Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek učenec je dobil cvek, pljunil učiteljico in ji vse izrekel

učenec je dobil cvek, pljunil učiteljico in ji vse izrekel

Ne morem verjet. Sin prišel iz šole in po ene pol ure, ko sem ga vprašala, kako je bilo v šoli, mi reče, ah razen da je ta pa ta znorel na učiteljico, nič. No, pa sem ga vprašala kaj to pomeni, kako znorel.

in pove, da je bil sošolec, 7. razred, vprašan, napovedano, menda vsa vprašanja vnaprej dobil in vse, učitelj ga je spraševal, un ni menda vedel čisto nič, učiteljica mu je dala še pa še možnosti, ampak nič od nič. in potem mu da negativno, on pa začne noret, jo pljune, jo pošilja v PM, odrine mizo, meče učbenike… Jaz sem bila čisto šokirana. In kaj se je zgodilo. Mah, bo dobil vzgojni ukrep, ampak ga itak ne briga, pravi sin. Ker itak mu nič ne morejo baje. Niti ga iz šole zabrisat, ker ima itak odločbo in se ga ne da prepisat na drugo šolo.

In potem mi še reče, da se to stalno dogaja, da tudi ta fant ni edini ki tako dela. Da imajo še drugi spremljevalce na šoli ker konstantno motijo pouk..

Pa kaj smo v Texasu? kaj je to iz šol ratalo?

Jah, to so pa zoomerji ko ste jih gen x-erji vzgojili

kaj je to iz šol ratalo sama neka birokracija s tem in tem se ravna po tem in tem protokolu, piše se te in te dopise, od te in one inštitucije… itd. zdrava pamet in ukrepanje pa je šlo adijo.

Kako odločbo ima, da se počuti tako varnega?

Dosti pidatkov manjka za vtis verodostojnosti vsebine …

Kaj šele bo, ko bo od punce dobil dvojko.

Odgovor na objavo uporabnika
jojjj, 30.01.2025 ob 14:29

Ne morem verjet. Sin prišel iz šole in po ene pol ure, ko sem ga vprašala, kako je bilo v šoli, mi reče, ah razen da je ta pa ta znorel na učiteljico, nič. No, pa sem ga vprašala kaj to pomeni, kako znorel.

in pove, da je bil sošolec, 7. razred, vprašan, napovedano, menda vsa vprašanja vnaprej dobil in vse, učitelj ga je spraševal, un ni menda vedel čisto nič, učiteljica mu je dala še pa še možnosti, ampak nič od nič. in potem mu da negativno, on pa začne noret, jo pljune, jo pošilja v PM, odrine mizo, meče učbenike… Jaz sem bila čisto šokirana. In kaj se je zgodilo. Mah, bo dobil vzgojni ukrep, ampak ga itak ne briga, pravi sin. Ker itak mu nič ne morejo baje. Niti ga iz šole zabrisat, ker ima itak odločbo in se ga ne da prepisat na drugo šolo.

In potem mi še reče, da se to stalno dogaja, da tudi ta fant ni edini ki tako dela. Da imajo še drugi spremljevalce na šoli ker konstantno motijo pouk..

Pa kaj smo v Texasu? kaj je to iz šol ratalo?

Lahko da je to resničen dogodek, ampak sem prav vedela, da boš napisala, da ima odločbo, ker se spret greste gonjo nad učenci z odločbami. Z resničnimi in še več z izmišljenimi posti.

Odgovor na objavo uporabnika
mogoče491, 30.01.2025 ob 14:55

Lahko da je to resničen dogodek, ampak sem prav vedela, da boš napisala, da ima odločbo, ker se spret greste gonjo nad učenci z odločbami. Z resničnimi in še več z izmišljenimi posti.

kakšna gonja? Kolikor vem ima odločbo za vedenjca, čustveno vedenjske motnje al kaj. In problem je, kot je enkrat že razlagala razredničarka, ker če hočeš otroka z odločbo prešolati brez soglasja staršev na drugo šolo, moraš preko zavoda za šolstvo ki odločbe izdaja. In tam se ustavi ker bi morali starši podpisat, pa tega nočejo podpisat. Smo imeli že nebroj sestankov v preteklosti zaradi tega in zaradi še dveh drugih.

Nič nisem uperjena proti odločbarjem, ampak dejstvo je da imajo vsi hudi vedenjci pač odločbe.

Odgovor na objavo uporabnika
KrEna2025, 30.01.2025 ob 14:38

Kako odločbo ima, da se počuti tako varnega?

Dosti pidatkov manjka za vtis verodostojnosti vsebine …

Vsi z odločbami se počutijo varne. Ne da se jih prešolat, tisto prešolanje je samo mrtva črka na papirju. Še tiste brez odločb lahko prešolaš samo teoretično, ker ga v praksi nobena druga šola ne bo sprejela.

Tako da imajo lahko ne vem koliko vzgojnih opominov, pa mu nič ne moreš, če ga starši v vsem podpirajo in nasprotujejo šoli.

To se dogaja marsikje. Največji neprilagojenci nimajo čisto nobenih zavor več. Enkrat so jih učitelji ustavili z eno okrog kepe, kar so zelo dobro razumeli. Danes mulc pretepe prfoksa in se mu nič ne zgodi. Prfoks se niti branit ne sme, ker ga takoj ovadijo policiji, da je napadel otroka. Dnevno se dogaja, da mulc boksne učiteljico, vrže stol v ravnatelja… In kaj dobi? Vzgojni opomin, s katerim si rit obriše.

Ampak v cem je poanta presolanja? Tamau motenec bo pocel isto, samo na drugi soli. Problem ostane. Na psihiatrijo pase. Sploh v primeru, ce se starsi ne odzivajo na vedenje svojega otroka in ne pokazejo dovolj sodelovanja za reaevanje problema.  Zaenkrat ‘samo’ pluva in razbija. V ameriskih solah imajo otroci vaje, kako postopati, ko nekdo uleti v solo s strelnim orozjem. V to smer gremo.

Odgovor na objavo uporabnika
stempleton, 30.01.2025 ob 15:09

To se dogaja marsikje. Največji neprilagojenci nimajo čisto nobenih zavor več. Enkrat so jih učitelji ustavili z eno okrog kepe, kar so zelo dobro razumeli. Danes mulc pretepe prfoksa in se mu nič ne zgodi. Prfoks se niti branit ne sme, ker ga takoj ovadijo policiji, da je napadel otroka. Dnevno se dogaja, da mulc boksne učiteljico, vrže stol v ravnatelja… In kaj dobi? Vzgojni opomin, s katerim si rit obriše.

Se je zgodilo pri nas pred par leti. Ljudje, 2. razred! Otrok se je tako razburil, ko je učiteljica vztrajala, da nekaj napiše v zvezek (on ne bo!!), da jo je močno v piščal brcnil in vrgel vanjo keramični lonček za rože, ki je bil na njeni mizi. Je bila poškodovana, ker jo je zadelo v čelo (buška, kri). Instinktivno je reagirala in mu prilepila klofuto. Mulček se je takoj umiril in se začel cmizdrit. Ampak ga je nasrkala učiteljica. Starši prijavili policiji klofuto, menda prekoračitev pooblastil, v časopise sicer ni prišlo, je bilo pa blizu. Ne vem potem točno kaj je bilo, ampak tale otrok je zdaj čisto neobvladljiv, ker je dobil lekcijo, da karkoli on naredi, njega nihče ne sme nazaj klofnit. Ima tudi spremljevalca in dnevno dela štalo.

Odgovor na objavo uporabnika
?, 30.01.2025 ob 15:13

Ampak v cem je poanta presolanja? Tamau motenec bo pocel isto, samo na drugi soli. Problem ostane. Na psihiatrijo pase. Sploh v primeru, ce se starsi ne odzivajo na vedenje svojega otroka in ne pokazejo dovolj sodelovanja za reaevanje problema.  Zaenkrat ‘samo’ pluva in razbija. V ameriskih solah imajo otroci vaje, kako postopati, ko nekdo uleti v solo s strelnim orozjem. V to smer gremo.

Ma kakšna psihiatrija, ena fajn vojaška šola, kjer ni mrdanja, vsako sikanje pa se kaznuje z eno okol kepe, pa bi bil hitro ozdravljen. Pol leta takega treninga brez obiskovanja idiotskih staršev, potem nazaj v navadno šolo s pripisom, da pride nazaj po prvem sranju, ki ga tam izvede, pa bi imeli šole ko pri Kitajcih. 35 mulcev v razredu in totalna tišina.

Raziskave so prišle do zaključka (Prescott 1996, 1990), da novorojene “opice”, ki niso bile deležne fizičnega stika z materami ali pa socialnih stikov z drugimi, so razvile  nenormalne profile stresa in postale nasilni sociopati…

Kar je v bistvu isto, kot dela stresni hormon, ko zavre delovanje prednjih možganov….

Spodaj napisano ne vpliva le na fetus, ampak na vse in vedno! To pač dela stres, strah….

Po domače povedano. Ko ste pod stresom: prebava se skoraj ustavi, ravno tako pa funkcije povezane z velikimi možgani! To pa zato, ker se kri iz npr. prebavil preusmeri v roke in noge (da lahko pobegnete), žile v prednjih možganih se skrčijo in mali možgani – instinktivni se povečajo (bolj ste nagonski, se pravi živalski in bolj neumni)….

To pomeni, da je ves ustvarjalni impulz, ki je povezan z velikimi možgani ZATRT, onemogočen, pojavi se depresija.

Biologija prepričanj: ”

“Skupaj  s hranili fetus absorbira odvečen kortizol in druge hormone boja ali bega, če je mati pod stresom. Ko enkrat signali iz matere vstopijo v krvni sistem fetusa, vplivajo na enaka določena tkiva in organe v fetusu kot pri materi. V stresnih okoljih, kri fetusa prednostno steče v mišice in zadnje možgane ter zagotavlja prehranske potrebe, ki jih potrebujejo okončine in del možganov, odgovoren za refleksno vedenje, ki rešuje življenja. V podporo funkciji sistemov, povezanih z varnostjo, se tok krvi premesti iz organov, stresni hormoni pa zavrejo funkcije prednjih možganov (poneumljajo). Ti stresni hormoni močno vplivajo na razporeditev toka krvi v njenem fetusu in spremenijo naravno fiziologije njenega razvijajočega otroka.””

Največja spodbuda za razvoj človeških bitij ni najboljša šola, največja igrača ali najboljše plačana služba, ampak ljubezen.

DRŽAVA NAČRTNO POVZROČA STRES? Kako? Danes stane 1 stanovanje toliko kot 50 stanovanj po Jazbinšku! Torej, če si mladi danes hoče ustvariti družino in ni dedič, to pomeni, da rabi lastno stanovanje, to predstavlja velik stres, ki se prenaša na otroka že takoj ob spočetju, ko je še fetus in seveda tudi kasneje. Če je stres prevelik to lahko tako negativno vpliva na otroka, da postane socipat ali psihopat kasneje v življenju. Stres vpliva enako na ljudi, ne glede na to koliko so stari, vključno na fetus!

 

 

take stvari so se dogajale tudi v preteklosti.. moj sošolec v sedmem ali osmem klasu, pri fiziki, dobil je cvek, brcal je v mizo in tulil na učitelja, ki je mirno prenašal izpad in ga potem poslal ravnatelju.

Skratka, če ste dojeli zgoraj napisano, potem vam mora biti jasno, zakaj je toliko izpadov in depresije med otroci danes…..

Seveda, če razmišljaš le, kako boš kradel in prikril krajo, potem pa res ni prostora za kreacijo normalne družbe.

In sedaj se ta zamujena leta, ko se je samo kradlo, najbolj vidi na mladih, ki nosijo največje posledice.

“take stvari so se dogajale tudi v preteklosti.. moj sošolec v sedmem ali osmem klasu, pri fiziki, dobil je cvek, brcal je v mizo in tulil na učitelja, ki je mirno prenašal izpad in ga potem poslal ravnatelju.”

Seveda se je, samo da je bil takrat tak otrok eden ali dva na šoli, sedaj je pa pol razreda takega. To je pa že velika razlika.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4770, 30.01.2025 ob 15:23

Raziskave so prišle do zaključka (Prescott 1996, 1990), da novorojene “opice”, ki niso bile deležne fizičnega stika z materami ali pa socialnih stikov z drugimi, so razvile  nenormalne profile stresa in postale nasilni sociopati…

Kar je v bistvu isto, kot dela stresni hormon, ko zavre delovanje prednjih možganov….

Spodaj napisano ne vpliva le na fetus, ampak na vse in vedno! To pač dela stres, strah….

Po domače povedano. Ko ste pod stresom: prebava se skoraj ustavi, ravno tako pa funkcije povezane z velikimi možgani! To pa zato, ker se kri iz npr. prebavil preusmeri v roke in noge (da lahko pobegnete), žile v prednjih možganih se skrčijo in mali možgani – instinktivni se povečajo (bolj ste nagonski, se pravi živalski in bolj neumni)….

To pomeni, da je ves ustvarjalni impulz, ki je povezan z velikimi možgani ZATRT, onemogočen, pojavi se depresija.

Biologija prepričanj: ”

“Skupaj  s hranili fetus absorbira odvečen kortizol in druge hormone boja ali bega, če je mati pod stresom. Ko enkrat signali iz matere vstopijo v krvni sistem fetusa, vplivajo na enaka določena tkiva in organe v fetusu kot pri materi. V stresnih okoljih, kri fetusa prednostno steče v mišice in zadnje možgane ter zagotavlja prehranske potrebe, ki jih potrebujejo okončine in del možganov, odgovoren za refleksno vedenje, ki rešuje življenja. V podporo funkciji sistemov, povezanih z varnostjo, se tok krvi premesti iz organov, stresni hormoni pa zavrejo funkcije prednjih možganov (poneumljajo). Ti stresni hormoni močno vplivajo na razporeditev toka krvi v njenem fetusu in spremenijo naravno fiziologije njenega razvijajočega otroka.””

Največja spodbuda za razvoj človeških bitij ni najboljša šola, največja igrača ali najboljše plačana služba, ampak ljubezen.

DRŽAVA NAČRTNO POVZROČA STRES? Kako? Danes stane 1 stanovanje toliko kot 50 stanovanj po Jazbinšku! Torej, če si mladi danes hoče ustvariti družino in ni dedič, to pomeni, da rabi lastno stanovanje, to predstavlja velik stres, ki se prenaša na otroka že takoj ob spočetju, ko je še fetus in seveda tudi kasneje. Če je stres prevelik to lahko tako negativno vpliva na otroka, da postane socipat ali psihopat kasneje v življenju. Stres vpliva enako na ljudi, ne glede na to koliko so stari, vključno na fetus!

 

 

Imaš link

do te raziskave?

A učenca brez odločbe pa lahko kar prešolajo? Saj vsi vemo, da to ne gre tako enostavno.

Odgovor na objavo uporabnika
točn tko, 30.01.2025 ob 15:17

Se je zgodilo pri nas pred par leti. Ljudje, 2. razred! Otrok se je tako razburil, ko je učiteljica vztrajala, da nekaj napiše v zvezek (on ne bo!!), da jo je močno v piščal brcnil in vrgel vanjo keramični lonček za rože, ki je bil na njeni mizi. Je bila poškodovana, ker jo je zadelo v čelo (buška, kri). Instinktivno je reagirala in mu prilepila klofuto. Mulček se je takoj umiril in se začel cmizdrit. Ampak ga je nasrkala učiteljica. Starši prijavili policiji klofuto, menda prekoračitev pooblastil, v časopise sicer ni prišlo, je bilo pa blizu. Ne vem potem točno kaj je bilo, ampak tale otrok je zdaj čisto neobvladljiv, ker je dobil lekcijo, da karkoli on naredi, njega nihče ne sme nazaj klofnit. Ima tudi spremljevalca in dnevno dela štalo.

Na katei soli pa je ta divjak? A na starse se je tudi ze spravil?

Ni gonja, zakaj. Tudi jaz poznam take, otrok ima dva sosolca, ki sta podobna temu kalibru zgoraj. Nekje v cetrtem sta dobila odlocbo, delato konstantno sranje. Neke motnje pozornosti, vedenjske, bohsigavedi kaj. Oba odlocbo, eden ima tudi spremljevaljko, je enkrat tudi nekaj grozil celemu razredu.. Ce kdo moti pouk ali dela sranje, ga ponavadi ta dva.

Hitlerja nazaj.

Odgovor na objavo uporabnika
Joj, 30.01.2025 ob 16:35

Ni gonja, zakaj. Tudi jaz poznam take, otrok ima dva sosolca, ki sta podobna temu kalibru zgoraj. Nekje v cetrtem sta dobila odlocbo, delato konstantno sranje. Neke motnje pozornosti, vedenjske, bohsigavedi kaj. Oba odlocbo, eden ima tudi spremljevaljko, je enkrat tudi nekaj grozil celemu razredu.. Ce kdo moti pouk ali dela sranje, ga ponavadi ta dva.

Ministrstvo za šolstvo pa nic ne da nobenih smernic samo uciteljem so vzeli avtoriteto in si umili roke kot poncij pilat. Oni so pravi krivci za vzrejo teh psihopatov !!!

Odgovor na objavo uporabnika
jojjj, 30.01.2025 ob 15:00

kakšna gonja? Kolikor vem ima odločbo za vedenjca, čustveno vedenjske motnje al kaj. In problem je, kot je enkrat že razlagala razredničarka, ker če hočeš otroka z odločbo prešolati brez soglasja staršev na drugo šolo, moraš preko zavoda za šolstvo ki odločbe izdaja. In tam se ustavi ker bi morali starši podpisat, pa tega nočejo podpisat. Smo imeli že nebroj sestankov v preteklosti zaradi tega in zaradi še dveh drugih.

Nič nisem uperjena proti odločbarjem, ampak dejstvo je da imajo vsi hudi vedenjci pač odločbe.

To ni res.  Učenca se lahko prepiše tudi brez soglasja staršev.  Pri nas so prepisala dva, ki se nista znala obnašati.  Fanta in punco.  Fant je šel na bližnjo šolo in bil tam miren, ker je bil prišlek in ni več mogel igrati vodje.  Za punco pa ne vem kam je šla, mislim da v tisti zavod Levec, za otroke s PP v Jarše.

“Imaš link do te raziskave?”
To je vse iz knjige Biologija prepričanj, napisal jo je dr. Bruce Lipton.

 

Sociopati se ustvarijo, psihopatstvo je prirojeno.
Razlika med sociopati in psihopati. Ne najdem raziskave, je pa opisano njegovo delo na wiki.

.Sociopath vs Psychopath Born or Made: Understanding the Origins and Differences in Behavior – Mind Psychiatrist

.James W. Prescott – Wikipedia

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close