Vam je bilo kdaj na masaži neprijetno?
Ne vem zakaj je potrebnega toliko razglabljanja o tem kdo te masira. Vsem nam PROFI maserjem je pomembno, da odide stranka oziroma športnik sproščen in zadovoljen od nas, kajti le to je ključno za uspešno in dolgo profesionalno dobo maserja.
Sam sem moški, star 31 let in 9 let se ukvarjam z šprotno masažo in fizioterapijo špotrnikov, pretežno športnic – rokometašic. Delal sem že v kar nekaj klubih po Evropi, Slovenija, Italija, Španija, Ukrajina, kratek čas tudi v Franciji. Dejstvo je, da pri klubskem maserju stvar poteka popolnoma drugače kot pa pri “maserju na klic”. Pri klubskih maserjih poteka sama masaža zelo invidualno (poškodbe), in osebno, saj se vsi med seboj poznajo in točno vedo kaj komu paše in kaj kdo potrebuje.
Sedaj mi bo moški del bralcev reku, da imam najboljšo službo na svetu, ker masiram špornice od 15-30 leta starosti.
To ne gre tako, saj svojih klientk ne gledaš kot na “spolni obljekt” ampak kot prijateljice ki potrebujo tvojo pomoč pri doseganju dobrega rezultata. Velikokrat med masažo potekajo zelo zelo osebni pogovori o vsem. Zlagal bi se, da na začetku moje karijere ob masaži nisem razmišljal “kakšne dobre ritke imajo in prsa in “kaj bi jim delal””, toda dragi moji, po 4 urah Profi športne mašaže ne moreš več nič, tudi če se ti dekle v dogy položaju nastavlja, boš samo odkimal in reku “Ne hvala”.
Dejstvo pa je tudi, da so dekleta v tujini kar se masaže dosti bolj odprta in osebna kot pri nas. V tujini se dekleta po večini vedno popolnoma gola masirajo (razen redkih izjem), in se nobena ne sramuje svojega telesa. To mi je bilo sprva zelo čudno, saj sem prihajal iz Slovenije kjer je po večini ravno obratno, in so pogovori zelo vsakdanji neosebni.
Pri športni mašazi je tudi tako, da veliko športnic potrebuje masaže nog, stegen, hrbta in tudi zadnjice, katere pa ne moreš (oziroma zelo težkoi) masirati če je prekrita oziroma oblečena.
…..
ok malo sem zašel iz tema …
sem maserka…recimo pri nogah in tudi hrbtu maserji radi zmasiramo zadnjično mišico zraven, a ti na vsakem izobraževanju vedno poudarjajo da moraš za dovoljenje intimnih predelov stranko posebej na to pripraviti in vprašati če ji to paše. je pa nekaj res – večinomakrat je tako, da če ga vprašaš odkloni. če bi ga pa kar zmasirala bi mu bilo pa ziher fajn ker zadnjična mišica je dostikrat zategnjena in jo je dobro malo zgnest…
A tak si, Robić? 😉
Katera je to zadnja ritnična mišica? Tista na stegnu, ki se “drži” riti al tista pri trtici?
Na zadnji masaži je bila maserka zelo profesionalna, sproti mi je razlagala o bolečinah oz., kako naj se sprostim in sem se. Prva masaža, kjer me ni vse bolelo, ko sem šla domov. Drugi dan pa povsem druga pesem. Kot bi s tankom zapeljali čezme. Tak močan pritisk sem občutila pri lopaticah. Sem jo tudi poklicala (ker je rekla da lahko) in mi je zopet prijazno razložila vzrok bolečine in kaj narest. No, 2. dan, potem ni bilo več bolečin.
Vseeno pa ne grem preveč rada na masažo. Zdaj je tega ogromno prek kuponov. Šla bi na čokoladno ali pa polaganje kamnov. Že kdo bil?
Zgornjih komentarjev raje nisem brala, se držim osnovne teme.
Ajurvedske masaže sicer ne poznam, ampak večina masažnih tehnik ne vključuje masaže dojk. In če ne veš, na kakšno masažo greš, ja lahko pride do zadrege.
Meni že na nobeni masaži niso masirali prsi, pa sem nekaj zvrsti že poskusila. Izjema je limfna drenaža, tam je dreniranje dojk vključeno.
Mislim, da ne bi smel biti problem, da omeniš, da neki del preskočijo. Ena od mojih frendic recimo ne prenese, da ji masirajo trebuh in je to povedala, pa ni bil noben problem.
In res ne vem, zakaj se je treba toliko norčevat iz tega. Vsakdo ima neke svoje meje, svoj osebni prostor in ima pravico do svojih občutkov.
Pa lep pozdrav vsem!
Upam, da boš tokrat pravočasno ugotovila, da si (spet) narobe razumela napisano.
Kar nekaj ajurvedskih masaž vključuje masažo prsi, torej limfna drenaža ni izjema.[/quote]
Jaz grem ponavadi na masažo samo k ženski in do zdaj kakšnih slabih izkušenj nisem imela s tem. Grem pa samo k profesionalnim maserkam,v kakšnih zdraviliščih in podobno. Edino enkrat v Egiptu je bilo malce naporno, ko mi je ena delala ne ko faraonsko športno masažo. Je vse kr pokalo pod njenimi prsti. To me je malce prestrašilo. Je bila pa drugače izredno učinkovita masaža, so popustile vse bolečine, ki sem si jih pridelala en dan prej na safariju po puščavi.
Kakšno masažo priporočaš ženici ali gradbincu, ki jahajo oz. upravljajo z motiko oz. lopato? 😉
Nekako težko si te predstavljam, da bi morala delati že kako lažje fizično delo, npr. že štihanej na vrtu, saj bi te po parih minutah pobralo, tak oda te ne bi nobena masaža odrešila bolniške postelje… 😀
Kakšno masažo priporočaš ženici ali gradbincu, ki jahajo oz. upravljajo z motiko oz. lopato? 😉
Nekako težko si te predstavljam, da bi morala delati že kako lažje fizično delo, npr. že štihanej na vrtu, saj bi te po parih minutah pobralo, tak oda te ne bi nobena masaža odrešila bolniške postelje… :D[/quote]
In kaj bi rad zdaj, mi nabil slabo vest za vse fizične delavce tega sveta, ki ne morejo it na masažo?
Preberi kaj, kar sem napisala še z nickom Bikini, pa potem govori. Meni nobeno delo ni izpod časti. Če te pa kaj več zanima, ti pa lahko na ZS povem. Obstaja velika verjetnost, da jaz več fizično delam kot ti. Pa brez skrbi, tudi na vrtu.
Kakšno masažo priporočaš ženici ali gradbincu, ki jahajo oz. upravljajo z motiko oz. lopato? 😉
Nekako težko si te predstavljam, da bi morala delati že kako lažje fizično delo, npr. že štihanej na vrtu, saj bi te po parih minutah pobralo, tak oda te ne bi nobena masaža odrešila bolniške postelje… :D[/quote]
In kaj bi rad zdaj, mi nabil slabo vest za vse fizične delavce tega sveta, ki ne morejo it na masažo?
Preberi kaj, kar sem napisala še z nickom Bikini, pa potem govori. Meni nobeno delo ni izpod časti. Če te pa kaj več zanima, ti pa lahko na ZS povem. Obstaja velika verjetnost, da jaz več fizično delam kot ti. Pa brez skrbi, tudi na vrtu.[/quote]
Če že gremo nekam dopust, odpotujemo kot turisti v daljne kraje, potem pa da nas pol manjka, ker smo jahali kamelo v Egiptu, sicer bi menda na licu mesta izdahnili, oh, kako tragično… 😉 Toda če se malo ozremo naokrog, v Egiptu vlada huda revščina, kjer mogoče že otroci garajo cel dan, da imajo sploh kaj za jesti – kar tudi ustrezno formira značaj posameznika za razliko od pomehkuženih turistov oz. turistk, ki bi rabile zraven sebe specialno ekipo maserjev in zdravnikov, ker so iz turističnih prospektov kupili “pravljico”, vsaj tako mislijo. 😉
In kaj bi rad zdaj, mi nabil slabo vest za vse fizične delavce tega sveta, ki ne morejo it na masažo?
Preberi kaj, kar sem napisala še z nickom Bikini, pa potem govori. Meni nobeno delo ni izpod časti. Če te pa kaj več zanima, ti pa lahko na ZS povem. Obstaja velika verjetnost, da jaz več fizično delam kot ti. Pa brez skrbi, tudi na vrtu.[/quote]
Če že gremo nekam dopust, odpotujemo kot turisti v daljne kraje, potem pa da nas pol manjka, ker smo jahali kamelo v Egiptu, sicer bi menda na licu mesta izdahnili, oh, kako tragično… 😉 Toda če se malo ozremo naokrog, v Egiptu vlada huda revščina, kjer mogoče že otroci garajo cel dan, da imajo sploh kaj za jesti – kar tudi ustrezno formira značaj posameznika za razliko od pomehkuženih turistov oz. turistk, ki bi rabile zraven sebe specialno ekipo maserjev in zdravnikov, ker so iz turističnih prospektov kupili “pravljico”, vsaj tako mislijo. ;)[/quote]
Ma daj ne podjebavaj. In če te že zanima, nisem jahala kamele. In v tem, kar sem napisala, ni bilo nič tragičnega, je pa bilo fizično naporno, seveda po moji lastni želji in ne običajni turisti se niso podali v to. In niti nisem bila v Egiptu prvenstveno kot turist, ampak to niti ni pomembno. Če sem šla na masažo, pa je to čisto moja stvar za kaj bom jaz porabila svoj denar. Tudi od tega, da sem bila jaz na masaži, je ena familija v Egiptu živela. Tiste svoje opazke o pomehkuženosti pa lahko mirno ohraniš zase, ker se ti niti sanja ne kakšen je moj lajf. Nisem odraščala v Ljubljani in nisem začela delat pri 18, ali 25ih kot nekateri in videla sem več revščine po svetu kot jo boš ti bilo kdaj. Pa nič mi ni z lufta padlo in nisem sponzoruša, ki živi na račun svojega moža. In če služim denar z lastnim delom in trudom imam svojo pravico ga porabit tako kot meni paše!
@ Bikini
Jaz se na tvojem mestu ne bi ukvarjal z njim. Tip je zgleda lahko pogumen samo prek neta. Že 2krat sem ga povabil na pijačo, še 100 eur sem mu ponujal, če se upa prikazat, nazaj sem pa dobil, da sem ne zrel in otročji. Prav vzel bi to svojo tipkovnico s sabo, ki je že tako na pol pokvarjena in mu jo raztreščil na glavi.
Forum je zaprt za komentiranje.