V šoli sem tesnoben zato kadim travo zjutri da sem lahk pri pouku
Sm dijak 3ga letnika, str sm 17 in mi šola povzroča tesnobo. Zjutri kadim travo da lahk grem v šolo, sm tud na tabletih od psihiatra k sm tesnoben. V šoli me zajebavajo da sm pedr ker si lakiram nohte pa mam dolge lase. Ful razmišljam da bi pustu šolanje, vsi so glasni pa na kurac mi gre šola pa glupi prfoksi. Kaj lahko naredim, a morm čakat do 18ga da se lahk izpišem? Hvala za odgovore
Verjamem, da je težko. Zdrži. Naredi šolo, na faksu bo bolje. Srednja šola je bil zame najtežje obdobje v življenju, a mi ni žal, da sem zgurala, nekako dokončala, se ne pretirano ozirala na mnenja drugih, ker sem nekje globoko v sebi vedela, da sem vredna in da nisem to, kar govorijo o meni.
Kako pa kaj nase gledaš ti?
A boš šel za smetarja? Kaj drugega samo z osnovno šolo ne bo zate dosegljivo.
A v službi pa ne boš tesnoben? In naslednjih 40 let za minimalno plačo in usrano delo?
Biti gej je okej, to je itak fancy. Torej se ne sekiraj, kaj ti govorijo sošolci. Jih ne briga in to daj na ignor. Nohte si lakira tudi Tomi Meglič (Siddharta) recimo, res pa ti tega ni nujno treba, ali?
Travica zjutraj zate ni. Kar nehaj. Pa takoj!
Drugače pa -če se starši ne strinjajo, do polnoletnosti se ne moreš sam izpisati. Pa tudi neumno bi bilo tri leta šole zavreči, ker se greš tesnobnost. Pregrizi še ti dve leti in si ga ne bluzi. Bajno fajn je v šoli v primerjavo s shitty službo, verjemi.
Aja, pa nehaj se sam sebi smiliti. Vsi smo preživeli zoprno srednjo šolo, jo boš tudi ti.
Ne povzroča ti šola tesnobe. Ampak trava, ki jo zjutraj pokadiš. Imaš pa tesnobo takrat, ko si v šoli, zato misliš, da ti šola povzroča tesnobo.
Nič nisi napisal, v katero šolo hodiš. In če razmišljaš, kako se izpisati pred 17. letom, … Starši te očitno niso vzgajali ker niso imeli časa.
Lahko greš vozit kombi za minimalca, ampak moraš počakat na polnoletnost, da narediš izpite.
Lahko postaneš klošar. Nihče te ne sili, da čakaš do 18. leta in se izpišeš. Srednja šola ni obvezna. Čudno, da nisi vprašal že staršev.
Z leti sem se naučila, da so vedno okoli ljudje, ki imajo kakšne negativne pripombe. Nekateri iz dolgočasja, nekateri iz nevoščljivosti, nekateri iz hudobije, zavisti,… Takšno je življenje. Če se boš zaradi negativnih pripomb močno sekiral, ni dobro. Moral se boš naučiti, da ti ne pridejo do živega. Naredi “zid”. Oziroma moral se boš naučiti, da vsem tem negativnim komentatorjem, ustrezno zabrusiš nazaj, da jih bo minilo. V življenju se je treba postaviti zase. Preberi kakšno knjigo na to temo.
Fag, a veš, da si sedaj v letih, ko hormoni divjajo in se odzivajo…
Zakaj je cel svet proti meni?????
Hej nisi edini, tudi mi smo imeli najstnike, pac ni bilo tako hudo, je bilo pa kaj drugega.
Poveš eno besedo jih dobiš 103 nazaj.
Kot prvo upam, da si delal med počitnicami, da veš kaj to delo je in imaš svoje denarčke zase. Si nabiraš za izpit za avto. Imaš cilj.
Kot drugo ti povem moja znanka, je sin pustil šolo in je mama rekla takoj delat. Je pral avte v avtopralnici in gledal čez cesto sošolce, kako jim je lepo, on pa premražen dela cel dan. Je prosil mamo, da bi šel nazaj v šolo.
Tako, da odloči se sam. Hej vsi smo bili najstniki vemo kaj je, ko divja v tebi.
Run, run, run…..
Joooj ko boš ugotovil, kako je tole tvoje sekiranje škoda časa….Ti sam uživaj, skidaj se dol iz trave in tablet, veliko se naseksaj in uživaj dokler lahko, to so tvoja najlepša leta sedaj !
Če te pa kdo zajebava, ma goni ga u pizdo materino, ti ljudje k te zezajo, čez par let ne bojo več pomembni ! Čim prej se osamosvoji, da lahko delaš in izbiraš kaj hočeš !
JAz sem tud gej, pa kaj pol, ampak pri nas je bilo težje kot pri vas, če seveda si…če ne pa babe jagaj, ampak samo bod samozavesten ! Pa bojo padle !
Še enkrat bi bil mlad, ampak po našem sistemu, ne temule Tiktok instagram debilizmu !
Zelo razumem tvojo situacijo. Iz srednje šole se lahko izpišeš kadarkoli, vendar pred 18. letom praviloma potrebuješ soglasje vsaj enega starša, ki podpiše izpisnico. Izpis urediš pri svetovalni službi. Kljub temu ti pa izpisa res ne svetujem, saj bi ti kasneje lahko bilo žal.
Ljudje (sošolci) so različni in imajo svoje fore ter komentarje, ki so večinoma nepomembni. Ne jemlji jih resno. Naj govorijo, kar hočejo, to je njihov problem. Ti delaš in si tam zaradi sebe. Pri pouku poskušaj poslušati snov, ki jo profesorji predajajo. Seveda se ti lahko zgodi, da ti kdo gre na živce, vendar je to del šolskega okolja takšni pač profesorji so, in verjemi mi da niso škodoželjni, res niso so pač ljudje in vsak je po svoje malo poseben.
Glede uporabe trave ne bomkomentiral – dolgoročna rešitev to ni in tudi delno je mogoče to tvoj razlog zakaj izgubljas motivacijo ostat v šoli ker pomaga ti v resnici ne le navidezno. Odloči se pa sam, dejstvo je tudi da tablete z travo skup ne grejo, vendar morda skupaj s psihiatrom naredi načrt, kako izboljšati svoje počutje (če mu lahko zaupaš) Lahko se tudi obrneš na svetovalno službo in poveš, da razmišljaš o izpisu, kaj se dogaja in zakaj ona je zato tam in ti bo pomagala.
Če se vseeno izpišeš, potrebuješ plan B: dokončati šolo izredno (ja tudi to je mogoče, večinoma je pri organizirani obliki v obliki popoldanskih predavanj in nato izpitih, je manj naporno kot redna) ali se zaposliti. Izpisa sicer res ne svetujem, če si v gimnaziji ali štiriletnem strokovnem programu SSI, saj si že v drugi polovici šolanja in je vredno stisniti zobe. Če si v triletnem programu SPI, si prav tako tik pred koncem in je bolje dokončati šolanje.
stisni še tole malo, pa da imaš sš narejeno. razišči vzrok tesnobe. ne rabiš ne travce ne psih. zdravil.
sš je za mnoge težko obdobje.. kaj vse sem jaz že kot mladi deklič videla v zdravstvu… pa sem zelo čutna oseba, ljubeča in skrbna, ki čutim energije ljudi, premočno, se me bolj dotakne kot večino ljudi. res pa sem izjemno psihično močna oseba, kljub bolečini bom šla v to bolečino jo predelala in zrasla še močnejša. mnogi pa bolečino pometejo pod preprogo, si zatiskajo oči, se pretvarjajo, da je vse v rožicah, da so vsi dobri bla bla.. samozanikanje.
Fag, 15.09.2025 ob 13:52
Sm dijak 3ga letnika, str sm 17 in mi šola povzroča tesnobo. Zjutri kadim travo da lahk grem v šolo, sm tud na tabletih od psihiatra k sm tesnoben. V šoli me zajebavajo da sm pedr ker si lakiram nohte pa mam dolge lase. Ful razmišljam da bi pustu šolanje, vsi so glasni pa na kurac mi gre šola pa glupi prfoksi. Kaj lahko naredim, a morm čakat do 18ga da se lahk izpišem? Hvala za odgovore
skipaj se s trave in pejt športat. Borilnwe veščinwe, pa da si zgradiš telo in samozavest.
Če ti je kaj v tolažbo, jaz sem se nehal sekirat za to kaj drugi pravijo šele pri 35
Če ne boš končal šole, boš imel sele zje*** lajf,
Zartrose, 15.09.2025 ob 20:07
stisni še tole malo, pa da imaš sš narejeno. razišči vzrok tesnobe. ne rabiš ne travce ne psih. zdravil.
sš je za mnoge težko obdobje.. kaj vse sem jaz že kot mladi deklič videla v zdravstvu… pa sem zelo čutna oseba, ljubeča in skrbna, ki čutim energije ljudi, premočno, se me bolj dotakne kot večino ljudi. res pa sem izjemno psihično močna oseba, kljub bolečini bom šla v to bolečino jo predelala in zrasla še močnejša. mnogi pa bolečino pometejo pod preprogo, si zatiskajo oči, se pretvarjajo, da je vse v rožicah, da so vsi dobri bla bla.. samozanikanje.
Blablabla, zartra, za bruhat, sama samohvala te je, v reali pa revščina…
Forum je zaprt za komentiranje.