Varalice
Nevem kdo sploh govori o ženah, še malo pa boš priklopil na matere otrok. Pa mislim, da smo že zadnjič ugotovili, da varanje ni kaznivo dejanje, tisto kar si pa mož in žena “obljubita” so pa itak bučke. Posledice so pa vidne na drugem forumu “Nezvestoba”[/quote]
Saj ne pravim, da je kaznivo. Razen, če imaš doma “možačo”, ki se fizično spravi nate. 🙂
Le da si takšne ženske moški ne bi upal prevarati. :)))
Varanje je že nekaj vsakdanjega. saj se dogaja vsak dan. To, da ti to močno obsojaš, zadeve ne spreminja. če s epa dva zmenita, d alahko seksata tudi z drugimi, pa ti ni varanje, ampak odprta zveza. Ampak večina slehernikov ni na nivoju, d abi s elahko šli to. Krščanska morala zapoveduje svetohlinstvo. Ljudje bodo še naprej navzven glumili happy family in zvestobo, na skrivaj pa varali. Kot že soletja.[/quote]
Saj ravno o tem pišem, da bo šlo v smeri odprte veze, zato da potem več ne boš imel slabe vesti.
Če drug drugemu priznata avanture in se s tem strinjata, potem to ni varanje.
Moje obsojanje seveda ne bo nič spremenilo. Pa tudi mi je vseeno kaj bo čez 20 ali več let….
Ti si zgoraj pisal o želji “po nečem več” v primerjavi z medsebojnim izpolnjevanjem želja med ljubimci.[/quote]
S tem sem cilja na nek odnos, kjer se recimo dva odločita za seks zvezo in si eden čez čas zaželi več. Ali pa lahko vzameš tudi dva, ki se odločita za resno zvezo in si eden zaželi več. Pomembno je, da sta v zvezi zadovoljna oba, le tako si nihče ne želi več. Vendar tak odnos dosečt, za to je tu življenje, da nas nauči, tudi ljudje, ki se pojavijo v naših življenjih. Imaš dobre učence in slabe učence. Učitelj je pa za vse isti, to je Življenje. :))
Nevem kdo sploh govori o ženah, še malo pa boš priklopil na matere otrok. Pa mislim, da smo že zadnjič ugotovili, da varanje ni kaznivo dejanje, tisto kar si pa mož in žena “obljubita” so pa itak bučke. Posledice so pa vidne na drugem forumu “Nezvestoba”[/quote]
mi govorimo o ženah. Posledice na drugem forumu so le odraz tega, kako sebično ljudje razmišljajo o odnosih in kako slabo poznajo sebe, svoje vedenje, svoje vzorce, ki jih nosijo iz otroštva itn. In tega bo vedno na pretek. To pa še ne pomeni, da ni parov, ki so zadovoljni. Ti ponavadi pišejo knjige, svetujejo drugim ali pa se preprosto brigajo za sebe oziroma svojo družino in prijatelje.
In kaj naj bi bilo v tem sploh slabega?[/quote]
Počakajmo, pa bomo videli. Če ljudje ne bodo zadovoljni, se ne obeta nič dobrega. Iz nezadovoljstva nastaja nasilje.
Ljudje pogosto vzamejo tudi tisto, kar jim ne ustreza. Saj to sam ves čas zastrjuješ, ko praviš, koliko ljudi je v nezadovoljnih odnosih? Ali pa to za samske ne velja?
Ali ni to, kar imaš ti z ženskami, tudi odnos, le da je bolj kilav, površen? 🙂
In kaj naj bi bilo v tem sploh slabega?[/quote]
Vsaka stvar ima dve strani. Dobro in slabo.
Kot je v resnih vezah nekaj slabega, tako je v odprtih vezah nekaj slabega.
V bistvu ljudje le bolj ali manj sledimo svojim vzorcem razmišljanja in poskušamo s tem kar smo, biti srečni.
Težko je zato na splošno povedati kaj je v enem ali drugem primeru slabega. Vsak se bo moral sam soočiti s posledicami svojih dejanj.
In kaj naj bi bilo v tem sploh slabega?[/quote]
Vsaka stvar ima dve strani. Dobro in slabo.
Kot je v resnih vezah nekaj slabega, tako je v odprtih vezah nekaj slabega.
V bistvu ljudje le bolj ali manj sledimo svojim vzorcem razmišljanja in poskušamo s tem kar smo, biti srečni.
Težko je zato na splošno povedati kaj je v enem ali drugem primeru slabega. Vsak se bo moral sam soočiti s posledicami svojih dejanj.[/quote]
No jaz ti lahko TAKOJ povem kaj je v ”resnih” vezah slabega.
– Ženski načeloma upade želja po seksu
– Premalo SVOBODE
– Potrebno povedat na tono informacij ”kdaj prideš domov, kam greš, kdaj bova mela kosilo”
Varanje je že nekaj vsakdanjega. saj se dogaja vsak dan. To, da ti to močno obsojaš, zadeve ne spreminja. če s epa dva zmenita, d alahko seksata tudi z drugimi, pa ti ni varanje, ampak odprta zveza. Ampak večina slehernikov ni na nivoju, d abi s elahko šli to. Krščanska morala zapoveduje svetohlinstvo. Ljudje bodo še naprej navzven glumili happy family in zvestobo, na skrivaj pa varali. Kot že soletja.[/quote]
Koga “to boli”, kako kdo seksa, s kom, zakaj, če je veren, če ni? Point???
Kaj to mene, pravzaprav ne razumem, zakj to tebe briga, kako kdo živi?
Meni je čisto vseeno, v kaj veruje, če ima odprte zveze, če vara ali ne – saj to meni ni v škodo.
1. Ni nujno, lahko je celo obratno. Sicer pa tudi moškemu lahko želja upade oziroma se lahko zgodi obratno in mu zraste. Odvisno kako drug drugega “kurita”. 🙂
2. Svobode je toliko, kot si je izboriš, vzameš, povsem dovolj. Razen, če greš v odnos na silo. Običajno se gre zato, da nekaj pridobiš, ne izgubiš. Si predstavljaš, da oba pridobita? Jaz si. 🙂
3. To so malenkosti, če partnerja spoštuješ, se zavedaš, da skuha kosilo tudi zate oziroma, če sta kamorkoli namenjena. Muka je le, če ti je z nekom težko bit in si v zvezi, ker misliš, da moraš bit.
Ti verjamem, če izhajaš iz tega, da ne želiš deliti s partnerjem svojega življenja in svojih misli.
Če pa to rad počneš, pa to ni slabo, ampak si še bolj svoboden, saj lahko počneš nekaj kar sam ne moreš.
Svoboda je relativen pojem. Kot praviš, smo ljudje odvisni drug od drugega. In če živimo v družbi sebičnih in razvajenih ljudi, potem bomo težko svobodni, saj bo vsak gledal le na svojo korist. Kar pomeni, da nas permisivna vzgoja naredi ujetnike lastne sebičnosti.
Vsaka stvar ima dve strani. Dobro in slabo.
Kot je v resnih vezah nekaj slabega, tako je v odprtih vezah nekaj slabega.
V bistvu ljudje le bolj ali manj sledimo svojim vzorcem razmišljanja in poskušamo s tem kar smo, biti srečni.
Težko je zato na splošno povedati kaj je v enem ali drugem primeru slabega. Vsak se bo moral sam soočiti s posledicami svojih dejanj.[/quote]No jaz ti lahko TAKOJ povem kaj je v ”resnih” vezah slabega.
1.- Ženski načeloma upade želja po seksu
2.- Premalo SVOBODE
3.- Potrebno povedat na tono informacij ”kdaj prideš domov, kam greš, kdaj bova mela kosilo”[/quote]Ti si to sedaj ugibal, a ne? :))))
Ad1
nikakor ni res, želja seji celo poveča, samo ne če glih nabaše na otročaja
Ad2
svoboda je relativen pojem, sigurno se ti spremeni sistem vrednot, le nekaterim je to preveliko breme
Ad3
če si “v paru” so take stvari logične, a niso? O_0
A je težko povedat kdaj se vrneš, če se nekdo trudi s tem, da ti pripravi kosilo, skrbi zate, da ne boš lačen? :/
Ti verjamem, če izhajaš iz tega, da ne želiš deliti s partnerjem svojega življenja in svojih misli.
Če pa to rad počneš, pa to ni slabo, ampak si še bolj svoboden, saj lahko počneš nekaj kar sam ne moreš.
Svoboda je relativen pojem. Kot praviš, smo ljudje odvisni drug od drugega. In če živimo v družbi sebičnih in razvajenih ljudi, potem bomo težko svobodni, saj bo vsak gledal le na svojo korist. Kar pomeni, da nas permisivna vzgoja naredi ujetnike lastne sebičnosti.[/quote]
Maš prav.. vendar nas permisivna vzgoja naredi ujetnike lastne sebičnosti samo če smo tako neumni da bi se ne naučili živet sami….
Torej če smo mi sebični do take mere kot govoriš potem nesmemo pričakovat da drugi nebodo.
Ja, ampak sebičnost in upoštevanje drugih, se izključujejo. Tvoja trditev je sicer logična, vendar v praksi nemogoča.
Stvar je v tem, da imamo različne želje. Bolj sva oba sebična, bolj bova odtujena.
Spet kontradiktornost. Permisivna vzgoja določa to, da nismo sposobni poskrbeti zase. Ampak zaradi razvajenosti pričakujemo, da bodo drugi poskrbeli za nas.
Robi, ampak zdaj si opisal povprečnega vezanega tipa. Kar pojdi malo na starševski čvek kdaj brati: moj samo leži, jaz moram gospodinjit..Torej, če povzamem tvoje besede, marsikateri vezan tuip je razvajenček, in nesposobnež, ki z žensko živi zato, ker ne zmore živeti sam.
Ja, Spider to je res, marsikateri. To pa zato, ker ljudje, ki razmišljajo ves čas na isti “permisivni” način, kot tule na tem forumu eni (tudi ti), nekoč postanejo starejši, razmišljanja pa ne spremenijo. Naveličajo se gonjenja za ženskami in se odločijo za mirno življenje. Ne kane pa jim, da imajo vse v svojih rokah, da lahko veliko pripomorejo za boljši odnos, zato pač prepustijo vse vajeti na ženski. Potem pa dobiš to, kar bereš na tistih forumih. To so so tisti moški, ki so se prej imeli za prave moške in so druge obsojali za copatarje. Sodijo po sebi, v resnici se ženske oziroma resnega odnosa z njo bojijo, zato je ne spoštujejo. Kasneje ni nič drugače. Slej kot prej se v odnosu pokaže njihova “narava” razmišljanja, ki ga od otroštva niso spremenili, ker so bili “uporniki” in so uporniki ostali. Pa naj bodo a ne.
Režiš se lastni nevednosti, bimbo. :)) Samo poglej Matkica. Vsaka ga želi spremenit, vsako odžene, ker ima občutek da ga spreminjajo. Te zlobe a, kako so se zarotile proti njemu. Verjetno so se dogovorile med sabo. :))
Težava je tudi v tem, ker tam do 25 ali 30. leta večino deklet privlačijo neresni moški, ker tudi dekleta rabijo svoj čas, da spoznajo, kaj delajo narobe v svojih izbirah, da ne najdejo pravega, takega, ki bi ostal ob njej. Izbirajo narobe zato, ker jih vedno privlačijo moški, ki jo spominjajo na očeta. Če je oče bil neprisoten, jo bo tudi taki moški privlačil, ampak samo na začetku, potem pa bodo privreli na dan vsi dvomi o tem, ali je to sploh ljubezen. Vse to, kar je doživljala že kot otrok, ko očeta ni bilo.
Moški oziroma fantje, pa v teh letih želijo ugajat čim več dekletom, ker gre večinoma za razvajence, ki so vajeni, da sem jim streže k riti. Kmalu spoznajo, da če želijo ugajat tem ženskam, morajo bit neresni jebivetri, vsaj obnašat se morajo tako.
Težava nastane potem, če ženska ne zna moškega ukrotit na pravi način, ko si zaželi družine. Problem je, če je preveč ustrežljiva in moškega (pardon fanta), še vedno tretira kot otroka. Tak odnos nikoli na napreduje do odnosa, kjer bi oba bila zadovoljna. Težava pa je tudi na strani moškega, ker še vedno želi čutit zaželjenost pri ženski in se sedaj boji, da bo v resni zvezi to s časom izginilo. Ker še vedno razmišlja na tisti “otročji” način, da moški mora bit oblasten jebiveter, zato da je za žensko privlačen. To pa v resnem odnosu žensko ravno odbija. Moški tako le potrdi svoje prepričanje, da resna zveza postane dolgočasna in da želja po seksu pade. Ne zaveda pa se, da je za to krivo njegovo razmišljanje, njegov strah približati se ženski po čustveni plati (ker to je za copatarje, oni pa to niso, oni so pravi moški).
So negotovi, ne razumejo, so neodgovorni, rabijo ogledalo.
No to je ves tvoj slovar.
Če pogledamo statistiko besed na monu, se te izpišejo 777777777 krat k tvojemu 7. mestu v 7 letih.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Spet narobe. Daj premisli, preden se zaletavaš. največji lenuhi so zagotovo taki, ki se zgodaj poparčkajo in zresnijo, saj je to, d aso po materi našli naslednjo žensko, ki bo skrbela za njih, bil pri njih zelo močan motiv za poparčkanje.
Naj te opomnim, da se pogovarjaš s tipom, ki živi sam in zase skrbi sam. In zdaj ti mene tu želiš prepričati, da bom nekoč zagotovo lenuh, ki bo ležal pred TV, žena pa mu bo stregla spredaj in zadaj. In to mi pravi tip, ki se hvali, akko mu ženska peče piškote, medtem ko sam sedi za računalnikom. Da nisi en nesamostojen permisivnež kar ti sam..
Forum je zaprt za komentiranje.