh primerih pa lahko govoriš izključno le zase.

ne gre za “priznanje” … gre za to, da se natepava o temi o kateri nihče nima pojma ☺
namesto npr. da bi se tipkalo “navodila”, kako imeti vsaj za sebe dobro razmerje ☺[/quote]

Meni je edino smešno, ko ljudje (kao nevarujoči) govorijo o občutkih tistih, ki varajo, o njihovi vesti, njihovem razmišljanju, o tem kaj jih je v to gnalo in predvsem zakaj. Lahko se sam opredliš glede te tematike. Razglabljati o tem, kako se drugi spopadajo z vestjo oz. ali jo sploh imajo ter v kolikšni meri…kr neki:). Dokler ne probaš ne veš oz. ni ti vedno trega vsega probati, da bi zvedel:). V obeh primerih pa lahko govoriš izključno le zase.[/quote]Se ne strinjam. Tudi zdravnik, ki zdravi/pomaga nekomu, ki ima aids počne to le iz “knjige”….. 😉
A misliš, da so zato tako neuspešni pri tej bolezni? :)))

Sploh pa tisti, ki je v “središču” se pogosto niti ne zaveda svojih občutkov oz situacije ne presoja objektivno.

Še popravek:

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Če se greš darvinizem, se pri človeški rasi v razvitem svetu težje greš po biološki plati, ki meji zgolj na živalski primtivizem, sicer bi še vedno v jamah živali (ta cilja na telo, zdravje, moč, mišice, hitrost, sposobnost lova, agresija….), ampak bolj z neko določeno “družbeno prilagodljivostjo”, to je na sposobnost preživetja z “iznajdljivostjo”, prodornostjo, tudi intelektom, pogosto tudi z moralno korupiranostjo, tako da veliko zaslužiš, da imaš vilo, dober avto, da si sposoben samici/samicam in svojemu potomstvu omogočiti “dobro življenje”. Torej, kje si? :))) Marinci so samo kanonen-futer, ščitijo politične in gospodarske interese bogatih, ko jih pošiljajo v na vojna krizna območja. Je pa lepo, da tak orzamišljaš, bi te hitro “ponucali” in vpoklicali za Irak, Afganistan, odkoder se vračajo vsakodnevno krste “prešvicanih junakov”. 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Meni je edino smešno, ko ljudje (kao nevarujoči) govorijo o občutkih tistih, ki varajo, o njihovi vesti, njihovem razmišljanju, o tem kaj jih je v to gnalo in predvsem zakaj. Lahko se sam opredliš glede te tematike. Razglabljati o tem, kako se drugi spopadajo z vestjo oz. ali jo sploh imajo ter v kolikšni meri…kr neki:). Dokler ne probaš ne veš oz. ni ti vedno trega vsega probati, da bi zvedel:). V obeh primerih pa lahko govoriš izključno le zase.[/quote]Se ne strinjam. Tudi zdravnik, ki zdravi/pomaga nekomu, ki ima aids počne to le iz “knjige”….. 😉
A misliš, da so zato tako neuspešni pri tej bolezni? :)))

Sploh pa tisti, ki je v “središču” se pogosto niti ne zaveda svojih občutkov oz situacije ne presoja objektivno.

Še popravek:[/quote]

Zdravnik pri “zdravljenju” AIDSA (pa kje si našel ta primer) se en poglablja v človekovo psiho, ne razmišlja o tem, s kakšno vestjo se človek ubada, ampak ga preučuje iz čisto drugega zornega kota. Mi pa govorimo o občutkih, ki te spremljajo ob varanju. In ti občutki niso zunanji, se jih ne da otipati, videti, se dogajajo znotraj vsakega posameznika. Zato je težko biti pameten za druge in se postaviti v njihovo kožo ter reči tako je:).

ne gre za “priznanje” … gre za to, da se natepava o temi o kateri nihče nima pojma ☺
namesto npr. da bi se tipkalo “navodila”, kako imeti vsaj za sebe dobro razmerje ☺[/quote]

Meni je edino smešno, ko ljudje (kao nevarujoči) govorijo o občutkih tistih, ki varajo, o njihovi vesti, njihovem razmišljanju, o tem kaj jih je v to gnalo in predvsem zakaj. Lahko se sam opredliš glede te tematike. Razglabljati o tem, kako se drugi spopadajo z vestjo oz. ali jo sploh imajo ter v kolikšni meri…kr neki:). Dokler ne probaš ne veš oz. ni ti vedno trega vsega probati, da bi zvedel:). V obeh primerih pa lahko govoriš izključno le zase.[/quote]

Zvestoba ne more biti vojaška zaprisega, ker je odvisna tudi od odnosa partnerjev, ki skupaj vlagata v zvezo, od njunih psihičnih specifik. In da je klasično varajoči vedno “baraba”, se ne strinjam, tudi če čitamo npr. Madam Bovary, vidimo, da varanje ni vedno črno-belo, da pride do varanja najčešče, če niso zadovoljene neke čustvene potrebe.

Little Children (2006)
http://www.youtube.com/watch?v=xzTAw4-3lSA

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


OK. Pa naj bo in vzamemo za primer psihoterapevta, ki se poglablja v človekovo psiho. In meniš, da mora najprej sam preboleti določene bolezni in psihične težave ter prevarati ženo, da se lahko pogovarja s pacientom in mu svetuje ?

Meni je edino smešno, ko ljudje (kao nevarujoči) govorijo o občutkih tistih, ki varajo, o njihovi vesti, njihovem razmišljanju, o tem kaj jih je v to gnalo in predvsem zakaj. Lahko se sam opredliš glede te tematike. Razglabljati o tem, kako se drugi spopadajo z vestjo oz. ali jo sploh imajo ter v kolikšni meri…kr neki:). Dokler ne probaš ne veš oz. ni ti vedno trega vsega probati, da bi zvedel:). V obeh primerih pa lahko govoriš izključno le zase.[/quote]

Zvestoba ne more biti vojaška zaprisega, ker je odvisna tudi od odnosa partnerjev, ki skupaj vlagata v zvezo, od njunih psihičnih specifik. In da je klasično varajoči vedno “baraba”, se ne strinjam, tudi če čitamo npr. Madam Bovary, vidimo, da varanje ni vedno črno-belo, da pride do varanja najčešče, če niso zadovoljene neke čustvene potrebe.

Little Children (2006)
http://www.youtube.com/watch?v=xzTAw4-3lSA%5B/quote%5D

Torej nisi ( še) nič zaprisegel?:) Pol je ok in “najin” odnos lahko jemlješ kot nevaranje:)))).

Kakšne psihične specifike? Če je nekdo labilen, mu je pol oproščeno?
Varujoči je “baraba” v očeh tistih, ki se čutijo ogrožene ali so ljubosumni na druge, ker imajo to izkušnjo ali ne zmorejo sprejeti ljudi takšne kot so, z vsemi možnimi napakami. To mislim za tiste, ki niso v neposredni zgodbi in so le sodniki.

Tudi bolezen se dogaja ZNOTRAJ telesa in je zdravnik ne more videt, lahko pa opazi simptome in posledično sklepa o tem kaj se dogaja v notranjosti.
Tudi to kar oseba kaže navzven v svojem obnašanju, govorjenju….itd odraža njeno stanje navznoter “v psihi”, al ne? o_O
A to pride od nekod…… so spet drugi krivi? 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


OK. Pa naj bo in vzamemo za primer psihoterapevta, ki se poglablja v človekovo psiho. In meniš, da mora najprej sam preboleti določene bolezni in psihične težave ter prevarati ženo, da se lahko pogovarja s pacientom in mu svetuje ?[/quote]

Misel je vedno prisotna, če si vsakodnevno obkrožen z lepimi ženskami, kakor si nekje posredno omenjal,a a? :)))
In če je ta misel močna, jo je potrebno zatreti z železno roko lastnega totalitarističnega in brezkompromisnega super-ega (moralnega stebra in zaščitnika pred prepovedanimi željami, kot je misel da bi smuknil s katero do teh žensk v posteljo) pri drugih, dokler ne bo prepozno zate?? :)) Taki ljudje se sami s sabo borite, če vidiš vse črno-velo!? 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


OK. Pa naj bo in vzamemo za primer psihoterapevta, ki se poglablja v človekovo psiho. In meniš, da mora najprej sam preboleti določene bolezni in psihične težave ter prevarati ženo, da se lahko pogovarja s pacientom in mu svetuje ?[/quote]

Nikakor, ker potem bi sam potreboval pomoč:)). Še vedno je pa teoretik in povzema stališča drugih, med njimi tudi tistih, ki so to doživeli, predelali itd. Psihoterapevt je le usmerjevalec, da oseba pride do vzroka, ne more pa reči tako in tako je.

S psihično specifiko ne mislim na psihično labilnost, ampak na določene “psihične predispozicije”, ki izvirajo iz nezdravih družinskih odnosov. Npr. hčerka je zelo navezana na očeta, ki je kot mož nekako odtujen od lastne žene, žena se zato počuti ogroženo od lastne hčere, ker ima občutek, da tekmujeta za pozornost enega moškega. Med hčerjo in materjo se pojavi prikrita agresija, med očetom in hčerjo pretirana navezanost, ki traja v odraslo dobo. In taka ženska ima recimo precej večjo možnost, da si bo našla moškega, s katerim bi želela zadovoljevati te infantilne potrebe po odvisnosti, ampak partner ne bo nikoli njen oče, zato iz te vloge recimo pobegne v vzporedno zvezo z drugo žensko.

Najina ljubezen: Harville Hendrix

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


Sodnik je lahko tudi nekdo, ki varajočega razume, vendar pa to še ne pomeni, da to dejanje tudi odobrava. Si predstavljaš družbo, kjer bi vsako dejanje odobravali?
Vsakega človeka se da razumeti in razloge, zaradi katerih je neko dejanje storil, povzročil. Tudi pedofila, posiljevalca in morilca se da razumeti. Če nekoga razumemo, pa še ne pomeni, da dejanje sprejemamo. Tudi umor, če je v samoobrambi je včasih opravičljiv, zato je potrebno vsak primer obravnavati posebej, tudi pri varanju. V monogamnem odnosu pač ni sprejemeljivo, zato.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


OK. Pa naj bo in vzamemo za primer psihoterapevta, ki se poglablja v človekovo psiho. In meniš, da mora najprej sam preboleti določene bolezni in psihične težave ter prevarati ženo, da se lahko pogovarja s pacientom in mu svetuje ?[/quote]

Nikakor, ker potem bi sam potreboval pomoč:)). Še vedno je pa teoretik in povzema stališča drugih, med njimi tudi tistih, ki so to doživeli, predelali itd. Psihoterapevt je le usmerjevalec, da oseba pride do vzroka, ne more pa reči tako in tako je.[/quote]
Lahko reče, samo on tega ne želi, ker želi, da pacient to spozna sam.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

S psihično specifiko ne mislim na psihično labilnost, ampak na določene “psihične predispozicije”, ki izvirajo iz nezdravih družinskih odnosov. Npr. hčerka je zelo navezana na očeta, ki je kot mož nekako odtujen od lastne žene, žena se zato počuti ogroženo od lastne hčere, ker ima občutek, da tekmujeta za pozornost enega moškega. Med hčerjo in materjo se pojavi prikrita agresija, med očetom in hčerjo pretirana navezanost, ki traja v odraslo dobo. In taka ženska ima recimo precej večjo možnost, da si bo našla moškega, s katerim bi želela zadovoljevati te infantilne potrebe po odvisnosti, ampak partner ne bo nikoli njen oče, zato iz te vloge recimo pobegne v vzporedno zvezo z drugo žensko.

Najina ljubezen: Harville Hendrix[/quote]In nobeden od vpletenih se ne zaveda svoje “vloge”, svojih občutkov….. in furajo zadevo dalje v nedogled….
Če jim pa nekdo “pameten” pove kako se počutijo, jim pomaga ozavestit zadevo pa obstaja možnost, da se rešijo “prekletstva familije” 😉
A je tako Ribica? 🙂

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

S psihično specifiko ne mislim na psihično labilnost, ampak na določene “psihične predispozicije”, ki izvirajo iz nezdravih družinskih odnosov. Npr. hčerka je zelo navezana na očeta, ki je kot mož nekako odtujen od lastne žene, žena se zato počuti ogroženo od lastne hčere, ker ima občutek, da tekmujeta za pozornost enega moškega. Med hčerjo in materjo se pojavi prikrita agresija, med očetom in hčerjo pretirana navezanost, ki traja v odraslo dobo. In taka ženska ima recimo precej večjo možnost, da si bo našla moškega, s katerim bi želela zadovoljevati te infantilne potrebe po odvisnosti, ampak partner ne bo nikoli njen oče, zato iz te vloge recimo pobegne v vzporedno zvezo z drugo žensko.

Najina ljubezen: Harville Hendrix[/quote]

Kaj če si najde takšnega partnerja, ki si želi in je sposoben zadovoljiti vse njene potrebe, tako po očetu kot partnerju? So ljudje, ki se dopolnjujejo v najbolj čudnih situacijah in zato ni nihče prikrajšan.
Po moje je problem v tem, ker so pričakovanja danes lahko drugačna od pričakovanj jutri. Tudi sami se spreminjamo in posledice so lahko sunkvite, srce parajoče…ampak to je življenje, nikoli ne bo vse idealno.


OK. Pa naj bo in vzamemo za primer psihoterapevta, ki se poglablja v človekovo psiho. In meniš, da mora najprej sam preboleti določene bolezni in psihične težave ter prevarati ženo, da se lahko pogovarja s pacientom in mu svetuje ?[/quote]

Nikakor, ker potem bi sam potreboval pomoč:)). Še vedno je pa teoretik in povzema stališča drugih, med njimi tudi tistih, ki so to doživeli, predelali itd. Psihoterapevt je le usmerjevalec, da oseba pride do vzroka, ne more pa reči tako in tako je.[/quote]
Saj si lahko potem sam pomaga. 🙂

Ljudje imamo zrcalne nevrone, ki omogočajo empatijo, sočutje in vživljanje v tuje situacije. In seveda sposobnost vizualizacije.
Zato ni pogoj, da v resnici nekaj doživimo, da bi občutili kako se v določeni situaciji počutimo ali kako se nekdo drug počuti. Konec koncev se vse odvija v naši glavi in ni prav, če zanemarjamo moč misli in vizualizacije.

Prav tako menim, da se je skoraj vsak moški že srečal s kakšno skušnjavo (k psihoterapevtu pride simpatična stranka, ki toži zaradi pomanjkanja ljubezni in moški meni, da bi ji lahko na praktičen način pomagal…:) ) , ki ga je napeljala k mislim o varanju, pa čeprav še ni prevaral, je lahko občutil kako bi se počutil, če bi varal.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close