Varalice
Mare, no offence, ampak vsaka beseda ima svoj primarni pomen. In varanje definitivno nima takšnega, kot ga tu predstavljaš. Če že, lahko temu rečeš samoprevara, zaje.b, metanje peska v oči, zaslepljenost … nikakor pa ne varanje. Včasih je dobro operirat z besedami takimi kot so, brez izmišljevanja svojih pomenov (razen v liriki, jasno:)
No offence. Ampak varati sebe ali pa samoprevara. Kakšna je pa razlika? Napisal sem kdor sebe vara, zato se meni ne zdi nič spornega.
Ker je družba napredovala v tej smeri v kateri poveličuje uživanje, svobodno zadovoljevanje svojih potreb, egoizem….
In smo se zato znašli pred neko prelomnico, ko se sprašujemo kako dolgo bomo še lahko furali takšen način življenja in takšen sistem.
Lasten zaslužek res pripomore k temu, da se nam ni potrebno obremenjevati s tem kaj bo si mislil partner. Ni pa to razlog za varanje, ampak le zviša možnosti, da zadovoljimo svoje potrebe ne glede na to, kaj si drugi misli.
To nam vliva občutke samostojnosti in neodvisnosti, da sebi dokažemo, da ne rabimo drug drugega za kaj več, kot za poštešitev potreb. Zato prihaja do tega, da nam ni več veliko mar za drugega…Kar je neke vrste stranski učinek želje po neodvisnosti.
Tradicionalisti bi radi sedeli na enem stolu, vendar jim ta ne zadostuje, ampak to samo zato, ker imajo “predebelo” rit, ne pa zato, ker bi bilo kaj narobe s stolom. Spremeniti morajo to, kar vlagajo “vase” oziroma v odnos, pa bo en stolček čist dovolj. 😉
Moj odgovor ne bo ničesar odpravil. Odpraviti ga moral vsak sam pri sebi. Jaz samo pišem svoja opažanja. Mogoče bo pa koga predramilo.
Ker je družba napredovala v tej smeri v kateri poveličuje uživanje, svobodno zadovoljevanje svojih potreb, egoizem….
In smo se zato znašli pred neko prelomnico, ko se sprašujemo kako dolgo bomo še lahko furali takšen način življenja in takšen sistem.
Lasten zaslužek res pripomore k temu, da se nam ni potrebno obremenjevati s tem kaj bo si mislil partner. Ni pa to razlog za varanje, ampak le zviša možnosti, da zadovoljimo svoje potrebe ne glede na to, kaj si drugi misli.
To nam vliva občutke samostojnosti in neodvisnosti, da sebi dokažemo, da ne rabimo drug drugega za kaj več, kot za poštešitev potreb. Zato prihaja do tega, da nam ni več veliko mar za drugega…Kar je neke vrste stranski učinek želje po neodvisnosti.[/quote]
Varanje je vedno bilo in bo. Varanja je zato več, ker je več priložnosti. Prilika dela tatu, pravi slovenski pregovor. Tako da, Robi, izogibaj se ženskim delovnim kolektivom, ker če si z nekom nonstop, lahko hitro preskočijo kakšne iskrice. :))
Torej si ti en labilen tip moškega, ki ga moraš predhodno zaposliti v rudniku, če ga vzameš za moža? :)))[/quote]
Ampak v rudniku ne bo pravega izziva, če so sami moški. 🙂
Bolje v kakšno slaščičarno, kjer si obkrožen s samimi sladkimi stvarmi. 🙂
Če pa se bolje razumem z ženskami. 🙂
Če preskoči iskrica, še to ne pomeni varanja. Varanje je, če hočeš ogenj, ne le iskric….Zato se tudi hitro opečeš. 🙂
Forum je zaprt za komentiranje.